این کارآفرین شروع با فقط 5 جعبه از زنبورها در حال حاضر او در استخدام بیش از 350 زنان

ازدواج کردن در حالی که به دنبال تخت او مدرک Gurdev Kaur Deol را انتخاب کرد نه از ترس دولا شدن به روستایی محدودیت های اجتماعی و جرأت به فرد و حرفه ای است. 25 سال بعد از او یک ستاره کارآفرین در Ludhiana!

بack در ’90s ایده کار زنان یک مفهوم بیگانه در Ayali Khurd, یک دهکده کوچک در پنجاب غرب Ludhiana منطقه. این بود که به ویژه در کمتر ممتاز خانواده.

ارتقاء

در سال 1995 زمانی که Gurdev Kaur Deol اول وارد pind (روستا) به عنوان یک تازه داماد, عروس, وضعیت هیچ تفاوتی برای او. اما او تحت فشار قرار دادند. در حالی که او را متقاعد به ازدواج در حالی که به دنبال تخت او مدرک بلند پروازانه بود نه از ترس دولا شدن پایین به پدرسالارانه اجتماعی محدودیت و سوار بر یک منحصر به فرد و حرفه ای سفر.

Gurdev همیشه مجذوب زنبور عسل و بنابراین او یک زنبوردار تبدیل شدن به تنها دوم-تا کنون کاری در کل کشور به درگیر در این غیر معمول حرفه.

Gurdev Kaur Deol

25 سال بعد Ludhiana می داند Gurdev به عنوان یک راه گشا و الهام بخش برای صدها نفر از زنان. از طریق سازمان های جهانی خود او به کار بیش از 350 زنان بیشتر از آنها تگرگ از کمتر ممتاز پس زمینه و هنگامی که تلاش برای پایان می رسد دیدار.

از زنبور Gurdev به تدریج جرأت به کشاورزی ارگانیک و محصولات غذایی فرآوری شده از 100% ارگانیک تولید کند. او عسل, ترشی, مربا, زیست, مواد شوینده, شامپو, و حتی زیست تخریب پذیر دستمال بهداشتی تقریبا تبدیل به جزء اصلی در حال حاضر در خانواده های Ludhiana و فراتر از آن.

از یک زنبوردار با 5 جعبه برای یک کارفرما از 350+ زنان

Gurdev تعهد نسبت به مشتریان خود را آشکار می شود در اولین دقیقه از مکالمه تلفنی با ما. او با صبر و حوصله پاسخ تردید مشتری سراسیمگی از سوالات در مورد مواد تشکیل دهنده در achaar در حالی که با بررسی سوالات در مصاحبه با بهتر از هند است.

با شرمندگی مکث او باز می شود تا در مورد سفر خود را از یک زنبوردار با چند جعبه برای مدیریت موفق یک محصول غذایی کسب و کار.

Gurdev برگزاری یک کارگاه آموزشی با زنان دیگر

“آن زمان من تقریبا یک سال به کارشناسی کارشناسی ارشد هنر انسانی پرورش زنبور عسل. من با 5 جعبه در حیاط و ظرف چهار سال آینده من متعلق به 450 جعبه با هر یک از جعبه بازده حدود 20 تا 25 کیلوگرم خالص عسل” به اطلاع Gurdev

“من نظارت بر همه چیز را با خودم, با سه نر کارگران کمک در روز به عملیات روز پس زنان به جلو می آیند به انجام این کار غیر معمول کار می کنند. اما باید اعتراف کنم که چند زنان در سراسر پنجاب در حال حاضر بزرگواری برداشت زنبورداری به عنوان یک حرفه ای تمام وقت,” او می افزاید: تواضع یادآوری میکند که او چگونه توانسته است برای الهام بخشیدن به زنان در سراسر دولت است.

آن بود اما عملیاتی چالش که منجر Gurdev به کارآفرینی و سرمایه گذاری. پس از یک چاشنی پرورش دهندهء زنبور عسل و معامله گر عسل, او شروع به توجه کنید که چگونه بازار خرده فروشی اغلب ارائه شده بسیار کمتر از نرخ نسبت به ارزش واقعی خالص عسل. “

بنابراین من تصمیم به شروع به بسته بندی مایعات جایگزین و فروش عسل در خود من است. یک چیز به دیگری منجر شد و قبل از اینکه طولانی من با خرید و فروش خانه محصولات غذایی خوب و فراتر از عسل مانند ترشی, مربا, Murabba (قند با پوشش شیرین), شربت, شکر زرد, papad و ادویه جات ترشی جات اطراف 32 محصول در مجموع” او نشان می دهد.

در نمایشگاه با برخی از محصولات

در حدود سال 1997 او شروع به فروش او عسل تحت نام تجاری ‘Apni مندی” که به زودی گسترش یافت و ‘Apni Kisan مندی” که متشکل از چندین کشت محصولات بر اساس. او را راه اندازی موقت میز اصطبل در نمایشگاه, نمایشگاه ها و حتی در کنار جاده به فروش محصولات خود.

“من دیدم که چگونه کشاورزان اغلب محروم از توجه قیمت برای محصولات خود و تصمیم به پایان دادن به چنین شیوه های ناعادلانه.”

Gurdev آغاز شده منابع او مواد خام از کشاورزان محلی است که در نوبت بودند با ارائه یک درصد از سود. امروز او در سازمان یکپارچه درگیر با بیش از 500 کشاورزی خانواده در سراسر پنجاب راجستان هیماچال پرادش و Madhya Pradesh, همه آنها در اصل تمرین 100% کشاورزی ارگانیک.

