ما تنها مادران و ما افتخار می کنیم از ما چگونه مطرح دختران ما

از مبارزه با افسردگی, به دست آوردن اعتماد به نفس از دختران خود را به ترک عمیقا توهین آمیز, ازدواج, این مادران اطمینان حاصل شود که آنها زندگی می کردند زندگی در شرایط خود.

ارتقاء


با مثبت جمعی بهتر هند COVID-19 پوشش در دسترس است به زبان های منطقه ای نشریات به صورت رایگان. نوشتن به [email protected] برای جزئیات بیشتر.


Reading دلگرم کننده حساب در روزهای منتهی تا مادر بعد در اوایل این ماه مجبور به فکر کردن در مورد ،

یک زن خانه دار او باقی مانده بود به منظور بالا بردن دو نوجوان فرزندان بعد از او شوهر گذشت دو دهه پیش. اگر چه مجهز به یک مدرک دانشگاهی او تا به حال مشغول به کار در یک زمان بسیار طولانی و تنها او را در اواخر شوهر بازنشستگی به مراقبت از فرزندان او. رشد من خواهد شنیدن داستان از مادر من خواهر کوچکتر او در مورد من عمه مبارزات و فداکاری های او ساخته شده برای پسران.

هر تابستان من در له من صرف بیشتر وقت من در زندگی با او. اگر چه او به سختی صحبت می کرد در مورد مبارزات خود را, من تو را دیدم یک زن که تا به حال خود را قربانی آسایش به پرداخت هزینه برای آموزش و پرورش فرزندان در دهلی نو. چگونه او انجام این کار است ؟ با تبدیل خانه خود را به یک هتل در همکاری با یک تاجر و حک کردن یک زندگی کوچک سه ماهه برای خودش و دو پسر.

با وجود sneers قضاوت برای هر اشتباه فرزندان او را به عنوان افراد جوان و سنگدلانه نمایشگاه جهل از بقیه جامعه در هیچ نقطه ای من تلخی در قلب او. به جای او متمرکز بر آنچه قبل از او. او مصمم بود تا اطمینان حاصل شود فرزندان او بزرگ شد تا حق و امروز هر دو در حال کار حرفه ای انجام خوبی برای خود است.

هنگامی که مادر و روز آمد در اطراف من نیست که دلگرم کننده ماتريالى داستان برای به اشتراک گذاشتن اما آنچه که من بود صحبت به مادران مجرد بیش از یک هفته به درک خود را از سفر به مادران مجرد. چیزی که من نمی توانستم از آنها بخواهید من عمه من از آنها پرسیدم. این که آیا آن را در مورد مشکلات و چالش ها یا شادی بالا بردن فرزند خود به خود من می خواستم به درک تجارب خود را.

چالش های تک مادری

Pooja Priyamvada: من خودم را بیشتر به عنوان یک شرکت یادگیرنده یک تسهیل کننده برای دختر من هستی

برنده جایزه وبلاگ نویس حرفه ای مترجم و مشاور رسانه های اجتماعی در اوایل 40s Pooja رو طلاق در سال 2018 است. سفر از بالا بردن او در حال حاضر 11-year-old daughter شده است هر دو دشوار است و پاداش است.

او رنج می برد و ترکیبی از عملکرد بالا و افسردگی و فیبرومیالژیا. این عضلانی-اسکلتی اختلال دارای بسیاری از علائم متنوع مختلف برای بازماندگان از جمله درد عضلانی و استخوانی و انحطاط و fibro مه که می تواند بر توانایی خود را به فکر کردن و شکستن سطح انرژی شما را ترک شما با خستگی شدید. هر دو شرایط تقاطع در زمان و باعث می شود که عملکرد طبیعی بسیار دشوار است. علاوه بر این به عنوان تنها مراقب در خانه او نیز به دنبال پس از او پیری است.

“روند افزایش دختر من Priyamvada تمام شده است اما پاداش نیز هست. در سال های اولیه او را درک نمی کنند من بیماری و یا آنچه که من از طریق رفتن. اما از آنجا که وجود دارد هیچ کس دیگری در خانه او تا به حال به رشد سریع تر از بسیاری و به طور پیش فرض مراقب برای من در زمان. آن نیز پاداش به دلیل آن ساخته شده او را حساس تر به معلولیت های جسمی تنوع و سلامت روان او می داند بیشتر در مورد شرایط انسانی نسبت به سایر کودکان سن او. همچنین ایجاد یک همدلانه پیوند میان ما که معمولی و مادر, دختر, رابطه,” او می گوید بهتر است هند.

آیا او احساس فقدان شوهر سابق او که در حال حاضر رفته بر روی ازدواج مجدد ؟

“چگونه دختر من درک پدرش شرایطی از زندگی خود را برای او تصمیم بگیرند. من نمی خواهد روند که برای او. وجود یک جای خالی سمت چپ پشت هنگامی که شما از دست دادن کسی که با آنها شما به اشتراک گذاری بلند مدت رابطه عاطفی. این امر می تواند اغراق بگویم من به اندازه کافی به مادر و پدر. هیچ کس نمی تواند. شما می توانید فقط یکی از والدین. وجود دارد هر زمان که کودک قربانی کارهای روزمره چرا که او می آید از یک خانواده پدر و مادر هستند و هیچ دو پدر و مادر به عقب نشینی بر” او اذعان می کند.

Daughters
Pooja با دخترش Priyamvada.

Rashi ست: شاد کودکان به پایان رسید تا در حال رشد به مبارک بزرگسالان است. هیچ یک تغذیه در استرس.

برای Rashi ست, یک مادر و یک کارآفرین که اجرا می شود, لباس زیر زنانه, فروشگاه در دهلی نو و مشورت زنان در مورد آنچه به پوشیدن مسئولیت بالا بردن Kahini او 13 سال پس از او دو ساخته شده است آسان تر با مادر در خانه است.

“اگر من مجبور به همکاری پدر و مادر من فکر می کنم این امر می شده اند خیلی سخت تر است. بسیاری از زنان مجرد به طور کامل به تنهایی در روند تربیت فرزند,” او می گوید.

ارتقاء

درد و رنج جسمی سوء استفاده, سوء استفاده کلامی و همیشه از وارد شدن به بحث با شوهرش در زمان تلفات در Rashi سلامت روانی و او رفت و از طریق یک کشمکش حاد افسردگی است. در نهایت زمانی که تفاوت شد آشتی ناپذیر او برای ثبت طلاق در سال 2012. در فوریه 2019 طلاق در نهایت از طریق Rashi کردم حضانت تنها دخترش سال بعد اگر چه او در حال حاضر مبارزه برای نگهداری از او ،

“بسیاری از زنان رفتن را از طریق این مشکلات. ما باید راه رفتن را از بد ازدواج یا نه برای ما بچه ها ؟ همیشه بهتر است به را انتخاب کنید آرامش بیش از نارضایتی. زمانی که من بپرسید من چگونه او احساس می کند هیچ شکایت وجود دارد. لطفا فراموش نمی کودکان یک دلیل برای ماندن در بد ازدواج,” او می گوید.

Nirupama S: با تشکر از شما پدر من را تبدیل به یک نسخه بهتر از خودم

خوشبختانه Nirupama یک متخصص تغذیه سلامتی شرکت مربی تناسب اندام و مشاور بر اساس پونا چهره هیچ گونه نگرانی زیرا هنگامی که او رفت و از طریق یک طلاق در پنج سال پیش دختر او در حال حاضر 16 و خوب تنظیم شده. امروز دختر 21 ساله فارغ التحصیل.

“دختر من در حال حاضر مستقل و من زمان بیشتری به تمرکز بر روی کار من است. ما خوشحال هستند و این آزادی را به زندگی می کنند زندگی ما بدون هیچ گونه شرایط و ضوابط اضافی. در طول ازدواج من, من یک فرد با اعتماد به نفس پایین, عزت نفس, اما من یک نسخه بهتر از خودم به خاطر دختر من,” او می گوید.

Daughters
Nirupama S با دخترش یاس.

