این گوا زن و شوهر خود را به رشد سبزیجات و ماهی بدون استفاده از خاک یا مواد شیمیایی!

پیتر سینگ 74 و همسرش Neeno Kaur 65 است. با هم, آنها رشد 3,000 گیاهان فقط 185 متر مربع توسط یک روش است که مستقل از باران, تگرگ و آفتاب!

Goa-بر اساس پیتر سینگ است که 74 سال و Neeno Kaur 65 است. آنها یک زن و شوهر و قدرت تنظیم یک مثال از اینکه چگونه به خود متکی با غذا و در همان زمان تبدیل زباله های زیست تخریب پذیر به چیزی مفید است.

185 متر مربع از گلخانه و باغ پشت بام در خانه خود در دونا پائولا پنجی آنها تولید 120 کیلوگرم ماهی از یک سال و رشد 3,000 گیاهان متشکل از سبزیجات و میوه ها.

طی چهار سال گذشته بوده اند تمرین aquaponics در خانه ترکیبی از آبزیان (پرورش ماهی در تانک) با هیدروپونیک (کشت گیاهان در آب).

آنها را با یک پیچ و تاب. “ما aquaponics با permaculture می گوید:” پیتر Singh, توضیح سیستم خود را به یک دسته از علاقه مندان در اوایل این سال است.

(L) پیتر سینگ در تهویه مطبوع گلخانه ای که گیاهان که نیاز به کولر آب و هوا. (R) ماهی زینتی رشد کرده در یک تانک ماهی

او می افزاید: “ما کمپوست آشپزخانه ما و باغ زباله و استفاده از آن در ما aquaponics. گیاهان گلدانی در یک لایه از شن 1/3rd کوکو ذغال سنگ نارس و 2/3 از کمپوست. بنابراین ما گیاهان دریافت کمپوست به همراه ضایعات ماهی که منجر به عملکرد بالاتر. من اصلا استفاده از هر گونه مواد شیمیایی برای این و من مراقبت از زباله و مواد غذایی است.”

یکی ممکن است تعجب که چرا آنها در حال انجام آن است. برای آنها پاسخ ساده است — آنها می خواهند به خوردن آلی و مطمئن باشید که چگونه مواد غذایی خود را رشد کرده است.

علاوه بر این هر دو دارای یک پس زمینه در کشاورزی است.

“من تحصیل در رشته ریاضیات در دانشگاه دهلی; ایده برای اقامت در دهلی اما پس از آن ما فکر حرکت به مزارع در Jalandhar, Punjab. ما مشغول به کار در اشکال مختلف کشاورزی است که در آن میوه های مختلف و چوب درختان کاشته شد ما مخلوط در باغ از دانه های روغنی و حبوبات, تولید بذر به صورت ملی بذر شرکت تا به حال یک مزرعه های لبنی, آیا پرورش زنبور عسل و حتی صادر عسل,” توضیح می دهد سینگ.

آنها نقل مکان کرد به گوا هفت سال پیش و آن را دشوار است به منبع سبزیجات آلی. اکثر سبزیجات در دولت آمده از شهرستان همسایه از بلگایوم در کارناتاکا. بنابراین آنها تصمیم گرفتند به رشد مواد غذایی خود را در این راه منحصر به فرد.

“همانطور که ما را محدود فضا در گوا ما تجربه و کشف aquaponics. ما مقالات دانلود شده از دانشگاه و در مورد آن را بخوانید. و آمد تا با این مدل می گوید:” سینگ.

آنها اظهار نظر کردن که آنها هنوز در حال آزمایش و آن را در تغییرات درآمده است. به عنوان آنها باید دانش فنی و در زمینه کشاورزی آنها کاملا با اعتماد به نفس از سیستم خود را.

