TN اخترفیزیکدان به فرانسه کمک هزینه تحصیلی برای کمک به 1500 کشاورزان کسب درآمد بیشتر!

یک حرفه ای در فیزیک نجومی شد رویای مادام العمر خود را. اما آجی آن را داد تا برای کمک به صدها نفر از تلاش کشاورزان افزایش سود خود را 20 درصد!

منn سال 2008 آجی Tannirkulam بود و همه را به ترک نیس فرانسه به دنبال زندگی خود رویای تحصیل در رشته, خورشید, ستاره, سیارات, کهکشان ها و دیگر غیر-بدن دنیوی و پدیده ها.

ارتقاء

هیجان بود در آسمان و نزدیک خود را آنهایی که افتخار—بعد از همه, این پسر بچه از رانچی حال تکمیل دکترای خود را در نجوم و اختر فیزیک از دانشگاه میشیگان و کمک هزینه تحصیلی در فیزیک نجومی.

قبل از گام گذاشتن بر روی زندگی جدید خود را, Ajay در زمان استراحت و تصمیم گرفت برای قرار دادن دانش خود را و مهارت های لازم برای استفاده از مولد. اعمال او برای موسسه مدیریت مالی و پژوهش (IFMR) و یاران امن آن در چنای. یکی از پروژه های خود را درگیر مطالعه سیستم بانکی در مناطق روستایی تانجاوور منطقه در تامیل نادو.

کم بود آجی می دانم که این که یک روز خود را تغییر دهید زندگی و اهداف زندگی صدها نفر از زمان کوچک کشاورزان است.

آموزش واقعیت های خشن از کشاورزان

به عنوان بخشی از این کمک هزینه تحصیلی برنامه در تامیل نادو آجی به طور منظم بازدید تانجاوور است که همچنین به عنوان شناخته شده برنج کاسه, Tamil Nadu.

در آنجا متوجه شد که چگونه کشاورزان در تلاش بودند به کشت برنج به دلایل مختلف مانند کیفیت پایین دانه های نامنظم شرایط آب و هوایی آب کافی و گران تر است.

“من در تعامل با کشاورزان محدود شد به برنامه های خود را با توجه به مدیریت مالی. اما اغلب آنها به پایان رسید تا توصیف مشکلات خود را که غیر ممکن را حل کند. همه آنها نیاز به دسترسی به تکنولوژی مناسب برای کاهش هزینه های سرمایه ای و افزایش عملکرد” آجی می گوید بهتر است هند.

آجی و Jayaram بنیانگذاران Magasool

پس از یادگیری در مورد واقعیت های خشن از کشاورزی شرایط در هند آجی داد تا کار خود را سودآور یاران و تشکیل یک سازمان به نام “Magasool’ (عملکرد در تامیل) در سال 2012 همراه با Jayaram Venkatesan در سال 2012.

Magasool فراهم می کند فن آوری های مبتنی بر راه حل های که باعث کاهش سرمایه گذاری قیمت, کشت, هزینه, استفاده از سمی کود و آب و نیروی انسانی است.

به نوبه خود این افزایش عملکرد و درآمد 20 درصد از نزدیک به 1500 حاشیه کشاورزان در نه منطقه تامیل نادو.

مشکل

در زمینه برنج, برنج دانه ها را کاشته و بزرگ شده در یک مهد کودک. هنگامی که آنها رشد در نهال آنها پیوند در سراسر این زمینه است. این نهال ها به عنوان بالا به عنوان ده اینچ و اکثر کشاورزان در مناطق روستایی هند انتقال آنها را به صورت دستی.

هر چند تكنیك نیاز به کمتر دانه برای خوب خروجی آن بسیار کار فشرده و وقت گیر است. در آن طول می کشد حدود 14 کارگران و یک روز برای تکمیل فرآیند در یک هکتار از زمین.

در حالی که کاشت نهال بسیار مهم است برای اطمینان حاصل شود که وجود دارد این است که فضای کافی بین هر یک. اگر این کار انجام نمی شود خطر وجود دارد نهال خوردن به هر یک از دیگر مواد مغذی و آب است که می تواند منجر به بهینه رشد گیاه است.

تنظیم برای نیروی کار ماهر یکی دیگر از چالش به عنوان بسیاری از آنها ترجیح می دهند کار در زمینه های برای پول بیشتر. از آنجا که کارگران استخدام می شوند بر اساس ساعات روز: کشاورزان تا پایان هزینه های زیادی به خصوص اگر این پیوند را تکرار کرده است. به این ترتیب آنها نه تنها از دست دادن مقدار زیادی از پول, اما همچنین خطر عملکرد پایین.

“ما را دیده اند از تجربه گذشته که برنج سود را می توان با افزایش 3500 تومان به 7000 تومان در هر هکتار (بیش از 40٪) با تکیه تکنیک های کشاورزی از تغییر سیستم از برنج تشدید می گوید:” آجی.

راه حل برای کشاورزان

ارتقاء

Magasool آشنایی اصلاح سیستم تشدید برنج (MSRI) ماشین آلات است که کشت برنج با مخلوط کودهای آلی به کشاورزان است.

