فقط با 10 تومان آندرا انسان کمک می کند تا بچه های مدرسه نجات تومان 1.5 Cr/سال در صورتحساب برق!

و این همه نیست. Madhu و همسر او نیز به عنوان فرشتگان نگهبان برای صدها ویژه-abled بچه ها! #احترام #RealLifeHero

آن را نمی تواند اغراق به دولت است که صدها نفر از ویژه-abled کودکان و خانواده های آنها در نظر تیروپاتی مبتنی بر Madhu ببو و همسرش D Varija به خود فرشتگان نگهبان.

ارتقاء

پدر و مادر به ویژه abled کودکان خود را زن و شوهر به ارمغان آورده است در گام های مثبت و تاثیر از سال 2010 از طریق رمان ابتکار—پدر و مادر کانون برای کودکان با نیازهای ویژه (PAC).

این Sreesh Mandiram مدرسه اجرا شده توسط ببو & Varija

اما به دور از محل موردتوجه وتماشای عموم Babu است به تنهایی در طلیعه دیگری در سراسر کشور تغییر در حوزه حفاظت از انرژی.

ایجاد انگیزه در کودکان برای صرفه جویی برق در زندگی روزانه خود را بابو endeavour—حفاظت از انرژی ماموریت هند—رفته به صرفه جویی بیش از 6 میلیون واحد برق از سال 2012. در شرایط پولی که صرفه جویی در مقدار نزدیک به Rs 1.5 کرور در قبوض برق در سال است.

صحبت کردن بهتر هنداو سهام کوچک حادثه است که او را وادار به رهبری این ابتکار است.

یک ایده کوچک که رفت یک راه طولانی

“در سال 2012 قدرت برش مسائل بودند شایع در کشور از جمله شهر ما تیروپاتی. من جستوجو کرد به این موضوع و کشف کرد که از روستاها به ردیف 1 شهرستانها— none معاف بودند از این تهدید. در حالی که کاهش قدرت به طول انجامید در حدود 12 ساعت در روستاهای این مدت در حدود 4 ساعت به طور متوسط در ردیف 2 شهرستانها در حالی که بالا کلانشهرهای با تجربه حدود 1 ساعت قطع برق روزانه” اطلاع ببو.

برای مبارزه با این مشکل دولت کلید استراتژی به منظور بالا بردن آگاهی در میان شهروندان در مورد حفاظت از انرژی, شروع از خانه های خود.

“من کشف کرد که در سطح ملی نقاشی مسابقات در انرژی حفاظت از محیط زیست برگزار می شد هر سال تحت دولت بخشنامه—به عنوان یک گام اولیه نسبت به اجرای این مفهوم است. این ایده موفق به تحت تاثیر قرار دادن من شخصا. من احساس کردم که این کودکان به حال پتانسیل بسیار زیاد برای صرفه جویی در انرژی و آمد تا با یک ایده” او بازگو.

ببو چاپ برخی از کارت های مدرسه کودکان شرکت کننده در تیروپاتی جلسه مسابقه نقاشی که در آن او یک داوطلب است. در پایان مراسم او بیش از یک کارت برای هر کودک و به طور خلاصه توضیح این مفهوم به آنها.

کارت ساده بود. در یک طرف ببو چاپ کرده بود یک سری از ضروری انرژی-صرفه جویی در راهنمایی برای یک دانش آموز به دنبال در خانه خود را مانند خاموش کردن چراغ هنگام خروج از اتاق اجازه می دهد بیشتر از نور طبیعی در طول روز و غیره. از طرف دیگر فضا نگه داشته شده است برای شرکت کنندگان به خود را ضبط خوانش متر به صورت متوالی دو ماه و متوجه کاهش.

ببو توضیح انرژی حفاظت از محیط زیست به دانش آموزان

“من اعلام کرد که پس از دو ماه بالاترین انرژی بهینه ساز خواهد دریافت یک جایزه ویژه. و در نتیجه شروع اولین نسخه از بهترین محافظ انرژی رقابت است که در حال حاضر فعال در هشت متحده و شهرستانها هند” ببو نشان می دهد.

بی سابقه ای تاثیر

تاثیر فوری بود—ببو مشاهده کودکان مدرسه در اطراف او هیجان زده به خاموش کردن چراغ ها و طرفداران در زمان و یا اصرار دارند که پدر و مادر خود را نیز به دنبال همان استراتژی است.

