این پدر و دختر اواز یا موسیقی دو نفری که نجات 2500 افراد زیر سن قانونی زنان از قاچاق انسان

Subhasree و Nitin Raptan در حال کمک به قاچاق بازماندگان که باید برای مقابله با انگ اجتماعی متصل به گذشته خود پس از رفتن را از طریق فیزیکی و ضربه روحی و روانی مجبور به تجارت.

Subhasree Raptan از غرب بنگال را Sunderbans منطقه صرفا 19 زمانی که او در حل او برای اولین بار قاچاق انسان مورد.

آن را در سال 2013 و Subhasree بود که در سال اول خود را از دانشگاه یاد گرفتم در مورد جزئی بود که مجبور به فحشا توسط او برادر در قانون است. جزئی رسیده بود به Goranbose گرم Bikash Kendra (GGBK) یک سازمان غیر دولتی تاسیس شده توسط Subhasree پدر Nitin Raptan.

“پدر من درگیر شد و در یک مورد دیگر و پس از من خواسته شد به نگه داشتن در تماس با جزئی. فاحشه خانه رها شده او را پس از او باردار و خانواده او حاضر به گرفتن پشت او” Subhasree به یاد می آورد در گفتگو با بهتر از هند است.

Subhasree Raptan (مرکز)

“من تحصیل در رشته حقوق اساسی در کلاس علوم سیاسی و در اینجا بود که این دختر کوچک که حقوق به زندگی و آموزش و پرورش در معرض خطر بودند” او می افزاید.

با Nitin کمک او با نزدیک شدن پلیس محلی و ثبت نام FIR. توقف وجود ندارد او اعتراف دختر جوان به یک پناهگاه خانه که در آن او بود معرفی به پزشک و روانشناس.

“شفا کند بود اما از آن اتفاق افتاد در طول زمان است. امروز بازمانده آگاهی انجام کارگاه های آموزشی در قاچاق کودکان در روستاها و مدارس و کالج ها و دانشگاه ها و به طور فعال کمک می کند تا سازمان های غیر دولتی در عملیات نجات. او و نوزاد سالم هستند و زندگی می کنند در خانه خود” لبخند Subhasree.

Image may contain: one or more people, people sitting and stripes

دیدن دختر زندگی بهبود بود Subhasree بزرگترین انگیزه را به جلو پدرش پروژه حتی اگر آن را به معنای از دست دادن در آرزوی پیوستن به IAS.

“من آنرا به من کارشناسی ارشد زبان انگلیسی پیوست و پدر من غیر دولتی به عنوان یک کارمند تمام وقت. در طول راه من نیز به اتمام دوره در مبارزه با قاچاق انسان از TISS بمبئی و پیشگیری از قاچاق از NIPCCD آسام. من هم در تکمیل یک دوره ویژه برای بهبود سازمان های غیر دولتی توانبخشی خدمات از جوانان بین المللی مرکز دهلی” او اشاره.

در آخرین 35-عجیب و غریب سال Subhasree و Nitin NGO را با موفقیت نجات و بازسازی 2,500 دختران از جمله افراد زیر سن قانونی.

“من در حال آماده شدن برای خدمات مدنی برای خدمت به مردم به عنوان یک افسر IAS. هدف من هنوز تغییر نکرده جز این که در حال حاضر من در خدمت مردم متفاوت,” او می گوید.

چگونه از آن همه آغاز شد

Image may contain: 7 people, people sitting

GGBK آغاز شد و در سال 1985 پس از یک گردباد ویرانگر که آمار Nitin را کرد Goranbose در 24 Parganas, South منطقه. مزارع کشاورزی آسیب دیده بودند و کشاورزان مجبور به مهاجرت به مناطق دیگر.

Nitin بود در میان تعداد بسیار کمی از فارغ التحصیلان در خود ایجاد کرد تا او با همکاری چند نفر از دوستان و شروع پست-سیکلون کار امداد رسانی برای کمک به ساکنان این روستا از فایده منافع دولت. به عنوان آنها حل و فصل مسائل مربوط به غذا و مسکن و دیگر موضوع جدی پدید آمده است.

