این زن و شوهر با کمک یک جنگل تمام جامعه در بنگال دهد تا پلاستیک & آفت کش

مردم محلی به شیر در تترا حاوی طریق مسنجر رشته فرنگی, تراشه, درجه پایین برنج و حبوبات. “این به این معنی که کودکان به صورت محلی رشد کرده مغذی, مواد غذایی, کاهش مصرف مواد غذایی فرآوری شده و زباله های پلاستیکی. این یک پیروزی برای همه است.”

ارتقاء

Plastic بخشی ضروری از زندگی ما است. این پایان می رسد تا در محل های دفن زباله و آب بدن مصرف سال به تجزیه و سهوا اضافه کردن به تغییر آب و هوا. در این سناریو آن است که ضروری است به منظور بالا بردن آگاهی در میان مردم و معرفی آنها به زیست تخریب پذیر یا صفر-زباله گزینه های.

عمیق ریشه نگرانی برای محیط زیست سوار یکی از این دو به باطوم را تغییر دهید.

Sidhartha Blone و Shweta Pradhan یک زن و شوهر در 40s خود را کار کرده اند به سمت صفر-زباله و محیط زیست پایدار برای تقریبا هشت سال است. درایو به ارتباط مجدد با ریشه های خود را تا به حال آنها را تبدیل برخی از زمین های آنها به ارث رسیده از Shweta را پدربزرگ مادری به permaculture-مزرعه-تقدیر-آموزش و پرورش-مرکز. آن واقع در کوهپایه های Neora جنگل ها در Gorubathan روستای 65 کیلومتر از Siliguri در غرب بنگال.

اما قبل از شروع مزرعه, Shweta مشغول به کار در تبلیغات. او کار عوارض خود را گرفته بود او را ترک نمی مایل به بخشی از موش نژاد از مصرف کننده در صنعت که در آن محصولات نیست به نفع خریداران است. زن و شوهر شروع به بازجویی های خود انتخاب مواد غذایی—مواد مورد استفاده از مواد نگهدارنده اضافه شده و غیر طبیعی عمر مفید تولید کند.

“ما وحشت زده شد با گزینه های در دسترس. یافتن منابع محصولات از فروشگاه ها به معنای مصرف مواد غذایی با رنگ و لعاب مواد شیمیایی و برخورد با یک کیسه پلاستیکی بسته بندی. نا امید با این کار ما سعی در رسیدن به مزارع محلی اما این زمانی بود که واقعیت زده” Sidhartha اشاره می کند.

Shweta توضیح میدهد: “هیچ گزینه های غذایی سالم. ما نمی تواند پیدا کردن مزارع اطراف که تولید مواد غذایی و بازیافت زباله های خود را. ما متوجه ما گره به شانه کردن—رفع آسیب های انجام شده توسط سرمایه داری. این نیز زمانی بود که ما هر دو به دنبال تعامل در انجام و اخلاقی کار و خدمت به جامعه است. که هنگامی که ما تصمیم به بیل و شروع به کار.”

درگیر شدن در permaculture آورده و آنها را یک گام نزدیک تر به طبیعت رفع عمیقی میل به مراقبت از این سیاره و منابع آن است. اتخاذ طبیعی شیوه های کشاورزی در معرض آنها را به زباله و بی تفاوتی ناشی از انسان است.

شده است وجود ندارد و به دنبال پس از.

کشت آگاهی در جامعه محلی

آن را آسان برای آنها را به متقاعد کردن Gorubathan جامعه به رشد ارگانیک رد پلاستیک و رفتن صفر-زباله. آن را خواستار شد آن را به عنوان مورد نیاز مردم به ترک آسایش خود و رها کردن شیر در تترا حاوی طریق مسنجر رشته فرنگی, تراشه, درجه پایین برنج و حبوبات. از آنجا که این محصولات مقرون به صرفه هستند و به راحتی در دسترس روستاییان تصمیم گرفتند برای آنها. انجام این کار نیز نیاز به کار کمتر در شرایط رو به رشد مواد غذایی, حفظ و نگهداری آن است.

این زن و شوهر با نزدیک شدن روستاییان متفاوت است. به جای آموزش به آنها در مورد خطرات پلاستیک و یا مواد شیمیایی و ناسالم و هله مصرف آنها, آنها تصمیم به انداختنش ‘غرور و افتخار از محل و فرهنگ”. این درگیر عشق و مراقبت از زمین, تنوع زیستی, جنگل, رودخانه ها و نهرها در اطراف Gorubathan.

مردم باید پس از تبدیل شدن به کنجکاو در مورد جستجوگری غذا و دارو. بیشتر زنان در حال نشان دادن علاقه زیادی به یادگیری محلی گیاه شناسی. جوانان از فوری و بزرگتر جوامع در حال آموزش دیده برای تبدیل شدن به بومی طبیعی معماران با استفاده از محلی رشد مواد مانند بامبو. کشاورزان با استفاده از منابع و مواد زائد از مزارع خود را به زیستی کود که خوب برای محیط زیست است. آنها حتی شروع به استفاده از کیسه های پارچه ای و استفاده مجدد از بطری های خود را برای جیره غذایی.

حتی اگر Sidhartha و Shweta فکر می کنم آن را به سمت بالا شنا و تلاش خود را داشته اند و کوچک و در عین حال قابل توجهی برنده است.

