این ب’luru راه اندازی کمک می کند تا ISRO راه اندازی ماهواره در یک ارزان و دوستدار محیط زیست شیوه ای

مهندسان جوان در پشت بلاتریکس در حال توسعه سیستم محرکه برای ISRO — تنها هند راه اندازی به دست آورد feat. #Startup #نوآوری

منndia آمده است یک راه طولانی از Aryabhatta برای اولین بار در خط طولانی از ماهواره است که این کشور راه اندازی کرده است به فضا است.

از آن پس ملت ما قرار داده شده به مدار 319 ماهواره برای 33 کشور مختلف! این شاهکار با این حال نمی توانست ممکن است بدون وجود سیستم محرکه است که به کمک ماهواره مانور در فضا و حفظ جهت گیری مناسب هنگامی که آن را در مدار.

“فقط به عنوان ماشین نیاز موتور برای حرکت ماهواره ها نیاز به سیستم نیروی محرکه برای رسیدن به خود اختصاص مدار و به ماندن در این مدار با حفظ جهت گیری مناسب. سیستم محرکه بخشی جدایی ناپذیر از تمام ماهواره ها می گوید:” 27 ساله روهان M Ganapathy از بنیانگذاران بلاتریکس هوافضا پژوهش محور شرکت.

روهان (سمت چپ) و یاشاس بنیانگذاران بلاتریکس

تاسیس شده در فوریه 2015, بنگلور, بر راه اندازی و توسعه سیستم محرکه و مداری راه اندازی وسایل نقلیه برای ماهواره.

نکته جالب در مورد کار آنها این است که آنها در تلاش هستند به شدت پایین آوردن هزینه عملیات این ماهواره. این هزینه ها به شدت بستگی به نوع و ویژگی های سیستم محرکه.

یاشاس Karanam, 25, دیگر بنیانگذار شرکت بیشتر توضیح می دهد که این. “هنگامی که شما نگاه کنید در این نوع سیستم محرکه آنهایی که بیشتر مرسوم مورد استفاده در سیستم های پیشرانش شیمیایی هستند. این سیستم نیاز به یک مقدار زیادی از سوخت به عملکرد” او می گوید.

او می دهد به عنوان مثال. “بنابراین اگر شما یک ماهواره که شیمیایی نیروی محرکه سیستم است که وزن آن در حدود سه و نیم تن شما می خواهم نیاز به تقریبا دو تن از سوخت برای مدار بالا بردن. این کدها ورزش ناکارآمد و گران قیمت می گوید:” یاشاس.

با دیدن این فاصله این تیم به رهبری توسط Rohan آمد تا با چیزی به نام “مایکروویو پلاسما پیشرانه’ (MPT) یک سیستم نیروی محرکه الکتریکی است که با استفاده از آب به عنوان سوخت به عنوان مخالف به مواد شیمیایی و یا هر نوع سوخت.

این نوآوری است که هزینه پسند به عنوان آن را با استفاده از حدود 250 کیلوگرم سوخت برای همان سه و نیم تن ماهواره ای. علاوه بر این, آن را نیز سازگار با محیط زیست است چرا که استفاده از هر نوع مواد شیمیایی.

هسته اصلی تیم در بلاتریکس

در حال حاضر بلاتریکس در حال کار با اروپا (ISRO) به منظور توسعه سیستم محرکه برای آنها. در حال حاضر آن است که تنها هند راه اندازی به دست آورد این شاهکار. آنها همچنین کار با و در حال مذاکره با دو بازیکن دیگر یکی مستقر در هند و خارج از کشور اما خودداری از صحبت کردن در مورد آنها با توجه به عدم افشای توافق نامه.

کالج پروژه به یک پروژه ملی

بلاتریکس در واقع شروع کردن به عنوان یک کالج پروژه که روهان بود تحصیل در رشته مهندسی هوانوردی از هندوستان دانشکده مهندسی در Coimbatore.

در اینجا بود که او یک فرصت برای ارائه یک مقاله در سیستم نیروی محرکه است که او تا به حال مشغول به کار در. وی ارائه این مقاله در یک کنفرانس در آمریکا که در آن او همچنین فضانوردان آلدرین و نیل آرمسترانگ.

در همان سال کار تحقیق خود را به رهبری او را به دیدار با, Dr. APJ Abdul Kalam که به او گفت که کشور ما باید سخت تر کار و انجام تحقیقات در نیروی محرکه و سیستم های راکت مدل. هیچ نگاه به عقب برای او پس از.

دو تن دیگر از دانشجویان مهندسی از همان کالج Saagar Malaichamy و ویوک Murgesan همچنین لنت پشتیبانی به روهان در طول تحقیقات فاز. Saagar و ویوک به ادامه کار با بلاتریکس و بخشی از هسته خود پژوهش.

از روز بلاتریکس دفتر بود inaugrated

یاشاس از سوی دیگر یک دوست خانوادگی از روهان و به این تیم پیوست که در حال توسعه سیستم محرکه. یاشاس دارای مدرک لیسانس مهندسی برق و الکترونیک از سری Jayachamarajendra دانشکده مهندسی (SJCE) در Mysuru.

در سال 2015 زمانی که به تیم آمد تا با یک نمونه موفق آنها تصمیم به پیدا کردن یک راه اندازی و به کار در این طاقچه منطقه است.

هند دولت آژانس فضایی – ISRO است تنها برجسته سازمان است که می تواند انجام تحقیقات و پرتاب تجاری ماهواره در کشور است. مردمی از بلاتریکس می دانستند که کار با ISRO خواهد بود تنها راه کار خود را خواهد به نور روز است.

خوش شانس برای آنها ISRO است رئیس در آن زمان به عنوان Kiran Kumar بود بازدید یاشاس را به عنوان رئیس مهمان نسبت به پایان سال 2015 است. با شرکت خود را در حال حاضر تاسیس این تیم با استفاده از این فرصت را به بحث در مورد مفهوم خود را با کومار.

چند ماه بعد کومار در تماس با پرشور مهندسین و سفارش قرار داده برای یک سیستم نیروی محرکه.

“ما تقریبا نزدیک به تکمیل فن آوری است که به توان با استفاده از آنها می گوید:” هیجان زده یاشاس که در حال حاضر به نظر می رسد پس از جنبه های مدیریت پروژه همراه با انجام سایر وظایف اداری.

سازگار با محیط زیست و ارزان تر سیستم محرکه

بلاتریکس تیم مشغول به کار در آزمایشگاه

متعارف شیمیایی نیروی محرکه سیستم با استفاده از هیدرازین به عنوان یک پیشران خود را monopropellant پیشرانه اما آنها بسیار سمی در طبیعت توضیح می دهد یاشاس.

“هیدرازین سمی است, دشوار است که مسئولیت رسیدگی به و سرطان زا باشد. هیدرازین بر اساس سیستم محرکه شامل زمین بالاتر دست زدن به هزینه های آن را به عنوان نیاز به تجهیزات خاص و سوخت بارگذاری تسهیلات نزدیک به راه اندازی سایت. همچنین دراز مدت storability مسئله است زیرا آن را ناپایدار طبیعت” متحده یاشاس.

در این روز و سن که در آن نگرانی های زیست محیطی در حال رسیدن به یک زمان همه بالا, Bellatrix را نوآوری ها نیاز به ساعت.

به ارائه یک جایگزین برای هیدرازین, Bellatrix آمده است تا با انواع مختلف الکتریکی نیروی محرکه سیستم های که با استفاده از مقدار کمتری سوخت و می تواند قدرت راه اندازی با استفاده از پانل های خورشیدی. این مسئله موجب کاهش هزینه های سوخت و تضمین فضای بیشتر برای سیستم های ارتباطی به طور ثابت بر روی ماهواره.

بلاتریکس مایکروویو Plasma Thruster (MPT) نیز تضمین طول عمر ماهواره در فضا است. قابلیت های کلیدی خود را MPT آن است که یک electrodeless thruster که بدان معنی است که هیچ امکان فرسایش همانطور که در مورد دیگر نیروی محرکه الکتریکی فن آوری هنگامی که آنها ضربه مدار.

یکی دیگر از نوآوری های جالب از ایشان است ‘سبز شیمیایی نیروی محرکه’ سیستم های که در آن آنها با استفاده از یک ماده شیمیایی است اما آن را غیر سمی و امن تر که مسئولیت رسیدگی به.

روهان در فضای فن آوری کنفرانس Trivandrum

“رسیدگی به این هیچ فرار کت و شلوار مورد نیاز است و حمل و نقل می تواند به آسانی به عنوان آن را بسیار سمی هیدرازین به عنوان. پس نیاز نیست به چنین احتیاط آن به شدت به ارمغان می آورد پایین هزینه های عملیاتی” ایالات یاشاس.

