در aquaponics, مواد غذایی, رشد 25 درصد سریع تر با 75 درصد آب کمتر در مقایسه با سنتی خاک-بر اساس باغبانی. همچنین مهندسین ساخته شده است آن را در نصف قیمت بازار!

ارتقاء

Fیا پنج مهندسی, دوستان, در, بنگلور, تعطیلات آخر هفته در مورد نظارت بر خود برگزیند سیستم بر روی تراس.

Pruthvi Ravindra, Vijayaselvan Jayakar, Avinash Mohandas, جیمز, رو به آفتاب, و آراویند Kalavara اند شناخته شده هر یک از دیگر برای شش سال گذشته. آنها مشتاقانه منتظر آخر هفته به طوری که آنها می توانید شاهد “سحر و جادو” در حال رشد مواد غذایی از ضایعات ماهی.

از گوجه فرنگی و لوبیا, زنجبیل, تلخ, کدو, سبز, فلفل سبز, فلفل دلمه ای به عجیب و غریب مانند سبزی, ریحان, سبز, کاهو, قرمز کاهو و کرفس مهندسین کافی آلی عملکرد از دو سیستم نصب شده بر روی Vijayaselvan تراس برای خانواده های مربوطه خود را.

جدای از این پنج نیز کوچکتر سیستم های خود را در بالکن.

پایدار بخش ؟

مواد غذایی رشد 25 درصد سریع تر است و انجام می شود بدون استفاده از خاک و مواد شیمیایی. پس از آب بازیافت شده سیستم با استفاده از 75 درصد آب کمتر نسبت به مقدار مورد استفاده در طب سنتی خاک-بر اساس باغبانی.

پس دقیقا چه aquaponics و چرا از آن است که تبدیل شدن به یک رفتن-به-روش باغبانی به ویژه در مناطق شهری?

“Aquaponics ترکیبی از آبزیان (پرورش ماهی) و هیدروپونیک (پرورش گیاهان بدون خاک). این یک روش پایدار پرورش ماهی و سبزیجات. اصل اساسی این است که ضایعات ماهی استفاده می شود برای تغذیه گیاهان و در عوض گیاهان تصفیه آب برای ماهی است. آن است که پیوسته در چرخه کشاورزی است که می تواند انجام شود در داخل خانه به عنوان به خوبی. آن نیاز به آب کمتر زمین و نیروی کار نسبت به کشاورزی مرسوم,” Pruthvi می گوید بهتر است هند.

چگونه آن را آغاز

Pruthvi (سمت چپ) و Vijayaselvan و جیمز کاشت نهال (سمت راست)

مشترک خود را در شور و شوق برای رشد مواد غذایی خود را به رهبری خود aquaponic سفر در سال 2018 است.

در واقع آن بود که عشق خود را برای باغبانی ساخته شده است که آنها را از دوستان و همکاران. آنها شروع به اتصال بیش از گونه های گیاهی و باغبانی مختلف روش. بحث ثابت پربار به عنوان آنها رد و بدل نکات باغبانی بیش از ناهار یا قهوه می شکند.

“در سال 2018 ما تصادفا یک جایگزین کشاورزی روش به نام aquaponics. این نیز از همان زمانی که بنگالور شاهد شدید بحران آب. از آن ساخته شده ما متوجه است که ما گلدان شد مصرف مقدار زیادی از آب به خصوص در تابستان است. بنابراین برای صرفه جویی در آب ما نسبت به aquaponics,” Pruthvi سهام.

کوچک aquaponic نمونه اولیه ساخته شده برای صفحه اصلی

از خواندن در مورد aquaponics, تماشای فیلم های یوتیوب برای حتی بازدید aquaponic مزارع در بنگلور و کرالا دریایی و مهندسان مکانیک جمع آوری به عنوان اطلاعات آنجا که ممکن است.

به جای خرید یک سیستم مهندسین که در 30s و 40s خود را تصمیم گرفت برای قرار دادن مهارت های خود را برای استفاده و ساخت یک نمونه اولیه است که ارزانتر خواهد بود.”بازار قیمت ها تقریبا دو برابر شود. علاوه بر این اگر ما ساخته شده و ما به خود ما می دانیم چگونه آن را در عمل به طوری که در مورد نگهداری و یا شکست ما نمی خواهد نیاز به یک خارجی به رفع آن است.” این نیز منجر به چندین سیستم طرح که در حال بهینه سازی شده برای بالکن داخل سالن و تراس استفاده کنید.

ساختمان کم هزینه Sytems

کوچک aquaponics سیستم در Pruthvi خانه

در سال 2018 دوستان جمع آوری ابزار لازم و ایجاد نمونه های کوچک (3×3 فوت) است که می تواند به رشد 12 گیاهان.

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی سیستم شامل یک مخزن ماهی ها رشد و تخت (رسانه روش و یا آب های عمیق فرهنگ یا Nutrient Film Technique) و لوله های آب پمپ و فیلتر.

Pruthvi استفاده 100 لیتر آب درام به عنوان یک مخزن ماهی ها و با استفاده از سه سینی های پلاستیکی به عنوان رشد تخت بر روی آنها. بعد او نصب عمودی لوله های پی وی سی با الیاف سخت و زبر است که اجازه می دهد خزندگان و کاهو به رشد آزادانه. او قرار دادن ماهی تیلاپیا و با استفاده از شناور قایق روش در 3×4 پا بالکن منطقه است.

