این Ex-IAS و همسرش ساخته شده و پر رونق 35 هکتار ببر رزرو در 20 سال!

“در طول یک سال 1988 صفری در Ranthambore ببر رزرو من خال خال معروف پلنگ Machali. چشم خیلی enamoring که من می خواستم هرگز به ترک. با هم, ما تصمیم به حرکت و شروع زندگی ما وجود دارد.”

منn سال 1998 Aditya سینگ بود و در اوج نامی حرفه ای به عنوان یک بوروکرات زمانی که او تصمیم به ترک آن همه و نقل مکان به سوائی مادھوپر عجیب و جالب جنگلی در شهر مجاور Ranthambore رزرو ببر (RTR) در راجستان. به طور طبیعی, اخبار حیرت زده همه او می دانست.

اما وجود دارد هیچ عطف بازگشت برای مردی که تنها انگیزه این تغییر زندگی تصمیم بود عشق به حیات وحش است.

این همه آغاز شده و در سال 1984 زمانی که او بازدید RTR برای اولین بار به عنوان یک توریست و یک شانس برخورد با شکوه ملی حیوانات. برای Aditya آن عشق در نگاه اول با جنگل ها و حیات وحش است. هر چند به خوبی مستقر در دهلی نو پس از آن او نمی تواند چشم پوشی از تماس جنگل و بازدید از معروف ببر رزرو هر زمان که او یک فرصت است.

برای همسرش, Poonam یک مغبون مجسمه ساز و هنرمند مد, عشق وعاشقی با جنگل شروع شد و چهار سال بعد. “اولین سفر من به RTR در سال 1988. در طول صفری من خال خال معروف پلنگ Machali بازی با سه توله اش. من خیلی شیفته با این دید که من می خواستم هرگز به ترک محل. با هم, ما تصمیم به حرکت به Ranthambore و شروع زندگی ما وجود دارد,” بازگو Poonam سینگ در گفتگو با بهتر از هند است.

ترک خدمات ملکی برای عشق ببر

سلطنتی حیوانات اسیر by Aditya

Aditya ترک خود cushy کار به عنوان یک افسر در وزارت ارتباطات در دهلی نو آغاز شده و خود را عطریست به عنوان یک عکاس حیات وحش در Ranthambore. در ضمن, Poonam سینگ آغاز توریستی تسلیم در Ranthambore باغ که ارائه شده بازدید کنندگان بی سر و صدا تجربه زندگی در جنگل در هماهنگی کامل با حیوانات. ماندن حق در خارج از مرزهای پارک ملی زن و شوهر متوجه شده است که رگه هایی از ببر اغلب آباد منطقه ای در نزدیکی خانه خود را. هر چند این بود که در خارج از منطقه حائل اصلی جنگل, حیوانات اغلب سرمایه گذاری در اینجا در جستجوی طعمه. گاو محلی روستاییان و کشاورزان بودند هدف آسان باعث یک مرد-حیوانات درگیری سناریو در این منطقه است.

“پیش بینی بیشتر حملات خود به جامعه کشاورزان محلی آغاز شده و فروش دور از همه خود را به سرزمین های مجاور رزرو ببر. که زمانی که این ایده به ما زده. ما می خواستیم برای کمک به رشد یک پناهگاه امن برای ببر فراتر از تعیین جنگل ملی” سهام Poonam.

ایجاد یک پناهگاه امن برای ببر از آیش زمین

زن و شوهر شروع به خرید زمین از کشاورزان در لبه های ملی پارک با چشم انداز خود را برای بازگرداندن طبیعی بیابان. در سال 2000 زمانی که Aditya مشغول به کار بود با BBC در حیات وحش, مستند او مشاهده ببر راه رفتن به زمین خریداری شده توسط آنها. آن را تنها به تقویت عزم خود را به کار موثر تر نسبت به حفاظت از ببر.

با شروع از سال 2000 آنها انباشته بیش از 35 هکتار از زمین تا تاریخ است که با موفقیت rewilded به Bhadlav ببر رزرو – در حالت ایده آل یک ضمیمه بال از Ranthambore پناهگاه.

“ما نیاز به سرمایه گذاری هر گونه تلاش اضافی. ما به سادگی اجازه طبیعت او را دوره روی زمین. از امتداد بی ثمر آیش زمین به آرامی تبدیل به یک جنگل زیبا قبل از چشم ما, کامل و با خود آب طبیعی سوراخ برای حیوانات. ما فقط سهم, شاید, شد, شمشیربازی بیرونی مرزهای اخیرا به اطمینان حاصل شود که ببر نیست مبادرت به اسکان بشر دیگر” به اطلاع Poonam.

زن و شوهر با دختر خود

روستاییان نیز با مشکل روبرو از حیوانات وحشی اغلب از بین بردن مزارع خود را. با زن و شوهر مداخله کشاورزان آغاز شده و کشاورزی در زمین های به دور از مناطق جنگلی در نتیجه به حداقل رساندن شانس انسان-حیوان در تضاد است.

