این چنای زن خود را پاک کننده ها با استفاده از میکروب است. در اینجا چگونه شما می توانید بیش از حد

این یک افسانه است که تمام میکروب های بد هستند که بهداشت خواستار کشتن همه آنها را. ما در برگزاری این توهم اگر چه ما با تکیه بر میکروب به نوبه خود شیر به کشک به ما idli خمیر و خمیر نان افزایش یابد و به بسیاری از آنتی بیوتیک ها.

ارتقاء

Chennai را Kavitha راماکریشنان است برای خرید مواد پاک کننده پودر لباسشویی و ظرف شستن میله و یا مایعات توالت تمیز کردن مایعات پاک کننده های کف و مانند آن برای چند سال گذشته. او متکی به خود میکروب دوستان برای این همه فن حریف شغل. او تصمیم گرفتند برای آلی خانه بهداشت توسط میکروب یا “فعال میکروارگانیسم ها موثر’ (AEM).

صبر نمی میکروب قرار بود حذف بهداشت?

این یک افسانه است که تمام میکروب های بد هستند که بهداشت خواستار کشتن همه آنها را. ما در برگزاری این توهم اگر چه ما با تکیه بر میکروب به نوبه خود شیر به کشک به ما idli خمیر و خمیر نان افزایش یابد و به بسیاری از آنتی بیوتیک ها.

و فراموش نکنید که بدن ما به بی حد و حصر مفید میکروب.

پس خوب وجود میکروب بد میکروب و بی تفاوت هستند. فعال میکروارگانیسم ها موثر (فعال EM) در میان بچه های خوب.

“استفاده از فعال اونا بسیار مفید و قانع کننده برای سطح بهداشت در خانواده ها و دستشویی و حمام. ما تست شده و نشان از این چندین بار به مقامات دولتی در دفاتر شرکت های بزرگ در بیمارستان ها و غیره” اعلام Dr لوکاس Dengel از EcoPro مستقر در Auroville.

EcoPro ترویج دوستدار محیط زیست روش در بهداشت محیط زیست و بهداشت تهیه موثر میکروارگانیسم (افرا اونا.1) به کاربران علاقه مند. آموزش دیده در رشته پزشکی در دانشگاه ماینز آلمان, Dr Dengel یک یونیسف به رسمیت شناخته شده و متخصص در بهداشت عمومی.

این میکروب های بی ضرر برای انسان ؟ این ثابت شده است?

“این سوال خواسته شده است صد بار و به همان اندازه اغلب پاسخ داده شده است” دکتر Dengel می گوید. “میکروارگانیسم ها در ‘افرا اونا.1’ هستند لاکتوباسیلوس کازئی, ساکارومایسس سرويزيه و Rhodospeudomonas palustris. همه آنها از مواد تشکیل دهنده در مواد غذایی ما–لاکتوباسيلوس یکی از باکتری هایی است که تبدیل شیر به ماست (و نیز در حال حاضر در بسیاری از مواد غذایی دیگر); ساکارومایسز هستند مخمر مورد استفاده برای ساخت نان و خمیر پیتزا و آبجو و شراب و مشروبات الکلی و rhodopseudomonas یا دیگر فتوسنتز باکتری ها گهگاه موجود در ترشی و پنیر.”

باکتری های خوب مسئول تخمیر برخی از غذاهای مورد علاقه ما. (L): Pixabay; (R) Wikimedia Commons

این میکروب ها در بر داشت در تمام قاره ها و تقریبا در تمام شرایط آب و هوایی و اکوسیستم و بنابراین مناسب برای استفاده در سراسر جهان است. این مهندسی ژنتیک باکتری ها اما بی ضرر آنهایی که در طبیعت اتفاق می افتد.

میکروارگانیسم ها موثر (EM) باید به طور فعال به خود را آشکار اقدام به پاکسازی. اما یک کلمه از احتیاط. “EM1 است که به معنای فعال با مشتری و کاربر. اگر کاربر نیست به دنبال دستورالعمل برای فعال سازی و مخلوط پاتوژن به خود AEM از آن ممکن است تبدیل به ناامن” دکتر Dengel می گوید.

در سال 1980 استاد Teruo Higa از دانشگاه Ryukyus در اوکیناوا, ژاپن, کشف یک گروه به طور طبیعی اتفاق می افتد و میکروارگانیسم های مفید است که به نام او به عنوان ‘میکروارگانیسم ها موثر’. او متوجه شد که رشد محصولات کشاورزی با استفاده از اونا محصولات می تواند غنی سازی اکوسیستم و ترویج پایدار مدیریت زباله. اتمام استاد Higa معروف کتاب زمین صرفه جویی در انقلاب وسیله ای برای حل و فصل جهان ما مشکلات را از طریق میکروارگانیسم ها موثر – EM.

به زودی معلوم شد که AEMs حال خاک-از بین بردن و deodorising عمل و استفاده از آن در خانواده شروع به کاوش و موثر یافت.

ضمنا AEMs (همچنین به عنوان شناخته شده EMa) می توان به تشدید روند کمپوست بیش از حد.


چک کردن خانه بهتر است غیر سمی و دوستدار محیط زیست صفحه اصلی محصولات مراقبت از. دریافت کیت خود را در حال حاضر!


آن را در یک کارگاه آموزشی در محلی آلی فروشگاه در چنای بازیابی هشت سال پیش که Kavitha معرفی شد به AEMs. او و بسیاری از دوستان او سوگند آن را به عنوان یک اصل راه تمیز کردن. در حالی که او منابع فعال AEM از بازگرداندن کاربران همچنین می توانید خرید EM و آن را فعال کنید خود را.

“برای یک چیز من در مصرف آب می آیند. با AEM از شستشو نیاز به آب شسته نمی شود از حمام طبقه آن را می توان در سمت چپ پشت به ادامه فعالیت میکروبی مفید. به همین ترتیب زمانی که این AEM شستشو آب می شود به سیستم فاضلاب آن همچنان زباله های اهانت آمیز فعالیت است. توجه داشته باشید که من با اضافه کردن مواد سمی به محیط زیست در این فرآیند است. و البته هیچ تحریک چشم و بینی و پوست به عنوان وجود دارد بدون تماس با مواد شیمیایی قوی است و بوی مصنوعی معلق در هوا در خانه ما و یا باغ می گوید:” Kavitha.

او می گوید: “شما راست می رسند نسبت با عمل است. هیچ چیز اشتباه در استفاده از غلظت های متفاوت.”

چگونه به استفاده از EMa: EcoPro توصیه های

  • تمیز کردن سطح از طبقه: اضافه کردن 50 میلی لیتر از EMa به یک سطل آب برای تمیز کردن کف با پارچه یا اسکرابر.
  • در دستشویی و حمام به صورت كاشي ديوار در غرق در داخل و اطراف کاسه توالت: درخواست رقیق نشده در مقدار مناسب و حفظ یک شب; با استفاده از یک خانگی کوچک سمپاش.
  • لباس های شسته شده: به عنوان مثال با اضافه کردن 50 میلی لیتر رقیق نشده EMa در هر اجرا یک ماشین لباسشویی و یا با خیساندن و شستشو شستشو لباس با 50 میلی لیتر به ازای هر سطل از آب است.
  • در آشپزخانه و یخچال و فریزر: تمیز با مقدار مناسب از رقت 1:500.
  • در تخلیه توالت و سینک ظرفشویی: پور 20 تا 50 میلی لیتر رقیق نشده EMa پس از آخرین استفاده در شب و یک شبه نگه دارید.
  • بر روی چرم (در برابر قالب): رقیق نشده در مقدار مناسب هر ده روز.
  • در فرش و تشک: تمیز با رقت 1:50 در مقدار مناسب با توجه به نیاز بین دو بار در هفته و یک بار در ماه.
  • در جعبه های کفش در کفش (همچنین داخل اتومبیل): با رقت 1:50 در مقدار مناسب گهگاه.
  • در پستو سینه در قفسه ها: مرطوب کمی گهگاه.
  • باغ استخر و مخزن آب (non-آب آشامیدنی): اضافه کردن به رقت 1:10,000 گاهی اوقات

*یک کلمه از احتیاط: اعمال نمی شود رقیق AEM بر روی سطوح است که رنج می برند هنگامی که با اسیدهای مانند سرکه یا آب لیمو.

اگر شما منابع unactivated اورژانس در اینجا این است که چگونه به آن را فعال کنید. وقتی که درست انجام شود هیچ بوی. استفاده از مواد غذایی درجه ظرف پلاستیکی به دلیل شیشه ای یا ظروف فلزی نامناسب هستند به شکل گاز می تواند اعمال فشار و باعث ظرف برای شکستن و یا منفجر شود.


همچنین بخوانید: همه چیز در مورد بیو آنزیم ها: چگونه شما می توانید مواد شیمیایی-رایگان پاک کننده های کف از زباله های آشپزخانه!


در 20 لیتر کلر آزاد آب اضافه کردن یک لیتر EM یک کیلو شکر زرد (حل آلی jaggery در آب و سپس اضافه کردن آن را به 20 لیتر آب). به کلر آزاد آب با استفاده از ذخیره آب باران آب چاه یا dechlorinated شیر آب با قرار دادن آن در معرض نور خورشید به مدت 24 ساعت.

آن را به خوبی مخلوط و سپس آن را به طوری که ظرف هوا تنگ به مدت 5-7 روز; باز کردن درب یک بار پس از دو روز و پس از آن یک بار در روز تا هفت روز انتشار به شکل گاز است.

در روز هفتم فعال AEM آماده است. نگه داشتن آن را مهر و موم شده و ذخیره آن در یک محل خنک و دور از نور و گرما.

هنگامی که فعال, آن را به توان در عرض 1-2 ماه به خاطر آن از دست می دهد قدرت در طول زمان است. این unactivated تازه افرا محصول (بطری اونا.1) دارای یک عمر مفید حداقل 12 ماه اگر مهر حذف شده است.

علاوه بر AEMs, Kavitha نیز دوست دارد به استفاده از بیو آنزیم ها (که او باعث می شود از پوست مرکبات و قند یا شکر زرد در آب) برای تمیز کردن کاشی; صابون مهره پودر با خاکستر و کمی جوش شیرین برای شستن ظروف; سرکه برای تمیز کردن ظروف سرامیک; جوش شیرین برای تمیز کردن یخچال و از بین بردن بو و سنبل هندی روغن برای تمیز کردن کف.

خانگی تمیز کردن قطعا نیاز ندارد مصنوعی شیمیایی برای تمیز کردن. پس چرا بار خود را در خانه و محیط زیست با مواد شیمیایی خشن هنگامی که شما حتی نمی نیاز به آنها را?

چک کردن خانه بهتر است غیر سمی و دوستدار محیط زیست صفحه اصلی محصولات مراقبت از. دریافت کیت خود را در حال حاضر!

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>