فرض کنیم آنها بی خطر هستند. اما در واقع بسیاری از محبوب خانواده پاک کننده های سمی خطرناکی نه تنها برای این سیاره و همچنین بدن انسان است.

Detergents هستند عزیز. بپرسید هر housemaker. هیچ خانواده کامل است و بدون آنها. مواد شوینده در آمده برای تقریبا همه چیز استفاده می کنیم: لباس و ظروف و سطوح و کف.

بیایید رمزگشایی چه ‘شوینده’ هستند:

مواد شوینده اساسا عوامل که حذف نامطلوب خاک و گریس و یا لکه.

در حال حاضر آنها می آیند در بسیاری از انواع: برای لباس های شسته شده برای ظرفشویی, برای طبقه و برای توالت. وجود دارد به اندازه کافی شواهد و بیشتر در مورد چگونه برخی از مواد شیمیایی موجود در این مواد شوینده شده است wreaking ویران بر روی انسان و محیط زیست است.

یکی از مواد تشکیل دهنده کلیدی در مواد شوينده رختشویی که فوق العاده مضر هستند سورفاکتانت. سورفاکتانت اساسا کاهش کشش سطحی آب اجازه می دهد خود را تمیز کردن قطعات به نفوذ در پارچه و کمک به نرم کردن و شستشو دوده از لباس های خود را. اما آنچه نگران کننده است که برخی از این عنصر باقی می ماند پشت در لباس های خود را حتی اگر شما را شستشو داده و پارچه را در عرض یک اینچ از زندگی خود را.

ما به صحبت کرد Taniya Golder محقق در موسسه ملی وبا و بیماری های روده ای در مورد اثرات بهداشتی از این مواد شیمیایی که پشت سر سمت چپ: “هنگامی که شما با قرار دادن بر روی لباس های خود را و هستند و در مورد مواد شیمیایی به آرامی در حفظ و انتقال بر روی پوست خود را و خلل و فرج. این مواد شیمیایی ثابت کرده اند به علت انواع مشکلات پوستی و سوزش چشم و واکنش های آلرژیک و حتی سرطان در برخی از موارد است.”

chemical detergent

در حال حاضر اگر شما را مورد کف پاک کننده خطرناک دود حاصل از مواد شیمیایی و برخی از مواد مضر مانند آمونیاک و سفید کننده می تواند باعث سوختگی پوست و حتی کوری اگر آنها در تماس با چشم. اکثر شرکت ها به شما نشان می دهد دست خود را کاملا بشویید و پس از دست زدن به این: دلیلش این است که مواد شیمیایی سمی در آنها مانند اتانول, ایزوپروپیل الکل, اسید لاکتیک perchloroethylene triclosan و 2-butoxyethanol شناخته شده به علت درماتیت (یک بیماری است که شامل خارش پوست های خشک و یا متورم و قرمز پوست) اگر فرد در معرض آنها را به صورت منظم.

پس از آن وجود دارد پاک کننده توالت – آنهایی که فورا به ما sparkly, جیر جیر, توالت تمیز و بدون سر و صدا بسیار. وقتی پرسیده شد که در مورد مواد شیمیایی در آنها Golder همچنین افزود: “این بدترین زیادی با شدت خورنده و مواد ساینده مانند هیدروکلریک اسید و سدیم هیدروکسید و cetrimonium کلرید است که قطعا بد است اگر آنها را در تماس با پوست انسان, اما حتی خطرناک تر زمانی که آنها شستن پایین ما لوله های فاضلاب.” همه این موارد که ما صدای کاملا طبیعی دریاچه در حال مرگ (مورد frothing دریاچه Bellandur و Varthur در بنگلور در حال نمونه های کلاسیک) ناشی از مواد شیمیایی موجود در پاک کننده های ما ورود ما آب بدن.

در نهایت ما ظرفشویی مایعات به مراتب پشت سر نیست تا آنجا که داشتن خطرناک بهداشتی و زیست محیطی پیامدهای نگران هستند. اگر شما تا کنون یک کمی صابون چپ در ظرف خود را پس از شستشو آیا خودتان را به نفع و آن را به درستی شستشو دوباره به جای پاک کردن آن را خاموش. دلیلش این است که مواد شیمیایی مانند دی سدیم EDTA و فسفات هستند به طور بالقوه خطرناک در هنگام مصرف.

این مهم است که ما با توجه به آنچه که ما برای استفاده از پاک کننده های ما را مطلع گزینه های دوستدار محیط زیست برای بهتر امروز و فردایی روشن است. این لینک را دنبال کنید برای اطلاعات بیشتر.


همچنین بخوانید: گرگرفتگی های آینده ما: صفحه اصلی پاک کننده ها می تواند به دلیل یک دریاچه در حال سوختن است


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de