سبزیجات و میوه ها و گیاهان دارویی: B’luru زن, سهام چگونه او رشد می کند 80+ گیاهان در خانه

“‘Green thumb’ بزرگترین اسطوره می گوید:” آنو Ganapathy توضیح داد که هر کسی می تواند رشد خود را در تراس باغ با خاک گلدان مخلوط دانه ها و راهنمایی. #UrbanGarden

ارتقاء


با مثبت جمعی بهتر هند COVID-19 پوشش در دسترس است به زبان های منطقه ای نشریات به صورت رایگان. نوشتن به [email protected] برای جزئیات بیشتر.


“من واقعا بر این باورند که باغبانی استعاره ای برای زندگی است. شما گیاه بذر و شما آن را ببینید رشد در مقابل چشمان شما. فقط لمس و کار با خاک می تواند خیلی درمانی و آرام بخش. هنگامی که شما شروع به انجام آن شما را در درک آن بسیار وجود دارد که به دنبال بازگشت می گوید:” بنگالور مبتنی بر شهری باغبان آنو Ganapathy. پرشور باغبان معتقد است که هر کسی می تواند باغ با خاک گلدان مخلوط دانه و راهنمایی ، این محقر شروع باغبانی حدود پنج سال به عقب و در حال حاضر او بیش از 80+ سبزیجات, سبزی, میوه ها, گیاهان و گیاهان دارویی در سال 2000 متر مربع. پا تراس باغ!

تازه برداشت میوه ها و سبزیجات

در سال 2015 سال از به کارگیری مهارت های خود را در ایجاد یک فضای سبز زیبا برای خودش به اوج خود رسید – ‘آن آویشن به باغ’, Anu را راه اندازی که در آن او سازماندهی کارگاه های آموزشی و آموزش مردم به ace مهارت های باغبانی. پس از او منتشر شده او دانش را به حداقل 1000+ مردم از دایره بازنشستگی خانه های آلی فروشگاه و حتی در مدارس از طریق روشنگری کارگاه های آموزشی!

خوش شانس برای ما و سهام او و برخی از بهترین هک با بهتر هند (TBI).

راهنمایی و ترفندها برای شکوفایی تراس باغ

اگر شما بخواهید آنو نام گیاهان او رشد در تراس; شما نیاز به برخی از زمان برای لیست خود قابل توجه است! “بادنجان اسفناج و گوجه فرنگی چیزی که من از بازار خریداری شده در بیش از چهار سال” سهام Anu.

آنو شادترین است در باغ

علاوه بر این او شده است در حال رشد سبزیجات مانند کلم و خاکستر تنبل تنبل تلخ, تربچه, دانه شنبلیله, کرفس و پیاز را در میان دیگران. او همچنین دارای چند میوه, گیاهان و با موفقیت برداشت sapodilla, guavas, خیار, انجیر, کاستارد اپل, اژدها, میوه های انار, پاپایا باربادوس گیلاس و توت فرنگی و آووکادو پرتقال و لیمو, در میان دیگران.

“داشتن یک باغ در خانه واقعا خراب ما. هنگامی که شما شروع به خود را در حال رشد مواد غذایی ارگانیک باید طعم آن را متمایز طراوت وجود ندارد و قصد بازگشت” لبخند Anu. در حالی که ما بحث در مورد نکات و ترفندهای او می تواند با ما به اشتراک بگذارید او به نظر می رسد به عقب بر اشتباهات او ساخته شده خود را به طوری که ما می تواند به جلوگیری از آنها را در باغ ما.

آنو می گوید که هنگامی که یک فرد تصمیم می گیرد برای شروع باغبانی, مهم ترین عامل برای درک هدف.

فلفل, انواع مختلف گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای تازه

“در ابتدا من می خواهم سعی کنید به رشد این تصور سبزیجات مانند کنگر فرنگی و مارچوبه آن را به مقدار زیادی از تلاش. به زودی متوجه شدم که من بی ارزش صرف بیش از حد وقت خود را زمانی که من در کل هدف این بود برای خرید کمتر از خارج و رشد مواد غذایی برای وعده های غذایی روزانه,” او می گوید.

او آگاه است که برخی از ساده ترین گیاهان خوراکی برای رشد شامل اسفناج و لوبیا و کرفس, شنبلیله, زنجبیل, زردچوبه و پیاز.

در اینجا او توضیح می دهد که چگونه برای رفتن در مورد رشد تعداد کمی از این.

 • شنبلیله: به راحتی در دسترس در آشپزخانه خود کابینت دانه می تواند کاشته شده در یک قابلمه کوچک. این مواد مغذی برگ می توان برداشت در هر نقطه بین سه تا چهار هفته است.
 • موسیر (Sambar پیاز): محل تعداد کمی از این پیاز را در یک گلدان. چند مشت از خاک و گسترش آن را بیش از. چند هفته بعد از آن شما خواهید دید که شاخه های سبز آن شما به سرعت می توانید ریز ریز کردن و استفاده از در حالی که شما طبخ, ظروف چینی.
 • گوجه فرنگی: یک برش از گوجه فرنگی و محل آن را در یک قابلمه. جمع آوری یک تعداد انگشت شماری از خاک و نم نم آن را در بالا.
 • سیررا حبه سیر و فشار آنها را به خاک. شما ببینید شاخه ظاهر می شود و شما می توانید با استفاده از این در سالاد خود را به آنها اضافه کنید و خوب خرج کردن. اگر شما می خواهید برای برداشت کل سیر منتظر ساقه خشک و پس از آن آماده به بیرون کشیده شود از زمین.
  گل کلم و زردچوبه و ذرت از باغ
 • برگ تربچه: Anu می گوید که این برگها سرشار از مواد مغذی است و می تواند به رشد به سرعت. ریز ریز کردن سر از تربچه و اجازه می دهد آن را به استراحت در یک نعلبکی آب. برگ خواهد شروع به جوانه زدن است.
 • بادام زمینی: فشار بادام زمینی در خاک و در سه تا چهار ماه ساقه با برگ های کوچک شروع خواهد شد ظاهر می شود. آن را بیرون از زمین و شما بارهای از بادام زمینی در حال رشد با پوسته.
 • زردچوبه/زنجبیل: این رشد در زیر خاک دفن می حدود دو اینچ در زیر زمین نگه داشته و در یک نقطه آفتابی. هنگامی که برگ های خشک آنها آماده برای برداشت می شود.

آنو است به خصوص تشویق در مورد رشد زردچوبه آن را به عنوان فواید سلامتی. او همچنین سهام چند راهنمایی در مورد نحوه برداشت و ذخیره این موضوعات به طوری که بدن می تواند به راحتی جذب کورکومین curcumin اثرات ضد التهابی ترکیب موجود در زردچوبه.

Upcycling اشیاء قدیمی به ناز کوچک, کشاورزان

“هنگامی که شما برداشت خود را از زردچوبه آن را در آب بجوشانید به طوری که کورکومین می شود فعال می شود. ریز ریز کردن آن را در تکه های کوچک و خشک آن را در سایه طوری که آن را از دست دادن رنگ آن. نمی پودر همه چیز و پودر تنها تا آنجا که شما نیاز به می گویند یک دوره سه ماه می باشد. فروشگاه بقیه آن را در یک ظرف مهر و موم شده به طوری که از آن باقی می ماند تازه است. اضافه کردن زردچوبه در غذاهای خود را همراه با فلفل سیاه و روغن به عنوان این دو مواد تشکیل دهنده کمک به بدن شما در جذب زردچوبه را خواص آنتی اکسیدان است.,” او می گوید:.

آیا شما باید به مبارزه با آفت حملات به طور منظم ؟ آنو همچنین سهام در چند مرحله در مورد نحوه مدیریت آفات برای پر رونق باغ آلی موثر است.

