زمانی که Savitribai Phule & پسرش به زندگی خود را برای نجات قربانیان طاعون

Savitribai نقش پیشگام در آموزش دختران در هند افسانه ای است. اما چند می دانم که او و پسرش قربانی زندگی خود را در حالی که مبارزه با طاعون بیماری همه گیر در بمبئی و Poona در 1896-97. #ForgottenHeroes #history

یکs ما زنده قرنطینه در ایمنی از خانه های ما وجود دارد اختصاص داده شده پزشکان وجود دارد که در حال کار خستگی ناپذیر نسبت به صرفه جویی در زندگی در حالی که قرار دادن خود در معرض خطر است. در این بیماری همه گیر است که ما ارائه درمانده است و قصه از شجاعت است که ما را از رفتن و فن شعله های آتش از امید.

این اولین بار نیست که یک بیماری همه گیر است آمار هند است. این طاعون نیز معمولا شناخته شده به عنوان ” مرگ سیاه شده است یکی از مخرب ترین بیماری های همه گیر در طول تاریخ. طاعون شکست در مرحله در سراسر جهان و برای چند صد سال به علت طاعون رمز و راز بود.

بین 1896-97 هند بیش از حد بود به شدت ضربه توسط این بیماری کشنده است. در طول دوره که یک سال برآورد می گویند که در مورد 1,900 افراد سالم به این بیماری در هر هفته. با توجه به این آمار آن را ایمن می گویند ما در حال حاضر در موقعیت بسیار بهتری با دانشمندان مشغول به کار در آزمایشگاه برای پیدا کردن یک درمان است.

حدود 1 ، 900 نفر در یک هفته طول طاعون در هند

آنچه ما باید به عنوان الهام بخش داستان اجتماعی شناخته شده اصلاح طلب Savitribai Phule و پسرش, دکتر Yashwantrao Phule که از دست داده و زندگی خود را در خدمت بیماران مبتلا به طاعون.

یک حکایت اشاره چگونه Savitribai انجام 10 سال از Mahar حل و فصل در Mundhwa به پسرش درمانگاه در پونا را به حومه. اگر چه پسر کوچک جان سالم به در Savitribai گرفتار عفونت و تسلیم به آن را در 10 مارس 1897 در سن 66.

طبقه طاعون و Phules

Savitribai شناخته شده است رقم در تاریخ هند قابل توجه جنبش های اجتماعی. او یک معیار برای حقوق زنان شده است و اغلب به عنوان مادر هندی فمینیسم. مهارت مراتی نویسنده او همچنین ترویج آموزش و پرورش بسیار آشکار در بدن او کار می کنند.

آنچه که کمتر شناخته شده این واقعیت است که در مسائل مربوط به سیستم طبقه او شرک برای نمایش مخالفت خود را.

او با بازی در یک نقش محوری را به عنوان یک فعال برای آرمان Satyashodak Samaj یک اصلاحات اجتماعی جامعه راه اندازی شده توسط شوهرش Jyotirao Phule در سال 1873. در واقع او به تصویب رسید پسر دکتر Yashwantrao تولد مادر Kashibai بود پناه زن و شوهر از محافظه کار Brahmins در پونا که سعی در کشتن او هنگامی که او یک زن بیوه است. آنها نجات Kashibai که باردار بود در آن زمان و به تصویب رسید Yashwantrao در سال 1874.

Savitribai Phule برجسته اجتماعی اصلاح طلب خواست پسر خود را به باز کردن یک کلینیک برای بیماران است.

هنگامی که طاعون شکست در هند, سیستم طبقه بود و بسیار شایع است. پس از هند بود colonised در آن زمان انگلیسی ها ساخته شده بود آن را اجباری برای پزشکان برای درمان بیماران بدون هیچ گونه تبعیض مبتنی بر طبقه. بسیاری از Brahmins در آن زمان در واقع خودداری از آموزش به پزشکان به عنوان آنها تمایلی به درمان بیماران متعلق به Shudra و Dalit جوامع است.

به طور کامل آگاه از زمینه اجتماعی آن دوران Savitribai از او خواست به تصویب رسید پسر Yashwantrao بود که یک پزشک برای شروع یک درمانگاه در پونا که درمان بیماران صرف نظر از طبقه خود.

درمانگاه باز شد و دور از مناطق که در آن عفونت شکسته بود. این بود به طوری که آنها می تواند شامل گسترش در حالی که همچنین کمک به بیماران بهبود می یابند. آن را در این دوره از خدمات است که Savitribai از دست داده و زندگی خود را.

او پسر Yashwantrao Phule جان سالم به طاعون که در آن سال و رفت و به خدمت ارتش تنها به بازگشت به پونا در سال 1905. دلیلی برای بازگشت او بود چرا که این بیماری همه گیر را شکست در یک مقیاس بزرگتر برای بار دوم. در حالی که درمان بیماران را گرفتار طاعون و در نهایت از دست رفته عمر خود را در 13 اکتبر سال 1905.

بسیاری از پزشکان نمی خواهید برای درمان بیماران بر اساس کاست. قربانی Phules نیست فقط مهم است زیرا آنها خود قرار داده و در این مسیر سختی است. سهم خود را در بهتر زندگی مردم است و حتی بیشتر ستوده به دلیل آنها را نادیده گرفته و کاست و پویایی در آن زمان و آنچه را که آنها احساس می شد کار درست انجام دهد.

چیزهای زیادی تغییر کرده است در حال حاضر. ما در زمان زندگی که در آن ما باید از این ابزار برای محافظت از خودمان را از عفونت اما درسی که ما می توانند یاد بگیرند از Phules است به انجام بهترین های ما در درون ما ظرفیت. در این دوران آن است که اعمال کوچک از مهربانی است که یک تفاوت بزرگ را.


همچنین بخوانید: این Goan دکتر که در معرض خطر زندگی خود را برای درمان 18,000 Mumbaikars از طاعون


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>