با پوسته & فعالیت 15-YO Varad به ما نشان می دهد چگونه به محیط زیست

Varad تجدید نظر به مسافران و رانندگان “در حالی که سفر لطفا پرتاب پوسته در بوته مجاور جاده ها است. بله, شما می توانید کمک به طبیعت حتی در حالی که رانندگی در یک ماشین. همه ما می توانید انجام دهید ما بیت.”

ارتقاء

Vآراد Kubal ساکن Achra روستا در Sindhudurg منطقه ماهاراشترا است 15 سال. او belies سن و سال او هنگامی که او صحبت می کند در مورد شکننده اکوسیستم خود را ایجاد کرد.

او صرف دوران کودکی خود را در یک نارگیل باغ در Achra مملو از خوردن پرندگان, مگس, حرا و باتلاق است. پدر و مادر او بودند و معلمان در یک مدرسه دولت.

و زمانی که آنها به سمت چپ برای کار Varad loitered در سبزها در این شرکت از پدر بزرگ خود را. او شروع به تماشای پرندگان و حیوانات و نگهداری آب شیرین برای آنها. با استفاده از گوگل, لنز او به جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد پرندگان در بازدید خود را کشت و زرع.

“ما یک خانه انفرادی در Achra ساحل. در حالی که Varad بود رشد او تا به حال هیچ شرکت. ما نقل مکان کرد به Kankavli برای تحصیل خود را, اما در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات ما را ترک Achra. او بسیار خلاق” سهم پدر و مادر خود Latika و Digambar Kubal.

Varad در حال حاضر ساخته شده خود را در 12 زمانی که او نجات Bridled الگوهای حدود سه سال پیش. طوفان تا به حال ضربه زدن به ساحل غربی و مجروح این بیچاره مهاجرت پرندگان است. احتمالا بهبود پرندگان رانده شدند نسبت مسکونی ساحل توسط بادهای موسمی.

“پس از طوفان من در Achra ساحل, تماشای عقب جزر و مد زمانی که متوجه شدم برخی از فعالیت های غیر معمول. به محض این که مجروح و خسته Bridled الگوهای فرود در ساحل, یک بسته کلاغ ها شروع به حمله به آنها و آنها نمی توانند از خود دفاع کنند. من آنها را برداشت و به خانه رفت” Varad به یاد می آورد.

او نمی دانم که خیلی در مورد این پرندگان اما یک جستجو در اینترنت نشان داد که منشأ آنها از جزایر کارائیب و تو در تو در خلیج فارس هزینه های خود را در غیر فصل پرورش در اقیانوس هند. این کهربا-رنگی پرندگان مدتها تند و تیز دم اندازه گیری 32 سانتی متر. اما حمله آنها را ترک زخمی شدند.

“من آنها را تغذیه و اعمال ضدعفونی کننده روی زخم خود. من پس از نگاه آنها را تا زمانی که آنها آماده برای پرواز. اقیانوسی پرندگان در میان قابل توجه ترین اما کم شناخته شده از تمام پرندگان, زندگی, در, دریا, دور از دیدنی ترین مردم است.”

به زودی, نجات پرندگان تبدیل به یک ماموریت برای نوجوان است. او متوجه شد که بی امان توسعه فعالیت های مسکونی در منطقه در معرض خطر زیستگاه پرندگان و بسیاری دیگر از گونه های دریایی. چند پرنده نیز گرفتار شدن در درهم کابل یا سیم حلق آویز در سراسر شهرستانها و شهرهای کوچک. Varad نجات مجروح و رفتار آنها.

“درختان و پرندگان و حیوانات مجبور به تحمل فشار از فعالیت های ساخت و ساز در این منطقه است. هزاران نفر از درختان در حال حاضر قطع شده است و محیط اطراف این روستا تبدیل شده است و قابل دفاع. نابهنگام باران, سیل و طوفان برایم عادی شده و ما عادت کرده ایم به آنها. بقای خود به چالش کشیده است. من سعی کنید به مراقبت از آنها را, اما آنها به بیرون رفتن به همان مضر جهان” پرشور نوجوانان با ابراز تاسف.

