تن زباله spewed هر روز در Kodi ساحل در Kundapura شهر توسط یک رودخانه است. به عنوان خوانده شده چگونه انعطاف پذیر افراد نمی دادن تا در ماموریت خود را برای بازگرداندن ساحل بکر

Scenario 1: شما در حال پابرهنه راه رفتن در یک ساحل بکر در حالی که خیره در دوردست غروب خورشید. شما ایستاده با پاهای خود را در آب و باد کردن یک آه امداد به عنوان شما احساس می کنید استرس این هفته دور شستشو با امواج.

ارتقاء

سناریو 2: در انتهای اگزوز هفته شما تصمیم به راه رفتن در ساحل. شما در حال استقبال از کیسه های پلاستیکی شکسته بطری های شیشه ای خرد شده و بطری پت در نتیجه از بین بردن این گزینه از پابرهنه راه رفتن. در ضمن, بوی غیر قابل تحمل که از غنایم خلق و خوی خود را بیشتر.

هیچ حدس بزند در اینجا به عنوان به سناریو که شما را انتخاب کردن برای انتخاب داده.

این یک واقعیت تلخ است که وضعیت بسیاری از سواحل در کشور ما اسفناک است.

و متوجه این حقیقت, یک گروه از دوستان از کارناتاکا را Kundapura شهر ساحلی در نزدیکی Mangaluru تصمیم گرفتم برای دم کردن یک توده پاکیزگی جنبش به پاک کردن ظروف سرباز یا مسافر که Kodi ساحل در زادگاه خود را.

بهارات Bangera رو با هم با دوستان خود و به سمت ساحل در یکشنبه شب آغاز شده و آنچه که تبدیل شدن به یک شهروند-led درایو.

آن را همه آغاز شد و در فوریه سال گذشته است.

پس از نام شهر “پاک Kundapura پروژه’ شاهدان داوطلبان جمع آوری نزدیکی خاص کشش از ساحل هر یکشنبه و صرف دو ساعت چیدن انواع زباله خشک مانند بطری های پلاستیکی لفافه و کیف و کفش و کارد و چنگال.

به طور متوسط این گروه متشکل از دانشجویان و متخصصان و شهروندان ارشد جمع آوری تا 500 کیلو زباله در هر بودجه خود پاکسازی.

آنها جداسازی زباله بیشتر به پلاستیک و کاغذ و شیشه و بسته آنها را در کیسه های. جمع آوری زباله های برداشته شده توسط شهرداری و شرکت حمل و نقل است به محلی خشک جمع آوری زباله های مرکز.

80 درصد از زباله های ناشی از یک رودخانه که می گذرد ساحل در آن دوره و بقیه از گردشگران و مردم محلی است.

این باعث می شود آن را مشکل تر برای 8 کیلومتر ساحل طولانی به طور کامل ضایعات به عنوان Panchganga رودخانه را نگه می دارد در زباله خارج می گردند.

نه آنهایی که به دلسرد توسط آن مردم محلی موفق به حذف نزدیک به 25000 کیلو زباله از ساحل در 12 ماه گذشته.

هر چند این گروه از حدود 60 نفر از اعضای اعتبارات امثال Afroz شاه آناند Malligavad و Malhar Kalambe برای الهام بخش آنها برای شروع حرکت وجود دارد زمینه دلایل شخصی برای مردم به کشتی سوار در missioo

مصرف شخصی جرم

بهارات باقی می ماند در مجاورت نزدیک به ساحل و رشد وجود دارد. در طول سال او را دیدم که چگونه littering ترجمه به انبوهی از زباله.

“زباله های رها شده توسط گردشگران و مردم محلی و یک رودخانه در ارتباط با ساحل بود که حمله بر من خاطرات شیرین و لذت بخش از بازی بر روی یک ساحل پاک,” بهارات می گوید بهتر است هند.

30 ساله کارآفرین در زمان جرم شخصی را که پس از آن او را سوار به بسيج دوستان خود را و شروع به تمیز Kundapura پروژه’

برای Dr Rashmi, دیگر داوطلب آن بود حمله سلامت او.

برای استاد در KS Hegde پزشکی, کالج, مراقبت زباله توپی از بیماری “Unhygienic مکان پرورش زمینه را برای مگس و پشه. یک روز دیدم یک گروه از پسران چیدن زباله زمانی که من در حال عبور از این منطقه است. من بخشی از درایو خود را هفته آینده,” او می گوید.

معلم بودن Dr Rashmi فراتر رفت و موعظه و طناب در او پسر جوان و دانشجویان برای پروژه.

مردم محلی upcycle ضایعات بطری های شیشه ای

در ضمن برای Shraddha Bhat, خانواده اش, اصول انجام کار. او با محبت و احترام به طبیعت و این پروژه تبدیل به یک راه برای ابراز حق شناسی خود را نسبت به محیط زیست است. “این یک عملی و عاطفی فرصت را برای من می گوید:” دانشجو.

تداوم جنبش در میان چالش های

بسیاری از پاکسازی گروه در سراسر هند معمولا آموزش زندگی مردم در اطراف محل به دور انداختن زباله های خود را در باز کردن و یا آب بدن. آنها سعی می کنند به مقررات را برای دفع ایمن زباله.

ارتقاء

مردم محلی در Kundapura همچنین اتخاذ یک رویکرد مشابه که منجر به کاهش در littering تهدید.