“من سرمایه گذاری حدود 4000 تومان برای راه اندازی آن ثابت بسیار ارزان در مقایسه با نرخ بازار است. نمونه اولیه نشان داد نتایج موفقیت آمیز در شش هفته. من تا به حال کاهو و ریحان و اسفناج. فلفل دلمه ای و فلفل آماده بودند تا برداشت در حدود هشت هفته. بر اساس این موفقیت و درس آموخته ما ساخته شده بزرگتر سیستم” سهام Pruthvi.

Pruthvi و دوستان خود را ملاقات بیش از آخر هفته ها به قرعه کشی طرح های سیستم و خرید مواد اولیه. هر چند آنها را در زمان نزدیک به دو ماه به اجرای این طرح هیچ یک از آنها را از دست داده خواهد شد و یا هیجان ایجاد سیستم پایدار.

آنها ساخته شده است دو سیستم aquaponic در Vijayaselvan تراس هر 3×1 متر یک پا ، پس از چند دور محاکمه تغییرات و اشتباهات نهایی مخزن ماهی ها تا به حال یک ظرفیت 800 لیتر. آن است 2-سیستم لایه با یک مخزن ماهی در پایین. دوم شامل تخت های پر شده با شن و ماسه که بر روی آنها رشد گیاهان.

چگونه کار می کند ؟

Aquaponics کشاورزی انجام شده است بدون خاک

از نظر فنی aquaponics یک نیتروژن بر اساس چرخه ایست که اکوسیستم دریاچه ها و برکه ها و رودخانه ها.

با استفاده از مواد شیمیایی و یا مضر کود است نه یک گزینه به عنوان آن می تواند کشنده برای ماهی. Pruthvi توصیه می کند با استفاده از گل همیشه بهار گیاه چریش یا روغن های طبیعی گیاهی, اسپری برای کنترل آفات.

آن نیاز به قدرت برای اجرای آب و پمپ هوا به طور مداوم و تنها ورودی مواد غذایی ماهی.

در اینجا چگونه کار می کند:

  • خوراک ماهی
  • سالم باکتری های موجود در فیلتر زیستی شکستن آمونیاک (ضایعات ماهی) به نیترات.
  • آب است که در حال حاضر غنی از نیترات است که پمپ به رشد بستر که در آن گیاهان در حال رشد هستند.
  • گیاهان جذب نیترات از آب و تمیز کردن آن است.
  • آب خالص و سپس با پمپ به تانک ماهی.
  • این چرخه فراهم می کند که مواد مغذی برای گیاهان است که بارها و بارها تکرار شده.

“دسته اول برداشت 12-13 گوجه, گیاهان, هر, دادن تا سه کیلو. به تدریج ما اضافه شده و دیگر گیاهان. ما به جای خاک با شن و ماسه در یک سیستم و یکی دیگر مجبور شن می گوید:” Pruthvi.

این مهم است که توجه داشته باشید که aquaponics مناسب برای سبزی برگ های عجیب و غریب گیاهان و سبزیجات است که رشد بالاتر از زمین “ما در حال تجربه در حال رشد سبزیجات ریشه در یکی از aquaponics سیستم شروع با زنجبیل و رشد تا حال حاضر است که بسیار دلگرم کننده است. اما روز به روز سبزیجات مانند خیار و خربزه و جردس سبزی می دهد عملکرد بالا می گوید:” Pruthvi.

آموخته & Takeaways

یکی از بزرگترین takeaways شد صرفه جویی در پول از طریق DIY. مغازه ها به نقل تا 30000 تومان برای 3×1 متر سیستم. دوستان موفق به آن را در کمتر از تومان 16,000.

به همین ترتیب تعمیر و نگهداری نیز حداقل یک بار ماهی و آب و گیاهان سازگار با خود را به این اکوسیستم است.

در اینجا Pruthvi سریع به ذکر است زمان اضافی بود که مصرف در شکست “هر گونه عدم تعادل بین ماهی-به-گیاه نسبت بر کل سیستم. کیفیت آب خواهد شیب و یا به طور ناگهانی میزان pH آب را افزایش می دهد. ما از دست رفته بسیاری از گیاهان و ماهی ها در این فرآیند است. آن زمان ما هم به درک تمام نیاز دارد. در حال حاضر ما صرف تنها ده دقیقه در روز برای تغذیه ماهی و چک کنید اگر سیستم در حال اجرا به درستی. تعمیر و نگهداری دوره ای یک بار در ماه است که شامل تمیز کردن فیلتر و پمپ آب در حدود 30-45 دقیقه.”

مانند Pruthvi می گوید همه یکی است خوراک ماهی دو بار در هر روز. وقتی که می آید به تغییر آب بیش از 20 درصد از آب جایگزین شده است هر بار که سطح pH را افزایش می دهد و یا پارامترهای دیگر مانند آمونیاک سطح افزایش فراتر از حد مجاز است. جایگزینی تنها 20 درصد آب را تضمین می کند باکتری های خوب مورد نیاز برای عملکرد سیستم از دست داده است.

در میان تمام مزایای پنج دوستان ممنون برای رسیدن به مصرف تازه و سبزیجات در هر روز است.

“حداقل در حال حاضر ما می دانیم که در آن مواد غذایی ما از آینده است. ما نمی باید به بستگی به بازار سبزیجات. این سیستم بسیار آسان تر برای برداشت وجود دارد بسیار کمتر تلاش در حفظ آن” او آمده است.

به دانستن بیشتر در تماس با Pruthvi در: pruthvi072@gmail.com.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de