ارتقاء

Varad ماموریت محدود به نجات و امداد از پرندگان; او یک ناظر مشتاق از ساحلی و دریایی تنوع زیستی بیش از حد.

“انسان اتخاذ روش های خشونت آمیز در حالی که حیوانات و پرندگان به دنبال یک مسیر صالح نیست که عجیب و غریب ؟ من تو را دیدم یک گربه مراقبت از یک کودک مجروح سنجاب. ایمنی انسان وابسته به طبیعت چون ما بیش از حد بخشی از محیط زیست است. فعالیت های ما نیز تاثیر تمام سیستم های زمین است. در دهلی نو مردم رنج می برند از تنگی نفس به دلیل سطح بالایی از آلودگی هوا. همین دلیل است که وجود دارد نیاز به مراقبت از اکوسیستم های ما. چرا نگرانی بیش از حد در مورد فردا در حالی که عدم در حال زندگی می کنند امروز ؟ ما باید اذعان کرد آنچه که ما را و سعی کنید برای حفظ آن می گوید:” عاقلانه است.

جوان محیط زیست تلاش می کند به تمرین آنچه که او موعظه. در ژوئن 2019 او راه اندازی یک درایو کاشت گونه های بومی مانند Jambhul (هندی blue berry), چريش (Azadirachta Indica), انجیر هندی (Ficus benghlensis) و Peepal (Ficus religiosa) درختان در منطقه است.

ماه گذشته او نیز کشت این نهال در Achra بندر (بندر) در طول بمبئی-گوا بزرگراه با همکار حفاظت از کلاس های خود.

Varad حیاط خلوت پر از پوسته رنگارنگ. شما می توانید با دیدن چهره یک ببر رنگ در یک تصویر میکی ماوس بر روی یکی دیگر از. آنها بخشی از رمان خود ابتکار به نام “دانه تخم مرغ’ که در آن پوست تخم مرغ استفاده می شود برای دانه افشانده شدن.

او chanced بر این ایده پس از حضور در ‘Eureka علم باشگاه’ جلسات اجرا شده توسط پرسپولیس Keni. باشگاه مستقر در Kankavli ترویج علمی و خوی و تفکر منطقی در کودکان دبستانی. او آموخته است که پوست تخم مرغ یک, طبیعی, کود حاوی مقادیر بالایی از نیتروژن و فسفر و پتاسیم است. باشگاه دانش آموزان را تشویق به رها کردن پوسته تخم مرغ خرد کن در مزارع و باغات.

این مجموعه جوان Varad تفکر و او را توسعه پوسته تخم مرغ ابتکار. او رنگ پوسته و آنها را پر از خاک و بذر یک گیاه محلی. قبل از بسته بندی باز او درج یک مشت از نرم الیاف سخت و زبر.

در نهایت پوسته تخم مرغ است که مهر و موم شده با استفاده از چسب و کاغذ و جا به جا خالی قوطی کبریت.

“اگر پوسته تخم مرغ می یابد و جای مناسب آن رشد خواهد کرد و یک گیاه را قطعا خواهد شکست خارج از آن. شما می توانید آن را به دوستان خود و گسترش این کلمه در مورد حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست است. می توان آن را خارج از جعبه هدیه تولد,” او توضیح می دهد.

Varad تجدید نظر به مسافران و رانندگان “در حالی که سفر لطفا پرتاب پوسته در بوته مجاور جاده ها است. بله, شما می توانید کمک به طبیعت حتی در حالی که رانندگی در یک ماشین. همه ما می توانید انجام دهید ما بیت; شما بازی بخشی خود را با اضافه کردن آنها وجود دارد. پس از آن, خاک, خاک و محیط زیست را به انجام کمی خود را.”

اگر چه او مردد است در مورد کار خود را پس از کلاس 12 پدر و مادر خود را تشویق خود تلاش. “آنها خوشحال هستند در مورد سرمایه گذاری. من هم با اعتماد به نفس بیشتر در حال حاضر و مایل به ادامه ماموریت من,” او می گوید.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر