زمانی که هیچ کس مراقبت این Org تغذیه & کمک بیش از 3,000 خانواده Ragpickers

“ما قادر به گام از ما میریزد به عنوان پلیس بودند را تهدید به ضرب و شتم ما اگر ما در بر داشت خارج است. خانواده من از هشت بود که در نیاز مبرم به کمک اما چرا کسی به ما نگاه? آنچه هویت ما را در جامعه ؟ ما تا به حال فکر می کردم که هیچ کمک خواهد بود ارائه شده به ما.”

ارتقاء

Wآنکه بسیاری از ما با توسل به زوم و اسکایپ برای حفظ تداوم در کار ما همه گیر تبدیل شده به یک نفرین برای فقرا و به حاشیه رانده. Ragpickers به خصوص به سختی دریافت هر گونه حمایت یا شفقت حتی اگر آنها بازیافت تقریبا 20 درصد از این کشور جامد شهری زباله و حفظ شهرهای پاک است.

در این زمان تلاش های درسی مبتنی بر Atmashakti اعتماد ارائه شده امید. غیر انتفاعی کار می کند نسبت به حقوق و حقوق از حاشیه رانده جوامع در Odisha و اوتار پرادش و چراغ راه در واکنش به این فاجعه برای اطمینان از آخرین مایل خدمات در جامعه ای که نابرابری فراگیر است.

تاسیس در سال 1995 Atmashakti اعتماد کار کرده است در Odisha و اوتار پرادش به ایجاد آگاهی در حقوق اساسی و حقوق میان به حاشیه رانده جوامع روستایی با تاکید بر قبایل و Dalits. آن را تسهیل شکل گیری محلی در سطح Sangathans که تا طیف وسیعی از مسائل از جمله آموزش و پرورش, بهداشت و درمان, آب و فاضلاب, طبیعی, کشاورزی, آموزش و ظرفیت سازی.

(L) Ruchi Kashyap. (R) تیم Atmashakti

کامل مستند حاوی گسترش coronavirus چپ lakhs صنعتی داخلی و روزانه شرط در همه جا در کشور بدون کار و پول و حتی دسترسی به مواد غذایی است.

“کسانی از ما در نویدا و Ghaziabad, Uttar Pradesh و Gurgaon, Haryana پا به قرعه کشی از منابع محدود ما برای نجات خانواده های آسیب دیده در اطراف ما از گرسنگی. ما آن را به نام ‘MissionRahat’ و با هدف حمایت از آنها در جیره خشک و غذای پخته شده را به جزر و مد بیش از بدترین فاز مستند و عوارض ناشی از این بیماری همه گیر” می گوید Ruchi Kashyap اجرایی متولی از سازمان است.

با توجه به اعلام مستند در کوتاه مدت متوجه یکی دیگر از بخش ragpickers, حال, حداقل, دامنه برای صرفه جویی در مواد غذایی و دیگر نیازهای اساسی.

“جامعه ما هنوز رتبهدهی نشده است آماده به ragpickers فضای آنها سزاوار است. بنابراین ما تصمیم گرفت تا کار برای این جوامع به بازگرداندن هویت خود را که برای آنها رنج می برند هر روز” می افزاید: Kashyap.

“این مستند غرق زندگی ما است. ما در گیر ما میریزد بدون کار و دسترسی به مواد غذایی به عنوان ما نمی تواند حرکت در خارج از خانه های ما می گوید:” Khusbu یک ragpicker از Bhapura زاغه از Ghaziabad, Uttar Pradesh.

ده سال پیش Khusbu و چپ دربنگا در بیهار به Ghaziabad در بالا برای کار و زندگی بهتر. اما ثروت نیست لبخند بر روی آنها. بی ثباتی و در دسترس نبودن از شغل مورد نظر خود را تحت فشار قرار دادند و آنها را نسبت به ragpicking.

“من می توانم آن را باور نمی هنگامی که من دریافت یک کیسه خشک جیره از داوطلبان از سازمان است. آن را بیشتر از من انتظار داشتند. ما تا به حال زدم چندین درب برای کمک به اما ناموفق بودند. به دلیل کمک به موقع ارائه شده توسط Atmashakti ما دیگر هیچ ترس گرسنگی” به اطلاع Khusbu.

Kohinoor بی بی, 45, یکی دیگر از ragpicker از Seemapuri زاغه در شمال شرق دهلی نو است. او با همسرش زندگی می کند و شش فرزند.

او می گوید: “ما قادر به گام از ما میریزد به عنوان پلیس بودند را تهدید به ضرب و شتم ما اگر ما در بر داشت خارج است. خانواده من از هشت بود که در نیاز مبرم به کمک اما چرا کسی به ما نگاه? آنچه هویت ما را در جامعه ؟ ما تا به حال فکر می کردم که هیچ کمک خواهد بود ارائه شده به ما.”

اما در ساعت از بحران کمک به آنها آمد.

او ادامه می دهد “Atmashakti ارائه شده است که مهم کمک کند. آنها به ما شش هفته از جیره غذایی که در کاهش بار ما. Ragpicking تنها کار است که به ما می دهد پول برای اجرای خانواده های ما. ما درآمد روزانه و درآمد ما وابسته به تعداد ژنده پوش جمع آوری می کنیم هر روز. این مستند با هزینه ما به شدت.”

Atmashakti اعتماد به توزیع جیره خشک به بیش از 3000 ragpicker خانواده که شامل 20 کیلوگرم برنج/آرد 2 کیلو دال با 1 لیتر از روغن خوراکی و یک بسته نمک.

“مخمصه ragpickers است در چلیپا از موانع بر خلاف دیگر غیر رسمی کارگران است. همانطور که ما شروع کردیم ما COVID-19 امداد پاسخ ما متوجه است که آنها آسیب پذیر ترین جوامع است. آن را یک کار آسان نیست. ما در تماس با دولت های منطقه از Ghaziabad به پشتیبانی بیش از 2000 ragpicker خانواده در اوتار پرادش” می گوید Ruchi Kashyap اجرایی متولی از Atmashakti اعتماد.

مبارزه مرگ و زندگی

زباله تفکیک شده در سایت در Bhopura زاغه در Ghaziabad, Uttar Pradesh.

اغلب در نظر گرفته به عنوان اصلی پا-سربازان در, جمع آوری, مرتب سازی و مدیریت تکه بزرگ از زباله تولید شده در شهر دهلی نو, Noida و Ghaziabad همه تبدیل به یک گوش ناشنوا به بدبختی خود را.

“درآمد از ragpickers بستگی دارد که چقدر زباله جمع آوری آنها در هر روز. آنها نمی باید انتخاب برای به دست آوردن روزانه ثابت دستمزد. قرار می دهد که آنها را در یک موقعیت آسیب پذیر به عنوان آنها می توانند صرفه جویی در پول و غذا برای آینده است. در همان زمان کارخانه ها و شرکت های تولید و بسته شد با توجه به این مستند که تنها منبع درآمد روزانه خود را. پس خود بود و آینده نامشخص” متحده Kashyap.

Kiran Devi, 54, زندگی در یک jhuggi نزدیکی Bhapura زاغه در Ghaziabad. مانند دیگران مستند نیز تا به حال بدترین تا کنون تاثیری بر خانواده اش است. با شوهرش بیشتر ناخوشی او تا به حال به شانه خانواده مسئولیت.

“هر چند ما شده اند به ماندن در اینجا برای ده سال گذشته ما به طور مداوم در حال محروم Aadhaar کارت و یا یک جیره کارت به اینجا. داشتن این اسناد است که محروم کردن ما از دسترسی به منافع دولت. از کجا می خواهد برود ؟ اما به لطف Atmashakti ما جان سالم به در می گوید:” Kiran.

هر چند ragpickers هستند تخمین زده می شود بین 1.5 میلیون تا 4 میلیون نفر در این کشور سهم خود را برای ما فعالیت های اقتصادی است که ارزش مورد ₹3200 کرور. و در عین حال آنها همچنان به مبارزه برای خود هویت و بقا است. ما ترک بدون دلیل به آنها ارائه فقیرترین موقعیت در جوامع ما.

“بحران خود را نمی تواند حل شود مگر در مواردی وجود دارد یک تلاش مداوم به عقب خود را از دست داده و هویت. همه ما باید برای انجام بخشی از ما به تغییر را درک عمومی. Atmashakti انساندوستانه پاسخ به کشت دانه از امید برای بسیاری از, می گوید:” Balicharan یک مددکار اجتماعی او هماهنگی سازمان پاسخ برنامه در نویدا و دیگر نقاط اوتار پرادش در طول مستند.

او شرح و تفصیل COVID-19 دیدگاه استراتژی:

1. با استفاده از شبکه توزیع: در لونی Ghaziabad, Uttar Pradesh, اکثر مناطق تحت آلوده مناطق. با استفاده از کانال توزیع آنها رسیده 8,000 مضطرب خانواده در 36 بخش بودند که غیر جیره cardholders و محروم ضروری جیره.

2.هماهنگ ساز با سازمان های غیر دولتی/همبستگی گروه: شبکه همبستگی در دهلی نو/شورای ملی مقاومت با کمک اداره کار امداد با شناسایی نیازهای واقعی و اجتناب از تقلید.

3.هماهنگی با دولت محلی: آنها با همکاری دولت محلی به گسترش رسیدن به مداخله.

تبعیض در بدترین حالت آن

(L) Kavita Devi, آشپزی برای خانواده اش با جیره خشک او دریافت از Atmashakti اعتماد. (R) Khusbu

Ragpickers زندگی موقت میریزد در زاغه مناطق دهلی نو, Noida و Ghaziabad. کار خود را به عنوان نوکر و آنها اغلب به عنوان نجس درمان توسط به اصطلاح ممتاز کلاس.

ارتقاء

گوپال ورما داوطلب در Atmashakti میریزد نور در چگونه تبعیض نسبت به ragpickers ایجاد کرده جدید روایت است.

او می گوید: “این قابل درک است که همه ما باید پایبند به انزوا و فاصله فیزیکی اما ragpickers در حال رها به نام از این شیوه است. با وجود خدمات آنها در پایان دریافت از نفرت و اخراج. چگونه می توانیم از فکر می کنم یک جامعه برابر و زمانی که به اصطلاح لایه فوقانی جامعه را گسترش دهید دست کمک به محروم?”

بیش از 600 ragpicker خانواده در Sihani زاغه در Ghaziabad رفت و بدون کمک در مستند او می افزاید.

در حالی که دیگر غیر رسمی کارگران هستند که با کمک جوانان باشگاه های غیر دولتی و خیریه سازمان هیچ کس جلو آمد برای ragpickers. های مختلف یافته های پژوهش همچنین نشان داد که ragpickers تگرگ از فقیرترین و دیگر جوامع به حاشیه رانده است که در معرض آنها را به خیانت و در همه جا از خود بیگانگی اجتماعی.

هیچ قانون به نفع آنها

در صورت عدم وجود یک سیاست کهنه و وانت در کشور ما آنها باقی می ماند از استخدام رسمی بخش. آنها زحمت برای حفظ شهرهای ما پاک و در عین حال شده است به راحتی فراموش شده توسط ما سیاستگذاران.

“ما لازم نیست یک هویت در جامعه است. به عنوان یک خرید اینترنتی فرزندان ما محروم هستند ثبت نام در Anganwadis. ما نمی توانیم حتی این انتظار از دولت ؟ ” می پرسد 45 ساله Kavita Devi. او ساکن در غازیپو در حالی که دو فرزند او هستند در بیهار برای آموزش و پرورش است.

“به هیچ قانون وجود دارد که سوغات نگرانی های خود را از این “نامرئی سرخپوستان’ همچنان به مبارزه برای بقای خود. ما در تلاش برای مطمئن شوید که تمام ragpickers در این مناطق دریافت جیره تا مستند متهم و آنها می توانند رزومه کار می گوید:” Neha. او نظارت بر تهیه تسکین مواد حیاتی برای به موقع توزیع جیره غذایی.

کاهش مستند مخلوط اثر است. اگر چه بسیاری از ragpickers بازگشته اند به کار بازیافت زباله کارخانه از سر گرفته اند عملیات در مکان های بسیار کمی باعث ragpickers به کار در کاهش نرخ. علاوه بر این, واسطه نمایندگی مجاز و فروش که خرید بازیافت را نه از سر کار به طور کامل و اعداد.

“مصائب از ragpickers حاد هستند و واشکال. ما خوشحال هستند که تیم ما می تواند فعالانه در تعامل با داوطلبان و همبستگی گروه برای رسیدن به آنها. وقت آن است که برای بازگرداندن حیثیت خود را در جامعه” آمده Kashyap.

(نوشته شده توسط Nabachannel Kishor و ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>