Uttarakhand Duo تبدیل مرگ 110 هکتار جنگل سرسبز خانه برای 500+ گونه!

“من تا به حال خاطرات بازدید از Jabarkhet با خانواده من. ما اغلب به دنبال این “آمده-برای-پیاده روی” اینجا. آن بود که پس از 15 سال اقامت در خارج از کشور که من همان قطعه زمین و آن مرا شوکه کرد. وجود سطل زباله در همه جا و درختان بودند که قطع و حیوانات در حال شکار” به یاد می آورد 56 ساله.

تیوی داستان چگونه Mussoorie را Jabarkhet رزرو طبیعت به وجود آمد مانند یک نفس هوای تازه در میان سمی داستان ما به عنوان خوانده شده از حیوانات, شکار غیر قانونی, قطع درختان و littering جنگل – همه ناشی از حرص و طمع انسان و جهل. و من به عنوان کسی که در آسام با آن زنجیره ای از تپه نورد فراز مزارع چای و متنوع حیات وحش, من می تواند مربوط به آن است.

یک محیط زیست شور و شوق برای احیای یک زمین بازی او بازدید اغلب به عنوان یک دختر کوچک و یک وارث را مایل به حفظ پدرش میراث منجر به تحول کامل از 110 هکتار پچ از زمین به Jabarkhet رزرو طبیعت است که درهای خود را در ماه مه 2015.

مشاهده از پلنگ نوین در Jabarkhet طبیعت رزرو در موسوری

حفاظت از منابع طبیعی Sejal Worah اختصاص داده است بیش از نیمی از زندگی خود را به علت حفاظت از محیط زیست از کون فعالیت های انسان است. بنابراین تصور کنید که وحشت او را هنگامی که او را دیدم دولت از محل او را به عنوان یک کودک در قتلگاه.

“من تا به حال خاطرات بازدید از Jabarkhet با خانواده من. ما اغلب به دنبال این “آمده-برای-پیاده روی” اینجا. آن بود که پس از 15 سال اقامت در خارج از کشور که من همان قطعه زمین و آن مرا شوکه کرد. وجود سطل زباله در همه جا و درختان بودند که قطع و حیوانات در حال شکار” به یاد می آورد 56 ساله.

Sejal Worah, حفاظت از منابع طبیعی و از بنیانگذاران Jabarkhet طبیعت رزرو

Sejal بود مصمم به پیدا کردن که متعلق به آن قطعه از زمین است. خوش شانس برای او نبود یک رمز و راز را حل کند.

“Vipul که اتفاق افتاده است به خود این قطعه از زمین های واقع مورد مطالعه با خواهر در مدرسه است. بنابراین ما صحبت کرد و به هر یک از دیگر و من به او گفتم در مورد اینکه چگونه این زمین می تواند حفظ می گوید:” Sejal. Vipul مشغول به کار بود در بمبئی به عنوان یک تاجر اما او به اشتراک گذاشته یک ارتباط عمیق به Mussoorie و به Jabarkhet در خاص است.

Vipul جین تاجر و از بنیانگذاران Jabarkhet طبیعت رزرو

“این قطعه از زمین های واقع متعلق به پدر بزرگ من که خرید آن در دهه 1930 ، و پدر من صرف مقدار زیادی از زمان در موسوری شد و در عشق با جنگل در این قطعه از زمین است. او را با حدود 60 نفر از جنگل در حفظ و تضمین این که هیچ فعالیت هایی مانند شکار” Vipul می گوید بهتر است هند (TBI).

اما پس از درگذشت پدرش در سال 2006 آن را دشوار است برای Vipul برای مدیریت این محل است. بنابراین زمانی که Sejal مشترک او ایده او بود بیش از خوشحال به دریافت در هیئت مدیره.

Jabarkhet رزرو طبیعت – یک رویا به حقیقت می پیوندند

مسیرهای پیاده روی طبیعت در Jabarkhet

کار بر روی این متعلق به بخش خصوصی رزرو طبیعت آغاز شده و پس از این دو تاسیس شرکت خود Jabarkhet محیط زیست و توسعه محدود در سال 2015. پس از چهار سال از فشرده و تلاش های هماهنگ رزرو خانه به 145 گونه پرنده, 20-عجیب و غریب گونه از پستانداران و حدود 350 گونه از گیاهان گلدار!

پس از آنها باز درهای خود را بیش از 10 ، 000 نفر بازدید کرده اید ذخیره شود.

در پیاده روی هدایت از طریق برش, طبیعی, مسیرهای پیاده روی, شما این شانس را به نقطه های مختلف پرنده است که ممکن است شامل magpies, جیز و thrushes نشسته در بوته توت وحشی و گلابی و بذرها.

