چه داستان واقعی از ‘Gulabo Sitabo’? اشاره: آمیتا را ایجاد کرد درگیر است!

واقعی #GulaboSitabo چیزی مانند مردان Ayushmann, و B بازی در آمازون نخست را به آخرین نسخه. در واقع آنها حتی نمی مرد!

ارتقاء

“Mohabbat Karte Hai Hum Apni حولی Se بود Inteha” – شما می توانید شنیدن ضعیف و ناتوان میرزا enunciating این خط در پیش نمایش از Shoojit Sircar ارائه آخرین ‘Gulabo-Sitabo’ – به حولی در سوال این است که بیش از mildewed قرن-عمارت قدیمی در جایی در لکنو. این تریلر نشان می دهد قضیه از این فیلم که عمدتا حول محور یک سالخورده میرزا, بازی های برگزار شده توسط آمیتا باچان و بی پایان مجادله با حلقه-زندگی مستاجر Baankey Rastogi به تصویر کشیده شده توسط Ayushman Khurrana.

یکی از صحنه های اولیه فیلم به ارمغان می آورد جلو یک مرجع به عنوان جالب که در آن یک کنار خیمه شب دیده می شود با قرار دادن یک نمایش با دو gaudily-لباس دست عروسک – سخت کار نسبتا mellowed شده دار Sitabo و شوهرش معشوقه ی جذاب Gulabo.

داستان عروسک Gulabo و Sitabo می رود راه طولانی در سراسر خطوط اوتار پرادش که در آن خود را در مناقشات سیاسی ارائه شده از طریق limericks خنده دار, گفتگوی بورسی امیز barbs و اغلب prurient جوک.

Gulabo-Sitabo عروسک (اعتبار: GujaratiMidday)

داستان واقعی از Gulabo-Sitabo قدمت آن به پس از استقلال هند

داستان و قدمت آن به اوایل 1950s زمانی که عروسکی بود که یکی از منابع اصلی سرگرمی در تازه مستقل کشور است. می شود آن را در نمایشگاه های کشور thronged توسط کنجکاو کودکان و پدر و مادر خود و یا در خیابان در دو طرف در یک بعد از ظهر تنبل هنر عروسکی بود و در عین حال به museumised در کشور است.

در آن زمان یک خانواده عشایری از Naraharpur ایجاد کرد تا در این Pratapgarh منطقه شناخته شده بود در دست خیمهشب بازی صحنه از شمال هند است. این خانواده است که اغلب اعتبار برای سهم خود را به مفهوم عروسکی – اجتماعی که در آن پیام های منظمی بافته شده به خیمهشب بازی عملکرد.

رم Niranjan لعل Srivastava, یک عضو از خانواده که مشغول به کار در موسسه کشاورزی از اللهبد (در حال حاضر Prayagraj) در آن زمان تصمیم به سعی کنید دست خود را در lineal حرفه.

وی ایجاد دو شخصیت عروسکی – Gulabo و Sitabo به مقصد به هر یک از دیگر دشمنان قسم خورده. آنها در مبارزه با بیش از همان نامرئی مرد Sitabo و Gulabo عاشق و استدلال های خود را عمدتا در برخورد با مسائل مربوط به خانواده در حالی که فحاش جوک ها تزریق در بین مات و متحیر کردن مخاطب.

اما خالق Ram Niranjan تصمیم به ترکیب گاه به گاه jibes در نابسامانیهای اجتماعی از زمان مانند کودک, ازدواج, حامی زن یا جهیزیه سیستم.

به زودی, Ram, Niranjan شروع تور کشور با خانواده اش قرار دادن خود Gulabo-Sitabo نشان می دهد در همه جا. کلمه مورد داستان به زودی گسترش یافته است. در یک صبح سرد زمستانی بیش از چای و یا شاید در تابستان شرجی بعد از ظهر جمعیت را تکان برای گرفتن یک نگاه اجمالی از Gulabo و Sitabo که در گلوی یکدیگر.

داستان اصلی همان باقی مانده است اما متفاوت فاکتور فرعی اضافه شد اغلب توسط خالق برای نگه داشتن مخاطبان را سرگرم در سراسر. این دقیقا طراحی شخصیت ها و دیالوگ های تیز و با ته مایه طنز اغلب نسبت به موفقیت Gulabo-Sitabo.

در سال 1956 زمانی که سواد خانه تاسیس شد در لکهنو به ترویج بالغ و غیر رسمی آموزش و پرورش آن را به زودی تبدیل به یک کانون برای ارائه آموزش از طریق اشکال مختلف و انجمن ها از جمله عروسکی. بیل و کورا بیرد معروف خیمه شب اواز یا موسیقی دو نفری از ایالات متحده آمریکا و کمک به ایجاد های آموزشی عروسکی گروه در سواد خانه را به حمایت از اهداف Sakshar بهارات برنامه از طریق غیر رسمی به این معنی است.

رم Niranjan بخشی از اوایل تیم در گروه, که در آن او خیمهشب بازی استفاده شد و برای بالا بردن آگاهی اجتماعی.

Resuscitating محو میراث

این Gulabo-Sitabo اجرای برنامه به زودی تبدیل شد به یک پدیده در اوتار پرادش و فراتر از آن به عنوان بسیاری از زمان کوچک puppeteers به تصویب داستان آغاز شده و ارائه آن را در راه خود را. در کل Gulabo و Sitabo عروسک به طور کلی ساخته شده از کاغذ مچاله و لباس پوشیدن و در لباس های پر جنب و جوش لباسهای آراسته با خرده ریز ها و جواهرات است. در میان این دو Sitabo لباس و ظاهر هدفمند نشان داده شده کمتر دلربا از scintillating Gulabo. این نمایش عروسکی است که به طور کلی همراه با درام (Dholak) و سنج (Manjira).

“این یک capella روایت ارائه شده در صحبت های سونگ سبک توسط خیمه شب نشسته در طبقه سازه نیمه بداهه طرح که ترکیبی از شهوت پرست جوک سوزاننده لایت با رنگ و لعاب محلی طنز و آهنگ های مربوط به اشتراک گذاشته حوادث و فراز و نشیب های زندگی روزمره” – دانشنامه جهان از خیمهشب بازی هنر می نویسد: در مورد Gulabo-Sitabo.

اما میراث Gulabo-Sitabo کم رنگ در طول زمان گاهی زنده توسط چند حرفه ای puppeteers در اینجا وجود دارد و بسیاری از unnamed آنهایی که هنوز هم ادامه برای سرگرم کردن عطش خود را فریبنده تفسیر از داستان.

هنوز هم از “Gulabo Sitabo’ تریلر فیلم

Padma-شری awardee خیمه شب دادی Pudumjee بود دوباره Gulabo-Sitabo در حالی که در Ishara عروسکی تئاتر اما با این وجود داستان موفق به جلب مقدار قبلی توجه بسیار شبیه به سادگی از خیمهشب بازی خود را.

ارتقاء

است که تا زمانی که فیلمساز Shoojit Sircar و فیلمنامه Juhi Chaturvedi تصمیم به احیای این مرگ هنر از طریق فرم محبوب تر صفحه نمایش نقره ای.

در واقع اعضای باقی مانده از Ram Niranjan لعل Srivastava خانواده که هنوز هم دنبال خیمهشب بازی خود را به عنوان تنها حرفه شد بنا به گزارش وجد آمدیم به شنیدن دو نام آشنا اندکی در رسانه های دوباره. آنها همراه با بسیاری از تمرین puppeteers کشور امید است که این فیلم را بستم مخاطبان علاقه به این هنر زیبا و صرفه جویی در آن از محو به فراموشی.

داستان طنز در طنز

Gulabo Sitabo اتفاق می افتد برای اولین بار فیلم هندی به دیدن دیجیتال آزادی قبل از ضربه زدن به تئاتر. این فیلم به بررسی نوعی دشمنی بین موجر و مستاجر از طریق طنز دیالوگ و antics. بازیگر کهنه آمیتا باچان دزد نشان می دهد با مواد سوزاننده رفاقت با Ayushman Khurrana شخصیت در طول فیلم است.

دو منجر شخصیت هیستریک, ردیف کامل با تمام اشکال شناخته شده است از jibes, این jeers و طعنه – ماهرانه بیان اساسی تن از سودا شاید picturised به عنوان فاسد میراث عمارت Fathima محال است.

جالب Pratapgarh است این منطقه که در آن اجدادی خانواده آمیتا باچان تعلق دارد. در واقع خیمه شب Srivastavas همچنان به مراجعه به خانواده باچان به عنوان خود را “hamare سلام Pratapgarh ke”. با Gulabo-Sitabo فیلم شاید که اتصال می آید یک دایره کامل.

صنایع دستی از خیمهشب بازی در هند می توان به 4000 سال پیش که در آن معاصر زبان سانسکریت پخش شد و به تصویب رسید از طریق اجرای این. اما میراث صنایع دستی در حال حاضر در خطر انقراض. در اینجا به این امید که آمیتا باچان-starrer rekindles از دست رفته بهره در دامنه.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>