طرف متخاصم در یمن عقب خواستار coronavirus آتش بس

سانا: همه طرف ها در یمن را جنگ ارائه پشتیبانی در روز پنج شنبه از سازمان ملل متحد خواهان آتش بس برای حفاظت از غیرنظامیان از رمان coronavirus بیماری همه گیر.

این حرکت در آمد پنجمین سالگرد قدرت منطقه ای دخالت نظامی عربستان در یمن جنگ داخلی در راس یک ائتلاف نظامی حمایت بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت در برابر ایران و حمایت از سران شورشیان.

یمن را شکسته و سیستم بهداشت و درمان است که تا کنون ثبت شده یک مورد از COVID-19 بیماری اما به کمک گروه هشدار داده اند که هنگامی که آن را ضربه, تاثیر فاجعه بار خواهد بود که در یک کشور در حال حاضر به عنوان رو به بدترین بحران انسانی.

میلیون ها نفر از مردم آواره شده اند و بیماری ها از جمله وبا در حال گسترده با توجه به کمبود آب تمیز.

عربستان سعودی و دولت یمن و شورشیان همه استقبال کردند و درخواست از دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ که این هفته به نام یک “فوری جهانی آتش بس” برای کمک به جلوگیری از فاجعه برای مردم آسیب پذیر در مناطق جنگی.

اما بحران یمن شده است مربوط توسط شکست توافق نامه و مذاکره مکث می تواند بسیار دشوار است. هیچ یک از احزاب به جنگ هیزم هیچ ساز و کاری برای این فرآیند است.

دولت یمن در بیانیه ای گفت که آن را “استقبال تماس از سازمان ملل متحد و رئیس… برای آتش بس در coronavirus و د-تشدید اعمال خشونت در کل کشور است.”

“سیاسی و اقتصادی و وضعیت سلامت نیاز به توقف همه escalations… برای حفظ زندگی مردم و برخورد مسئولانه با این بیماری همه گیر.”

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی نیز حمایت ابتکار گفت: “ما از دولت یمن تصمیم به قبول سازمان ملل متحد خواستار برقراری آتش بس.”

به روحانی تسلیت گفت که حرکت به ششمین سال از درگیری در یک موقعیت قوی با استراتژیک سود در ماه های اخیر در این کشور نیز استقبال اشاره به این حادثه تلخ را پشت به باد مبارزه است.

مهدی al-Mashat سر از ایسنا ، ‘جناح سیاسی ابراز شورشیان’ “کل آمادگی باز به تمام تلاش ها و ابتکارات در این زمینه کامل و واقعی آتش بس”.

نماینده ویژه سازمان ملل به یمن مارتین گریفیتس, نام برای یک جلسه فوری از همه طرف به بحث در مورد اجرای آتش بس.

او خواست طرفین متخاصم به “قرار دادن کلمات خود را به عمل”.

“من انتظار می رود طرفین برای پایبندی به کلمات خود قرار داده و منافع مردم یمن و بالاتر از همه” او در بیانیه ای گفت.

در درخواست تجدید نظر خود را از مقر سازمان ملل متحد در نیویورک در روز دوشنبه اشاره به این حادثه تلخ گفته بود: “خشم از این ویروس نشان می دهد که حماقت از جنگ.

“همین دلیل است که امروز من خواستار یک اقدام فوری جهانی برای آتش بس در تمام گوشه و کنار جهان است.”

منبع: خبرگزاری فرانسه


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>