منحصر به فرد ‘خورشیدی کاسه’ آشپزخانه نگه می دارد سرد با وجود استفاده از بخار به طبخ 1,000 وعده غذا در روز!

این Auroville خورشیدی آشپزخانه در تامیل نادو است یک مثال درخشان از معماری پایدار به عنوان آن را نیز نگه می دارد و فضای داخلی سرد با greywater بازیافت و کمپوست.

ارتقاء

K, itchen کارکنان در Auroville خورشیدی آشپزخانه در ویللوپورم تامیل نادو یک رستوران شروع عملیات خود را به عنوان اوایل به عنوان 6 صبح

راز خود را ساده و در عین حال محبوب وعده های غذایی گیاهی نهفته در مفصل پروتکل. این شامل گرفتن سبزیجات تازه از بازار sanitising ظروف خود را و آماده سازی هر ظرف در زمان.

اعتقاد بر این است که کارکنان آماده بیش از یک هزار وعده های غذایی هر روز در خدمت گردشگران داخلی و بین المللی و مدارس و محل های کار است.

علاوه بر این دهان آبیاری و مواد غذایی این جامعه آشپزخانه, گسترش بیش از سه هکتار نیز معروف برای آن پشت بام خورشیدی کاسه.

این 18 متر گسترده خورشیدی کاسه توسعه یافته توسط تاتا موسسه تحقیقات انرژی می تواند به آماده سازی غذا سه بار در روز.

فوق العاده خورشیدی کاسه. منبع

مهمان در آشپزخانه اغلب تقاضا برای دیدن این دستگاه منحصر به فرد است که به تولید بخار مورد نیاز برای پخت و پز از طریق انرژی خورشیدی است. آن را نصب شده بر روی ساختمان تراس در سال 1997 توسط معمار مشهور Suhasini Iyer از Auroville مشاوران طراحی.

منبع

“هدف این بود که برای ساخت یک پروژه نمایشی در خورشیدی انرژی حرارتی برای تولید بخار و به عنوان بخشی از یک خورشیدی ساختمان. به عبارت دیگر فضاهای بود طراحی شده برای جذب تابش خورشیدی. تهویه طبیعی و انرژی خورشیدی دودکش ها از دیگر امکانات این ساختمان” Suhasini می گوید بهتر است هند.

چگونه کاسه خورشیدی کار می کند

منبع: Auroville مشاوران طراحی

کاسه ساخته شده از گرانیت کامپوزیت و دیوار فشرده زمین بلوک. آن را در مجموع 96 پیش ساخته ferrocement عناصر را با خط 11,000 آینه منعکس کننده که به صورت کامل و ثابت کروی کاسه.

ردیابی دیگ بخار نصب شده است و در کاسه ای که در تمامی جهات حرکت در اطراف دو محور بیان قرار داده شده در مرکز. آب توسط پمپ به این دیگ بخار است که با استفاده از نور خورشید و تبدیل آن به بخار.

بخار است و سپس منتقل به آشپزخانه hybridised دیگ بخار است که در آن مخلوط با بخار در یک دیزل-دیگ بخار.

توسط ساعت 11 صبح وقتی که خورشید در اوج خود, دیگ بخار, دیزل خاموش است و پخت و پز انجام می شود به طور کامل در خورشیدی بخار.

دیگر کشورهای عضو اکو دوستانه اقدامات

منبع: Auroville مشاوران طراحی

یک حامی سرسخت طبیعی, مصالح ساختمانی, Suhasini با استفاده از حداقل آب فشرده مواد مانند فولاد یا سیمان در حالی که ساخت این ساختمان. او با استفاده از فشرده زمین بلوک (CEBs) از زمین های محلی در سایت. این نه تنها به کاهش هزینه حمل و نقل اما همچنین به طور قابل توجهی پیشتر کربن.

این ساختمان همچنین شیوه های greywater بازیافت کمپوست و جمع آوری آب باران. “درمان فاضلاب کارخانه بازیافت تقریبا 70 درصد از greywater استفاده شده است که برای آبیاری باغ” او می افزاید.

وقتی پرسیده شد که اگر دوستدار محیط زیست اقدامات کمک در کاهش هزینه های ساخت و ساز او با اشاره به دو دسته از هزینه های.

منبع: Auroville مشاوران طراحی

“بله این پروژه هزینه شد کاهش 10-15 درصد به ما گیر کرده به زمین بلوک. اما ما سعی کردیم به اکسل در نوع دیگری از هزینه-سود که یکی به ندرت مورد بحث—کاهش ردپای کربن. مصرف برق کمتر است و امروز با توجه به خورشیدی کاسه و طبیعی تهویه هوا از طریق فضاهای باز. ساختمان مواد جذب گرما و در نتیجه نگه داشتن فضای داخلی سرد است. با اجتناب از تولید بر روند ساخت و ساز ما بیشتر پیشتر آلودگی هوا” توضیح می دهد که معمار.

ارتقاء

چندین جنوب هند غذاهای مانند idli و برنج بخار پز. روند گرمایش آب (معمولی و برقی) مصرف مقدار زیادی از انرژی است. این خورشیدی کاسه پایدار جایگزین و بسیاری از صنایع غذایی در هند نیز تکرار آن Suhasini می گوید.

جامع و پایدار راه اندازی مانند Auroville خورشیدی آشپزخانه نیز بهتر است برای پاک تر و سبزتر آینده.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>