این زن هنگام راه اندازی می آمیزد 150 انواع چای در حالی که کمک به صدها نفر از کشاورزان

“آیا شما می دانید که فرد پشت چای می نوشید ؟ من می خواستم به چای به مردم در راه است که آنها را درک و قدردانی می گوید:” Anamika.

ارتقاء

“Despite بودن-نوشیدن چای در کشور نیست و بسیاری از ما می دانیم چای” ادعا می کند دهلی نو-بر اساس Anamika سینگ چای متخصص و بنیانگذار Anandini هیمالیا چای, یک شرکت است که brews چای ارگانیک مخلوط و تزریق.

“ما می دانیم که آسام و دارجلینگ دو مکان از جایی که چای ما می آید اما آیا می دانید شهرکهای? آیا شما می دانید که فرد پشت چای می نوشید ؟ من می خواستم به چای به مردم در راه است که آنها را درک و قدردانی,” او می گوید بهتر است هند.

Anamika با او کار می کرد پدر در خانواده خود و مستغلات Manjhee دره چای و مستغلات در دارامسالا و صرف نزدیک به سه دهه کار در صنعت چای است. برای تغییر مشخصات افراد از چای و معرفی عجیب و غریب می آمیزد در صنعت چای او راه اندازی خود شرکت هفت سال پیش.

استاد ماشین مخصوص مخلوط کردن در محل کار است.

“من با هفت گونه از brews — با انواع گل ها و گیاهان از کوهها و چای از ما خانواده خود و مستغلات در دارامسالا,” به اطلاع استاد-مخلوط کن.

امروز Anandini ارائه می دهد بیش از 150 تزریق و سر و کار با بیش از 170 کشاورزان و خانواده خود را در سراسر هند به رشد مواد تشکیل دهنده است که او نیاز به مخلوط برای او تزریق کنید.

“من شده اند با یک چای-taster پس از تولد”

Anamika Singh – در او خوشحال فضا.

متولد در دارجلینگ که در آن پدر Abhai سینگ بود که بر اساس به عنوان یک تولید کننده چای با بیش از 51 سال تجربه در صنعت چای, Anamika رشد با یک درک قوی و قدردانی برای چای.

“زمانی که من به عضویت کالج, پدر من به من دو انتخاب — یا من پیش بروید و حضور در یک کالج های منظم و یا من پیوستن به کسب و کار چای سایه پدر و یادگیری در کار است. وجود دارد بدون تفکر آنچه که من نیاز به انجام — انتخاب روشن بود,” او می گوید.

او recollects چگونه بسیاری از مکالمه خود را حول چای — تکنیک های جدید روند بازار و غیره. “تا آنجا که من می توانید تغذیه و تعجب می کنم اگر و هنگامی که ما را تا کنون مکالمات در مورد چیزهای دیگر. کمی من دانستم که من می تواند انجام دقیقا همان چیزی که زمانی که من بزرگ شده,” او می خندد.

کار با چای مخلوط

چای کسی هست ؟

Anamika recollects, چگونه روز خود را آغاز خواهد شد در 4.00 صبح با سفر به کارخانه با پدرش. “این شگفت انگیز بود و خواستار همه در یک بار. من حفظ یک نوت بوک کوچک در آن آموزش اولیه روز و حتی در حال حاضر تلنگر از طریق آن,” او می گوید. او همچنین ملاقات چای کشاورزان در این دوره از کار خود را در املاک و ساخته شده است یک شبکه ای از تامین کنندگان و سایر ذینفعان.

در حالی که مشغول به کار در املاک و او برای ثبت نام در رشته های اقتصادی افتخارات به عنوان به خوبی. “من بسیار خوشحال هستم من آنچه من — این آموخته ها برای زندگی است. آن چه آورده من این دور” او سهام. “اما از طریق آن همه چای همیشه حکومت قلب من است. بنابراین در حالی که جهان می دانستند از هیمالیا Tulsi و نعناع چای هیچ کس تجربه کار با اسطوخودوس و بابونه, من عاشق کار کردن با این ترکیب” او می گوید.

برای دو سال Anamika در زمان در هر نقش خود را در شرکت او در زمان سفارشات مخلوط بسته بندی شده و تحویل چای و مشغول به کار در بازاریابی و رسانه های اجتماعی. تلاش پرداخت می شود به عنوان او در حال حاضر ثابت مشتریان. در 2015, برادرش, Kunal سینگ او پیوست و همه چیز آسان تر شد از آن پس ،

Anamika با برادرش Kunal سینگ.

“هنگامی که آن را خود کودک شما فقط آن را بهترین خود را و من. داشتن Kunal عضویت من فقط به من قدرت بیشتر,” او می گوید.

Anandini ارائه پان هند و دارای یک اتاق چای در دهلی نو و کراوات یو پی اس با هتل بوتیک در سراسر کشور است.

