“هر متخصص ملاقات ما دلسرد ما را به این ماموریت است. هیچ کس بر این باور است که ما می تواند به احیای یک زمین بایر را از طریق روش های آلی. اما ما غیر ممکن است در نهایت ممکن است.”

یک قطعه کوچک از زمین پژمرده نسبت به مرگ قریب الوقوع با گذشت هر روز. هنگامی که خانه را به یک جنگل انبوه در فضای داخلی از Odisha این سرزمین تا به حال شاهد تخریب تدریجی می شود.

ارتقاء

از محروم کردن آن گرامی درختان به معرض گسترده کشاورزی و آفت کش ها و کود با هر سال یک لایه از این سرزمین چین و چروک دور. نقض در طول سال آن ایستاده بود بی ثمر و ‘هدر’.

این یکی پچ در میان گستره بزرگ از زمین های بایر که وضع در سراسر Nayagarh منطقه. همه آنها مورد استفاده قرار گرفت, تجاوز و از چپ به مرگ به عنوان wastelands تا زمانی که یک مرد و دخترش تصمیم به انجام تقریبا غیر ممکن است – آنها را به زندگی است.

“پدر من و من هرگز اعتقاد آنها به موات. اما آنها نادیده گرفته می شود و به هدر می رود. بنابراین ما پا به تغییر است که می گوید:” Sabarmatee که همراه با پدرش رادا Mohan, اختصاصی زندگی خود را به سمت زیست محیطی بازسازی این منطقه است.

و این تقریبا 32 سال پیش زمانی که پدرش رادا Mohan, خرید پچ که از زمین به احیای آن را با استفاده از تکنیک های آلی.

“زمانی که ما خریداری پچ از زمین آن تقریبا مرده است. تخریب و فرسایش آن حتی هر چمن و یا پوشش گیاهی در حال رشد است. خاک به طور کامل از دست داد. و این می شود یک جنگل انبوه از مردم قبل از زیاده روی در گسترده کشاورزی برای پاسخگویی به رشد شهری مواد غذایی نیازمند است. اما ما آماده برای این چالش می گوید:” رادا Mohan.

در آن زمان تقریبا بی سابقه و بنابراین در طول سفر آنها تا به حال به صورت مستمر گمانه زنی و دلسردی. اما هیچ چیز واقعا به اندازه کافی قوی به این دو پایین.

منبع: Sambhav/Facebook

“در ابتدا تقریبا همه ما در برابر تصمیم. هر متخصص ملاقات ما دلسرد ما را به این ماموریت است. هیچ کس بر این باور است که ما می تواند در احیای چنین زمین از طریق روش های آلی. اما من با اعتماد به نفس بود و در ادامه به آزمایش با انواع تکنیک های آلی. پس از 3 سال کار سخت نتایج به آرامی قابل مشاهده شد. به زودی آن را پوشش داده بود در چمن سبز سرسبز که تشویق حشرات به در آمده و در نهایت تعادل زیست محیطی ترمیم شد,” او اضافه می کند.

اما این موفقیت فقط آغاز راه بود برای اواز یا موسیقی دو نفری. از آن یک پچ از زمین آنها در حال حاضر گسترش یافته و به بیش از 90 هکتار از کشت آلی که در آن آنها رشد بیش از 100 گونه از سبزیجات و بیش از 500 گونه از برنج. آنها ساخته شده است 3 حوضچه جمع آوری آب باران در این منطقه در حالی که همچنین صرفه جویی در 5000 هکتار از جنگل های منطقه که خانه را به بیش از 1000 گونه از گیاهان.

یکی از نام بسیاری از راه های تغییر اجتماعی

یک استاد اقتصاد به یک در حال حاضر بازنشسته دولت اطلاعات کمیسر یک مدافع از کشاورزی ارگانیک و زیست 77 ساله رادا موهان انباشته بزرگه تاثیر با توجه به حفاظت از محیط زیست در طی چند دهه است.

