این راه اندازی می کند نگهدارنده طبیعی تراشه با استفاده از Chikoo, بامیه و بیشتر

80-90% کمتر نفت 0% قند و یا رنگ های مصنوعی—این اسنک های سالم ساخته شده با استفاده از آفت کش ها-رایگان تولید منابع از بیش از 100 هند کشاورزان است. #Startup

ارتقاء

بharadwaj Karanth رشد در Sringeri در کارناتاکا را Chikkamagaluru منطقه. عمیقا متصل به جای او خواستار او متوجه بسیاری از مردم از زادگاه خود مهاجرت در جای دیگر برای فرصت های بهتر.

مدرس علوم کامپیوتر و برنامه نویسی در روپیه JCBM کالج در Sringeri این به او فکر می کنم اگر آن را ممکن است برای ایجاد فرصت در معبد شهر.

علاوه بر این پس از رشد در یک خانواده از کشاورزان و او شروع به گرفتن توجه داشته باشید از مشکلات کشاورزان در این منطقه است.

“اگر شما نگاهی به جمعیت Sringeri حداقل 80 درصد از کسانی که در اینجا زندگی می کنند تمرین کشاورزی است. اما کشاورزان در این منطقه پیدا کردن آن بسیار دشوار است برای دسترسی به یک بازار است. آنها را به سفر به چیکمگلور یا Shivamogga مکان که تقریبا 100 متر دور از مزارع خود” توضیح می دهد که 28 ساله.

تنقلات آمده بسته بندی شده در کیسه های قابل استفاده مجدد

او متوجه شد که تازه تولید شده بود که تلف به عنوان کشاورزان صرف پول و زمان در به دنبال یک بازار است. Bharadwaj می خواستم برای انجام کاری برای کمک به کشاورزان و همچنین ایجاد شغل برای مردم منطقه.

این منجر شد او را به خود را در بر داشت ‘Karanth مواد غذایی در ماه ژوئیه 2017. تحت نام تجاری ‘میوه درمان’ او شروع به تولید 12 گونه از تنقلات استفاده از خرما, موز, chikoo, بامیه و پاپایا و انبه شیرین, سیب زمینی, پیاز و سیر, در میان دیگران. حدود 100 تن از تولید منابع از بیش از 100 کشاورزان است که رشد آفت کش ها-رایگان.

علاوه بر این تراشه آماده شده با استفاده از خلاء سرخ کردن از روش های است که با استفاده از تقریبا 80-90 درصد روغن کمتر نسبت به روش های مرسوم است. این تنقلات نیز 100 درصد طبیعی معنی آنها حاوی هیچ مواد افزودنی مصنوعی و قند و مواد نگهدارنده و یا رنگ.

این محصولات در حال حاضر به فروش می رسد در کافه, قهوه, روز رسانه های, فرودگاه, سیستم عامل های تجارت الکترونیک مانند سبد بزرگ و در سالن های غذاخوری از بیش از 100 این شرکت است. تنقلات نیز صادر شده است به میانه.

دکترا محقق و کارآفرین

Bharadwaj Karanth PhD scholar سخنران و کارآفرین از Sringeri

تبدیل شدن به یک کارآفرین نمی شد چیزی Bharadwaj برای برنامه ریزی. او خود را به اتمام کارشناسی در رشته علوم کامپیوتر در سال 2012 از سری JCBM کالج در Sringeri (که در آن او در حال حاضر آموزش). پس از آن او رفت و به دنبال یک کارشناس از Kuvempu دانشگاه در Shivamogga.

با یک علاقه عمیق در دانشگاه او را دنبال دکترا از Bharathiar دانشگاه در Coimbatore. موضوع خود را مطالعه پردازش تصویر دیجیتال که شامل هوش مصنوعی (AI). پس از مربی خود استوار بود در Sringeri, Bharadwaj متوجه شدم که در حال حرکت به عقب خواهد بود در دو حساب — او خواهد بود و این امر می تواند آسان به هماهنگی با مربی خود.

“من نیز تصمیم به پیوستن به کالج من به عنوان یک استاد از آنجا که من می تواند به طور همزمان کار بر روی دکترای من در حالی که به دست آوردن تجربه تدریس” توضیح می دهد که Bharadwaj که در پیوست این دانشکده به عنوان استاد در سن جوان 22.