در حالی که دستگاه لنت بدون هیچ هزینه ای کشاورز به پرداخت حقوق و دستمزد برای روت اپراتور داده شده توسط این سازمان در حال اجرا هزینه ماشین آلات و تعمیر و نگهداری روزانه. پس اپراتور محلی است که آموزش داده شده است این دستگاه نیز تولید اشتغال است.

“ما با ارائه آموزش های متعدد کشاورزان در روستا که با استفاده از یک دستگاه. بنابراین هر زمان که هر یک از آنها نیاز به ماشین آنها با ما تماس بگیرید و با اپراتور ما به میدان می رود و آیا این کار” توضیح می دهد که آجی.

وزن حدود 120 کیلو دستگاه پیوند 20 روز پیر نهال بدون اخلال در ریشه و گیاهان آنها را در یک فاصله فرمت اجازه می دهد دسترسی به نور خورشید و آب و رشد ریشه. همچنین علف های هرز و شل خاک در نتیجه منجر به تهویه بهتر و افزایش خاکورزی. MSRI زمینه نیز نیاز به 25 درصد کمتر آب در اولیه ده روز.

زنان کشاورز با استفاده از آفات تله

وانی Muthaiya یک کشاورز از تامیل نادو را پریکولم شهر یکی از اولین کشاورزان به استفاده از دستگاه خود را در 7 هکتار زمین.

“من استفاده می شود به صرف Rs 1.26 لاخ در دانه نیروی انسانی برای ایجاد و کاشت نهال هر سال با تضمین سود. با وجود هزینه های lakhs آن زمان ده کارگران به کاشت برنج فقط در یک هکتار زمین در یک روز” وانی سهام با TBI.

بعد از مداخله توسط Magasool, وانی را هزینه سرمایه کاهش می یابد و تقریبا 4000 و عملکرد بهبود یافته 15 درصد در هر هکتار.

علاوه بر این آجی ادعا می کند که بسیاری از کشاورزان را ثبت افزایش 10 تا 20 درصد در تولید و افزایش درآمد خود را (در هر نقطه بین 2500 تومان تا 5000 تومان در هر هکتار).

مقابله با مشکلات در Drylands & مزارع

به عنوان شرکت به تدریج ساخته شده و تاخت و تاز در فضاهای روستایی آنها با مسائل مختلف مواجه می شوند در راه خود را. یکی از بزرگترین مسائل بود استفاده بی رویه از سموم شیمیایی و کود در زمینه های برای رشد بالاتر و کشتن آفات.

“شایع استفاده از آفت کش های مضر بیشتر یافت می شود در باران-تغذیه زمینه. در مناطق Tuticorin و تیرونلولی کشاورزان باید تنها یک کشت چرخه در طول بادهای موسمی است. ناگهانی بارش باران پس, تابستان جذب آفات در اعداد بزرگ. کشاورزان اسپری حجم بالا از کود در مزارع به عنوان آنها تنها یک فرصت برای کسب درآمد از زمین های خود می گوید:” Jayaram.

برای کمک به چنین کشاورزان سازمان آموزش آنها به منظور توسعه سازگار با محیط زیست کود از کود گاو و زباله های آلی است.

آنها راه اندازی دو vermicomposting واحد در Parameswaramangalam و Cuddalore ایجاد کرد. هر ماه هر دو واحد تولید پنج تن کمپوست که در خدمت حدود 400 کشاورزان است.

هر چند کشاورزان باید به طور کامل دوری آفت کش ها استفاده شده است به نصف کاهش می یابد و کشاورزان صرفه جویی در حدود 3,000 تومان در هر هکتار توسط جایگزینی آن با کود آلی.

این سازمان نیز معرفی یک منبع جایگزین مصرف مواد غذایی برای کشاورزان کاملا وابسته به باران است.

آنها کمک به کشاورزان راه اندازی, آشپزخانه, آلی, باغ و همچنین ارائه دانه های گیاهی از برگ سبزیجات, فلفل, گوجه فرنگی, beetroots و غیره به صورت رایگان. در مجموع 500 کشاورزان در حال حاضر رشد مواد غذایی خود را برای خود مصرف چهار ماه در سال است.

راه رو به جلو

آجی و Jayaram در حال حاضر نسبت به همکاری با Gramvaani جامعه رادیو که آدرس محلی مسائل.

“لیستی از مشکلاتی که کشاورزان به صورت روزانه است که هرگز پایان دادن به. در حالی که دولت مقررات که در آن کشاورزان می توانید نگاه برای راه حل های یارانه و یا یوتیوب آموزش آنها منطقه خاص. ما می خواهیم به تولید محتوا است که caters به طور خاص به کشاورزان از Tamil Nadu در منطقه و احساس می کنید که جامعه رادیو بهترین راه برای رسیدن به هر کشاورز” نتیجه گیری آجی.


همچنین بخوانید: 500 پنجاب بچه ها به نوبه خود ‘Farmprenuers’, رشد سبزیجات آلی در محوطه مدرسه!


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>