یکپارچه سازی جامعه محلی در حفاظت از ببر

اما در همه انصاف و کسی نمی تواند رد Aditya و Poonam سهم در ایجاد این جنگل زیبا.

یک زمان وجود دارد که روستاییان خواهد خطر زندگی خود را به جمع آوری چوب از رشد سریع جنگل و فروش آن به عنوان تنها وسیله امرار معاش خود را. پس از چند ماه از تفاهم-ساختمان و محلی, شبکه, زن و شوهر موفق به متقاعد کردن آنها را به خودداری از جنگل زدایی و حل و فصل متناوب در مشاغل از جمله مراقبت از جنگل.

در واقع تمام وقت نگهبانان جنگل در حال حاضر شاغل در Bhadlav همه متعلق به محلی جامعه ایجاد کرد که آموزش دیده بودند و استخدام توسط زن و شوهر است.

مانند سومر 40-year-old نگهبان جنگل در Bhadlav شده است که به دنبال پس از ببر وجود دارد برای دو دهه گذشته. متعلق به محلی روستای Bhadlav او بزرگ شد تا به تماشای رسمی نگهبانان جنگل و محدوده افسران مکرر Ranthambore رزرو برای فعالیت هایی مانند ببر سرشماری و یا درمان یک مجروح وحش. او با استفاده از تگ همراه با آنها را از عشق ناب حیات وحش. و این که چگونه او به یک متخصص در ببر حفاظت.

“من شروع به کار در Bhadlav جنگل درست بعد از تحصیل من. مانند بسیاری از روستاییان همکار من را دیده اند Aditya و Poonam Ji ایجاد کل جنگل از هیچ است. آنها به دنبال کمک من در ابتدا در مدیریت جنگل شده اند و من با خوشحالی اینجا کار همیشه از” او سهام.

در 20 سال سومر تا به حال چندین ماجراهای هیجان و برخورد با ببر. او با شوق و ذوق سهام “اخیرا ما رعایت سه ببر (شماره 102 و 68 و 95 از Ranthambore) بازدید از ما Bhadlav به طور منظم. من همیشه اقامت هشدار به اطلاع جنگل مقامات در مورد ظاهر خود و کمک به حفظ ببر و دور از انسان زیستگاه.”

“گاهی اوقات من حتی مجبور به صرف بی خوابی شبانه در جنگل حفاظت از ببر از هر گونه تهدید خارجی. من همچنین اطمینان حاصل کنید که حفره های آب در جنگل همیشه پر حتی در سوزان تابستان به طوری که حیوانات همیشه می توانید تشنگی خود را فرو نشاند” او سهام با عشق برای ببر رزونانس در صدای او.

تابستان برای عقب نشینی از جانوران سلطنتی

این Bhadlav جنگل استراتژیک واقع در تقاطع سه دره که در آن تنوع زیستی گیاهان و جانوران در بهترین. “ببر ذاتا ارضی, آنها به طور کلی نیاز به یک مقدار زیادی از زمین به رشد در صلح است. با افزایش جمعیت در Ranthambore بسیاری از ببر اغلب ترجیح می دهند به سرمایه گذاری به Bhadlav می گوید:” Poonam.

هر چند Bhadlav است و در عین حال به یک مقیم ببر جمعیت بسیاری از Ranthambore جانوران ترجیح می دهند از جنگل خود را به عنوان عقب نشینی تابستان. در کنار این دو از قبل موجود طبیعی, آبیاری, سراخ ها, Aditya و Poonam ایجاد کرده اند یک زن و شوهر از کوچکتر حوضچه آب که در خدمت به عنوان استراحت مناطق برای خسته ببر و توله. آنها حتی شخصا اطمینان حاصل شود برای دوباره پر کردن این حفره در parching فصل تابستان راجستان.

در حال حاضر چهار تا پنج ببر به طور منظم اندیش در Bhadlav. گذشته از ببر جنگل نیز به پلنگ Nilgaiچندین گونه از گوزن مار های عجیب و غریب به عنوان به خوبی به عنوان دیگر کوچکتر حیوانات و پرندگان.

No photo description available.

با وجود اینکه ذاتا طبیعی Bhadlav می کند ضروری برخی از تعمیر و نگهداری منظم عمدتا برای حفاظت از جانوران ساکن از هر گونه آسیب. مراقبان کار در همکاری نزدیک با وزارت جنگل برای جلوگیری از هر نوع تعرض و شکار غیر قانونی فعالیت است. بعلاوه Aditya و Poonam به شدت منع بازدید کنندگان خود توریستی تسلیم از کاوش در جنگل به حفظ حرمت زیستگاه طبیعی.

“با رشد انسان زیستگاه ببرها در نهایت ما نیاز به حفاظت. Bhadlav فقط یک تلاش کوچک به سمت بیشتر با هدف صرفه جویی در حیوان ملی” بیان Poonam.


همچنین بخوانید: 0 به 54: داستان ناگفته چگونه پانا رو ببر پشت در فقط 10 سال


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>