خواهد Coronavirus منجر به یک رکود ؟ آنچه که ما می توانند یاد بگیرند که از بیماری های همه گیر در تاریخ

تظاهرات در صلیب سرخ آمبولانس اورژانس در ایستگاه طی پاندمی آنفلوانزا در سال 1918. جهانی, تاریخچه بایگانی/جهانی تصاویر, گروه via Getty Images

ویروس ها قاتلان نه تنها از انسانها بلکه از قدرتمند تمدن. می توانید آنها نیز پایین آوردن اقتصاد قوی? یک نگاه به تاریخ نشان می دهد که چگونه این اتفاق افتاده است و آنچه که ما می توانند یاد بگیرند که از اشتباهات گذشته برای مقابله با کروناویروس جدید Covid-19 از تشخیص زود هنگام به همکاری با دانشمندان در یک راه حل به جای سیاست است.

تاریخ به شما خواهد گفت که امپراتوری آتن سقوط کرد و در طول جنگ پلوپونز به اسپارتها اما اولین ثبت بیماری های همه گیر ممکن است به یک نقش بزرگتر احتمالا کشته شدن بیش از نیمی از جمعیت آن را برطرف شهرستان دولت. هر دو امپراتوری روم غربی و روم شرقی, امپراتوری نیز به عنوان رقبای خود مانند هون ها بودند به شدت بیمار توسط آفت. فئودالیسم وایکینگ ها و آزتک امپراتوری گذاشته شد و کم کم همه چیز از طاعون به آبله و سرخک.

اما کسانی که در تمدن های باستانی بودند که بر اساس خرافات و عدم پیچیدگی اقتصادی. بعلاوه کسانی که مسن تر رژیم را ندارند و ارتباطی مدرن و مراقبت از سلامت فن آوری است که می تواند به ارائه راه حل ها و توانایی به گسترش این کلمه به طوری که هر گونه اشکال را می توان مورد ضرب و شتم.

همچنین نگاه کنید به: چگونه بیل گیتس فکر می کند ما باید در پاسخ به شیوع کروناویروس

ویروس آنفلوآنزا و مالی Meltdowns

اسطوره که ویروس ها پدیدار فقط قبل از انتخابات ممکن است debunked, b, ut ارتباط بین آنفلوانزا و رکود است که یک داستان متفاوت است. به عنوان نشان داده شده توسط داده ها از اداره ملی تحقیقات اقتصادی که آهنگ های رکود اقتصادی و اطلس جهان, سایت روسی آنفولانزای همه گیر از 1889-1890 شد و به دنبال آن رکود اقتصادی در سال 1890 و 1891; بدنام آنفلوآنزای اسپانیایی 1918 ظهور فقط قبل از دوقلو رکود از 1918-1919 و 1920-1921; تیوی, آسیایی, آنفولانزا از سال 1957 تا 1958 و همزمان با رکود وحشتناک در همان سال به وجود آمده و هنگ کنگ آنفولانزا از 1968-1969 که قبل از 1969-1970 رکود است.

البته وجود داشته است رکود مسلمانان با هر گونه ویروس. و نه هر بیماری مسری منجر به رکود اقتصادی در آمریکا در واقع شیوع تب زرد (1793) وبا (1832), Scarlet fever (1858), “حصبه مریم” تب (1906-1907) فلج اطفال (1916), دیفتری, بیماری های همه گیر از 1920s و کریپتوسپوریدیوم (1993) همه مستند توسط Healthline, به طور کلی رخ نمی دهد در اطراف زمانی که اقتصاد رفت جنوب.

ویروس آنفولانزای اما کمی متفاوت است. بر خلاف منتقله از راه آب کريپتوسپوريديوم برای مثال بود که محدود به میلواکی آنفولانزا اشکالات تمایل به گسترش در سراسر کشور و حتی قاره است. نرخ مرگ و میر می تواند بسیار بالاتر و بیش از حد—فقط مقایسه مرگ و میر از 1889-1891 آنفولانزا سقوط کرد که در ده ها میلیون نفر با حدود 15000 نفر مرگ و میر ناشی از 1920s دیفتری بیماری همه گیر. به عنوان یک نتیجه, طبعا, وحشت بسیار عفونی و کشنده ویروس تمایل به رانندگی بی ثباتی اقتصادی است.

آنچه تاریخ به ما آموخته است که از اقتصاد کشتار بیماری های همه گیر

وجود دارد چند درس از قبل اقتصادی هراس بیش از همه گیر است که ما می توانند یاد بگیرند و شاید اعمال جریان جنگ در برابر Covid-19.