او ادامه می دهد “وجود چنین خوب تولید در این منطقه است. زیادی رسیده jackfruits در منطقه است که رشد شیمیایی-رایگان اما فاقد ارزش علاوه بر این,” او می گوید.

از 2014-2017 او ملاقات با کارشناسان و بازدید از موسسات مانند CSIR-مرکزی غذایی موسسه پژوهش فن آوری در Mysuru و ICAR-هند موسسه تحقیقات باغبانی که تخصصی در تحقیقات مواد غذایی. این به او کمک کرد تا به دست آوردن بینش به تکنولوژی های موجود. او کشف ایزومتریک کم آبی روش که در آن میوه ها و یا سبزیجات آغشته به شکر و خشک در خشک کن. اما انجام این کار ساخته شده و تنقلات ناسالم به دلیل قند.

“در بیشتر حفاری من آموخته است که اندونزی و ویتنام و تایلند شد, مصرف, طبیعی, میوه ها و سبزیجات در شکل خشک اما بدون هر گونه مواد افزودنی. من آغاز شده به دنبال تکنولوژی است که کمک خواهد کرد که من این کار را در هند” به یاد می آورد Bharadwaj.

تراشه بامیه, سیر, موز, خرما, سیب زمینی شیرین, در میان دیگران

خلاء سرخ کردن ماشین آلات مورد استفاده در اندونزی به معنی صرف Rs 40 لاخ! اما امان در تعقیب او با کمک از دوستان و خانواده او جمع آوری وجوه و برای یک وام اعمال شود. سرانجام در ماه اوت سال 2017 آنها عملیات آغاز شد.

رفتن در مورد روز-به-روز عملیات

زمانی که این شرکت تاسیس شد در سال 2017, آن را به نام “Suvidha مواد غذایی و نوشیدنی ها’. آن را تنها در ماه ژوئن 2019 که Bharadwaj تصمیم به ثبت نام مبادرت به عنوان یک شرکت و تغییر نام آن به عنوان “Karanth مواد غذایی Pvt. Ltd’.

“آن زمان ما زمان به عنوان ما هنوز تجربه با درجه حرارت مناسب برای دریافت کامل crispiness. ما نیز در تلاش برای به دست آوردن طعم مناسب و در ماه ژانویه 2018 ما آمد تا با ما اولین دسته از محصولات آماده برای فروش” توضیح می دهد که Bharadwaj.

عامل از 1500 فوت مربع فضای اجاره ای آنها نقل مکان کرد به خود از 7000 فوت مربع کارخانه واحد این ماه است.

زنان شاغل در کارخانه واحد

“پس از آنچه که ما انجام شد جدید بود به خصوص در منطقه کشاورزان تا به حال بسیاری از سوالات. آنها نمی دانند که چرا ما خرید از آنها و چه برای. بنابراین ساختمان که اعتماد گرفت و در حال حاضر آنها می آیند به کاهش تولید خود در کارخانه واحد” می گوید Bharadwaj.

قبلا او را مجبور به رفتن به کشاورزان برای جمع آوری خود را تولید کند. اما در حال حاضر یک گروه از کشاورزان ارسال محصولات خود به یک محل از جایی که آن را می رسد کارخانه واحد.

Nikhil MM است یک کشاورز که تولید می رود به Karanth مواد غذایی. این شامل عصرانه chikoo موز و بامیه.

“پس ما باید یک بازار نزدیک ما تازه تولید خواهد به هدر. در حال حاضر هر زمان که من در بازدید از واحد من را مختلف میوه و سبزیجات تازه از مزرعه ما و همسایه هستند. من را حداقل یک quintal از خرما (در طول فصل); ما در حال پرداخت یک قیمت عادلانه و هزینه حمل و نقل تقسیم شده است” متحده 24 ساله.

تنقلات فرآوری شده هستند در طبیعی ترین شکل با حداقل ادویه. جدا از طعم و مزه محصولات منجر به پایه مشتری وفادار.

تراشه پردازش در راه طبیعی ترین و بدون هر گونه شکر و مواد افزودنی و مواد نگهدارنده.

بنگلور بر اساس آن حرفه ای Subramanya Bhat برای اولین بار شنیده در مورد تنقلات از دوستان خود. به عنوان او را مورد ستایش قرار داد از Sringeri او شیفته به نمونه آنها که شد صحبت از شهر نه تنها برای طعم منحصر به فرد بلکه ابتکار عمل است که به کمک چندین کشاورزان در منطقه است.