‘ورود به سیستم Kya Kahenge’ (چه خواهد شد و مردم می گویند؟)

Pooja: من قبول من واقعیت های جدید به عنوان یک زن تربیت فرزند.

زمانی که Pooja از شوهرش جدا شده و در سمت چپ با Priyamvada او رنج می برند اجتماعی برای کسانی که انتخاب. ترک ازدواج نیست و هنوز هم دیده می شود که بسیار قابل قبول در هند و سخت ترین جنگ هستند و نزدیک به خانه. ترین انتقاد او دریافت کرد و در مورد او تصمیم گیری شد ، چند نفر از دوستان نیز شروع به رفتار بسیار متفاوت از او مناسب نیست به نقش جامعه تعریف شده برای او.

“بسیاری از کلاله اجتماعی متصل به طلاق و مادران مجرد. برای هر چالش در زندگی آن است که آیا شخصی یا اجتماعی اولین مرحله پذیرش است. پس از این من رفت و به یک طرز فکر این است که من اینجا نیست برای زندگی کردن به کسی انتظارات من. شوهر سابق من یک تصمیم است که ما فکر می کردیم درست بود برای ما و تصمیم به زندگی با عزت” به یاد می آورد Pooja.

او مواجه می شوند فشار گرفتن و دوباره ازدواج کرد و مورخ دیگر مردان پس از طلاق است. پس از شوهرش دوباره ازدواج کرد دختر او را درک که پدر و مادر او می تواند شرکای دیگر هنگامی که آنها طلاق گرفته بود.

“در بزرگتر محافل اجتماعی آن را خوب برای یک مرد به ازدواج مجدد پس از طلاق, اما برای یک زن و کودک به اولویت. کسانی که ریاکارانه تفاوت وجود دارد که برای مردان و زنان که می خواهند به ازدواج مجدد. من هیچ تردیدی در مورد remarrying به عنوان و زمانی که من پیدا کردن یک مرد که من می خواهم به صرف بقیه زندگی من با. Priyamvada خواهد بود بخشی از زندگی” او می گوید.

Rashi: قضاوت در مورد خود را singlehood از دیگر دوستان و بستگان نیست گفت: آشکارا به صورت خود را. آن را بسیار ظریف است.

برای Rashi وضعیت خیلی متفاوت است. با وجود نیات او معتقد است که اعضای خانواده و همسالان است که سهام در ازدواج نمی اغلب ارائه بهترین مشاوره در این شرایط. پاسخ خود را به اختلاف زناشویی این است که “مصالحه” یا “این اتفاق برای همه’ و ‘سعی کنید به لطفا و صلح’. همه او می خواست به منظور بالا بردن دخترش در یک محیط هماهنگ.

“شما را دعوت به مراتب کمتری از احزاب و یا دریافت-togethers نسبت به زمان شما ازدواج کرده بودند. اجتماعی outcasting بسیار ظریف اما شما را در درک. تنها مردان نیستند در معرض این نوع از outcasting. شما می توانید چشم مردم قضاوت با شما. آنها را به سوالات مطرح مانند “است که در آن شوهر خود را’. اگر من پاسخ داد که من تنها وجود دارد یک سکوت بی دست و پا” او می گوید.

و او تصمیم به تبدیل شدن به یک مادر نیز تحت تاثیر او کار حرفه ای. در حالی که مشغول به کار در شرکت های مختلف او همیشه در حال قضاوت در دفاتر. “در گذشته در دهلی نو رئیس من یک زن خودش را اغلب می آورد تا موقعیت که در آن من مجبور به انتخاب بین خانواده و یا کار می کنند. این یک مزخرف کلیشه تک و جدا از پدر و مادر مثل ما. که موجب تمایل من برای پیدا کردن یک محیط کار منجر به نیازهای من. علاوه بر دختر من, من یک مادر پیری. من می خواستم به کار در یک محیط که در آن من می تواند انجام عدالت به داخلی مسئولیت های حرفه ای و دستیابی به رضایت و همچنین” او به یاد می آورد.

Daughters
Rashi ست و دخترش Kahini.

Nirupama: آنها بپرسید, ‘ورود به سیستم kya kahenge’ یا تصویب قضاوت مانند “وجود دارد این است که چیزی اشتباه است با او”.

