زن صرف 28 سال ایجاد یک جنگل سرسبز که حل روستای خود را آب گلایه!

“من در بر داشت آرامش در جنگل و حتی امروز وقتی مردم از من بپرسید که چگونه من موفق به آن را انجام دهد من به سادگی به آنها بگویید که آن را صرفا از شادی.”

ارتقاء

یکs به زودی به عنوان من در تماس با Jayasree او از من پرسید که “آیا این در مورد من و درختان در آن صورت بهتر است که من قدم به حیاط چون به خیلی صادقانه, من در حفظ و فراموش کردن آنچه که همه گونه های من!” به زودی, من پیدا کردم خودم را به طور کامل غوطه ور در آنچه او در نظر ساده ‘ داستان چگونه او ایجاد جنگل در 56 سنت از زمین در طول 28 سال.

Jayasree را ‘ساده’ جنگل و یا به عنوان او آن را “پروژه شادی’ در حال حاضر به بیش از 50 گونه از درختان است که کمک به جلوگیری از کمبود آب موضوع در زادگاه او Mavelikkara کرالا!

جنگل رشد از Jayasree را غم و اندوه است. و بیشتر او کاشته شده است. بیشتر به راحتی او gleaned از سبز ‘دوستان’. از دست دادن شوهر, دل شکستگی در بیماری پسر رو به سیفون کردن قدرت به همان اندازه که او می تواند از محکم teaks و mahoganies او کاشته شده است.

ترک خانه و پیدا کردن راه خود را بازگشت

Jayasree M B 54 بود که فقط 18 سال, پیر زمانی که او ازدواج کرده و نقل مکان کرد به شوهرش خانه.

“من به دنبال یک B.Com درجه اما من و خانواده من و من تا به حال به ترک کالج. پس از ازدواج شوهرم, Vishwambaran و من نقل مکان کرد به قطر به عنوان او یک کار در فرودگاه بین المللی به عنوان یک شرکت هواپیمایی مکانیک. حدود هشت سال بعد از بازگشت ما به کرالا” Jayasree توضیح می دهد.

پس از زندگی در قطر و او خوشحال به بازگشت به کرالا و آن سبز است. اما او شروع به توجه است که زمین های اطراف خانه خود را در Mavelikkara نازا بود.

“زمانی که من رفتم جلو و یه چوب ساج نهال از نزدیک مهد کودک و کشت آن” او می افزاید. اما او نمی دانست که او انتخاب گیاهان را در یک مجموعه از تظاهرات.

بسیاری از Jayasree بستگان انتقاد او ایده کاشت درخت و نهال و خواسته خود را به کشت محصولات کشاورزی مانند نشاسته کاساو یا مانیوک به جای کمک به در درآمد. همچنین آن رایج بود به کاشت درخت در منطقه خود است. اما Jayasree نمی تکان دادن و در ادامه به ایجاد یک جنگل با اضافه کردن بیشتر نهال به 56 درصد طرح.

“مهتر پسر من ویشنو بود مبتلا به اوتیسم در سن بسیار جوان است و او تا به حال مشکل با گفتار و ارتباطات است. با وجود در نظر گرفتن او به چند جلسه او پیدا کردن آن را دشوار است به صحبت می کنند به ما. در این نقطه من تا به حال امید از دست داده اما جنگل شد من شادی پروژه در آن مواقع استرس” او سهام.

متاسفانه در سال 2008 Jayasree شوهر گذشت در سن 55 به عنوان یک نتیجه از مدت طولانی بیماری کبدی. این چپ Jayasree دل شکسته.

“من تا به حال هیچ یک به نوبه خود ، هر دو فرزندان من ویشنو و Vishak جوان بودند و من پاره عاطفی. این زمانی است که من به طور کامل سرمایه گذاری در ساختمان ، آن را تبدیل به یک منبع از مثبت و به من کمک کرد احساس دوباره زنده” او توضیح می دهد.

Jayasree را ‘شادی پروژه در حال حاضر به درختان بلند مانند چوب ساج و چوب ماهون انبه banyans و وحشی عصرانه, در میان دیگران. علاوه بر درختان او همچنین در این زمان برای کاشت گیاهان دارویی در طرح.

فتح غم با شادی پروژه

Jayasree پسران در حال رشد در حال حاضر و کمک به مادر خود را هر زمان که آنها می توانند. او مهتر پسر است که در حال حاضر در حال آماده شدن برای PSC امتحانات و Vishakh دکتری محقق است.

همچنین اعتراض دوستان و همسایه ها همه ستایش در حال حاضر.

“اگر چه بسیاری از روستاییان و بستگان نیست علاقه ایده جنگل من آن را در حال حاضر سود خانواده و محله را تا حد زیادی” او توضیح می دهد. Jayasree را ایجاد کرد Kunnam که تا به حال مواجه با کمبود آب در حدود 20 سال عقب است و هیچ کمبود آب امروز همه به لطف humanmade جنگل.

“من هنوز هم به یاد داشته باشید در سال 2000 زمانی که ما تا به حال به حفاری یک چاه 16 حلقه عمیق به منبع آب. در یک نقطه در زمان کمبود شدید شد ما تا به حال برای اضافه کردن بیشتر حلقه چاه است. اما امروز حتی در طول تابستان ما لازم نیست که به نگرانی در مورد آب در همه. همسایگان نیز دریافت آب کافی به دلیل احتباس آب ظرفیت جنگل” او توضیح می دهد. درختان کمک کرده اند شارژ زیرزمینی آب در این روستا است.

وقتی پرسیده شد که در مورد تلاش است که می رود به تعمیر و نگهداری از جنگل Jayasree توضیح می دهد که چگونه برگ های خشک که سقوط درختان مورد استفاده مجدد همراه با کود و چگونه این جنگل در حال حاضر خود حفظ سیستم.

“من از همسایه ها که گاوها برای کود برای ایجاد کود برای درختان. علاوه بر این, من مجبور به قرار دادن در تلاش های زیادی برای جنگل چون تمام درختان به طور کامل رشد کرده است” او توضیح می دهد.

ارتقاء

“من در بر داشت آرامش در جنگل برای 28 سال و حتی امروز وقتی مردم از من بپرسید که چگونه من موفق به آن را انجام دهد من به سادگی به آنها بگویید که آن را صرفا شادی” او آمده است.

قبل از حلق آویز کردن تماس من درخواست او را برای آدرس به امید دیدن این جنگل فوق العاده در دیدار بعدی خانه. من فکر می کنم همه ما نیاز به یک “شادی پروژه” به بلند کردن سنگین بیزار از این روز!

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید