چه ‘یک ملت و یک جیره کارت’ طرح: توضیح در 5 امتیاز

با 5 مطلب متحده اجرای یک ملت یک جیره طرح کارت این تعداد در حال حاضر در 17 متحده در همه.

ارتقاء

Sheila (تغییر نام) یک داخلی یاور مشغول به کار در Gurugram. او جیره کارت حمل آدرس روستا در غرب بنگال که در آن او را تحسین کرد از.

در حالی که سطح درآمد او را قادر به دریافت یارانه مواد غذایی در سیستم توزیع (PDS) مغازه ها داده می شود که جیره کارت حمل, West Bengal, آدرس او است قادر به دسترسی به سیستم در محل زندگی—Gurugram.

این یک استارک واقعیت است که میلیون ها نفر از مهاجران چهره روز به روز در هند و ترک آنها را در رحمت از بازار که در آن آنها مجبور به خرید ملزومات در کامل قیمت ها در بازار موجب انکار آنها را از آنچه که به حق سهم خود را از یارانه.

برای کمک به افرادی مانند شیلا “یک ملت یک جیره کارت’ ابتکار راه اندازی شده توسط دولت است. در این طرح واجد شرایط ذینفع خواهد بود قادر به سود خود تحت عنوان غلات تحت ملی امنیت غذایی عمل می کنند (NFSA) از هر نمایشگاه-قیمت مغازه در کشور است.

در حالی که این طرح راه اندازی شد در ماه ژوئن سال 2019 آن را تنها در ماه ژانویه سال 2020 که 12 متحده—آندرا پرادش, گوا, Gujarat, Haryana, Jharkhand, کرالا, Karnataka, Madhya Pradesh, Maharashtra, Rajasthan, Telangana و تریپورا شدند یکپارچه به سیستم.

در نتیجه در هفته گذشته پس از دادگاه عالی کارگردانی این مرکز در نظر گرفتن که آیا این امکان پذیر است برای آن را به اجرای این طرح در این مرحله با در نظر گرفتن مشکلات ناشی از این مستند پنج متحده اضافه شد به سیستم با در نظر گرفتن مجموع یکپارچه متحده به 17. این کشورها در اوتار پرادش, Bihar, پنجاب دامان و دیو و هیماچال پرادش است.

بقیه کشور خواهد بود از جمله در حمل طرح در ماه ژوئن این سال است.

همه شما نیاز به دانستن در مورد “یک ملت یک جیره کارت’

بازنمودی تصویر.
  1. نگه داشتن در ذهن فرمت های مختلف استفاده می شود آمار برای جیره کارت یک فرمت استاندارد تهیه شده برای این منظور است.
  2. برای فعال کردن قابلیت حمل از سهمیه کارت, دولت, دولت ها هستند که خواست به موضوع جیره کارت در دو زبانه فرمت که در آن علاوه بر زبان محلی به زبان دیگر می تواند هندی یا انگلیسی.
  3. در جیره کارت ساخته شده وجود خواهد داشت 10 رقمی استاندارد جیره شماره کارت جایی که برای اولین بار دو رقمی خواهد بود که دولت کد دو بعدی رقم خواهد جیره شماره کارت.
  4. علاوه بر این یک مجموعه ای از دو رقمی خواهد بود اضافه با جیره شماره کارت برای ایجاد منحصر به فرد عضو شناسه برای هر یک از اعضای خانواده در یک جیره کارت.
  5. جیره دارندگان کارت تحت این طرح خواهد شد تحت عنوان به یارانه مواد غذایی سبوس دار با استفاده از موجود خود را کارت های صادر شده در کشورهای خود و یا UT است. این است که به احتمال زیاد به نفع کارگران مهاجر که نتوانسته اند خود را برای رسیدن به زادگاه و گیر شده است در کشورهای مختلف در این دوره از مستند.

که سود ؟

• هر قانونی شهروند هند می تواند درخواست برای جیره کارت.
• کودکان زیر 18 سال سن (افراد زیر سن قانونی) را شامل می شوند والدين جیره کارت. اما یک کاربر می توانید به صورت جداگانه جیره کارت هنگامی که آنها بالاتر از 18 سال سن است.
• همه جیره cardholders و در حال حاضر واجد شرایط برای دریافت عنوان مواد غذایی سبوس دار از قیمت عادلانه مغازه ها.
• جیره cardholders واجد شرایط دریافت یارانه مواد غذایی سبوس دار را می خرید تا 5 کیلوگرم برنج در Rs 3/کیلوگرم گندم در Rs 2/kg و دانه درشت در Rs 1/کیلوگرم در هر ماه.

اگر شما به کمک در خانه که بهره مند از این طرح را تصویب و اطلاعات و کمک به آنها را.


همچنین بخوانید: ممنوعیت گردشگران به 6 ماه’ جیره: چگونه کشورهای هند در حال مقابله با COVID-19


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>