ترکیه نمی دانیم مغلوب ساختن پیشی جستن را “معامله قرن’: اردوغان

آنکارا: ترکیه رئیس جمهور رجب طیب اردوغان گفت که ترکیه هرگز اجازه می دهد صلح در منطقه را مختل توسط آمریکا در به اصطلاح “معامله قرن” طرح صلح خاورمیانه.

با توجه به خبرگزاری آناتولی گفت: این در بیانیه ای او فرستاده شده به زمان 3rd کنفرانس بین پارلمانی اورشلیم پلت فرم در مالزی سرمایه کوالالامپور.

در پیام خود به پلت فرم اردوغان گفت که “به اصطلاح ” معامله قرن’ [که] اعلام اورشلیم پایتخت اسرائیل است چیزی بیش از یک رویا که تهدید صلح در منطقه است. “ما نمی خواهد اجازه می دهد تا این رویا به حقیقت می پیوندند” او اضافه شده است.

اردوغان گفت که ترکیه به رسمیت نمی شناسد این طرح است. او اشاره کرد که الحاق سرزمین های فلسطینی به طور کامل از بین می برد, فلسطین و به طور کامل توقیف اورشلیم. او گفت: “ما هرگز قبول این تلاش که قبول یک راه حل دو کشور در سطح اما در واقع به معنی مشروعیت بخشیدن به اشغالگری اسرائیل تحت قیمومیت آمریکا.”

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد: “معامله قرن” در روز 28 ژانویه که اشاره به اورشلیم به عنوان “اسرائیل میخواهد سرمایه” به رسمیت می شناسد و اسرائیل حاکمیت بر بخش های بزرگی از غرب بانک.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر