چه کشتن ما دریاچه ها و دریاها? این IISc استاد نشان می دهد پاسخ

“ورود آلاینده ها به مراتب پیشی جنس شونده ظرفیت ما آب بدن. هر dilly-dallying در حال حاضر ما هزینه منابع طبیعی ما برای همیشه می گوید:” پروفسور Ramachandra.

Detergent زباله چوک Yamuna در دهان بیش از حد فسفات مرگبار در پشت کف!

نگران آب بدن frothing مانند Bellandur دریاچه ؟ بررسی مواد شوینده

هشدار دهنده سطح هورمون مخرب شیمیایی موجود در Ganga و Hindon, مطالعه می گوید

از جمله سرفصل های عادی هستند در حال حاضر. و غمگین بخش این است که آنها تبدیل شده اند بسیار شایع است که ما به سختی با توجه به گور زیست محیطی تهدید مواجه هستیم.

بهتر هند (TBI) در تماس با Dr T V Ramachandra Co-ordinator انرژی و تالاب های گروه پژوهشی در مرکز زیست محیطی, علوم هند موسسه علوم بنگلور.

ما به او صحبت کرد در مورد علل احتمالی که majorly به کمک به نابودی ما رودخانه ها و دریاچه ها و آنچه می تواند انجام شود برای کمک به این وضعیت است.

pollution in lakes

از بسیاری از عوامل است که منجر به مرگ ما آب بدن است و فاضلاب است که جریان را به آنها شامل بسیاری از محلول ترکیبات آلی طبیعی و مصنوعی مانند صابون و مواد شوینده است.

“این عوامل سطح فعال یا سورفاکتانت است که باعث کاهش کشش سطحی آب, اجازه می دهد تا حباب هوا باقی بماند در سطح آب. این مواد شوینده در اصل شامل فسفات و یک بخشی از آن است-گرفته شده توسط گیاهان آبزی در حالی که تعادل می شود به دام افتاده در رسوبات” توضیح می دهد که Ramachandra.

مصنوعی سورفاکتانت هستند به طور گسترده ای مورد استفاده در محصولات پاک کننده خانگی از قبیل شوینده ها و صابون و لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی مانند شامپو. اما مخرب ترین شایع مواد شوینده که حاوی شعبه زنجیر آلکیل بنزن سولفونات سورفاکتانت که غیر-زیست تخریب پذیر و در نتیجه بسیار مداوم فوم جمع آوری زیر سقوط سطح دریاچه.

اکثر مارک ها اضافه کردن فسفات (P) به مواد شوینده و صابون برای کاهش سختی آب کمک می کند که افزایش اثربخشی از پاک کننده ها. هنگامی که این پاک کننده تخلیه خانه های ما به دریاچه سپس فسفات منجر به رشد بیش از حد جلبک cyano-باکتری شکوفه و macrophytes (گیاهان آبزی) که در نهایت اثر منفی بر تنوع زیستی آبزیان.

همچنین unmonitored آزادسازی جامد زباله های خانگی در دریاچه ها بیشتر تشدید این تهدید.

“این اتفاق می افتد شده است برای بیش از یک دهه در حال حاضر. ورود آلاینده ها به مراتب پیشی جنس شونده ظرفیت ما آب بدن. هر dilly-dallying در حال حاضر باعث خواهد شد که ما از منابع طبیعی ما برای همیشه لطفا برای” او می افزاید.

او می گوید وجود دارد برخی از راه حل های که ما می توانیم در مجموع رفت و آمد مکرر به صدا اکوسیستم:

1) غیر متمرکز درمان شهرداری فاضلاب ترجیحا در بخش سطح
2) اعمال می شود ‘از آلوده کنندگان می پردازد’ در روح واقعی – محدود کردن ورود نشده فاضلاب و پساب صنعتی به دریاچه.
3) اجازه دهید تنها درمان فاضلاب از طریق ساخته شده تالاب ها و کم عمق جلبک برکه به دریاچه.
4) تعمیر و نگهداری منظم از شناور macrophytes.
5) جلوگیری از ریختن زباله جامد به دریاچه.
6) ساکنان محلی محیط زیست با سواد.
7) از همه مهمتر اعمال محدودیت و یا ممنوعیت در مواد شوینده با استفاده از فسفر (که محدود و غیر قابل تجدید منابع).

the better home

این زمان برای برخی از اقدام در سطح خرد. شروع شده توسط تعویض خود را شستشو با مواد شوینده پایدار یک در بازار است. در حالی که اکثر ایالات در ایالات متحده و کانادا و کشورهای در سراسر اروپا ممنوع استفاده از فسفات در مواد شوینده ما همچنان به استفاده از آنها بسیار به عنوان یک فکر دوم.
اگر ما قدم به ممنوعیت آنها در حال حاضر ،


همچنین بخوانید: بهتر است در هند راه اندازی کرد هند برای اولین بار اشتراک کیت از محدوده غیر سمی, صفحه اصلی, پاک کننده


تصویر های اعتباری: مطالعه پژوهش / پروفسور تصویر

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>