ارتقاء

“حدود دو سال پیش من رو دست من در عصرانه chikoo و چیپس موز. من ذهن دمیده! خیلی خوشمزه و سالم در همان زمان! آنها باید حفظ ارزش غذایی میوه ها و سبزیجات در طبیعی ترین شکل که سلیقه شگفت آور” لبخند 45 ساله است.

او اضافه می کند که او در بر داشت Bharadwaj مبادرت منحصر به فرد آن را به عنوان مانع از اتلاف محصولات تازه. در حال حاضر او همچنان به وعده خود پیر با دختر مورد علاقه در حالی که با بهره گیری جدیدتر بامیه هویج و چغندر و سیر تراشه.

مشکلات و راه پیش رو

مشغول به کار در یک شهر نیست که صنعتی و شهری می تواند مستلزم چالش برای هر کارآفرین است. پس از چالش های اولیه مدیریت سرمایه برای سرمایه گذاری در ماشین آلات standardising محصولات در Bharadwaj ذهن. او توضیح می دهد که چه مقدار از ورودی های مختلف از برآیند خروجی.

“رطوبت بیشتر از تولید بالا است. بنابراین حتی اگر مواد خام یک کیلو خروجی پس از پردازش صرفا 100-150 gms. این به این معنی است که ما نیاز به مقدار زیادی از خام تولید که اغلب شدت هزینه تولید” او توضیح می دهد.

Karanth مواد غذایی’ واحد جدید

با وجود این چالش ها با تمرکز بر طعم کمک کرده است تا سرمایه گذاری به خصوص در شرایط سرمایه گذاری. Bharadwaj سهام چگونه از Ranjan Pai رئیس Manipal گروه خود را تغییر سرنوشت سال گذشته است.

“ما تا به حال یک تابع در JCBM و Ranjan Pai شد مهمان رئیس برای این رویداد. اصل فقط به او پیشنهاد برخی از تنقلات تولید شده توسط Karanth مواد غذایی. او تحت تاثیر قرار گرفته بود با طعم و مزه. من یک کارت و خواسته او را ملاقات کند در بنگلور. او به پایان رسید تا سرمایه گذاری در ایالات متحده” لبخند Bharadwaj.

از او آموخته Bharadwaj است چند کلمه از حکمت برای کارآفرینان جوان است.

“هرگز. منحصر به فرد, کار سخت, و مردم را به این باور در ایده های خود را. نوآوری کلیدی است. نگه داشتن کار به سمت اهداف خود و شما موفق خواهد بود یک روز” او می گوید.

در حال حاضر Karanth مواد غذایی بسیاری بر روی کارت. Bharadwaj اطلاع که آنها قصد راه اندازی یک سری جدید از ادویه جات ترشی جات و ادویه تحت نام تجاری, ‘Ruchira’ پایان ماه ژوئیه.

“من در آرزوی به ایجاد مشاغل بیشتر و کمک بیشتر کشاورزان است. مردم احساس می کنند که یک منطقه دور افتاده در قسمت های غربی نمی تواند شکوفا صنعتی. اما ممکن است برای شروع یک کسب و کار اخلاقی در هر نقطه و حمایت از مردم منطقه” او می گوید.

Rapid-fire:
*یک کارآفرین شما را تحسین.
جواب: Elon Musk

*فن آوری جدید است که می تواند آینده یک کسب و کار کوچک
جواب: اتوماسیون و استفاده از فن آوری های جدید

*یک ارزش است که می تواند کمک به رشد کسب و کارهای کوچک
جواب: کار سخت

*کتاب های مورد علاقه خود
جواب: نقطه اتصال توسط Rashmi Bansal

*در وقت آزاد من ____…
جواب: صرف زمان با خانواده و دوستان

* قبل از این مصاحبه من بود ____…
جواب: در یک کار تماس بگیرید

*چیزی است که آنها نمی تدریس در دانشگاه, اما مهم است که برای اجرای یک کسب و کار
جواب: مدیریت مالی و دیگر جنبه های روی زمین عملیات

*بهترین مشاوره شما همیشه به ____…
جواب: همیشه کار سخت بیمار می شود, پیدا کردن ساده ترین راه حل برای یک مشکل باشد اما اخلاقی.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>