Acquainting زنان روستایی با آزادی مالی

قبل از راه اندازی خود را سرمایه گذاری Gurdev قرار گرفتند دقیق آموزش در کارگاه های آموزشی برگزار شده توسط دانشگاه کشاورزی پنجاب جایی که او آموخته تکنیک های پردازش های مختلف محصولات غذایی بدون هر گونه مواد شیمیایی افزودنی.

ارتقاء

در ابتدا او یک زن ارتش به تنهایی مدیریت پرورش زنبور عسل, پردازش مواد غذایی و خرید و فروش نیز هست. به تدریج به عنوان کسب و کار بزرگ او استخدام کارگر دیگر به او کمک.

“این زمانی است که من فکر می کردم چرا من شروع به آموزش و به کارگیری زنان دیگر مثل من؟”

پس او را شهود او آغاز شده و به رایگان آموزش عملی در پردازش مواد غذایی به محلی زنان محروم از خانواده ها است. او آنها را آگاه از مفهوم خود-کمک به گروهی که در آن 15 نفر برای اولین بار تجربه طعم استقلال مالی.

Gurdev توصیه آنها به واریز 100 تومان در هر ماه به کسب و کار و در نتیجه acquainting آنها را با ایده میکرو اعتباری.

در عرض 6 ماه تایید بانک وام کسب و کار به این گروه اجازه می دهد او را به شروع عملیات جهانی کمک به خود ،

پس از چند سال موفق کسب و کار و گسترش جهانی خود کمک گروه رسما ثبت نام به عنوان یک سازمان در سال 2008. در حال حاضر بیش از 350 زنان در حال کار در SHG که اغلب با این نسخهها کار در همکاری نزدیک با دولت پنجاب وزارت کشاورزی. محصول-حکیم Gurdev دارای شاخه فراتر از غذا و عسل و تاسیس شده خودش را به عنوان یک پیشگام در این حوزه از تمام محصولات سازگار با محیط زیست.

اهدا شده توسط یک سازمان محلی

یک کارآفرین موفق و ارگانیک کشاورز

“ما متعدد تولیدی و مراکز پخش در سراسر Ludhiana. گذشته از پردازش مواد غذایی واحد ما نیز تولید سازگار با محیط زیست دست ساز و مواد شوینده و صابون و شامپو که popularising مفهوم پایدار ملزومات خانگی در دولت است. ما زیست تخریب پذیر تولید دستمال بهداشتی با پارچه های پنبه ای برای ترویج پایدار قاعدگی. من هم یک مزرعه های لبنی و واحد پردازش که در آن محصولات مانند lassi پنیر, dahi ، ساخته شده است.”

بسیاری از محصولات به بازار عرضه شده به صورت محلی هر چند Gurdev همچنین شرکت در نمایشگاه کشاورزی در دهلی, بمبئی, Chandigarh و دیگر شهرستانها. او در بر داشت یک پایه مشتری وفادار برای جهانی محصولات کشاورزی در زادگاه خود که کمک به او را واکشی اطراف تومان 32-33 لاخ گردش مالی سالانه حفظ حاشیه سود lakh 10 تومان به طور متوسط.

زنان شاغل در SHG پرداخت روزانه حقوق و دستمزد پایه و Gurdev باعث می شود مطمئن شوید که به میان خود کارکنان پشتکار. او بازدیدکننده داشته است درب به درب در روستاهای اطراف ارائه آموزش رایگان زنان از خانواده های کم درآمد.

او سپس می پرسد و سعی کنید آنها را به ساخت این محصولات در صفحه اصلی خود را برای کودکان و نوجوانان, خانواده و بستگان خود را و کسب بازخورد خود را پس از آن این زنان به طور رسمی استقبال به جهانی SHG خانواده است.

این امر می تواند بی عدالتی به نوشتن در مورد Gurdev و محدود کردن او به تعریف یک کارآفرین به عنوان بانوی دلیر نیز مترقی کشاورز ارگانیک.

Gurdev نشان پرورش زنبور عسل

“من صرف مقدار زیادی از زمان در سراسر مزارع در بنگلور, آموزش مبانی کشاورزی ارگانیک. من به خانه بازگشت و کاربردی یادگیری من در 3 هکتار زمین را,” او می گوید.

او کشت حبوبات و نخود فرنگی نوزاد, ذرت, ذرت شیرین و طیف گسترده ای از فصلی میوه ها و سبزیجات. او احساس کشاورزی ارگانیک است که نیاز به ساعت اما در عمل هنوز به عقب در صفحه اصلی وزارت امور خارجه است که چرا او به ترویج این ایده به عنوان آنجا که ممکن است.

“Gurdev درسته یک مدل نقش برای زنان در Ludhiana و فراتر از آن.”

“او به ما کمک کرد تا درک معنای واقعی توانمندسازی زنان.”

“او در حال تنظیم اهداف پایداری برای کل دولت است.”

تقدیر چنین تبدیل شده است به طور منظم برای Gurdev و او نیز موفق به دریافت چندین جایزه و افتخارات توسط دولت و غیر دولتی و اشخاص. در روستایی پنجاب او واقعا تعریف جدیدی از مفاهیم توانمندسازی زنان و همچنین پایداری.


همچنین بخوانید: ‘آلی زنان Changali Wala’, نیروی است که تبدیل به یک کنترل از راه دور پنجاب ایجاد کرد


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

اعتبار تصویر: جهانی خود کمک گروه/Apni Kheti

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>