چگونه این سیستم کار می کند

پیتر سینگ تبيين مدل

این سیستم از aquaponics که شامل ماهی مخزن NFT لوله (Nutrient Film Technique) استفاده می شود که به رشد سبزیجات و آب-پمپ و مصنوعی چراغ رشد ممکن است پیچیده است. اما سینگ باعث می شود آن را آسان تر به درک. او همچنین ساخته شده است یک مدل از این سیستم است که می تواند در هر یک بالکن و یا حتی در هر گوشه ای از اتاق نشیمن.

“این واحد از 2 ft توسط 6 فوت و 6 ft بالا با نور مصنوعی از 200 وات با استفاده از 250 لیتر آب می کند و می تواند 180 گیاهان. یکی می تواند به رشد و کاهو و کلم و bok choy و یا هر گونه گیاهی دیگر. یک مخزن ماهی می تواند به حفظ پنج کیلوگرم ماهی توده به طوری که شما می توانید ده تازه-ماهی های آب از ½ کیلوگرم در هر” شرح و تفصیل سینگ.

این سیستم با این نسخهها کار به طور عمده در برق, آب و ضایعات ماهی.

سینگ توضیح میدهد: “در یک مخزن ماهی از ضایعات ماهی به طور عمده آمونیاک. در این سیستم هواده گردش آب و ایجاد یک جریان. ماهی زباله حل و فصل در پایین و لوله ها را از این ضایعات به فیلتر زیستی که می شکند آمونیاک به نیترات و نیتریت برای گیاهان استفاده کنید.”

آب بیشتر می شود فیلتر شده و به عقب می رود به ماهی است. این شهر همچنین دارای aeroponic برج که به عنوان کار مهد کودک از گیاهان است. همچنین صرفه جویی در فضا سیستم به عنوان آن عمودی است.

“به دلیل سنگین نیتروژن, سبز, سبزیجات به خوبی رشد می کنند. ما کاهو bok choy و کرفس. همچنین این سیستم با استفاده از 10 درصد از آب مورد استفاده در طب سنتی خاک مبتنی بر کشاورزی به عنوان آب به طور مداوم گرفتن دوباره استفاده می شود. تنها از دست دادن است که در تبخیر. وجود دارد بدون نیاز به آبیاری بدون وجین تنها به تغذیه ماهی دو بار در یک روز می گوید:” Neeno Kaur.

کل سیستم سه تانک ماهی در طبقه همکف. یکی از 3000 لیتر آب; دوم از 1500 لیتر و سوم از 4000 لیتر. آنها افزایش سه نوع آب شیرین ماهی—rohu, catla و chonak یا دریا و باس. اگر نه ماهی خوردن, سینگ نشان می دهد با استفاده از ماهی زینتی.

باغ پشت بام

در پشت بام خود را, آنها یک گلخانه از 12 فوت با 24ft که 2000 گیاهان. گلخانه در پشت باغ است 6 ft 16 فوت و 500 گیاهان. یک سقف بالای باغ دارای 25 درختان میوه, 300, پیاز, و مجموعه ای از فلفل, لیمو, گوجه فرنگی, آلوئه, پیازچه, خزندگان مانند پیچک کدو, کدو تنبل, خیار, تنبل تلخ ladyfinger, بادنجان.

در امتداد مرز در طبقه همکف آنها انبه موز و پاپایا. آنها همچنین باید یک تهویه مطبوع تونل 8 ft 12 ft خود را در گلخانه با 1000 گیاهان کاهو کلم bok choy, ریحان, جعفری, کلم و کلم بروکلی. برای کل سیستم آنها صرف حدود 14,000 تومان در هر ماه است.

این سیستم aquaponics نیازی به تمیز کردن از آب به عنوان آب فیلتر می شود در این فرآیند است. و اتصالات ساخته شده توسط سینگ خود را. او همچنین کارگران پاره وقت برای حدود شش ساعت در روز است. او می افزاید: “ما با صرف 6000 تومان در برق 4000 تومان در تغذیه ماهی و یکی دیگر از 4000 تومان در کار است.”

آنها برنده اولین جایزه برای نوآورانه ترین غرفه در ورزشهای آبی گوا Mega Fish جشنواره 2020 برگزار می شود در ماه فوریه است.

