چه پاپ اسمير و چرا زنان بالای 21 نباید آن جست و خیز

این آزمون نیز ممکن است در تشخیص خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم زمانی در آینده و یا تشخیص هر گونه دیگر مربوط به تغییرات در سلول های موجود در دهانه رحم.

“Cervical سرطان دوم شایع ترین بدخیمی در زنان پس از سرطان پستان می گوید:” Dr Vidushi Sawhney, دانشیار, مشاور, Fortis یادبود موسسه تحقیقات (FMRI), Gurgaon.

ارتقاء

بر اساس این گزارش یک نفر از هر پنج زن در جهان است که سرطان دهانه رحم هند است. علاوه بر بالا بروز با توجه به آن دیر تشخیص و با نتیجه ضعیف بقا 25 درصد نرخ جهانی مرگ و میر ناشی از سرطان گردن رحم رخ می دهد در کشور است.

در این مقاله دکتر Vidushi فراهم می کند اطلاعات در مورد سرطان رحم و دهانه رحم علائم آن و به همین دلیل شما باید به طور منظم پاپ-اسمیر است.

سرطان دهانه رحم: آنچه در آن است

سرطان دهانه رحم است که یک نوع از سرطان است که رخ می دهد در سلول های دهانه رحم — قسمت پایین رحم است که متصل به مهبل (واژن). این “ویروس پاپیلومای انسانی’ (HPV) است که یکی از عوامل سرطان دهانه رحم می گوید: Dr Vidushi.

علائم و نشانه ها

Dr Vidushi Sawhney

وقتی پرسیده شد که در مورد علائم و نشانه های یکی باید مراقب Dr Vidushi می گوید: “در حالی که در مراحل اولیه سرطان دهانه رحم به طور کلی تولید هیچ علائم یا نشانه های, برخی از این علائم بیشتر-پیشرفته سرطان دهانه رحم ممکن است شامل: خونریزی واژینال پس از مقاربت, خونریزی در بین دوره و یا پس از یائسگی آبکی خونین, ترشحات واژن که ممکن است سنگین است و ناپاک بو یا درد لگن یا درد در هنگام مقاربت است.”

چه پاپ اسمير?

آن است که اساسا یک آزمون که چک precancerous تغییرات در دهانه رحم و شامل خراش دادن سلول از دهانه رحم. نمونه جمع آوری شده است و سپس فرستاده شده به آزمایشگاه برای بررسی زیر میکروسکوپ.

این آزمون نیز ممکن است در تشخیص خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم زمانی در آینده و یا تشخیص هر گونه دیگر مربوط به تغییرات در سلول های موجود در دهانه رحم.

Dr Vidushi می گوید: “این آزمون این است که گام مهمی در تشخیص زودهنگام ابتلا به سرطان. آن را سریع و ساده و بدون درد تست غربالگری است و معمولا توصیه می شود برای هر زن بين سنين 21 و 65 سال است. ما همچنین توصیه می کنند که زنان غربالگری انجام می شود یک بار در هر سه سال.”

ارتقاء

چه کسی در خطر است ؟

پاپ اسمير
  • شرکای جنسی متعدد و اوایل فعالیت جنسی

با شرکای جنسی متعدد خطر ابتلا به HPV بیشتر است. داشتن روابط جنسی از سنین پایین نیز افزایش می دهد خطر ابتلا به HPV است. داشتن مقاربت جنسی قبل از سن 16 یا ظرف یک سال از شروع دوره خود را نیز از عوامل است که می تواند شما را در معرض خطر.

  • عفونت های جنسی (STIs)

دیگر STIs — مانند کلامیدیا گانوریا سفلیس و ایدز را افزایش می دهد خطر ابتلا به HPV است.

  • ضعف سیستم ایمنی

کسی که با تضعیف سیستم ایمنی بدن نیز در معرض خطر ابتلا به HPV است.

  • طولانی مدت مصرف قرص های کنترل تولد

معمولا اگر یکی شده است مصرف قرص های کنترل تولد برای بیش از 5 سال پس از آن مانند یک فرد می تواند در معرض خطر.

توجه داشته باشید: در حالی که این نقاط قرار داده شده است با هم پس از مشورت با یک دکتر ما هنوز هم از شما می خواهم به بحث در مورد علائم خود را با حرفه ای پزشکی و درخواست کمک در صورت نیاز.

چگونه به نگه داشتن خود را امن است ؟

  • واکسن HPV

در حالی که وجود دارد واکسن های موجود برای محافظت از خود انجام بررسی خود را با پزشکی حرفه ای است مناسب برای شما. گرفتن واکسن برای جلوگیری از عفونت HPV ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان گردن رحم و دیگر مرتبط با HPV.

  • باید روال تست پاپ اسمیر

اطمینان حاصل شود که شما خود را پاپ اسمير به صورت دوره ای انجام می شود. این کمک خواهد کرد که برای نظارت و تشخیص precancerous شرایط دهانه رحم به طوری که آنها می تواند به درمان برای جلوگیری از سرطان دهانه رحم.

  • عمل جنسی ایمن

کاهش خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم با در نظر گرفتن اقدامات لازم برای جلوگیری از بیماری های مقاربتی مانند استفاده از کاندوم در هر بار.

  • نمی دود

سیگار شناخته شده است به علت از بسیاری از انواع مختلف سرطان است. بنابراین اگر شما یک فرد سیگاری انجام بحث در مورد راه هایی که شما می توانید ترک خود را با حرفه ای پزشکی.

در نتیجه Dr Vidushi می گوید: “این اولین گام به سوی حصول اطمینان از سلامت خوب است به دوره ای بررسی یو پی اس انجام می شود. مانند یک زمان برای همه چیز دیگری در زندگی این بررسی یو پی اس نیز باید قرار داده و به تقویم خود را به اطمینان حاصل شود که آنها به دنبال آن هستند.”


همچنین بخوانید: کلسیم برای پوکی استخوان است ؟ دکتر توضیح می دهد که چگونه برای محافظت از استخوان های شما را


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>