فقر مجبور کرده بود برخی از خانواده ها به تجارت دختران خود و یا ربودن دختران محلی برای پول است. این آغاز از قاچاق انسان در ایجاد کرد که در نهایت گسترش در سطح منطقه.

“یک دختر کوچک بود قاچاق به بمبئی از طریق یک قطار با یک همسایه. از آنجایی که ما تا به حال کمک روستاییان در زمان بحران و او به من نزدیک شد. ما تهاجمی تحقیقات منجر به این همسایه که بعد از اعتراف به این جنایت هولناک هستند و دختر را نجات دادند,” Nitin می گوید TBI.

دو سال بعد در سال 1987 Nitin به طور رسمی ثبت نام GGBK برای جلوگیری از قاچاق انسان و نجات و بازسازی بازماندگان.

عملیات نجات

Image may contain: 15 people, people smiling, people standing

Nitin و Subhasree انجام عمدتا دو نوع از عملیات نجات—از طریق شبکه و در میدان.

آنها را توسعه داده اند یک شبکه قوی در منطقه با جامعه محلی و دولت نیروی پلیس و سازمان های غیر دولتی نسبت به همین علت در سراسر هند است.

کار هماهنگ با جامعه اولین گام این دو در زمان برای ایجاد اعتماد و دژ. “بزرگترین مزیت یک جامعه-رهبری ابتکار عمل است که کل عملیات را می توان سرمازده در جوانه. آن را آسان تر برای گرفتن مظنون در حالی که او در منطقه” سهام Subhasree.

آنها آموزش دیده چند محلی زنان چگونه برای شناسایی یک معامله کسب و کار در حالی که با احتیاط چگونه به انتقال اطلاعات به GGKB چگونه به غرفه یک مظنون تا پلیس می رسند و به همین ترتیب.

Image may contain: 17 people, people smiling, people standing

دادن بینش به مردم چگونه شبکه کمک می کند Subhasree می گوید: “چند سال پیش ما informer به یک توافق احتمالی و او بلافاصله هشدار داده دیگر خبرچین بیش از حد. حدود 4-5 مردم نگه داشته و یک چشم بر مشکوک ، ما در تماس با پلیس معامله را متوقف و دختر را نجات داد.”

در مثال دیگر شبکه, نجات یک مادر و دختر اواز یا موسیقی دو نفری از منطقه بودند که به دام افتاده و شکنجه در بمبئی فاحشه خانه.

“هنگامی که ما در تلاش برای تماس با فاحشه خانه صاحبان آنها هشدار داد ما در برابر هر گونه عملیات امداد و نجات و گفت: اگر مادر شد, نجات دختر کشته خواهد شد و بالعکس. ما می دانستیم که سابقه خانوادگی خود را و اطلاعات به پلیس بمبئی و یکی دیگر از شهرستان های مبتنی بر سازمان های غیر دولتی. آنها نجات داده شدند با خیال راحت.”

در عملیات زمینی نیز کار در یک مد مشابه که در آن یک نکته از یک خبرچین نقطه شروع است. GGKB داوطلبان پس از آن هشدار پلیس و انجام ماموریت. در ضمن وکلا و روانشناسان نگهداری می شوند در حالت آماده به کار برای اقدامات درمانی است.

از آنجا که در اکثر موارد دختران در حال انتقال به شهر یا کشورهای حیاتی است برای جلوگیری از قربانی و مجرم قبل از ترک وزارت امور خارجه. NGO بنابراین باید مراقب باشند در راه آهن و در جوامع است.

بیشتر تلاش این سازمان نیز آغاز Swayamsidhha یک کمپین آگاهی برای معلمان, دانش آموزان, panchayat اعضا و پدر و مادر.

Image may contain: one or more people

“ما را به کارگاه های آموزشی به منظور اطلاع رسانی در مورد طرز عمل از قاچاق زنجیره ای در مدارس و دانش آموزان به ما اطلاع اگر آنها می آیند در سراسر هر گونه حرکات مشکوک. ما را در ارائه یک جعبه در 400 مدارس که کارمندان و دانش آموزان می توانند به نوشتن و بدون هر گونه درنگ می گوید:” Subhasree.