پس از دو ماه 183 کارت ارسال شد به او دقیق خوانش متر و او به دقت مورد بررسی قرار خوانش و اشاره کرد که حدود 22 واحد از انرژی ذخیره شد در یک ماه به طور متوسط. این بود که هرگز قبل پيشرفت و بابو نام برجسته بود در Limca سوابق این شخص موفقیت است.

برنده دانش آموزان ارائه شد با لامپ های خورشیدی و لوازم.

ارتقاء

این کلمه در مورد رقابت گسترش مانند آتش سوزی به دانش آموزان مدرسه بشود به صرفه جویی در برق به عنوان آنجا که ممکن است. ببو ایجاد یک تیم از داوطلبان از میان مهندسی دانشجویان که بازدید مدارس و تحصیل بچه ها در مورد A to Z حفاظت از انرژی در زندگی روزمره.

دانش آموزان با افتخار flaunting انرژی خود را محافظ گواهی

اما ماموریت خود را به سختی بیبهره از چالش است.

شکایت از irked پدر و مادر آغاز شده در آینده به زودی. یک افسر IAS شکایت کرده است که او دختر بود و دعوت از همه گرد و غبار با باز کردن پنجره پرده ها در طول روز برای ‘نور طبیعی است.’

در حالی که خانواده یکی دیگر از شکایت در مورد چگونه پسر خود را بیش از حد شور و شوق در مورد خاموش کردن چراغ به پایان رسید تا مجروح شدن پدر بزرگ خود را.

اما در میان تمام این وجود افزایش قدردانی در مورد ببو تلاش از تمامی. ماهیت شکایت او را متوجه چگونه خود را از تلاش های موثر بودند در آموزش کودکان است. همه او نیاز به صرف شد به سختی 10 روپیه در هر کودک!

در سراسر کشور اجرای ایده خود را

ببو خواب popularising رقابت فراتر از مرزهای تیروپاتی و به زودی آن را تکرار در دیگر شهرستانها و مناطق در سراسر آندرا پرادش است. پس از این او می خواست به ترک کشور رد پای طریق تلاش های خود را, اما به عنوان امور مالی خود را اجازه نمی دهد که بریتانیا بر اساس شرکت های بزرگ شرکت Mott MacDonald آمد برای نجات خود است. با حمایت مالی از آنها ببو می تواند به طور موثر همکاری با مدارس و کالج ها در کشورهای دیگر.

همانطور که در حال حاضر بابو رقابت ها به صورت دوره ای سازمان یافته در ایالت آندرا پرادش و راجستان گوا و کرالا, Maharashtra, Tamil Nadu و همچنین در دهلی نو تامیل نادو و بنگلور. در حال حاضر تعدادی از سراسر کشور شرکت کننده دانش آموزان در همان غرفه در شش lakhs. “ما دریافت کرده اند امیدوار کننده ترین نتایج از آندرا پرادش و دهلی نو” او انگلیسی دوبله.

محیط زیست و گردشگری انجام شده توسط Madhu ببو

“ما تنها ثبت مستقیم صرفه جویی در برق, اما اثر موج دار شدن از آگاهی نیز باید ذکر شود” او به ما یادآوری می کند در حالی که صحبت کردن در مورد چگونگی مشارکت دانش آموزان اغلب موفق به آموزش خانواده ها و حتی جوامع!

در کنار رقابت او همچنین سازماندهی تورهای طبیعت گردی و نمایشگاه ها در لوازم برقی خانگی برای دانش آموزان مدرسه.

ببو اما یکی پشیمانی: او موفق به تحت تاثیر قرار بزرگسالان به عنوان مقدار به عنوان کودکان. “من باید سازماندهی انرژی-صرفه جویی در کارگاه های آموزشی برای بزرگسالان در شرکت های شرکت های بزرگ اما آنها را به توان حداقل مشتاق در مورد آن. اما این کودکان هستند که بیشتر امیدوار کننده نیروی را تغییر ملت ما نیاز فوری!”


همچنین بخوانید: با وجود داشتن دو بچه ها با نیازهای ویژه این زن و شوهر مجموعه ای برای کمک به پدر و مادر دیگر مانند آنها


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>