‘درمان ما به عنوان انسان حداقل’: کرالا که خرد دهه از مردسالاری

“هنگامی که ما خواستار آن نیاز به تشناب من به یاد داشته باشید به ما گفته شد به نوشیدن آب کمتر به طوری که شما لازم نیست برای بازدید از حمام است ، یک پاسخ بود و حتی در مورد استفاده از برخی از لوله به ادرار کردن در حالی که ساعت کار!”

Known به عنوان نقطه شیرین کرالا کالیکوت را SM خیابان محبوب تبادل نظر پرنیان برای مردم محلی و گردشگران به طور یکسان. آن مخفف ‘SM’ مخفف sweetmeat یا Mittai Theruvu (در مالایایی) پس از Kozhikkodan Halwa معروف ظرافت است که در دسترس است در مقدار زیادی وجود دارد.

ارتقاء

برای کسانی که هنوز به کشف نقطه این خیابان شلوغ با رنگ های مردم, و یک میزبان از رایحه یک تصویر مشابه که از هر مشغول مندی و یا بازار. اما فراتر از رنگین کمان رنگی شیرینی و بازار تاریخی وضعیت یکی از برجسته ترین مراکز تجارت در کرالا, آن را نیز یک مقر محلی جنبش فمینیستی که مبارزه برای حق زنان در برابر درمان در فروش مبتنی بر فضای کاری.

شما بپرسید چگونه ؟

تصور خروج از خانه در صبح زود برای کار در یکی از مغازه های محلی یا مراکز و ماندن تا ساعت 7 یا 8 شب و در تمام این مدت محروم اساسی حق استفاده از توالت و یا حتی نشستن.

باور نکردنی, راست?

اما استفاده می شود که دولت از همه saleswomen کار نه تنها در این بازار بلکه در سراسر کشور تحت معلق در هوا نگاه کارفرمایان خود را.

“صاحبان فروشگاه را به طور مداوم به تماشای بیش از آنها را کنید و سعی کنید و خود را قطع پرداخت حتی اگر زمزمه یک کلمه به همکار. آنها اجازه نداشتند به نشستن و یا حتی استفاده از حمام در مورد یکی وجود دارد در وهله اول. آنها حتی نمی, نوشیدن, آب, با توجه به آن بسیاری خواهد قرارداد عوارض در رحم و عفونت های دیگر می گوید:” P Viji.

او همان است که مزاحمت با این وضعیت شروع اولین از نوع خود دود از تغییر اجتماعی با راه اندازی یک محور تجارت سازمان Penkoottu که به معنی ‘زنان لانه.’

او 9 سال مبارزه در نهایت موفق شد که دولت کرالا اصلاح فروشگاه ها و موسسات تجاری (متمم) قانون در جولای 2018 به اطمینان حاصل شود که هر فروشگاه در دولت تا به حال یک توالت و صندلی تسهیلات برای کارکنان خود را.

با توجه به سهم 51 ساله Viji نیز اشاره شد در میان سه سرخپوستان بودند که از جمله در ‘100 الهام بخش و تاثیر گذار از سراسر جهان منتشر شده توسط بی بی سی در سال 2018 است.

منبع: Viji Penkoott/Facebook

افزایش دود در Mittai Theruvu

آن سال 1984 هنگامی که Viji امن او اولین بار در سن 16 سالگی در یک خیاطی فروشگاه tucked دور در گوشه ای از Mittai Theruvu بازار و با تجربه برای خودش مشکلات زنان در این مغازه ها. در همبستگی در ابتدا با او همکاری کارگران و سپس به آرامی با تمام زنان شاغل در منطقه Viji شروع به سازماندهی جلسات به بحث در مورد شرایط کار و محیط زیست و مسائل دیگر.

افشاگری از انواع این گفت و گو نه تنها در معرض Viji به واقعی وحشت از جنس مغرضانه درمان در محل کار, اما همچنین زنان آگاه از حقوق خود که آنها سزاوار تر.