 • خوب کمپوست می کند نیمی از کار خود را وقتی که می آید به گیاهان سالم. کمپوست شامل نیتروژن و کربن که به عنوان مواد غذایی غنی برای میکروب در خاک است. اگر کمپوست خود را بیش از حد آبریزش شما می توانید اضافه کردن کوکو ذغال سنگ نارس و برگ های خشک به حق قوام.
 • پشمالو شته ها یکی از رایج ترین آفات که به گیاهان حمله می کنند. برای جلوگیری از هر نوع آفت حمله را در 5 میلی لیتر روغن چریش یک و نیم قاشق چای خوری از reetha (soapberries) پودر و مخلوط آن را با یک لیتر آب است. فراموش نکنید که برای بررسی در زیر برگ ها و اسپری در هر ده روز.
 • خشک نگه دارید کود گاو در خانه و خیس کردن آن در آب برای حدود سه ساعت بریزید و مخلوط در اطراف گیاهان خود را. آن را سرشار از مواد مغذی و آفات در خلیج نگه می دارد.
آنو مورد علاقه نقطه که در آن او نشسته و او را از گل باغ

همه چیز در ذهن نگه دارید در حالی که در باغبانی:

ارتقاء

 • اگر شما لازم نیست که گلدان در خانه, شما می توانید استفاده مجدد را از ظروف یا جعبه های کفش. اما اطمینان حاصل شود که این کوچک سوراخ زهکشی در پایین به طوری که گیاه نمی پوسیدگی در آب راکد.
 • انتخاب گلدان و ظرف را بسته روی سیستم ریشه گیاه است. تحقیقات آنلاین ضروری است در اینجا. E. g. گوجه فرنگی ممکن است دانه های کوچک اما بسیار پرماجرا سیستم ریشه به طوری که ممکن است نیاز به عمیق تر گلدان.
 • عمق کاشت بذر باید دو برابر اندازه دانه. بزرگتر دانه عمیق تر از آن باید به خاک سپرده شد.
 • انجام تحقیقات بر روی گیاهان همراه است که کمک به یک محصول خاص رشد بهتر در هنگام نگهداری در مجاورت. برای مثال رشد گوجه فرنگی در کنار یک گلدان گل همیشه بهار, گل, یا, سیر, لوبیا. همین طور نگاه کردن به آنچه که شما باید نگه دارید در کنار یک محصول است. مانند ذرت و کرفس نباید رشد در کنار یکدیگر به عنوان یک مانع دیگر رشد داشته است.
 • جمع آوری برگ های خشک و محل آنها را در اطراف گیاهان خود را. این مانع از خشک شدن خاک تا در تابستان.
 • آب گیاهان خود را در هر روز (مگر اینکه آن را بارید) و اطمینان از دریافت آنها خوب نور خورشید.
 • در مورد آفات حمله منزوی کردن گیاه خود را از بقیه است. یک پارچه مرطوب و شیب آن در چریش در کنترل آفت مخلوط و تمیز کردن برگ و ساقه به طور کامل.
پر جنب و جوش گیلاس های رسیده chikoos و ترش توت فرنگی

“مهمتر از نگه داشتن یک لبخند بر روی صورت خود در حالی که باغبانی و نه بیش از حد جدی است. قرار نیست به تواند استرس زا باشد و باید شما را خوشحال” لبخند Anu.

معرفی بچه های خود را به باغبانی!

به دنبال بازگشت, Anu می گوید که او معرفی باغبانی واقع در سن بسیار جوان است. “من استفاده می شود به زندگی می کنند در یک خانواده مشترک تا زمانی که من هشت ساله بود. وجود دارد چندین گیاهان و درختان در خانه مادر بزرگ. من به یاد داشته باشید من مشتاقانه منتظر من دایی به بازگشت از محل کار به طوری که ما می تواند آب گیاهان با هم” به یاد می آورد آنو nostalgically.

کارگاه آموزشی در یک مدرسه

باغبانی یک فعالیت بزرگ است که کودکان می توانند در تعامل و آن را ندارد به خسته کننده است. پس از انجام کارگاه های آموزشی برای کودکان و نوجوانان و همچنین پس از درگیر شدن خود را دو کودکان و نوجوانان در این فعالیت آنو می داند که راه آن را جالب برای آنها.

