این “زندان باز” در کرالا است که تولید درآمد از تومان 2 کرور روپیه از طریق کشاورزی!

در کنار محصولات باز زندان نیز به دام با 50 گاو, 50, بز, 20 گاومیش و یک مرغداری که تولید تخم مرغ تومان ارزش 6 لاخ هر سال است.

ارتقاء

Wآنکه هر زندان یک فرصت برای تعداد بی شماری از محکومان به بازسازی و اصلاحات باز زندان در Nettukaltheri کرالا است آوردن جوهر واقعی از اصلاحات از طریق خود برنامه.

واقع فقط حدود 35 کیلومتر به دور از شلوغ شهر تریواندروم است بی سر و صدا و شادی بخش تپه Nettukaltheri. اگر چه آب و هوا تحسین است, بزرگترین جاذبه های این روستا است باز زندان است که به حدود 390 زندانیان.

اما آنچه باعث می شود آن را واقعا یکی از نوع خود است 474 هکتار از زمین های اطراف زندان است که کشت توسط زندانیان در آوردن تومان 2 کرور روپیه در سال!

با 200 هکتار از کشت و زرع لاستیک 20 هکتار باغ سبزی مزرعه های لبنی, بز, مزرعه, مزرعه مرغ و حتی یک بررسی سد برای آبیاری اهداف و ماهی های آب شیرین کشت باز زندان است که بالاترین درآمد ایجاد زندان در کرالا است.

سبز زندان

تاسیس در سال 1962 این زندان هیچ lockups و زیر یک خوابگاه سیستم. زندانیان با رفتار خوب انتخاب شده از مرکزی زندان های سراسر کشور به اقامت و شرکت در کشت در Nettukaltheri زندان است.

این زندانیان شروع به کشت و فعالیت در 5.54 صبح در دو دانشگاه از زندان — 274 هکتار در Nettukaltheri و 200 هکتار در Thevancode ایجاد کرد در حدود 8 متر دور که جنگل بخش ارائه شده است.

معاون بازرس کل و سرپرست باز زندان, سام Thankayyan می گوید: “این سیستم که ما اتخاذ کرده ایم در اینجا در زندان اجازه می دهد تا زندانیان را بیشتر از زمان خود و احساس تولیدی در سراسر. و وقتی که می آید به کشت خاص احساس رضایت است که تجربه کرده است و واقعا چیز دیگری است.”

با 20 هکتار از سبزیجات آلی کشت مزرعه و خانه را به اسفناج تازه و گل کلم و کلم و لوبیا بلند انگشت خانمها خانمها قرمز های طولانی و لوبیا و خیار و توت فرنگی. پس از نگه داشتن گذشته لازم برای برداشت از زندان به ظروف سرباز یا مسافر باقی مانده است به فروش می رسد از طریق فروش واحدهای garnering درآمد Rs. 10 لاخ سالانه است.

“ما اتخاذ کرده ایم یک سیستم آبیاری قطره ای برای آبیاری گیاهان و ما با استفاده از کودهای آلی و آفت کش ها. آن است که ساخته شده از کود گاو از مزرعه های لبنی همراه با زباله های گیاهی و برگ های خشک می گوید:” رئیس زندان Sajikumar.

علاوه بر سود از باغ سبزی یکی از منابع مهم درآمد برای این زندان از 200 هکتار از کشت و زرع لاستیک که باعث می شود 1000 ورق های لاستیکی هر روز و تولید تا حد Rs 1 کرور روپیه در سال است.

“ما کنار 60 زندانیان برای, لاتکس, ضربه زدن تنهایی. آنها شروع به کار خود را در اوایل صبح و خشک ورق های لاستیکی در زیر آفتاب. در بین لاستیک مزارع ما همچنین راه اندازی سیستم عامل برای زنبور عسل کشت” Sajikumar می افزاید.

در کنار محصولات باز زندان همچنین دارای تعداد زیادی از حیوانات با 50 گاو, 50, بز, 20 گاومیش و یک مرغداری که تولید تخم مرغ تومان ارزش 6 لاخ هر سال است.

و آب برای آبیاری از منابع است یک بررسی سد جایی که آنها موفق به همچنین رشد ماهی های آب شیرین مانند rohu تیلاپیا و catla.

پیدا کردن حق زندانیان

هر زندانی در زندان داده شده است یک مقدار Rs 230 در هر روز برای کار آنها و کل مبلغ منتقل خواهد شد به حساب خود را زمانی که آنها منتشر می شوند. آنها همچنین اختصاص داده شده 15-روز آزادی مشروط برای هر 75 روز در زندان است.

“زندانیان در زندان هستند بسیار با دقت انتخاب شده است. کمیته انتخاب که متشکل از زندان مرکزی superintendent منطقهای مدیر کل پلیس ارشد رفاه افسر زندان مرکزی افسر پزشکی و باز زندان سرپرست انتخاب منظم زندانیان که به پایان سه سال در دولت مرکزی زندان” توضیح می دهد که سام.

“جو که ما ایجاد کرده اید در اینجا بسیار لذت بخش است. زندانیان مجاز به راه رفتن در اطراف آزادانه و حتی یک مرکز تفریحی همراه با یک کتابخانه با بیش از 20000 کتاب. ایده اساسی این است برای کمک به زندانیان رسیدن به زندگی خود نظم و انضباط و تا کنون من فکر می کنم ما قادر به دستیابی به آن است.”

فراتر از کشاورزی

درست در کنار 20 هکتار باغ سبزی باز زندان راه اندازی کارگاه نجاری که در آن 10-15 زندانیان اثاث زندان و حتی در نزدیکی مدارس.

ارتقاء

“کار انجام شده توسط این نجاران فوق العاده حرفه ای است و هیچ غرامت برای کیفیت کار انجام می شود در اینجا. با این مستند در محل ما آغاز شده و حتی ماسک دوخت و شروع به فروش آنها را در قیمت اسمی که کمک کرده اند در طول این کمبود که تجربه شده در طول همه گیر” می گوید: Saji کومار.

علاوه بر نجاری برخی ماهر زندانیان نیز خودشان را در A/C و یخچال مرمت سیم کشی برق و کامپیوتر انیمیشن.

“ما زندانی شده اند که در اینجا برای بیش از 20 سال و تقریبا 250 نفر از آنها محکوم به حبس ابد, اما ما قادر به دیدن تدریجی تغییر در نگرش نسبت به زندگی در طول این سالها و مربوط به خود را در فعالیت هایی مانند کشاورزی کمک کرده است و این روند تا حد زیادی” او آمده است.

کار انجام شده توسط زندانیان در Nettukaltheri نه تنها بهره مند از محیط زیست و جامعه تا حد زیادی اما همچنین به زندانیان شجاعت و مهارت و پس انداز برای شروع یک زندگی جدید پس از خدمت خود را در زمان.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>