“هر زمان که ما با نزدیک شدن اتحادیه های کارگری ما متوجه باشند از پاسخ های که فراگیر نفوذ مردسالاری اداره می شود همه آنها را. مسائل زنان بودند یا کمتر انتقادی و یا به طور کامل نادیده گرفته شده است. زمانی که ما خواستار آن نیاز به تشناب من به یاد داشته باشید به ما گفته شد به نوشیدن آب کمتر به طوری که شما لازم نیست برای بازدید از حمام است ، یک پاسخ بود و حتی در مورد استفاده از برخی از لوله یا شلنگ به ادرار کردن در حالی که ساعت کار!” او سهام.

با تشریح این تجربه ترس او می افزاید: چگونه زنان را به طور مداوم کار می کنند در حالی که ایستاده برای 10-15 دقیقه در یک کشش. و چگونه هر بار که یک کارفرما نزدیک شد برای redressal آنها خواهد بود با استقبال تکان دهنده پاسخ: چرا آنها نیاز به نشستن اگر ما به آنها حقوق و دستمزد؟’

موارد به عنوان این باعث Viji و همراه با زنان دیگر آنها تصمیم به تشکیل Penkoottu همه زنان کارگری که ارائه آنها را با مقدار مورد نیاز صدا به مبارزه برای حقوق اساسی است.

اما این نبرد آغاز شده بود.

ارتقاء

منبع: DIREN Türkiye/Facebook

“هر زمان که ما رفت و به آنها با استناد به مشکلات ما و خواستار به درمان به عنوان انسان, فروشگاه و مرکز صاحبان و یا افراد مسئول را به چالش ما و درخواست ما برای اشاره به یک قانون است که آنها را موظف به پیدا کردن راه حل برای این مشکلات است. عدم مناسب دولت بخشنامه یا قانون ساخته شده همه چیز دشوار است برای ما.”

با توجه به این که در سال 2014 او تنظیم Asanghaditha Mekhala Thozhilali اتحادیه (اتحادیه کارگران Unorganised بخش) برای افزایش دسترس برای همه در سراسر کشور.

“چند سال قبل از گرفتاری یک زن بود و نامرئی. در کار آنها خواهد تحمل این شکنجه و پشت در خانه; آنها خواهد زحمت دوباره برای خانواده خود را. و همه Penkoottu می خواستم برای انجام حداقل تغییر چه چیزهایی در کار بود. بنابراین یکی از بزرگترین و مهمترین دستاورد ما این بود که به زنان دیده می شود به عنوان کارگر یا کارگران و نه فقط غیر ضروری افراد و یا اشیاء. حداقل در کالیکوت از سال 2009 آنها در حال حاضر دیده می شود و درمان به عنوان یک انسان” او انگلیسی دوبله.

از یک تراشه به کرک در مردسالاری

Penkoottu را تلاش مستمر در سال 2014 تحت فشار قرار دادند LDF دولت به نگاه به اصلاحات در قوانین کار که تضمین کارگران زن حقوق برابر معقول ساعات کار یک محیط امن و مهمتر از همه حق نشسته است.

از آن زمان چهار سال بیشتر به این می آیند به ثمر زمانی که در سال 2018 قانون اصلاح شد و در نهایت به تصویب رسید.

امروز نه فقط در کالیکوت را Mittai Theruvu بازار اما همه در سراسر کشور اجرای افسران مسئول حصول اطمینان از این حکم تمرین و Viji باعث می شود مطمئن شوید که این صداها از زنان همیشه شنیده با صدای بلند و روشن است.

منبع: Viji Penkoott/Facebook

“ما خدا را شکر برای حمایت از ما دریافت کرده اند از قانون است. اما در یک کشور که در آن زنان هنوز پرداخت یک چهارم از پول است که مردان برای همان کار و یا کار هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی به انجام. این یک راه سخت و ما فقط آغاز کرده است” نتیجه گیری Viji.


همچنین بخوانید: اسید حملات به Foeticide: 10 ریگ صلیبیون برای برابری جنسیتی در هند


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>