Virendra سینگ یک راهنمای در Jabarkhet

“نیز وجود دارد که این جزوات با پرنده عکس و نام خود را که باعث می شود آن را آسان تر برای مردم را به نقطه. این نوع از گیاهان شما را به دیدن بستگی به فصل. گاهی اوقات شما می خواهید برای دیدن گل های زیبا و بسیاری از انواع مختلف قارچ می گوید:” 25 ساله Virendra سینگ یک راهنمای طبیعت از کتلی روستا در این منطقه که با انجام پیاده روی (1000+ تا کنون) در Jabarkhet از زمان آغاز آن.

Virendra نیز ذکر شده است که آنها دوربین های مدار بسته نصب شده در جنگل محل که قطاری از حرکات حیوانات. علاقه مندان به حیات وحش می توانید حرکات gorals, پلنگ گربه langurs سیاه خرس گراز وحشی و پارس گوزن در میان دیگران در مورد این تبلت که Virendra حمل با او همراه است. بسته به علاقه بازدید کنندگان هدایت دنباله پیاده روی (هزینه 500 تومان/ نفر) طول می کشد حدود دو تا سه ساعت.

بازسازی یک جنگل زیبا

گونه های مختلف قارچ رشد در موسمی

“هنگامی که ما برای اولین بار آغاز شده بسیاری لازم است انجام شود. کل منطقه تا به حال به تمیز علف های هرز تا به حال برداشته شود و ما تا به حال همچنین ایجاد مسیرهای پیاده روی. در بالای همه ما تا به حال به شکل عملی مدل کسب و کار” توضیح می دهد که Sejal شده که به عنوان مدیر برنامه برای صندوق جهانی حیات وحش (WWF) برای 15 سال گذشته.

با بیش از 30 سال تجربه در حفاظت او به خوبی در ارتباط با افرادی که مشغول به کار در همین زمینه و واقعا کمک کرد که او را به جای هم.

“بسیاری از مردم از جامعه علمی مانند گیاه شناسان و محیط زیست به ما کمک کرد درک تنوع زیستی در این جنگل است. زمانی که طبیعت رزرو شد عملکردی آنها همچنین کمک در ایجاد دفترچه اطلاعات در گیاهان در جنگل ها است که می تواند ما را به بازدید کنندگان ما” به اطلاع Sejal.

پلنگ گرفتار در دوربین مدار بسته

علاوه بر این Sejal و Vipul نیز صحبت کرد و به مردم در روستاهای همسایه به قرار دادن یک توقف به شکار و آگاهانه آنها را در مورد راه آنها می تواند کمک به حفاظت روند.

علاوه بر این یکی از چیزهایی است که اواز یا موسیقی دو نفری بود که قاطعانه در مورد این بود که رزرو خود پایدار و تبدیل شدن به یک منبع امرار معاش برای روستاهای اطراف. چیزی است که آنها احساس می کمک به مردم پیوند با محل.

“ما می خواستیم Jabarkhet برای تولید پول است. این است که چگونه ما می تواند پرداخت هزینه برای افرادی که مشغول به کار در اینجا به عنوان راهنما و کسانی که کار می کرد برای نگهداری آن. که تنها راه برای رفتن در مورد آن” توضیح می دهد که 62 سال Vipul.

ایجاد یک اکوسیستم پایدار

وجود دارد 145 گونه پرنده که بازدید Jabarkhet طبیعت رزرو

برای آوردن حیوانات به طبیعت رزرو در طول مهاجرت سالانه با توجه به آب و هوا چرخه وجود دارد که نیاز به ایجاد جنگل مهمان نواز برای آنها. در ابتدا این دو تا به حال 300 درختان کاشته شده.

“ظرف یک سال ما شاهد یک تفاوت بزرگ در جنگل. حیوانات که نمی اغلب نیز آغاز شده ظاهر می شود مانند خرس و پلنگ و روباه همراه با بسیاری از گونه های مختلف پرندگان” لبخند Sejal.

Sejal در ابتدا نگران است که بازگشت از این شکارچیان وحشی ممکن است منجر به حمله به روستائیان گله ای از بز و گاو آمد که به جنگل به چراندن. اما او را دیدم که حیوانات مانند سفید و sambars نیز شروع به آمدن به جنگل که کمک در ایجاد نظم طبیعی ،

همانطور که برای آبیاری سوراخ حیاتی دندانه دار در جنگل Sejal تا به حال سه ساخته شده است به طوری که حیوانات می آیند نوشیدن آب به عنوان و زمانی که آنها آرزو به انجام این کار بدون مواجهه با هر نوع اختلال.

یک سوراخ آب داخل رزرو طبیعت در تابستان.

