چرا سنتی آندرا خانه های مس ستون داخل ؟ به این دلیل است که هوشمندانه

مردم معتقد بودند این ساختار می تواند عمل مانند هادی رعد و برق در طول رعد و برق — و در عین حال یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه در مورد این دوستدار محیط زیست خانه های سنتی

ارتقاء

With پایداری در صدر لیست اولویت برای هر, مدرن, معمار, لازم است که ما با الهام گرفتن از های مختلف دوستدار محیط زیست عناصر سنتی معماری هند.

هر چند تغییرات منطقه ای وجود چندین ویژگی کلیدی پایداری توصیف قرن ها-خانه های قدیمی در سراسر هند – می شود آن را agraharams تامیل نادو havelis راجستان یا naalukettus از کرالا.

در ساحلی آندرا پرادش به خصوص در روستاهای شرق و غرب Godavari, Guntur, Nellore, کوددپه و Vijayanagaram مناطقیکی می توانید هوشمندانه Manduva Logili خانه های که در آن هر جزء منجر به یکی از مهم عوامل زیست محیطی و یا دیگر.

یک Manduva Logili خانه (اعتبار: Sln راوی Prasad/Pinterest)

آب باران حفاظت از محیط زیست با مس ستون

مثلا هر Manduva Logili خانه دارای یک ستون توخالی مانند ساختار نصب شده در یک محل مرکزی ، ساخته شده به طور کامل از مس این توخالی ستون های متصل به گنبد در سقف که باز می شود به آسمان است. تراس خانه ساخته شده است در چنین شیوه ای است که تمام آب باران در حال سقوط بر روی پشت بام هدایت می شوید نسبت به این گنبد. توخالی مس ستون متصل به زیرزمینی لجن کانال آب باران به داخل زمین موجب تجدید سطح آب زیرزمینی در اطراف خانه.

به طور کلی یک گودال ساخته شده است در طبقه همکف به موازات باز کردن گنبد در تراس به طوری که آب باران می افتد به طور مستقیم به این گودال قبل از توزیع در سراسر کانال های آب زیرزمینی. سپس شما می توانید دسترسی به حفظ آب باران از طریق آب های زیرزمینی مخازن.

مسی ستون در داخل یک Manduva Logili خانه (اعتبار: وزارت جال شاکتی/Facebook)

جالب آن است که ادعا کرد که این مس ستون نیز حفاظت از خانه از صاعقه در طول یک طوفان است.

حياط باز است که کنترل دما و هوادهی & زهکشی

بسیاری از Manduva Logili خانه ها هنوز هم در بر داشت در آندرا پرادش تاریخ به قبل از 1950s. در آن زمان خانواده های مشترک سیستم شایع هنجار در جامعه است که توضیح می دهد که منطقه وسیعی از یک Manduva Logili خانه. کامل با حیاط باز احاطه شده توسط یک سری از اتاق های نفیس معماری شکوه و جلال از این خانه می توان از حک جامد چوب بلسان بنفش یا چوب ساج ستون های اطراف حياط باز برای پشتیبانی.

باز حیاط کافی اجازه می دهد تا نور خورشید به نفوذ تمام اتاق ها به همان اندازه در زمان های مختلف روز. علاوه بر این فضایی حیاط حفظ می کند مناسب تهویه هوا نگه داشتن خانه سردتر از خارج در طول سال به خصوص در طول ماه های گرم تابستان. علاوه بر این سیستم زهکشی این صحن تغییرمسیر آب باران به جریان از این طرف و بدون جمع شدن در داخل در هر نقطه.

یک ornately طراحی grand simhadwaram تعیین ورودی اصلی از یک Manduva Logili صفحه اصلی.

این simhadawaram (اعتبار: Rajesh Pamnani/Pinterest)

عمدتا ساخته شده با همه به طور طبیعی تهیه منابع مانند آدامس یا خمیری خاک و قرمز رنگ منگالور یا Vadapalli کاشی, این خانه های فراوانی از چوب را در ساختار عمدتا متشکل از ستون. سنتی کاشی های قرمز پوشش سقف خانه در حالی که آجر قرمز را روی ساختار اصلی دیوار.

هر چند چوب بلسان بنفش یا چوب ساج ستون تشکیل یک standout عنصر Manduva Logili خانه این ویژگی خاص است و همچنین یک نقطه ضعف وقتی که می آید به طول عمر. سازه های چوبی در معرض آلودگی توسط موریانه موانع اصلی در حفاظت از میراث فرهنگی این خانه. با توجه به سختگیرانه تر جنگلداری قوانین و سفید چوب بلسان بنفش یا چوب ساج است که کاملا دشوار است برای تهیه در زمان حاضر به ویژه به عنوان بزرگ چوبی سیاهههای مربوط.

یک مسابقه در برابر زمان

فعلا Manduva Logili خانه های سریع ناپدید از روستاهای آندرا پرادش است. با تغییر ساختار اجتماعی که در آن مشترک شده و دیگر شایع تر و مدرن خانه ها در حال جایگزین کردن این خانه های بزرگ.

ارتقاء

گران قیمت نگهداری دیگری است و عامل اصلی سریع انقراض این خانه ها اغلب منجر به خانواده پراکندگی به شهرهای ترک این خانه ژولیده برای سال. ساختمان های تجاری و یا بالا و افزایش مجتمع های آپارتمانی در حال حاضر جایگزین بسیاری از چنین موجود Manduva Logilis. چند حفاظت معماران قاطعانه مدافع حفاظت از این سرزمین زیبا اما بسیاری از خانه ها در حال از دست رفته در جزر و مد از زمان.

جالب است که به جای ترک خانه های برخی از خانواده ها به انتخاب به بازسازی سنتی Manduva Logilis با فضای داخلی مدرن بدون تغییر اولیه طراحی و یا نما از خانه. چنین بازسازی نیز متحمل قابل توجهی از هزینه های است که اغلب نمی تواند از عهده بسیاری از خانواده ها.

در داخل یک سنتی Manduva Logili خانه

تنها امید برای حفظ این epitomes از معماری پایدار نهفته است با نسل بعدی که می تواند ابتکار عمل به آنها را حفظ کند.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>