ما طالبان پایان 18-سال-جنگ با صلح تاریخی مقابله

دوحه: ایالات متحده امضا نقطه عطفی در مقابله با طالبان در شنبه تخمگذاری یک جدول زمانی برای خروج نیروهای نظامی از افغانستان در مدت 14 ماه به عنوان آن را به دنبال خروج از آن در طولانی ترین جنگ.

توافق انتظار می رود که منجر به یک گفتگو میان طالبان و دولت کابل است که در صورت موفقیت می تواند در نهایت دیدن پایان دادن به سنگ زنی 18-سال جنگ است.

طالبان جنگنده-تبدیل-dealmaker آخوند ملا امضا توافق در کنار واشنگتن مذاکره کننده ارشد زلمای خلیل زاد در یک کنفرانس اتاق در یک هتل لوکس در قطر سرمایه است.

این جفت ارز پس از آن دست تکان داد که مردم در اتاق فریاد زد: “الله اکبر” (خدا بزرگترین است).

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo نگاه به عنوان دو جوهر معامله و اشاره به کار دشوار باقی مانده است که باید انجام شود.

“من می دانم که وجود خواهد داشت یک وسوسه به اعلام پیروزی, اما پیروزی برای افغانها خواهد بود زمانی که آنها می توانند در صلح زندگی می کنند و رستگار,” او گفت:.

1996 -2020

طالبان جاروب به قدرت در سال 1996 با یک تندرو تفسیر شریعت اسلامی قانون منع زنان از کار بستن مدارس دخترانه و منع موسیقی و سرگرمی های دیگر.

پس از حمله آمریکایی ها که سرنگون آنها را پس از 11 سپتامبر 2001 حملات امریکا به صرف بیش از $1 تریلیون دلار در جنگ و بازسازی در کشور است.

در مورد 2,400 سربازان آمریکایی کشته شده اند همراه با دهها هزار نفر از افغانستان نیروهای طالبان و افغانستان.

“ما در حال تصرف بهترین فرصت برای صلح در یک نسل” Pompeo گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی.

‘قدرتمند مسیر’ می گوید مغلوب ساختن پیشی جستن

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است که وعده داده شده به پایان آمریکا “جنگ بی پایان” خواست مردم افغانستان را در آغوش شانس خود را برای یک آینده جدید است.

“اگر طالبان و دولت افغانستان زندگی می کنند تا به این تعهدات ما را قدرتمند مسیر رو به جلو برای پایان دادن به جنگ در افغانستان و آوردن نیروهای ما صفحه اصلی,” او گفت: در آستانه امضای.

طالبان مذاکره کننده ارشد شیر محمد عباس Stanikzai مورد ستایش قرار داد یکی دیگر از “روز پیروزی” در افغانستان سابقه طولانی در دفع قدرت های خارجی.

“این نوع از روزی که اجداد ما جشن پس از شکست انگلیس و شوروی,” او گفت که او و دیگر جايزه از اعضای طالبان در ماه مارس در قطر در یک ویدیو به اشتراک گذاشته شده توسط طالبان منابع.

دولت افغانستان

دوحه توافق فراخوانده شد بیش از یک توفانی سال گفت و گو مشخص شده توسط ناگهانی لغو تلاش مغلوب ساختن پیشی جستن در ماه سپتامبر.

اما موضع دولت افغانستان است که از مطالعه حذف شدند مستقیم آمریکا و طالبان مذاکرات هنوز مشخص نیست و این کشور را فلج کرده است تازه بحران سیاسی در میان اعتراض به نتایج انتخابات.

امضای آید پس از یک هفته جزئی بس که عمدتا برگزار شد در سراسر افغانستان با هدف اعتماد سازی بین طرفین متخاصم و نشان طالبان می توانید کنترل نیروهای خود را.

نیروهای خارج خواهد شد

آمریکا که در حال حاضر بین 12,000 13,000 نیروهای نظامی در افغانستان جلب خواهد کرد این تعداد را به 8,600 در ماه از این توافق نامه که به امضا رسید.

اگر طالبان رعایت شرایط توافق ایالات متحده و شرکای آن “را تکمیل خروج همه نیروهای باقی مانده در افغانستان” در 14 ماه.

دو طرف همچنین توافق برای مبادله هزاران نفر از زندانیان در یک “اعتماد سازی و اندازه گیری”.

و بی سابقه مذاکرات مستقیم میان طالبان و دولت افغانستان آغاز خواهد شد مارس 10 به احتمال زیاد در اسلو مقامات ارشد امریکا گفت.

اولین گام برای صلح پایدار

دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ اعلام این توافق به عنوان یک “گام اول برای صلح پایدار”.

“راه رسیدن به صلح طولانی و سخت است. ما باید برای شکست اخلال گران وجود دارد هیچ راه آسان برای صلح اما این اولین گام مهم” در نروژی سابق نخست وزیر به خبرنگاران در کابل.

شورشیان گفت که آنها تا به حال متوقف تمام خصومت شنبه در افتخار از توافق.

“پس از معامله است که امروز امضا و مردم ما خوشحال هستند و آن را جشن, ما, متوقف, همه ما عملیات نظامی در سراسر کشور” سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد گفته است.

هر شورشی تعهد به تضمین افغانستان هرگز دوباره مورد استفاده توسط جنبشهای جهادی مانند القاعده و گروه دولت اسلامی به طرح حملات در خارج از کشور خواهد بود کلید را به مقابله به زنده ماندن.

طالبان پناه القاعده شد, دلیل اصلی حمله آمریکا پس از 9/11 حملات.

این گروه که تا به حال افزایش یافته است به قدرت در 1990s در هرج و مرج و جنگ داخلی رنج می برد سویفت شکست در دست آمریکا و متحدان آن است. آنها عقب نشینی قبل از اینکه دوباره در حال ظهور به رهبری یک شورش مرگبار در برابر دولت جدید در کابل ،

پس از پایان مأموریت به پایان رسید و در دسامبر 2014 بخش عمده ای از نیروهای غربی در خارج از کشور, خروج از آن در به طور فزاینده ای در موقعیت مخاطره آمیز.

در حالی که افغان ها مشتاق دیدن پایان دادن به خشونت کارشناسان می گویند هر یک آینده نگر صلح خواهد شد بستگی دارد در نتیجه از داخل افغانستان شد.

اما با رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب عبدالله عبدالله در مواجهه بیش از اعتراض به نتایج انتخابات چند انتظار داریم این جفت ارز در حال حاضر یک جبهه متحد بر خلاف طالبان که پس از آن خواهد شد در یک موقعیت برای گرفتن دست بالا در مذاکرات است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>