چرا ایاصوفیه را تبدیل به یک مسجد بحث برانگیز است

این موزه ایاصوفیه در ژوئیه 10 سال 2020 در استانبول. OZAN کوز/خبرگزاری گتی ایماژ

روز جمعه موزه وضعیت ایاصوفیه یکی از معروف ترین نمونه از بیزانس معماری لغو شد به طوری که ساختمان می تواند یک بار دیگر به عنوان یک تابع مسجد است. این یک تصمیم به شدت به دنبال محافظه کار رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان که انتظار می رود به زودی تصمیم نهایی در مورد چگونه اغلب ایاصوفیه استفاده می شود برای نماز و تشریفاتی موارد است. اما ایاصوفیه به عمل به عنوان یک موزه برای 80 سال بالا بردن سوال در مورد آنچه اتفاق می افتد به آثار درون آن است.

این ایاصوفیه ساخته شده بود که در قرن 6 به عنوان یک یونانی ارتدوکس مسیحی کلیسای جامع قبل از اینکه تبدیل به یک مسجد در قرن 15 شامل قرون وسطی موزاییک تصویر می کشد خانواده مقدس و تصاویر از مسیحی سلطنتی امپراتوران که دال است که مسلمانان که در نهایت استفاده از این ساختمان به عنوان یک مسجد در حال انتظار برای سرپوش گذاشتن. علاوه بر این, مذهبی و رهبران سیاسی از سراسر جهان مردد در مورد دیدن ایاصوفیه تبدیل شدن به یک مسجد زیرا این عمل ممکن است باعث بیشتر تقسیم بین مسلمانان و مسیحیان ایم که به طور سنتی مورد استفاده قرار می ایاصوفیه به عنوان محل عبادت.

همچنین نگاه کنید به: مجسمه Melania Trump به آتش کشیده شد در اسلوونی

ایاصوفیه را تبدیل به یک مسجد نیست و منحصر به فرد حادثه در ترکیه یا: تحت ریاست جمهوری اردوغان سه دیگر بیزانس کلیسای موزه بازسازی شده است که مساجد در این کشور شده است. در حالی که ایجاد مکان های عبادت برای مسلمانان است که البته یک عمل ضروری حذف موزه ها به منظور انجام این کار احساس می کند مانند یک راه به طور فعال به پاک کردن کمک هزینه تحصیلی و فرهنگی احترام در ارتباط با این کشور است که در آن این اتفاق می افتد. در بیانیه ای در روز جمعه یونسکو گفت که ترکیه موظف است به مطمئن شوید که “بدون تغییر ساخته شده است به ارزش برجسته جهانی از اموال” پس چه اتفاقی می افتد به ایاصوفیه بعدی این است که هر دو مطمئن نیستید و بسیار ظریف است.

tinyurlis.gdv.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>