چگونه به خوبی می دانید چای ؟

چای دم – یک هنر و یک علم است.

یکی از Anandini را USP است که تمایل خود را به پل شکاف میان مصرف کننده و تولید کننده. “تا کنون آن را مرتب کردن بر اساس وضعیت گرفتن 22 – تولید کننده تولید آنچه آنها باور دارند که مصرف کننده می خواهد و در نتیجه مصرف کننده اقدام به خرید آنچه در دسترس است. با Anandini ما تلاش برای تغییر آن است.”

Anamika می یابد و آن را فوق العاده به چالش کشیدن و خلاقانه رضایت بخش به ویژه دم برای مشتریان خود. “همه ما که یکی از مورد علاقه حافظه است که باعث بوی و طعم و مزه و یا حتی بافت. در داشتن بسیار عمیق مکالمات با مشتری, من درک می کنم این تفاوت های ظریف و سپس تزریق است که قطاری از همه این است.”

آن را می تواند چند ساعت یا چند روز این خصوص سرپرستی مخلوط بستگی دارد که چگونه او متصل با مشتری است. “ما با استفاده از طعم دهنده های مصنوعی و یا روغن. گل, گیاهان و ادویه جات ترشی جات استفاده می کنیم تا حد زیادی منابع از هند به غیر از Rooibos و همسر Yerba.”

Jayanti Pandey, یک تجربه سفر متصدی مستقر در Gurugram می گوید: “ما اغلب Firdaus از Anandini و همچنین یکی با رایحه گل رز و بابونه. من نیز با حضور در دو کارگاه که Anamika انجام شده است. او توضیح داد در مورد چگونگی دم کردن چای به درستی و چگونه به جفت چای با پنیر. من هنوز هم دنبال این راهنمایی.”

“در Anandini ما تاکید زیادی بر حمایت از کشاورزان که رشد مواد آلی و طبیعی برای ما. ما به همکاری نزدیک با کشاورزان و می دانم که آنچه می رود به آنچه که ما در حال قرار دادن در خارج وجود دارد,” او اطلاع.

چگونه به خوبی می دانید چای ؟

همانطور که برای محدوده قیمت یک بسته 75 گرم مخلوط چای هزینه می Rs 275 و شما را به حدود 35 فنجان چای. آن می رود تا 1,100 تومان برای 75 gms از دست نورد چای.

ارتقاء

“چه باعث می شود ما می آمیزد کمی گران تر هستند و به مواد اضافه می کنیم و همچنین از این نوع چای استفاده می کنیم که برای ایجاد تزریق” او اطلاع.

چگونه است که کامل فنجان چای

بیایید یاد بگیرند که چگونه به دم که کامل جام.

“دم خود را در فنجان چای یک هنر و یک علم می گوید:” Anamika.

  • شما به خاموش کردن گاز در 95 درجه سانتیگراد و یا زمانی که شما آب حباب به نظر می رسد در کنار پان.
  • به یک فنجان چای شما نیاز به یک قاشق چای خوری از چای به 1 لیوان آب (200 میلی لیتر).
  • اضافه کردن چای به چای-قابلمه و آب بیش از آن و اجازه دهید آن را دم به مدت چهار تا پنج دقیقه بسته چای که شما با استفاده از.

“ترفند این است برای اندازه گیری همه چیز را به شما با استفاده از برای دم کردن چای. پیروی از این قانون به شدت و شما همیشه دریافت کامل جام حذفی می گوید:” Anamika.

پرفروش در Anandini شامل یک ترکیب به نام اولین خیط و پیت کردن با رایحه اسطوخودوس و گل و سنبل است که بسیار متنوع چای و peaty, سریع چای به نام پاینوود دودی چای که شیرین است پس از طعم و مزه.

Firdaus که ترجمه را به بهشت در اردو دیگری است که مورد علاقه بسیاری از. این یک کلاسیک سبز چای از املاک و حاوی زعفران, گل همیشه بهار, گل, cockscomb و هل.

او در مواجهه با چالش های بسیاری در آغاز از جمله پیدا کردن کشاورزان که تمرین کشاورزی ارگانیک و انجام تمام کار های مربوط به کسب و کار خود را در خود.

آنچه چای شما در حال رفتن به سعی کنید امروز ؟

زمانی که Anamika شروع زندگی حرفه ای خود را تقریبا از سه دهه پیش از آن بود که یک مسیر کمتر آج. با فداکاری و کار سخت و شور و شوق برای معطر دم کردن این چای خبره ایجاد کرده است یک نام تجاری است که تحسین وفادار که نیز خود را سفیران.

اگر شما مایل به سفارش و یا بهتر است هنوز هم خود را به شخصی تزریق ساخته رسیدن به Anamika و تیم او در اینجا.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>