“من در طول زندگی من سفر را از طریق چند نقش از جمله این که از یک پدر. و در تمام این نقش ها را از عوامل شایع بود همیشه که پرورش و هدایت اجتماعی را تغییر دهید. از این رو پس از بازنشستگی من به نوبه خود به سمت کشاورزی ارگانیک و زیست محیطی مکالمه به طور طبیعی آمد. اگر چه من به طور مداوم مورد انتقاد قرار برای آنچه که من انجام شده بود من می دانستم که تعریف خود را از غیر ممکن بود فقط من دروازه به امکانات بیشتر. اولین پچ از زمین های بی ثمر, بهترین و بوم به کار و اثبات آنها اشتباه است,” او می گوید.

ارتقاء

بنابراین فقط یک سال بعد از مصرف ظاهر کار غیر ممکن است رادا موهان با کمک دختر خود را Sabarmatee آغاز یک سازمان غیر انتفاعی به نام Sambhav (به معنی امکان پذیر است). آن است که یک مرکز منابع برای کشاورزان از سراسر کشور به آموزش خود را در مورد تکنیک های کشاورزی ارگانیک و ارز دانه.

منبع: Sambhav/Facebook

از طریق تلاشهای بی وقفه Sambhav نیز قادر به احیای گونه های بومی از محصولات اساسی غلات و سبزیجات مانند برنج سیاه و سفید بالدار لوبیا هک لوبیا t-میخک لوبیا شمشیر لوبیا و غیره. نه تنها در 60 روستا در اطراف Nayagarh منطقه بلکه در سراسر کشور و همچنین کشور است.

“Sambhav شده است قادر به تبدیل هزاران نفر از کشاورزان آلی به کشاورزان به آرامی و به طور پیوسته در حال تغییر چشم انداز مشترک است که کشاورزی ارگانیک است که سود آور نیست به اندازه کافی می گوید:” 51 ساله Sabarmatee که ترک کار خود را در سال 1993 به عنوان یک پروژه افسر در آکسفام به اختصاص تمام وقت خود را به Sambhav.

ملی پیروزی برای کشاورزی ارگانیک

منبع: Sambhav/Facebook

در 25 ژانویه سال 2020 آستانه روز جمهوری اواز یا موسیقی دو نفری اعلام شد در میان چند سرخپوستان که در حال مشاوره با هند چهارم-بالاترین افتخار غیر نظامی – از Padma شری – برای کار خود را در زمینه کشاورزی است. خود را به شاهکار تبدیل یک پچ از تخریب زمین به گسترده مواد غذایی در جنگل همراه با Sambhav کار در مناطق دیگر مانند توسعه پایدار و عدالت جنسیتی در سراسر کشور به رسمیت شناخته شده بود.

“این یک افتخار است اما نه فقط یک فرد. این جایزه برای تمام کسانی که کشاورزان ارگانیک و محیط زیست که اختصاص داده شده اند زندگی خود را برای کمک به احیای زمین. آنچه باعث می شود من خوشحال است که پس از چند دهه مبارزه کشاورزی ارگانیک تکنیک در نهایت دریافت آن سزاوار شناخت می گوید:” رادا موهان

پس از اختصاص بیش از 3 دهه برای ساخت این طرح از هند در آینده در کشاورزی ارگانیک از septuagenarian همچنان به انجام خود را بیت به عنوان موسس و عضو افتخاری Sambhav.

صحبت کردن در مورد Sambhav و بدن از پدرش باور نکردنی کار Sabarmatee آمده: “Sambhav است که در واقع یک نقطه کوچک در پدر من کل سفر از ساخت محیط کمی سالم تر است. مبارزه خود را نه فقط نقل مکان کرد و من نسبت به این علت است اما الهام گرفته از بسیاری از بیشتر برای پیوستن به نبرد در برابر زمان و انسان ساخته شده تخریب.”


همچنین بخوانید: از تلاش برای تصویب به Padma شری: H C ورما که تدریس فیزیک هند


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su