توانبخشی: معیشت و حقوقی جنگ

حتی پس از قاچاق انسان بازماندگان را نجات داده و با خیال راحت به خانه آورده دیگر چالش ها در انتظار آنها است.

آنها باید برای مقابله با انگ اجتماعی متصل به گذشته خود پس از رفتن را از طریق چند کابوس و جسمی و آسیبهای روانی بودن مجبور به تجارت.

Image may contain: one or more people and people sitting

در اینجا که در آن Bandhan Mukti یک بازمانده جمعی آغاز شده توسط Subhasree می آید.

آنها ارائه پشتیبانی از طریق مشاوره دادخواهی و جبران خسارت به طوری که بازماندگان می تواند به بازسازی زندگی خود و معیشت.

“اگر پدر و مادر رد به دختر خود را به عقب ما تغییر آنها را به خانههای امن. اما, آن است که به چالش کشیدن آنها را برای سامان دادن به جامعه است. آنها نمی پیدا کردن شغل مردان و تصویب مطرح و نظرات و اختلالات روانی بیشتر شکستن روحیه خود را. اما ما سعی می کنیم به آنها کمک کند از طریق آن با گرفتن آنها منافع دولت و جبران خسارت و ارائه آنها را توسعه مهارت آموزش خیاطی و متحد فعالیت می گوید:” Subhasree.

Image may contain: 1 person, sitting

در مورد افراد زیر سن قانونی با توجه به خود را “کثیف” گذشته مدارس اغلب حاضر به پذیرش. پس Subhasree و تیم او از Bandhan Mukti رویکرد مقامات مدرسه و آنها را متقاعد کند.

قاچاق انسان بازماندگان نیز مبارزه با مسکن FIRs, درخواست برای غرامت و خواستار عدالت است. “ما تا به حال مواردی که بازماندگان ناامید هستند از نزدیک شدن به دادگاه و یا پر کردن فیرث برای حفاظت از نام خانواده است. گاهی اوقات آنها حتی تهدید مجرمان. هرگز پایان دادن به رویه های قانونی بار ارائه و اثبات و عدم اعتماد در سیستم حقوقی بیشتر و بدتر شدن وضعیت” Subashree توضیح می دهد.

NGO استخدام 3-4 وکلا که رایگان ارائه مشاوره و حمایت از بازماندگان در مراحل قانونی.

“تهدید don’t Stop Us”

“چگونه می تواند من می ترسم از کسی که تهدید مرا به کشتن بیش از تلفن ؟ استراتژی من این است که هرگز تماس به طور جدی و در حفظ و انجام کار من می گوید:” Nitin اختصاص داده شده که 35 سال از عمر خود را به این علت نجیب.

Nitin نیز حمله شده است در موارد متعدد اما این یک خطر است که او مایل به گرفتن اگر آن را به معنی فراهم کردن یک زندگی عزت برای دختران که رفتن را از طریق شرایط وحشتناک.

در طول سال Nitin آموخته است که چگونه برای محافظت از خود, اما زمانی که دختر خود را ابراز مایل به پیوستن به او وجود دارد برخی از تردید. “به عنوان یک پدر من ممکن است محافظ از او, اما زمانی که من دیدن کار او انجام شده است به نگه داشتن بسیاری از زنان امن آن باعث می شود من افتخار می کنم.”

همانطور که برای Subhasree تهدید را تبدیل به یک امر روزمره “آنها یک اعتبار که من انجام کاری درست است. من در تلاش برای شکستن اجتماعی تابو که هر بازمانده است زندگی می کنند و که به من می دهد قدرت برای ادامه مبارزه بدون ترس” او امضا کردن.

همه عکس ها از منابع: GGKB/Facebook

دریافت در تماس با GGKB اینجا.


همچنین بخوانید: 30 سال این ناگپور انسان را نجات داده است و تحصیل فرزندان کارگران جنسی!


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>