“ساخت دانه های توپ از گل است یک فعالیت بزرگ و بسیار مفید بیش از حد. من به یاد دارم پدر و دوستان او به طور کامل از آن لذت ببرید. شما بعدا می توانید به این دانه توپ به همسایگان خود را. من نگه داشتن آنها را در خارج از دروازه و اطلاع رسانی به مردم در محله طوری که آنها می توانید آن را جمع آوری و شروع به باغبانی می گوید:” آنو.

Methi و خردل است که شما می توانید رشد در گلدان های کوچک با استفاده از دانه ها به راحتی در دسترس در آشپزخانه خود کابینت

“معرفی این رمان راه رشد مواد غذایی نگه می دارد کودکان علاقه مند و شیفته. همچنین با درگیر شدن آنها در باغبانی و اصرار آنها را به سالاد ساده با محصول آنها را کاشته و برداشت می سازد آنها را درک مواد غذایی بیشتر و زباله کمتر,” او می گوید.

پله به جهان سبز

این محقر مشغول به کار در شرکت های بزرگ بخش برای بیش از 14 سال در آمریکا و بنگلور! حدود پنج سال پیش و زمانی که آنو آغاز شده و با توجه به مشکل زباله در بنگلور او تصمیم گرفت برای مدیریت زباله. “گام اول برای من این بود که شروع به کمپوست. اما این کار آسان نیست برای من. من در واقع تلاش زیادی با بو و در ابتدا کرم را ظاهر. اما من نگه داشته و در چهار ماه زمان من برای اولین بار موفق دسته ای. من نمی توانم به شما بگویم که چگونه شگفت انگیز آن را نگاه کرد و بوی. برای من آن را مانند طلای سیاه” او به یاد می آورد.

وجود دارد هرگز یک کمبود تولید تازه در آنو خانه

با این همه کمپوست آماده استفاده می شود گام بعدی او این بود که شروع به راه اندازی باغ خود را. همچنین اخبار از محصولات اصلاح شده ژنتیکی و مخاطرات بهداشتی آن چیزی است که تحت فشار قرار دادند او بیشتر به دنبال باغبانی.

اما در اینجا دوباره او رو یکی دیگر از چالش است.

“من می خواهم این دانه های گیاه در خاک و با بسیاری از امید من بروید و بررسی بر روی آنها هر روز صبح. به ترس من هیچ نشانه ای از زندگی است. زمانی که من تصمیم به گرفتن یک باغبانی کارگاه. اگر چه من لذت می برد این کلاس پس از بازگشت من احساس مانند باغبانی بیش از حد پیچیده است.”

آنو با کمپوست فراهم می کند که خود را با ‘طلای سیاه’

رو توسط شوهرش را تشویق به تعیین بانو نمی دهد و به دنبال بازگشت او خوشحال است که او بیمار است.

“در طول زندگی من, من را دیده اند که افرادی که عمل باغبانی تمایل به آرام و مهربان و در هماهنگی با طبیعت است. بیش از فقط در حال رشد چیزی, آن است که کل فرایند است که واقعا با ارزش است. من واقعا بر این باورند که باغبانی می تواند شما را آرام تر و شادتر و فوق العاده روح” او می گوید.

کارگاه آموزشی با زبان آموزان مشتاق

باغبانی در خانه نه تنها به شما کمک می کند تا طبیعت را به خانه اما عالی است سرگرمی است که شما می توانید انتخاب کنید تا در طول این مستند. مطالعات نشان می دهد که باغبانی است بزرگ برای سلامت ذهنی و روانی شما و چند نفر آن کاهش اضطراب و افسردگی است.

بنابراین چه چیزی شما را متوقف? به این دلیل است که شما فکر می کنم شما نیاز به یک انگشت شست سبز’ برای رسیدن به موفقیت در شما باغبانی تلاش? من امیدوارم که آنو قادر به برطرف کردن این اسطوره را برای شما!

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>