با Rs 19 لاخ در سود Odisha قبیله ای Uplifts 100s با تبدیل چمن به ‘طلا’

“امروز زنان از همه پیشینه ها و روستاهای دیگر از جمله کسانی که B. Ed درجه یا بیشتر به ما می آیند و به ما بپیوندید کار می کنند.”

ارتقاء

Uشا Rani Naik متولد شد با فوق العاده جرقه و عزم و اراده. این روح او را در سراسر به عنوان او حاضر به شانه خالی کردن و یا محو شدن حتی در این صورت مستمر سختی یا فقر. مبارزه با تابوهای اجتماعی و جامعه مردسالار از Bathudi قبیله او برای تبدیل شدن به یک نیروی به روی چیزی حساب کردن با, الهام بخش صدها نفر دیگر به دنبال کت و شلوار.

زبان, به , بهتر, هند, چابک زن می گوید: “هر زمان از زندگی تلاش می کند به من و می گوید که من نمی توانم چیزی از آن باعث می شود من بیشتر مصمم به دنبال از طریق. مردم بسیاری از چیزهایی که بدون اجازه پس چرا باید من نیاز به رضایت کسی برای پیدا کردن در استقلال و دنبال رویاهای من?”

ساکن یک روستای کوچک در حاشیه شرقی قسمت های Gujaldihi در Mayurbhanj منطقه اوریسا این مدرسه ابتدایی ترک تحصیل پشتیبانی از یک خانواده چهار. از طریق او دوستدار محیط زیست صنایع دستی شرکت است که با استفاده از sabai چمن او قدرت بیش از 200 نفر از زنان.

بافی آینده ای بهتر

“من نقل مکان کرد به Gujaldihi پس از ازدواج در 22. مردم را مسخره من در مورد آن, اما تاخیر بود چون من نمی خواهم پدر من به یاد همه هزینه ازدواج. من در زمان یک وام و بار. من امیدوار بودم که همه چیز تغییر خواهد کرد پس از ازدواج و آمدن به این خانه جدید. اما من اشتباه بود که مشکلات مالی به دنبال من می گوید:” Usha.

بر خلاف بسیاری در جامعه او بر این باور است که استقلال مالی هیچ ربطی به جنسیت و زنان باید با قدرت به حمایت از خود و خانواده خود را. این ایده که منجر به آغاز گروه خودیاری (SHGs) در روستای خود بازگشت و در سال 2001.

“این هیچ راز است که ما در تلاش بودند از نظر مالی هر روز عنوان شد بسیاری از خانواده ها در این روستا است. توان آن را به هر شخصی نیاز دارید و یا در حال اجرا خانوار و زنان همیشه به درخواست برای پول است. من که خسته و می خواستم به استقلال به اندازه کافی به آن را انجام دهد خودم. بنابراین من شروع به SHG” می افزاید: the 40-year-old پیشگامی.

او شروع به او کارآفرینی سفر با ده زن. امروز پس از سالها کار سخت تیم او اجرا می شود یک کسب و کار موفق از sabai چمن صنایع دستی در قلب Odisha. آن را به نام Mayurbhanj Sabai کشاورزان تولید کننده شرکت با مسئولیت محدود.

اما جاده به موفقیت آسان نیست.

صحبت کردن در مورد سفر خود را و سهام او و “ما صرف چند سال اول انجام چند چیز برای درآمد اضافی, مانند, مرغ, پرورش بز و حتی کشت قارچ. اما هیچ چیز به نظر می رسید به کار می کنند. پس در اطراف 2011, ما تصمیم به گرفتن یک وام 20 ، 000 تومان و سعی کنید عسل کشاورزی. متاسفانه حتی که چهار و irked مردان جامعه به خصوص بزرگان که شروع به صدای خود را از نظرات مخالف. این زمانی است که ما بلوک سرپرست Jyotsna Rani Das, پیشنهاد ما, نگاهی به ریشه های ما و آینده ما هنر سنتی sabai طناب ساخت به یک کسب و کار آینده نگر.”

با کمک و مساعدت از منطقه مرکز صنعتی (DIC) آنها تا شش ماه برنامه آموزشی که در آن 60 روستا دریافت آموزش در هنر سنتی خود را از ساخت انواع محصولات مصرفی مانند زیر لیوانی سبد تشک می ایستد و کفش و غیره.

Sabai چمن, همچنین شناخته شده به عنوان Bombei مادری Bathudi گویش است یک قد فیل چمن بومی آفریقا است معمولا به عنوان شناخته شده نپر یا اوگاندا چمن. این نمونه معرفی شد در قسمت شرقی هند در قرن 18. با گذشت زمان روستایی و جوامع قبیله ای در آغوش آن در فرهنگ و سنت خود را با استفاده از آن برای طناب ساخت.

Usha مانند بسیاری از زنان منطقه, رشد, کمک به مادر و مادر بزرگ در بافت این طناب. او به من می گوید او 10 سال زمانی که او شروع به بافتن تمام طول طناب توسط خودش.