Nirupama داده بود کار خود را در حالی که ازدواج و متعدد وجود دارد سوال در مورد انتخاب او به طلاق و بالا بردن نوجوان به تنهایی.

“من دچار اجتماعی برای انتخاب من. آن همه چیز در مورد خانواده و دوستان است. وجود فشار زیادی از آنها را به این ازدواج کار می کنند. اینها برخی از چیزهایی که من نگه داشته شنوایی زمانی که من از همسرم طلاق. من در مورد به نوبه خود 40 زمانی که من طلاق گرفته بود و در سمت چپ یک حرفه ای بعد از ازدواج من. وجود دارد سوال در مورد آنچه که من قرار بود به زندگی من. وجود دارد سوال در مورد پشتیبانی مالی اما بسیار کمی در مورد حمایت عاطفی نیاز من” او به یاد می آورد.

در عوض او در بار متقاعد کردن دوستان و خانواده خود را, و آنها در نهایت قابل درک باشد. در نهایت حمایت خود را به او بیشتر اعتماد به نفس به دنبال از طریق.

Daughters
Nirupama با دخترش یاس.

دختران به نجات

Pooja: به عنوان یک پدر و مادر هر آنچه که شما موعظه شما باید برای تمرین

“به عنوان مثال من معتقدم در برابری جنسیتی. هنگامی که پدر من در گذشت, برای مثال, من تصمیم به انجام خود را last rites خودم. هر دو پدر من و من می خواستم آن را که در راه است. هنوز Priyamvada شد ثانویه انگیزه آن را چون من متوجه شدم که اگر من نمی فشار این تساوی در خانه و یا جایی که این مسائل مهم نیست که چگونه بسیاری از فمینیست های درسی آموزش من او, آن را نمی خواهد مهم دیگر. آن را دریافت کند عاطفی مالیات در زمان. به عنوان پدر مرحوم من می گویند اگر شما در بالا بردن دموکراتیک کودک اغلب اولین شورش است که در برابر شما” او می افزاید.

Rashi: Kahini رشد سریع تر از بسیاری دیده می شود که در داخل دادگاه و پشتیبانی من با گفتن چیزهایی مانند “من درک می کنم’.

این شرایط دشوار که اغلب وادار کردن کودکان به رشد بسیار سریع تر. Rashi معتقد است فرزند او به خوبی تنظیم و شاد و بیشتر از بسیاری از دختران در سن او.

او به یاد می آورد زمانی که وجود دارد ثابت اختلاف با شوهر سابق او.

“در حال حاضر وجود دارد این است که همیشه شادی و آرامش در خانه است. در دادگاه قاضی یک بار به من گفت که من تا به حال مطرح شده به خوبی تنظیم و کودک زیبا که احترام پدر او با وجود شانس; نبوده است شستشوی مغزی به چیزی گفته می داند آنچه او می خواهد و ذهن خود را. این یک پیروزی بزرگ برای من” او به یاد می آورد.

Rashi با دخترش Kahini.

Nirupama: این دختر من بود که من را تشویق به زندگی در نظر من از شروع. او به من گفت که برای جلوگیری از تحمل بد ازدواج.

“با پشتوانه من تا به حال اعتماد به نفس را در این مسیر نسبت به مادران مجرد. من همیشه از او تشکر می کنم برای حمایت از من. او ساخته شده بسیاری از تنظیمات در حالی که من در حال انتقال به خارج از ازدواج من و پیدا کردن من دوباره حرفه ای. او هرگز خواستار چیزی از من. علاوه بر این او به کار گرفته کل این انتقال با خیلی از بلوغ در برقراری ارتباط با دوستان مدرسه اش در مورد او تغییر وضعیت زندگی. موقعیت او بوده است که مادر من است تا این کار ما می توانیم یک زندگی شادتر با هم” می گوید: Nirupama.

پس از همه, به همین دلیل این زنان انتخاب این مسیر شیب دار بود که آنها می خواستند برای پیدا کردن خوشبختی در درون خود و برای فرزندان خود. برای اکثر آنها موفق شد.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>