“منطقه جنگل طبیعی است بهار اما این سقوط در یک مسیر است که آباد توسط روستاییان است. بنابراین ما از ایجاد این حوضچه ها برای جلوگیری از انسان و حیوانات, درگیری” به اطلاع Sejal.

از آنجایی که آنها در حدود 10 دوربین های مدار بسته و پاسداران رزرو حرفهاى حرکات حیوانات که مکرر طبیعت رزرو. Sejal اشاره در اینجا است که آنها را دیده پارس ملت mellat, langurs خرس در میان حیوانات دیگر مراجعه شد ،

وجود دارد حدود 20 گونه های جانوری موجود در Jabarkhet طبیعت رزرو

“ما دوباره پر کردن این حفره های آب در هر روز در طول تابستان است. وجود دارد این مثال که در آن آب را به پایان برساند در یک بعد زمان. آن را کاملا شگفت انگیز برای ما است. بعد وقتی ما بررسی دوربین های ما متوجه شد که یک خرس سیاه خواهد دیدار با توله اش و هم با استفاده از سوراخ آب به عنوان یک وان حمام, پاشیدن آب همه جا” می خندد Sejal.

هر چند این کارشناس محیط زیست احساس می کند بسیار راضی سفر خود را از بازگرداندن ذخیره را به شکوه سابق خود وجود دارد عامل دیگری است که او به نظر یک “موفقیت بزرگ’.

“بسیاری از مردم اینجا فکر می کنم که رانندگی تاکسی است که تنها راه برای ایجاد یک زندگی. زمانی که Virendra پیوست ما به عنوان یک راهنمای خیلی خوشحال شدم. او خیلی مشتاق به یادگیری و ما به او آموخت تا آنجا که ما می توانیم و او کار کرده است با ما از آغاز” او می گوید.

بازدید کنندگان در نقشه نگاه کنید در حالی که در طبیعت پیاده روی در Jabarkhet طبیعت رزرو

او می افزاید که در حال حاضر زمانی که او بازدید از روستاهای مادران پسران جوان به او می آیند و اصرار او برای آموزش فرزندان خود را به جنگل ، در حال حاضر وجود دارد در مجموع شش راهنماهای که آموزش دیده اند در Jabarkhet.

“Virendra بود که تنها 18 سال وقتی که من برای اولین بار او را ملاقات نمود و با او کار کرده است با ما از قبل از ما باز به بازدید کنندگان است. اگر شما از من بپرسید, من احساس می کنم مثل او بزرگترین داستان موفقیت می گوید:” Sejal با غرور و افتخار.

حفاظت از محیط زیست یک ضرورت است

این دیدگاه از بالای تپه در Jabarkhet طبیعت رزرو

Sejal واقعا معتقد است که Jabarkhet در حال حاضر تبدیل به یک عالم صغیر دست نخورده جنگل. او هرگز دیده می شود هر زخمی یا حیوانات بیمار و از آنچه دیده اند در دوربین های مدار بسته و حیوانات سالم به نظر می رسد. شکار در جنگل نیز رفته قابل ملاحظه ای از آنها بسیار هوشیار و درگیر در حفظ گیاهان و جانوران در مجاورت.

با این حال او معتقد است که وجود دارد مقدار زیادی بیشتر برای رسیدن به در این کشور از نظر حفاظت از محیط زیست به عنوان درصد از جنگل های حفاظت شده منطقه است که هنوز هم بسیار کم است. در حال حاضر تنها 5.02 درصد سقوط تحت رده از مناطق حفاظت شده به همین دلیل است که فردی تلاش های به طور فزاینده مهم است در این زمان.

“این فکر که تنها دولت می تواند انجام فعالیت های حفاظت مناسب نیست روش. ما نیاز به افراد مختلف و هزاران هکتار زمین برای ایجاد اختلاف,” او می گوید.

او همچنین بر روی این واقعیت است که آن را مهم است برای ایجاد یک مدل که در آن حفاظت از محیط زیست می پردازد. اولا برای جوامع محلی و در مرحله دوم برای افرادی که در انجام این فعالیت های حفاظت.

Sejal با بازدید کنندگان در Jabarkhet

“هنگامی که ما آغاز شده ما فکر کردیم که 110 هکتار است و ما قادر نخواهد بود به اندازه یک دندانه. اما همانطور که ما به آرامی و به طور پیوسته به ما حفاظت از فعالیت های ما قادر به دیدن تفاوت در مقابل چشم ما است. ما امیدواریم که برای ایجاد یک جنبش در سراسر کشور که در آن مردم واقعا در مورد مراقبت از جنگل ها می گوید:” Sejal امضای کردن.


همچنین بخوانید: برای 33 سال این جنگل نگهبان مواجه شده است و گلوله و سیل برای Kaziranga حیوانات


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>