چالش واقعی برای این گروه است که برای جلوگیری از ضایعات می آید که از دیگر مناطق یا شهرهای طریق رودخانه است.

“تنها یک گزینه وجود دارد,” بهارات می گوید: “تمیز نگه دارید کشش. ما نمی توانیم اجازه زباله آلوده ساحل و زندگی دریایی. هر بار که شمع تجمع ما تا پایان تمیز کردن همان نقطه دوباره.”

تعداد کافی از مخازن است و مشکل دیگر این گروه در تلاش برای حل و فصل “این طبیعی است که برای مردم به پرتاب زباله در جاده ها اگر آنها نمی پیدا کردن یک سطل است. این littering مشکل می تواند به طور کامل حذف فقط با نگه داشتن سطل در همه جا. ما در حال مذاکره با دولت برای قرار دادن سطل می گوید:” Shraddha.

یکی از نگرانی های خود را نیز چگونه زباله به کار گرفته شده است پس از آن برگ ، وجود دارد هیچ راه مناسب برای بررسی اگر همه زباله بازیافت شده و یا به سادگی ریخته شده در محل های دفن زباله که در این صورت آن را شکست کل هدف است.

هر بهارات این گروه گرفته شده نه تنها در گذشته 51 هفته “همه 60 نفر از اعضای ممکن است به نوبه خود برای هر پاکسازی اما حداقل 30 محلی شرکت کنند. پس از آن محبوب نقطه توریستی بسیاری از گردشگران داخلی و بین المللی پیوسته اند ما در موارد متعدد. چنین شور و شوق از مردم بسیار دلگرم کننده است.”

“من به تازگی در Kundapura و آمد در سراسر یک جوان و مشتاق دسته از داوطلبان است. من شیفته بود برای دیدن آنها را به اختصاص برخی از زمان در یک روز تعطیل است. آن را بسیار الهام بخش برای یادگیری در مورد خود را در حال تلاش” Gopalkumar Nityata که در بازدید از این محل در ماه دسامبر سال گذشته می گوید TBI.

بسیاری از سازمان های غیر دولتی و غیر انتفاعی مانند FSL هند و Reefwatch حفاظت دریایی را تمدید پشتیبانی خود را و می تواند کمک به شهروندان در پاکسازی زباله.

مثلا ReefWatch کمک به گروه ارزیابی ضایعات آزادسازی الگوهای طوری که آن می تواند از بین بردن پلاستیک مشکل است.

صحبت از TBI Dr Shantanu Kalambi مدیر پروژه و دامپزشک در ReefWatch حفاظت دریایی می گوید:

“ReefWatch است همکاری با پاک کردن Kundapura برای انجام پروژه زباله ممیزی و تجاری ارزیابی برای ایجاد الگوهای زباله شسته و به دریا. ما به دنبال راه هایی برای کاهش آلودگی پلاستیکی در حالی که همچنین با تمرکز بر معیشت توسعه برای مردم محلی از طریق بازیافت اقیانوس پلاستیک و زباله های دیگر. ما بزرگترین مسئله در حال حاضر در رابطه با اقیانوس زباله است که با کفش در حال شسته و در خشکی به عنوان آن را بسیار دشوار است برای بازیافت.”

دستاورد قابل توجه

این گروه موثر بوده است در کاهش استفاده از تک استفاده از پلاستیک در گردهمایی های اجتماعی, نمایشگاه ها و جشنواره ها در این شهر است.

در ماه دسامبر سال گذشته این گروه با همکاری معبد محلی مقامات به مناسبت یک جشنواره محلی به نام “kodi habba’.

“نزدیک به 3 لاخ مردم با حضور در این جشنواره و معبد مقامات اجازه نمی دهد مردم برای ورود به معبد محل اگر آنها برخوردار یکبار مصرف پلاستیکی و اقلام است. این افزایش بزرگ برای ما طرح می گوید:” Dr Rashmi.

آنها همچنین راه اندازی آموزنده غرفه نمایش بد جلوه های پلاستیکی بر محیط زیست و زندگی دریایی. آن را برداشت بسیاری از چشم مردم و با صبر و حوصله گوش دادن به آنچه که داوطلبان تا به حال به می گویند.

همه آن نیاز به یک اراده قوی برای تغییر درایو

یکی از راه های حفظ زیبایی از ساحل و یا هر محل است برای پایان دادن به littering مشکل ایستگاه سطل در همه جا و مردم را تغییر دهد مصرف و دور انداختن عادات.

برای گروه در سراسر هند که موفق به انجام این کار, آن است که کمتر از یک معجزه است.

البته زباله ناپدید می شوند نیست یک شبه و باید از آن گرفته شده است ماه ها یا حتی سال تلاش مداوم.

برای مردم محلی در Kundapura این سفر آغاز عاطفی توجه داشته باشید با نجیب نیت “آن است که یک مسافت طولانی برای ما, اما ما مصمم هستیم که ما را به ساحل بکر دوباره” نشانه های خاموش بهارات.

دریافت در تماس با داوطلبان از Kundapura پروژه پاکسازی در اینجا.


همچنین بخوانید: 57-YO Retd استاد طول می کشد در شن و ماسه مافیا آگهی جنبش برای احیای رودخانه کریشنا


ویرایش شده توسط Saiqua سلطان

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im