پس از انجام تحقیقات کامل در این بخش محققان در بلاتریکس یافت که نانو ماهواره ها تبدیل شده اند بسیار محبوب است.

“این ماهواره ها معمولا وزن حدود یک تا 30 کیلوگرم و می توانید با انجام ماموریت های تجاری که قبلا مورد نیاز بزرگتر ماهواره. بزرگترین مزیت این است که آنها را بسیار بالاتر بازگشت سرمایه گذاری با توجه به آن و کاهش هزینه های ساخت و راه اندازی و عملیات. با شرکت های مختلف با یکدیگر رقابت برای راه اندازی نانو و ریزماهواره خوشه برای اینترنت تصویربرداری و غیره این اندازه بازار در حال رشد فوق العاده” به اطلاع روهان.

برای تهیه به این مشتریان بلاتریکس آمده است تا با راه اندازی یک وسیله نقلیه برای نانو ماهواره به نام “Chetak’ که با استفاده از متان مایع و اکسیژن مایع به عنوان سوخت.

چالش گواهينامه و راه پیش رو

جوان و نوآوران را تحت تاثیر قرار محققان و دانشمندان و مهندسین با نوآوری های خود را, اما این راه به موفقیت شده است یکی از آسان است.

بلاتریکس غرفه را در هند راه اندازی نمایشگاه در Coimbatore

روهان صحبت می کند در مورد تازگی از نوآوری های خود را که گاهی اوقات اثبات شده برای به چالش کشیدن آنها. “فن آوری آنچه که ما انجام می دهند در حال حاضر شده است انجام می شود توسط بسیاری از بازیکنان در این بخش است. از این رو ما باید به سرمایه گذاری زیادی از زمان و پول در تحقیق و توسعه در واقع به آمده تا با یک اثبات مفهوم” او می گوید.

تمام بخش های مختلف از سیستم های نصب و راه اندازی زیر سیستم شده اند همه (به جز سنسور) توسعه یافته و تولید شده توسط آنها صرفا ادعا می کند یاشاس.

“یکی دیگر از چالش برای ما این است که نوع کار ما انجام دهید این است که یک منجلاب برای پول است. بهتر است شما می خواهید به انجام پول بیشتر شما باید به سرمایه گذاری,” او می گوید.

خوشبختانه برای آنها دریافت کرده اند سرمایه گذاری به رهبری IDFC Parampara به همراه هفت دیگر سرمایه گذاران. قابل توجه میان این هفت است Deepika Padukone را ‘Ka نوآوری’.

بنیانگذاران دریافت Technology Development Board (TDB) جایزه ملی در سال 2017 توسط تاجران میوه

محور تیم نیز با دریافت این تکنولوژی توسعه مدیره (TDB) جایزه ملی در سال 2017 از رئیس جمهور هند برای توسعه فناوری با پتانسیل تجاری است.

راه اندازی همچنین دریافت جایزه دیگر از جمله بهترین فضا فناوری راه اندازی 2018′ توسط StartAP جوایز و ‘امیدوار کننده تکنولوژی فضایی راه اندازی 2018’ توسط هند الکترونیک نیمه هادی انجمن (iesa می).

پس, چه آینده ای در انتظار فضایی برای راه اندازی ؟

روهان به اطلاع که بلاتریکس در حال کار به سمت فضای صلاحیت های مختلف سیستم محرکه آنها در حال توسعه ظرف مدت یک سال.

“برای دراز مدت ما می خواهیم به تمرکز بر توسعه بیشتر ماهواره ای نیروی محرکه فن آوری و ایجاد بلاتریکس به عنوان یک شرکت جهانی با باز کردن دفاتر در اروپا و ایالات متحده آمریکا برای فروش و R&D درگیری. ما برنامه ای برای کار بر روی قابل استفاده مجدد میکرو راه اندازی وسایل نقلیه و دیگر محرکه های مرتبط با فن آوری علاوه بر نوآوری در خط تولید موجود برای بهبود عملکرد,” او می گوید امضای کردن.


همچنین بخوانید: IISc, ISRO توسعه فضایی آجر’ برای ساخت دوستدار محیط زیست خانه در ماه و زمین


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>