کشاورزی کارشناس از گوا میگوئل Braganza مدعی شد “پیتر سینگ aquaponics خوب است برای کسانی که استطاعت آن را به عنوان هزینه اولیه از واحد 30000 تومان است. همچنین, این است ایده آل برای کسانی که خوردن سالاد و غذاهای قاره.”

در مورد هزینه سینگ می گوید که در آن بالا است “از آنجا که ما پمپ آب از طبقه همکف به گلخانه ای بر روی پشت بام. اگر آن را در همان طبقه این است که بسیار پایین تر است.”

آنها همچنین باید برنامه ای برای پانل های خورشیدی و ساخت خوراک ماهی در خانه به خود پایدار است. او می افزاید: “اگر ما این سیستم به طور خودکار قرار داده و در انرژی خورشیدی و سپس هزینه را به پایین قابل ملاحظه ای است. ما همچنین در حال کار بر روی در حال رشد خوراک ماهی. بنابراین ما کل سیستم می شود خود وابسته است.”

اما آنها نیز در تلاش برای monetise از این سیستم با انجام دو روز برنامه های آموزشی در قیمت 5,000 تومان. سینگ می افزاید: “ما همچنین سفارشی طراحی و کمک به راه اندازی aquaponics سیستم از هر مقیاس از صفحه اصلی سیستم های تجاری سیستم های شارژ 10 درصد از هزینه های سرمایه برای طراحی.”

(L) Bok چوی رشد در aeroponic برج. (R) خربزه و جردس رشد بر روی پشت بام.

به تازگی آنها شروع به فروش این سبزیجات از خانه خود را. یک سبد شامل دو مجموعه ای از کاهو یک کودک bok choy سه چوب کرفس عدد جعفری و ریحان و یک دسته کوچک نعناع در قیمت 100 تومان. آنها همچنین اضافه کردن کلم پیچ و برگ چغندر سوئیس به آن است. از ماه آینده خود را مطبوع مدل تولید خواهد شد حدود 300 بسته سبزی یک ماه در 120 تومان در هر.

سینگ و Kaur امیدوار هستند که بیشتر مردم یاد بگیرند از این سیستم و خوردن مواد غذایی سالم به عنوان آن نیاز به ساعت.

او نتیجه می گیرد که “این روش مستقل از آب و باران و تگرگ و آفتاب است; محافظت از شکارچیان و آینده کشاورزی است. لازم نیست زمین و خاک و یا مواد شیمیایی و تولید سبزیجات و ماهی را هر کجا که شما هستند.”


همچنین بخوانید: کارشناسان پاسخ: می توانید یک مزرعه هیدروپونیک تواند یک کسب و کار خوب? در اینجا چگونه!


این نشان می دهد که aquaponics می تواند بهترین چیز بعدی در بخش کشاورزی با توجه به شهرنشینی و از دست دادن زمین های کشاورزی. تخمین زده می شود که بازار از aquaponics رشد خواهد کرد با آگاهی به خوردن مواد غذایی سالم است.

با توجه به گزارش Assocham و ارنست & Young, آلی, محصولات بازار در هند در حال رشد در CAGR (نرخ رشد مرکب سالانه) از 25 درصد به انتظار لمس ₹10,000-₹12,000 کرور روپیه در سال 2020 از بازار فعلی اندازه ₹ 4,000 کرور. به عنوان aquaponics بخشی از بازار آلی آینده روشن به نظر می رسد برای این عصر جدید قالب کشاورزی است.

در طول زمان در سراسر کشور مستند به مقابله با COVID-19 پیتر سینگ است که فروش محصولات خود را یک بار در هفته از خانه خود را با حفظ اجتماعی فاصله. او می گوید: “ما آهسته فروش ما تولید در هفته اول و مشغول به کار کردن هفتگی برنامه تولید که شامل یک هفتگی برداشت و پیوند. این بدان معنی است که ما قادر خواهد بود برای عرضه هر هفته در تمام طول سال.”

(نوشته شده توسط Arti دس و ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>