می خواهید برای کمک به ایجاد تغییر اجتماعی? در اینجا چگونه آن را به یک حرفه ای

اگر شما فقط از مقطع کارشناسی دانشگاه و به دنبال کار در غیر انتفاعی فضای این راهنمای شغلی ممکن است فقط آنچه شما نیاز دارید.

منt را دشوار است به یک فرد جوان در هند به دنبال پیوستن به اجتماعی تاثیر فضا. شما فکر می کنم در مورد آن برای مدت زمان طولانی و پس از فکر زیاد, شما تصمیم می گیرید که این است آنچه شما می خواهید به انجام. همسالان خود و پدر و مادر و حتی همسایگان خود را سعی کنید برای منصرف کردن شما. شما استدلال می کنند, دلیل, و در نهایت نادیده گرفتن همه آنها را. بیشتر چالش هر چند زمانی است که شما شروع به دنبال که اولین کار در این بخش است.

بیش از پنج سال گذشته ما صحبت کرده اند به بیش از 200 نفر جوان که می خواست برای ایجاد تاثیر اجتماعی اما اشتباه گرفته بودند. اگر شما بین 0-3 سال از دوره کارشناسی دانشگاه و به دنبال کشف غیر انتفاعی فضای این راهنما ممکن است کمک کند.

انواع سازمانهای اجتماعی تاثیر فضا

وجود دارد چهار نوع اصلی سازمان در فضا است. شما ممکن است حرکت در این میان در طول زندگی حرفه ای خود را.

1. بر روی زمین پزشکان

  • غیر انتفاعی مانند Pratham و SEWA
  • نهادهای دولتی مانند NITI Aayog, دولت, دولت, وزرای دفاتر

2. بودجه سازمان

3. واسطه ها و اکوسیستم های متمرکز سازمان

4. فکر می کنم مخازن و دانشگاه

شما همچنین می توانید طبقه بندی سازمانها با تمرکز خود را بر مناطق. بسیاری خواهد شد به احتمال زیاد تمرکز بر روی یک موضوع مانند آموزش و پرورش, بهداشت و درمان, پایداری محیط زیست و یا حقوق زنان—که به اطلاع آنها تئوری تغییر—در حالی که دیگران با هم تداخل دارند تم.

اما در مراحل اولیه زندگی حرفه ای خود را اگر شما در حال کار نزدیک به زمین تمرکز بر مسائل منطقه کمتر از رویکرد این سازمان است.

تعریف نقش خود را

نقش های موجود برای شما متفاوت خواهد بود در این سازمان اما در اینجا یک (غیر جامع) لیست به طور کلی در دسترس به افراد جوان:

  • اجرای متمرکز شده است که شامل مدیریت یک برنامه یا تیم
  • جمع آوری کمک/کمک کننده مدیریت/مشارکت
  • تحقیق و تجزیه و تحلیل

به نظر ما این نقش نباید از اهمیت اولیه در مراحل اولیه زندگی حرفه ای خود را. اجتماعی سازمان های بخش معمولا استعداد-crunched و نقش خود را به راحتی می تواند تکامل و یا حتی ممکن است از اردوی شش ماه پس از پیوستن به شما که در آن زمان شما ممکن است بدانید آنچه که شما در مورد پرشور و سازمان را درک خواهد کرد که در آن مهارت های خود را دروغ.

در نقطه از, پیوستن, به جای تمرکز بر نقش ما به شما پیشنهاد در نظر گرفتن عوامل زیر:

به دنبال فرصت هایی که شما را به این زمینه و ارائه دست اول بینش. این زمانی است که شما خود را توسعه دیدگاه و درک درستی از این بخش و جوامع شما قصد به خدمت.
گزارش خود را مدیریت خواهد نفوذ خود را در یادگیری و تاثیر شما ایجاد خواهد کرد. اگر شما خوش شانس باشید یک مدیر که به شما انعطاف پذیری و اعتماد شما را به سرب در طرح کمک خواهد کرد که با رشد خود را.

در مورد سازمان های کوچکتر به دنبال فرصت هایی برای تعامل با بنیانگذار/s; دیدار با آنها را در طول فاز اکتشاف خود را اگر شما می توانید.

سازمان ارزش باید همسو با خود را. این می تواند به معنای تضمین این که هدف سازمان است تاثیر نیست جمع آوری کمک های مالی و یا برجسته در این بخش است.

فکر می کنم در مورد که در آن شما خودتان را در پایان وقت خود را در سازمان است. در حالت ایده آل شما باید به دست آورد و مهارت و اعتماد به نفس و شبکه به یک درک واضح تری از آنچه درایوهای تغییر ابزار به سوال و تست آن و توانایی بیان آن است. در اینجا اجرای نقش باید یک مزیت است که آنها می تواند کمک به آماده سازی شما بیشتر کلی نگر برای شروع و یا رهبری سازمان در هر دو تاثیر اجتماعی و شرکت های بزرگ و فضاهای.

امتیاز اضافی را به یاد داشته باشید

1. پول مهم است ؟

فراتر از حداقل زمین نیست در این مرحله از زندگی حرفه ای خود را (تا زمانی که شما هیچ تعهدات مالی و یا تعهدات). تفاوت بین حقوق ارائه شده توسط سازمان در سطح ورودی تا پایان بودن تقریبا ناچیز در دراز مدت به خصوص اگر شما در حال برنامه ریزی به دنبال مدرک کارشناسی ارشد در آینده است.

در حالی که شما باید مذاکره برای دیدار با هزینه های خود را و تجربه و یادگیری باید یک اولویت است. در درک ما INR 25,000-30,000 یک ماه کافی به عنوان یک حداقل بر اساس شهر خود را.

2. چه جدول زمانی باید دنبال من ؟

مرتکب به یک سازمان برای حداقل دو سال. طول می کشد تا شش ماه برای دریافت استفاده می شود به کار می کنند و برای ساخت به اندازه کافی اعتماد به کار است که شما می خواهم به انجام. شما پس از آن نیاز به حداقل یک سال به کمک معنی داری به سازمان و حداقل شش ماه دیگر برای ایجاد فرایندهای یا ساخت پروژه های است که حفظ پس از ترک.

3. چگونه می توانم من مدرک کارشناسی ارشد نرم افزار ایستادگی کردن ؟

فکر می کنم در مورد آنچه که ساخته شده خود را در معرض قرار گرفتن و تاثیر منحصر به فرد است. آیا افراد دیگر در این بخش انجام همان چیزی, و یا شما قادر به انجام کاری متمایز?


همچنین بخوانید: فرسودگی شغلی متعادل: در اینجا این است که چگونه خود را به دفتر می تواند اطمینان حاصل شود که شما همه خوشحال از ذهن


نهایی به عنوان یک قطعه از مشاوره: وحشت نکنید!

در مراحل اولیه کار خود را بدون اشتباه و دائمی هستند. آن را یک روز در یک زمان و سعی کنید به نا امید زمانی که همه چیز نمی رویم با توجه به طرح شما و مزه روز هنگامی که شما به خانه احساس خود کار ساخته شده تفاوت.

اتمام Arthan, DevNetJobsIndia و کوتاه اجتماعی در بخش شغل و ارتباط با نویسندگان در [email protected] و [email protected] برای پرسش سوالات بیشتر.

این مقاله در اصل منتشر شده در هند توسعه نقد و بررسی آنلاین.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>