“یک مزیت برای بافندگان در شمال شرق منطقه است که همه آنها کار کرده اند در بافندگی از خانه برای نسل.”

ارتقاء


با مثبت جمعی بهتر هند COVID-19 پوشش در دسترس است به زبان های منطقه ای نشریات به صورت رایگان. نوشتن به editorial@thebetterindia.com برای جزئیات بیشتر.


Designers در کسب و کار adorning مردم است. آنها این کار را برای سنین. برخی از انجام آن بی سر و صدا از خانه های خود بافی در حالی که نشسته در گودال بافندگی قاب بافندگی نیمه اتوماتیک بافندگی و یا از ویور جامعه در اتاق میریزد.

اما با این مستند با توجه به COVID-19 وجود ندارد ‘صدای فش فش-صدای خش خش کردن تلفن های موبایل از بافندگی به عنوان بافندگان و متحد کارگران در خانه و خیره در آینده.

“پی کا اضطراب در ماه دسامبر حتی اگر ما ندارد کار ما می تواند حداقل به ضخامت جنگل نزدیک به روستاهای ما علوفه برای میوه ها و سبزیجات به عنوان یک همراهی با برنج برای تغذیه خانواده های ما. قبل از ما می تواند بیرون آمدن از این قسمت این مستند آغاز شده است. در حال حاضر ما می توانیم نه رفتن به جنگل برای به دست آوردن غذا و نه به بانک ها برای دریافت پول نقد. ما نگران تغذیه فرزندان ما می گوید:” آشفته Banylla Syngkli. او رئيس جمهور از 32 ویور اعضای Krihlang Handloom و صنایع دستی تعاونی جامعه Umtngam روستا در نزدیکی Shillong مگالایا.

Banylla و تیم او به تنهایی نیست. هند وسیع handloom بخش به کارگیری برخی 43.31 لاخ بافندگان. این دومین بخش اشتغال پس از کشاورزی است. تا سال 2011 آمار این بخش شاغل بیش از 63 لاخ افراد نزدیک به 87 درصد از آنها اقامت در روستاها با زنان تشکیل حدود 77 درصد از نیروی کار به سختی ساخت 50 تومان در روز است.

بافندگان از شمال کارناتاکا در ارتباط با استعاره رچا

به عنوان بخش نمی افتد به خدمات ضروری رده گرفتاری نیست جذب پوشش رسانه ای. حتی در زمان بیماری همه گیر مشکلات کشاورزان روزانه شرط ساخت و ساز کارگران می شود توجه رسانه ها اما نه مخمصه از handloom بخش. از آنجا که این, آنها اکثرا وابسته به استاد صنعتگران که آنها را استخدام بر اساس قرارداد ویور خوشه جوامع به کارگیری آنها و یا طراحان مد که با استفاده از handloom پارچه.

Janessaline Pyngropen سر کسب و کار از DSEFH (Daniel Syiem قومی خانه مد), شیللنگ مگالایا می گوید: “یک مزیت برای بافندگان در شمال شرق منطقه است که همه آنها کار کرده اند در بافندگی از خانه برای نسل های. بنابراین اجتماعی فاصله هنجارها در این زمان تحت تاثیر قرار نمی آنها را. مشکل اصلی ما رو از کا اضطراب است خشک شدن مطالبات بنابراین ما قادر به سفارش آنها را به دست چرخید و دست بافته Eri پارچه ابریشم که دانیل برای استفاده از خلاقیت خود.”

بسیاری از کسب و کار سر مانند Janessaline و طراحان مد از دیگر نقاط هند در حال پیدا کردن راه هایی برای حفظ نیروی کار خود را در ارواح خوب است. آنها ارتباط برقرار کردن از طریق تلفن به مشاوره و بحث در مورد مسائل مربوط به سلامت خود را با بافندگان karigars و دیگر متفقین کارگران است. و هر زمان که امکان انتقال پول به کارکنان حساب.

بافندگان از شمال کارناتاکا در ارتباط با استعاره رچا

بر اساس بمبئی-طراح مد Anavila Misra نام تجاری Anavila که با این نسخهها کار بیشتر با کتانی بافندگان می گوید: “اکثر ما صنعتگران و بافندگان کار از خانه و زندگی در روستاهای دور افتاده غرب بنگال, Jharkhand و گجرات. آنها به دنبال تمام دستورالعمل توسط دولت و به ادامه کار به عنوان قبل از. بسیاری از آنها را به حساب های بانکی خود و در موارد که در آن آنها نمی, ما پرداخت آنها از طریق استاد بافندگان و رهبران گروه است.”

راوی Kiran از بنگالور مبتنی بر استعاره رچا یک سازمان کار با khadi موسسات در شمال کارناتاکا می گوید که آنها در تماس با کارگران مختلف khadi واحد است. “از آنجا که بسیاری از آنها را به اداره پست حساب ما فرستاده اند حداقل به مقدار بافندگان و اسپینرها. خیاط کار در اینجا در بنگلور با وجود کاهش, کار گرفتن پرداخت می شود به طور منظم, اما آنها گرفته اند 25 درصد کاهش در حقوق خود را. همه آنها ترجیح می دهند به کار و کسب و بپرسید نه برای “کمک”. اما کار در این زمان مشکل است.”

طراح Shalini جیمز با نام تجاری سرود از کوچی که با این نسخهها کار با 90 بافندگان karigars و خیاط فرستاده بسیاری از آنها را به بازگشت به منازل خود در روستاهای غرب بنگال و بیهار و کرالا در اواسط ماه مارس گفتن آنها را به بازگشت به زمانی که همه چیز بهتر است. به طوری که بر اساس بمبئی-طراح Vaishali Shadangule نام تجاری Vaishali S که دارای 40 karigars از نقاط مختلف کشور است.

Shalini جیمز از کوچی و تیم او

Shalini می گوید: “به جز شش دیگران چپ و ما آنها را به پرداخت موقت در حقوق و دستمزد. نیازهای خود هستند ، خود زمینه کوچک در روستاهای دور افتاده عملکرد به اندازه کافی مواد غذایی سبوس دار است. آنها در زندگی مشترک خانواده است. هر زمان که ما آنها را تایید می کنند که آنها درست هستند اما که آنها می خواهید به عقب بر گردیم به آنها ترجیح می دهند به کار به جای بیکار نشستن است.”

کسانی که شش کارگران که ماند زندگی می کنند نزدیک به Shalini محل کار کمک به او را ملاقات منظور از 3,000 قابل استفاده مجدد ماسک صورت برای پرسنل پلیس از کرالا. صرفا حفظ اجتماعی فاصله سفارشات این کارگران خوشحال هستند که آنها کار می کنند.

Ajitha Suresh, رئيس جمهور از Cherai Handloom بافندگان انجمن تعاونی شماره 648 در کرالا صحبت می کند در مورد چگونه آنها در حال کمک به خود بافندگان در این زمان دشوار است. “ما در حال پرداخت حقوق به خانه بافندگان که بافندگی که از خانه کار می کنند. ما نمی توانیم پرداخت حقوق و دستمزد به بافندگان که اصلا خانه بافندگی و که به دلیل اجتماعی فاصله می آمد به کار در جامعه شدند. بنابراین یک تصمیم مشترک است که ساخته شده توسط همه بافی جوامع در Paravur برای جبران آنها است.”

Shalini تیم ساخت ماسک

او می افزاید: “آن را به عنوان زمان Vishu جشنواره هر بافنده پرداخت شد Rs 2000 در پیشرفت 1,000 تومان اعتبار شد به عنوان kshemanidhi.”

یکی دیگر از طراح Sreejith از Rouka نام تجاری از کوچی می گوید: “ما با Care4Chendamangalam است که به طور فعال کمک به این جوامع است. در این لحظه همه چیز آهسته است. ما به طور مداوم اطمینان حاصل کرد که هر کس امن است و جوامع خود مطلع نگه داشتن آنها. علاوه بر این دولت سیستم در کرالا کمک کرده است هر کارگر.”

اگر اکثر طراحان در حال انجام بهترین خود را برای حمایت از کارگران خود را چه علت برای نگرانی ؟ “ما نیاز به وکیل آنها و اطمینان آنها را که شغل خود را سالم خواهد بود زمانی که آنها بازگشت. من صحبت می کنند به حداقل دو کارگر هر روز و به آنها اطمینان می گوید:” راوی.

علاوه بر این, چندین طراحان در حال حاضر شروع به فکر پست-همه گیر بار. آنها احساس می کنند که اکثر پوشاک کارخانه ها ممکن است نزدیک به دلیل خریداران لغو سفارشات برای جولای/آگوست. آنها حتی به تاخیر انداختن پرداخت که با توجه. در چنین وضعیت پرداخت حقوق و دستمزد تبدیل خواهد شد سخت در تمام کارخانه ها.


همچنین بخوانید: یک دختر را در حال حرکت نوای Postmaster پدر یک قهرمان گمنام در COVID-19 همه گیر


Anavila آمده: “رکود در خرید و فروش منجر به مبهوت تولید در نهایت اما من فکر می کنم که در اواسط دوره بیشتر مردم را دوباره به دست باف پایدار مارک/محصولات است که ما چگونه خواهد گزاف گویی از این بحران هر چه زودتر. این, به نوبه خود خواهد بود بسیار خوب برای صنعتگران و بافندگان خوشه.”

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im