توقف مشکلات قبل از آنها شروع به

آنفولانزای خوکی 2009 اگر چه نمی ترین عفونی و کشنده در تاریخ را فراهم می کند تا حد زیادی به یادگیری از. دولت اوباما اعلام کرد این بیماری یک اضطراری برای بهداشت عمومی در اوایل ماه آوریل آن سال اما آن را تا زمانی که او اعلام کرد آن را به یک اورژانس ملی چند ماه بعد بود که مردم واقعا لحن در. هر چند از لحاظ فنی مناسب تماس با اورژانس اعلام کرده ممکن است افزایش بیشتر آگاهی عمومی و توجه رسانه ها تا به حال آن را زودتر و قوی تر است.

پس از آموخته های خود درس از شیوع آنفولانزای خوکی اوباما همه گیر تیم پاسخ راه اندازی 49 ایستگاه در سراسر جهان در پی این بیماری همه گیر. کسانی که در ایستگاه بودند طراحی شده برای ارائه به جلو حمله به بیماری های عفونی, نظارت و مدیریت گسترش این خطرات طولانی قبل از آنها می آیند به امریکا در سواحل.

در عین حال کمک های مالی برای 39 از این ایستگاه ها از جمله یکی در چین اجازه داده شد به مرور به عنوان یک نتیجه از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت کوچک سازی جهانی بهداشت بخش از CDC در سال 2018 است.

در ادراک که امکانات نه تنها باید نگه داشته شده است اما شاید واقعیت افزوده با توجه به بالا رفتن سرسام آور تعداد Covid-19 مورد و سقوط بازار سهام در حال حاضر.

استراتژی سیاسی هیچ جایی در امنیت عمومی پاسخ

درس دوم از رئیس جمهور دیگر (این یکی یک جمهوری خواه). در طول سال 1976 شیوع آنفولانزای خوکی در Ft. دیکس در نیوجرسی رئیس جمهور جرالد فورد مسابقه برای ارائه یک واکسن راه حل به ویژه هنگامی که او در تلاش بود برای دفاع از خود در برابر گرجستان فرماندار جیمی کارتر بود که باز منجر به او در انتخابات سال 1976. او امیدوار است به نقصان هر آمریکایی. هر چند در چند رو آنفولانزا تعدادی از آمریکایی ها دچار عوارض ناشی از واکسن منجر منتقدان به آن برچسب “شکست.”

“در تصمیم گیری های اساسی استراتژیک نقص بود ترکیب تمام جنبه های پاسخ به یک “رفتن یا هیچ” تصمیم تصمیم به ادامه با مشخص کردن ویروس به یک واکسن تولید واکسن برای تست آن و تحویل آن به هر مرد ، زن و کودک در ایالات متحده آمریکا – بود که همه تصمیم گرفت و اعلام کرد در ماه مارس ’76 در یک سقوط کرد از بین بردن” هاروی V. Fineberg رییس جمهور سابق موسسه پزشکی و مشاور با سازمان بهداشت جهانی ، در مصاحبه ای گفت: در سال 1987.

این واقعیت است که آن را یک انتخابات نجومی به نظر می رسد که تحریک سیاست که منجر به مرگ و میر بیشتر از واکسن خطا از آنفولانزای خوکی خود را.

هنگامی که شما صحبت کردیم و به شرکت کنندگان به عنوان ما برخی از ویژگی های کارشناسان احساس تصمیم گیری است که به نظر می رسید زودرس باید در خدمت یک دستور کار سیاسی است. در همان زمان تصمیم سیاسی سازان همواره فکر می کردم که دانشمندان به آنها هیچ انتخاب” Fineberg گفت.

هر چند بازار قطره و نظرسنجی نوسانات باید آزار دهنده به یک رییس جمهور فورد آموخته راه سخت است که زودرس فشار برای دارو می تواند مشکل را بدتر کند. انتخاب هوشمند خواهد بود به گوش دادن با دقت به دانشمندان حتی اگر آنها به دنبال یک تقویم انتخاباتی و یا مدیریت اقتصادی خود را نمونه کارها.

البته برقراری مجدد تشخیص زود هنگام و درمان امکانات در خارج از کشور و تهیه پیش نویس برنامه ای برای مطالعه و مبارزه با بیماری ها زمان می برد و ممکن است ارائه منافع کوتاه مدت. اما آنها حق تماس چیزی است که به دنبال رهبران خود را.

John A. Tures یک استاد علوم سیاسی در لاگرانژ در لاگرانژ گرجستان—خواندن او بیوگرافی کامل.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>