یوتیوب کمک می کند تا تریپورا کشاورز رشد 50 کیلوگرم از میوه اژدها است که به فروش می رساند در 400 تومان/کیلو

“این ممکن است به نظر می رسید مانند یک ایده دیوانه برای بسیاری در ابتدا اما در حال حاضر آنها دیدن واقعیت و پتانسیل کشت این است. من خوشحالم که من می تواند یکی از چند را که به نور است. پس از همه, آن را فقط طول می کشد یک ایده برای شروع یک موج جدید تغییر”

ارتقاء

With آن صورتی روشن پوست شکوه گلبرگ سبز و سفید خمیر نصب, با, سیاه, دانه های Hylocereus undatus یا میوه اژدها به نظر می رسد مانند چیزی است که مستقیما از یک رویا زنده.

Parimal دس 57 ساله کشاورز مستقر در تریپورا موافق. مرد در حال رشد بوده است انواع مختلفی از میوه ها از جمله انبه, لیمو شیرین, لیمو ترش برای 12 سال اما نمی تواند چشم خود را خاموش میوه اژدها هنگامی که او را دیدم آن را برای اولین بار در یوتیوب.

“این یک بازی جذاب میوه و جادویی به نظر می رسد. اولین بار من آن را دیدم تعجب کردم و گیج شده بودم و می خواستم به دانستن بیشتر در” او به یاد می آورد.

بومی مکزیک و آمریکای مرکزی, اژدها, میوه ها, همچنین شناخته شده به عنوان pitayas تبدیل شده اند بسیار محبوب در چند سال گذشته با توجه به غیر معمول به نظر می رسد کم کالری و محتوای فراوانی از آنتی اکسیدان ها است.

Parimal رشد شیفتگی با میوه تحت فشار قرار دادند و او را به تلاش و رشد آنها در هند در قلب تریپورا با نتایج شگفت انگیز است. در واقع تلاش های خود را حتی به رسمیت شناخته شده توسط وزیر Biplap کومار Deb در اخیر Facebook post.

خوشحال برای به اشتراک گذاشتن داستان الهام بخش از شری Parimal داس, لاستیک تولید, تبدیل, موفق, میوه اژدها رشد تریپورا.با الهام از یوتیوب, او خود را آغاز اژدها مزرعه میوه در Kanchanmala غرب تریپورا منطقه در سال 2018 و موفقیت در تولید میوه است که تقاضای داخلی و همچنین در بازارهای بین المللی است. او الهام بخش بسیاری دیگر از کشاورزان و جوان, agri-متفقین کارآفرینان که همچنین ممکن است طرح هایی که هر دو دولت و از دولت مرکزی گرفته اند چندین طرح تحت رهبری PM شری نارندرا به دو برابر درآمد کشاورزان توسط 2022.

Biplab کومار Deb ಅವರಿಂದ ಈ ದಿನದಂದು ಪೋಸ್ಟ್ ಮಾಡಲಾಗಿದೆ ಮಂಗಳವಾರ, ಜೂನ್ 9, 2020

یک امر عجیب و غریب

Parimal مشتاق است, باغبانی علاقه مندان مستقر در غرب تریپورا. صحبت کردن در مورد زندگی خود تا کنون او می گوید: “گیاهان تعریف شده زندگی من. اول با پدر و پس از آن به طور مستقل شروع کردم به باغبانی و کشاورزی به عنوان یک معیشت اما به عنوان یک راه زندگی” و اضافه کرد که شور و شوق خود را به زودی تبدیل به یک حرفه ای هنگامی که او شروع به رشد انبه و لیمو شیرین و لیمو ترش تجاری.

علاقه زیادی به گسترش دانش خود را در همه چیز سبز Parimal ادعا می کند که او کرده است به طول های بزرگ رفته برای کشف گونه های جدید در plantae پادشاه از بازدید محلی کودکان به پرشور تعامل با کشاورزان و باغداران در هند و خارج از کشور.