“ما روستاییان به بستر نمی کنه. آنها شده اند با ارائه dustbins که در آن آنها جداسازی زباله است که بیشتر فرستاده شده به Siliguri به توان بازیافت. آنها باید شروع به استفاده مجدد از آشپزخانه خود زباله به کمپوست است که تضمین می کند خاک سالم.”

بیشترین تاثیر این است که چگونه تنها با استفاده از پلاستیک استفاده شده است کاهش می یابد. “ما باید با تشویق پدر و مادر به بسته ناهار کودکان مدرسه. این به این معنی که کودکان به صورت محلی رشد مواد غذایی مغذی. آنها کمتر بخورید ناخواسته کاهش مصرف مواد غذایی فرآوری شده و زباله های پلاستیکی. این یک پیروزی برای همه–کودک سالم و یک سیاره سالم” می افزاید: Shweta.

در طول سال های زن و شوهر های سرمایه گذاری در اخلاق permaculture–برای مراقبت از زمین مراقبت برای مردم/گونه عادلانه و به اشتراک گذاری. آنها زندگی را با برگزاری کارگاه های آموزشی آموزش و پرورش, برنامه های permaculture پروژه های طراحی و خرده فروشی محصولات ارگانیک و محصولات طبیعی است. سود در حال مجددا سرمایه گذاری در زمین و تقسیم وقت خود را بین خانواده خود را در Siliguri و Gorubathan مزرعه

Mamta Subba ساکن Gorubathan بود که بی اطلاع از نحوه اقدامات او تحت تاثیر محیط اطراف فوری سهام خود داستان. “ما استفاده می شود به پرتاب زباله ما در ما jhoras (جریان) اما پس از daju (برادر) و دیدی (خواهر) صحبت با ما از طریق زیان ما و اعمال ما آگاه تر و هوشیار. ما پرتاب زباله ما در dustbins و در نتیجه تمیز کننده جریان. این احساس خوبی به این دلیل که جریان هستند ما تنها منابع آب است.”

او می افزاید: “از همه مهمتر ما کشف چگونه به استفاده از گنجینه های طبیعی مانند جنگل ها است که ما را احاطه کرده در Gorubathan. همه چیز ما باید از طبیعت—مواد غذایی و پزشکی و خانه و لباس. Daju و دیدی به ما آموخت به افتخار ما منابع و استفاده از آنها را عاقلانه و بدون اینکه حریص است.”

پایدار شیوه را کاهش نیاز برای خریداری همه چیز نشان داده و آنها را در مسیر به سمت خودکفایی و استقلال اقتصادی است.

کار با جامعه در طول همه گیر

بودن یک جامعه کشاورزی از کشاورزان کوچک که همه گیر است و تحت تاثیر معیشت خود را. با حمل و نقل آمدن به توقف بازار تبدیل شدن به غیر قابل دسترس و شکسته زنجیره تامین وجود دارد داوطلبان برای خود فاسد شدنی مزرعه تولید کند. این یک شکست برای کشاورزان که وابسته به تولید خود برای ثبات اقتصادی.

ارتقاء

برای کمک به آنها در این دوران سخت در حال کار با بیش از 60 خانواده آنها را آموزش مهارت های عملی. آنها همچنین آموزش مهارت های زندگی واقعی مانند پرورش خاک صرفه جویی در مصرف آب, در حال رشد مواد غذایی خود را, ساختمان, خانه, مهار هزینه های آنها را به خود کافی است. این می تواند مفید باشد که کشاورزان نمی تواند فشار خود را کالاهای فاسد شدنی به بازار است. در چنین سناریویی وجود دارد هنوز هم می تواند به اندازه کافی غذا برای جامعه کشاورزی برای زنده ماندن.

Shweta و سیذارتا نیز درگیر شدن روستاییان در یوگا یک جنبه مهم از احیا کننده زندگی است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک ابزار درمان برای بزرگسالان و کودکان است.

Shweta اشاره “بهتر است به آنها آموزش ماهیگیری نسبت به آنها خدمت می کنند ماهی بر روی صفحه گرامافون. توانمند سازی آنها را با مهارت و آموزشی و تجهیز آنها برای رسیدگی به بحران بهتر است.”

و است که چرا آنها شده اند انجام permaculture آموزش مهارت و آگاهی در برنامه های پایدار و متنوع روش کشاورزی.

اعضای جامعه نیز در حال تدریس به محصولات بهداشت فردی مانند صابون salves داروها و روغن. با یادگیری چگونه برای ساخت دوستدار محیط زیست خانه های برداشت آب باران و استفاده مجدد از منابع طبیعی و محیط زیست آنها در آینده رزمندگان را تغییر دهید.

انعقاد Shweta و Sidhartha اضافه کردن چگونه تلاش است که آغاز شده به عنوان وسیله ای برای مراقبت از خود به پایان رسید تا entwining با اکوسیستم. “صرف نظر از چالش های مهم است که به از دست دادن بینایی از هدف—صفر-ضایعات بودن پایدار در حالی که مطیع یک روح واقعی permaculture و متعادل از اقدامات ما با ظرفیت اکوسیستم های ما است.”

به دانستن بیشتر در نگاه آنها را در Instagram.

(نوشته شده توسط Ridhi Agrawal و ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید