می خواهید به کرک UPSC بدون مربیگری? این افسر IAS 2 ساعت روش می تواند کمک به

“این مستند است موثر ترین زمان برای شروع با 2 ساعت مطالعه روش. اگر شما در حال کار از خانه اما آماده سازی برای خدمات ملکی و سپس این روش را اتخاذ کنند. “

ارتقاء

Consistency و کار سخت دو عامل کلیدی برای پاکسازی UPSC امتحانات. این عوامل کمک کرد تا هند خدمات اداری افسر RV Karnan موفقیت در UPSC امتحانات.

در حال حاضر ارسال شده به عنوان جمع آوری از خممم منطقه Telangana, Karnan می گوید: “این مطالعه به مدت دو ساعت در هر روز به طور مداوم برای یک سال است که بیش از کافی است.”

نقطه از یک خانواده طبقه متوسط در Karaikudi در سیوگنگا منطقه تامیل نادو Karnan شد رتبه اول دارنده در هند خدمات جنگل امتحانات 2007 (IFS). در سال 2011 او اقدام مدنی خدمات امتحانات اما نمی تواند واجد شرایط اما صعود 158th رتبه در سال بعد.

در این گفتگو Karnan سهام خود را 2 ساعته آماده سازی تکنیک می دهد و نکاتی در مورد مطالعه در خانه بدون کلاس های مربیگری.

باید یک رویکرد برنامه ریزی شده

“این مستند است موثر ترین زمان برای شروع با 2 ساعت مطالعه روش. اگر شما در حال کار از خانه اما مشتاق برای خدمات مدنی و سپس به شدت کنار دو ساعت در صبح و شب برای آماده سازی خود می گوید:” Karnan.

در حالی که کار برای, خوردن, خدمات, در یک روستای قبیله ای در ماهاراشترا Karnan تصمیم گرفت به دنبال این استراتژی برای یک سال خود را برای IAS تلاش.

“من تقسیم درسی به روز سال و ایجاد یک دقیقه به دقیقه برنامه. حتی اگر من تا به حال بسیار استرس زا و خسته کننده بعد من همیشه بازگشت به کتاب های من. عمران خدمات آزمون یک فرایند است که شامل سه آزمون گسترش بیش از 12 ماه, بنابراین شما باید به یاد داشته باشید و بر اساس برنامه ریزی و اطمینان حاصل شود که طرح شما نمودار کردن عملی است,” او توضیح می دهد.

“به عنوان مثال من به عنوان خوانده شده تمام مقالات روزنامه ها و امور جاری بر روی گوشی من در حالی که من رفت و آمد بود. و در طول دو ساعت تهیه کردم جواب داد سال گذشته مقالات سوال و جواب آزمون آنلاین مسخره,” او اضافه می کند.

درک انتظار

“هر بخش از خدمات مدنی آزمون نیاز به نامزد برای اثبات انواع مختلف مهارت. این prelims, برای مثال, آزمون توانایی نامزد برای درک یک مفهوم است. به جای به خاطر سپردن اعداد و یا آمار آن است که یک بخش را برای شما به اثبات توانایی درک خود را,” او توضیح می دهد.

Karnan در ادامه توضیح می دهد تجربه خود را در طول مصاحبه که در آن او نمی تواند پاسخ بسیاری از سوالات بود اما صادقانه به قبول او نیست که پاسخ.

“اگر من تا به حال به آنها دروغ گفته و به آنها داده شده تا پاسخ شاید من نمی خواهد که تبدیل شدن به یک افسر IAS. مصاحبه دور است که عمدتا برای تست اعتماد به نفس خود نگرش خود را تحمل و برای دیدن اگر شما یک حس از هدف برای خدمت به ملت است.”

پیدا کردن حق مطالعه مواد برای UPSC

“وجود دارد که کتاب ها و منابع آنلاین است که به راحتی در دسترس در نوک انگشتان ما اما پیدا کردن یک حق می تواند کاملا گیج کننده است. پس من از یک خانواده متوسط است, من نمی تواند فقط ذخیره کردن تمام کتاب های در یک بار. به طوری که من تحقیق نگه داشتن در ذهن من موضوع اصلی که جغرافیا و کشاورزی” او سهام.

او با استفاده از کتاب تاریخچه مختصری از مدرن هند توسط راجیو Ahir, هندی, حکومت توسط M. Laxmikanth, هند, اقتصاد, توسط رامش سینگ و اقتصاد هند – مفاهیم کلیدی توسط شانکار گانش IRS علاوه بر NCERT کتاب های درسی.

“این کتاب ها شده اند واقعا مفید به من اما از آنجایی که من نوشته بود امتحان 8 سال پیش از آن مهم است برای پیدا کردن کتاب هایی که کت و شلوار جدید سوال ها و الگوهای برنامه درسی” او می افزاید.

او به اطلاع چگونه وب سایت های مختلف مانند Gk امروز Mrunal.org, insightsonindia.com, pib.nic.به عنوان به خوبی به عنوان Rajyjasabha تلویزیون می تواند بسیار مفید در طول UPSC آماده سازی است.

“اختیاری موضوع نیز یک عامل بسیار مهم است. را انتخاب کنید عاقلانه به عنوان دو مقاله تعداد 500 علائم در شمارش نهایی. موضوع این است که چیزی است که شما واقعا انگیزه” او می افزاید.

اما بالاتر از همه چیز Karnan به ما یادآوری می کند که درست به ما برنامه ریزی و آماده سازی است که تنها راه برای رسیدن به هدف خود را.

“و به یاد داشته باشید همیشه سعی در نگه داشتن. من نمی من روشن برق در اولین تلاش من اما این معنی نیست که من داده بود. شکست تنها من قوی تر” او آمده است.

در اینجا یک پیام کوچک از R V Karnan, IAS به تمام UPSC جزوات:

ارتقاء


عکس حسن نیت ارائه میدهد: R V Karnan

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>