آن بود که در یکی از این تلاش از طریق اینترنت, زمانی که او در سراسر میوه اژدها. او شروع به خواندن در مورد مزایای آن و جدا از آن به نظر می رسد او نیز دگرگون طعم و مزه آن. “من شده اند در حال رشد لیمو لاستیک انبه و شیرین آهک در Kanchanmala من اجدادی روستا در غرب تریپورا برای سال های بسیاری است. اما در حال حاضر با بیشتر تقاضا برای این میوه های عجیب و غریب و اتصال بهتر با جهان, من می خواستم به سعی کنید چیزی جدید من در مقایسه با سنتی شرایط رشد آن گیاه که از تریپورا و تصمیم گرفت به رشد آنها را در اینجا,” او می گوید.

در سال 2017, او موفق به تهیه برخی از 50 نهال از کلکته و بنگلادش و شروع به آماده سازی یک 1.5 هکتار زمین برای کشت و زرع.

“من تصمیم گرفتم که 1.5 هکتار باغ خواهد بود منحصر به فرد اژدها میوه کشت و زرع و آغاز شده توسط ساختمان 8 ستون بتنی است که می تواند نگه دارید تقریبا 4 گیاهان. در حدود 18 ماه از کاشت آنها شروع به خرس میوه تقریبا 5 کیلوگرم در هر ستون,” او می گوید.

اگر چه یک گیاه گرمسیری اژدها میوه کشت نیاز به درجه حرارت بین 20 تا 30 درجه سانتیگراد و فیلتر نور خورشید. در مورد نور خورشید, مناطق, یکی از نیاز به رشد آنها را تحت سایه. اما به عنوان تریپورا آب و هوا می افتد در این محدوده و منطقه با متوسط به پایین نور خورشید در حال رشد میوه اژدها گیاهان ایده آل است می گوید Parimal.

“این بخشی از تریپورا است کوهستانی و سرد است و دما و فراوان است بسیار مغذی و حاصلخیز خاک. آن را به عنوان معلوم شد مناسب برای رشد میوه اژدها و پس از 2017 برداشت شده است در حال افزایش است.”

با توجه به Parimal آن طول می کشد و حداقل 3 سال برای کارخانه خود را به مادر و به خوبی برداشت و پس از این سال عملکرد است که به احتمال زیاد سه گانه با تقریبا 12-15 کیلوگرم در هر ستون. در حال حاضر با بیش از 500 ستون تحمل میوه ها از 2000 گیاهان Parimal امید به یک آینده سود.

“این گیاه خرس های میوه در سراسر سال و در ماه دسامبر 2019, من موفق به فروش بیش از 50 کیلوگرم اژدها میوه در عمده فروشی نرخ 400 تومان در هر کیلوگرم است. در این سال برای اولین بار بسیاری در حال حاضر فروخته شده است درآمد من تقریبا 30000 تومان. هنگامی که شما مقایسه بازده و سرمایه گذاری, شما متوجه خواهد شد چگونه سود این می تواند برای کشاورزان هندی,” می افزاید: Parimal ساخته شده است که سرمایه گذاری اولیه 15,000 تومان برای دریافت میوه اژدها مزرعه آغاز شده است.

ارتقاء

مانند او و چند نفر دیگر کشاورزان در ماهاراشترا کارناتاکا و بنگال غربی نیز تلاش برای پرورش این میوه, با این حال Parimal معتقد است که مناسب با آگاهی و پشتیبانی از دولت, این در واقع می تواند بسیار مناسب امرار معاش برای بسیاری از.

مانند تریپورا معروف ملکه آناناس که در حال صادر به بسیاری از کشورها مانند قطر و بنگلادش و دبی و غیره علاوه بر چندین هندی مترو شهرهای میوه اژدها کشت بیش از حد می تواند تبدیل به یک نقطه عطف در حالت کلی رشد کشاورزی.

“این ممکن است به نظر می رسید مانند یک ایده دیوانه برای بسیاری در ابتدا اما در حال حاضر آنها دیدن واقعیت و پتانسیل کشت این است. من خوشحالم که من می تواند یکی از چند را که به نور است. پس از همه, آن را فقط طول می کشد یک ایده برای شروع یک موج جدید تغییر” او آمده است.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>