این ایده برای استفاده از سنتی و به خوبی آشنا فرم هنری برای ایجاد مفید صنایع دستی به زودی به دست آورده حرکت و بیشتر زنان پیوست در سرمایه گذاری. اما موفقیت همراه بود و هنوز هم به دور از هدف.

افزایش از گرد و غبار

“زمانی که اولین فرصت به نمایش گذاشتن کار ما در نمایشگاه ظاهر ما کار می کرد روز و شب برای دیدار با نیاز. DIC و سپس در زمان ما به کاتک و ما به فروش محصولات به ارزش 20 ، 000 تومان. ما خوشحال بودند اما به زودی پس از فروش ما بازخورد است که آنها راضی نیست با کیفیت و می خواستم به بازگشت به آیتم. این دومین ضربه بزرگ برای من و این زمان بزرگان جامعه آمد و سخت بر ما. بسیاری از حتی شروع به سرزنش من برای swindling پول است. در یک روستا گسترده جلسه توسط سران آنها شروع به سوال شخصیت من و گفت که من گمراه کننده زنان در خارج از خانه های خود را بر روی یک مسیر تاریک. حتی شوهر من اعتقاد آنها در آن زمان” او سهام.

کبود توسط این اتهامات و به خاک سپرده شد بدهی تومان 40,000 او تصمیم گرفت به یک استراحت. اما سرنوشت به نحوی آماده بود به دیدن او را فقط رتبهدهی نشده است, و کمک از ORMAS (Odisha توسعه روستایی و بازاریابی جامعه) وارد شده است. آنها او را تشویق به ادامه و متقاعد روستاییان به حمایت از او.

توسط 2013, Usha و تهیه کننده گروه نه تنها موفق به پرداخت بدهی بلکه سود قابل توجهی به دست آورده.

در سال های بعد بیش از 200 نفر از زنان آموزش دیده بودند توسط 60 کار به عنوان هسته و اعضای تیم با Usha به عنوان یکی از آنها است. و آنها همچنان خود را سرمایه گذاری موفق در حالی که پرداخت وام به ارزش lakhs روپیه.

تنها در سال گذشته آنها را به فروش محصولات به ارزش 30 تومان lakh و سود به دست آورد تومان ارزش 19 لاخ.

به دنبال موفقیت خود و نیاز به یک بازاریابی پایدار خروجی دولت از Odisha اختصاص یک بخش اختصاص داده شده در دو صنایع دستی رسانه ها از “Mayurashilpa” در منطقه مرکزی شهر Baripada و دولت شهر Bhubaneswar.

در سال 2019 شرکت دریافت مستقل جهت ساخت محصولات با ارزش lakh 25 تومان برای تحویل در سه ماه — بالاترین نظم واحد تا کنون. برای دیدار با نیاز Usha ساخته شده شش تولید کننده گروه در روستاهای همسایه, آموزش صدها نفر از زنان در تولید خط خود را از محصولات.

“امروز زنان از همه پیشینه ها و روستاهای دیگر از جمله کسانی که B. Ed درجه یا بیشتر به ما می آیند و به ما بپیوندید کار” می افزاید: Usha.

ارتقاء

او نیز به تنهایی پشتیبانی آموزش و پرورش از او 16 ساله پسر با درآمد ماهانه 20 ، 000 تومان. “من حتی خریداری او یک دوچرخه به تازگی با من سخت به دست آورده پول خود,” او می افزاید: با افتخار.

او شن و موفقیت یک سفر در سراسر نقاط مختلف کشور جذب یک فیلمساز Shankhajeet د برای ایجاد یک فیلم در مورد سفر خود را.

“او یک زن قابل توجه با یک منبع بی نهایت شجاعت و الهام بخش است. او نه تنها او را متقاعد خانواده بلکه کل روستا به عنوان به خوبی به عنوان کسانی که فراتر از قدرت اراده است. امروز افرادی که یک بار تمسخر و متهم خود را به او می آیند برای کمک به. او نه تنها به او کمک کرد تا خانواده خود بیرون آمدن از فقر است اما همچنین بسیاری از قدرت بیشتر. و حتی در COVID-19 وضعیت او ادامه داد: به یک سنگ مهار جامعه و شرکت او به ثبات می گوید:” Shankhajeet.

سازمان دیده بان این فیلم در اینجا:

او اضافه می کند که اگر چه این بیماری همه گیر در زمان تلفات در درآمد خود را در این سال پست ‘باز’ اعلامیه توسط دولت این زنان دوباره خود را تولید و در نظر گرفتن تمام اقدامات ایمنی و با هدف جلب فروش از طریق سیستم عامل آنلاین.

گسترش حمایت خود را به این گروه از پررنگ زنان با سفارش دستباف محصولات دوستدار محیط زیست در وب سایت خود.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

تصاویر حسن نیت ارائه میدهد: Shankhajeet د


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>