این بنگلور مرد خواهد شما را متقاعد برای رشد و خوردن علف های هرز و آنها خوشمزه هستند!

با استفاده از کشک و jeevamrutha, Suresh زنده کرده است بیش از 15+ انواع خوراکی علف های هرز در یک سال 2000 فوت مربع. باغ جامعه.

ارتقاء

یکrtist سورش کومار گرم شده است در ساخت بسیاری از این مستند در باغ خود را. این زن 47 ساله ساکن بنگلور نه تنها تمایل به میوه ها و سبزیجات, اما همچنین به نظر می رسد پس از علف های هرز.

برای ما بر این باور اند که علف های هرز نامطلوب و ناخواسته گیاهان. اما نه برای Suresh.

This Bengaluru Man Will Convince You to Grow And Eat Weeds, And They Are Delicious!
Suresh تمایل به باغ خود را در تراس

“بسیاری از ما ندانسته خلاص شدن از شر علف های هرز است که رشد در باغ ما تفکر است که آنها در جلوگیری از رشد میوه ها و سبزیجات است. اما اگر شما نگاه کنید در غذاهای سنتی و علف های هرز استفاده شده است به طبخ غذاهای. به این دلیل است که آنها نه تنها خوراکی بلکه دارای خواص درمانی متعدد,” اطلاع هنرمند.

دنیای شگرف علف های هرز

Suresh به یاد می آورد که مادر و خاله شده بود با استفاده از علف های هرز به شلاق تا برخی از خوشمزه ادویه کاری. پس از گذشت چند سال پیش تنها پدر شروع به صرف زمان زیادی را در آشپزخانه به تکرار مواد غذایی خود را. این زمانی است که او قرار داده و تلاش خود را به تحقیق خوراکی علف های هرز و متوجه شدم که دانش بر این شده است کاهش.

او شروع به اشتراک گذاری دانش خود را با گروه در حال رشد از شهری باغبان اما او را متوقف نمی وجود دارد.

This Bengaluru Man Will Convince You to Grow And Eat Weeds, And They Are Delicious!
Aggsee علف های هرز استفاده می شود برای خوشمزه chutneys و ادویه کاری

یک فرزند خاک او را اغلب به دیدار V Kallahalli مادرش بومی روستای واقع در سراسر Dodda Kere دریاچه در نزدیکی Sarjapur. او در اینجا خواهد آمد برای جامعه هنر, پروژه های که در آن مسائل اجتماعی را لمس شد پس از طریق هنر داستان سرایی.

در بازدید از روستای مادری خود را در طول سال Suresh می تواند ثبت نام چند تغییرات قابل توجه. “این روستا که در آن مادرم بزرگ شدم. اما روستاییان در اینجا نیست که هر دانش علف های هرز زمانی که من از آنها پرسیدم. مفاهیم آشپزخانه باغ همراه با کشاورزی نیز با توجه به کاهش سریع شهرنشینی. استفاده از خوراکی علف های هرز بیش از حد بود و محو شدن از غذاهای” به یاد می آورد Suresh.

برخی از خوراکی علف های هرز شامل Komme Akku, Aggsee, Gonakku, Pullsakku, در میان دیگران.

به آنها نشان می دهد ارزش از احیای خوراکی علف های هرز, Suresh تصمیم گرفت به برخی از آنها یک تور از 800 فوت مربع تراس باغ در خانه خود در جنوب بنگلور. برای کسانی که نمی توانستم او ساخته شده یک پاورپوینت ارائه و گسترش دانش در روستاها با صحبت کردن در مورد علف های هرز. او همچنین متوجه شد که به گسترش دانش خود را به کل جامعه آنها نیاز به یک فضای که در آن آنها می آیند و یاد بگیرند.

This Bengaluru Man Will Convince You to Grow And Eat Weeds, And They Are Delicious!
ادویه کاری خوشمزه پخته شده با استفاده از خوراکی علف های هرز

“وجود دارد که دو طبقه از جامعه که در مرکز ایجاد کرد. آن را تا به حال حدود 2000 فوت مربع است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای باغبانی. این ساختمان تا به حال در ابتدا در خدمت هدف از یک بیمارستان دامپزشکی. بنابراین پس از ما صحبت کرد و به روستا سر آنها توافق کردند که ما استفاده از آن فضا را برای باغبانی,” او می گوید.

علاوه بر این, Suresh کار به خصوص در تراس باغ ساخته شده او را محبوب در میان مردمی تمرین باغ شهری است. و خوشبختانه این شناخت به او کمک کرد تا امن دعوت به “شهری, تنوع زیستی عقب نشینی’ سازماندهی شده توسط بنگلور پایداری فروم.

“در اینجا بسیاری از مردم به دریافت کمک های مالی خود را برای تنوع زیستی پروژه ها. آنها واقعا دوست داشتم پیشنهاد من و ما اعطا تومان 5 لاخ که منجر به تولد ‘Sarjapur ادویه کاری” در ژوئن 2019,” او می گوید.

This Bengaluru Man Will Convince You to Grow And Eat Weeds, And They Are Delicious!
Suresh با زنان از ایجاد کرد که حفظ teh, باغ جامعه,

اعطای کمک Suresh در ساده فعالیت های تحت ابتکار عمل. از آن پس او کمک کرده است تا این روستا جوامع احیای بیش از 15+ خوراکی علف های هرز که در نظر گرفته شد به عنوان علف های هرز همراه با 6+ انواع وحشی, سبزیجات, همه رشد به طور طبیعی.

در این روستا زنان SHG نیز عمیقا درگیر در کل فرایند تکثیر و رشد این در خانه های خود. Suresh همچنین راه اندازی یک بانک بذر که در آن او را حفظ حداقل 25+ خوراکی علف های هرز.

پرشور هنرمند به یک باغبان مشتاق

تعامل با جوامع همواره در مرکز Suresh. پس از فارغ التحصیلی از دهلی کالج هنر او به بنگلور و شروع به تدریس در مدارس هنر در اطراف شهرستان. او همچنین درگیر در جامعه در زمان پروژه های هنر.

به عنوان بازدید از دانشکده تدریس در بنگلور دانشگاه بصری هنر Srishti موسسه هنر طراحی و تکنولوژی و Chitrakala Parishad.

This Bengaluru Man Will Convince You to Grow And Eat Weeds, And They Are Delicious!
(L-R) Komme Akku, Gonnakku, Garganakku هستند فقط تعداد کمی از چندین خوراکی علف های هرز که nutrious و خوشمزه!

در این زمان او همچنین برگزاری نمایشگاه در فضاهای عمومی و کار با جوان, هنرمندان مستقل. به پشتیبانی محلی و هنرمندان مستقل, او حتی تاسیس ‘Samuha’, جمعی است که در خدمت به عنوان یک استخر از منابع است. تحت این کار آنها را سازماندهی چندین نمایشگاه.

اما زمانی که آن را آمد به باغبانی برش پایین در سفر کمک به او را عمیقا درگیر در این فرآیند است.

“من تا به حال همیشه بسیار علاقه مند در مواد غذایی و چگونه آن را به پایان می رسد تا در صفحات. من سفر های زیادی برای کار. هنگامی که مادر من گذشت من متوقف سفر بنابراین اغلب. صرف زمان بیشتری را در خانه به معنای من در نهایت می تواند متعهد به حفظ باغ” او به یاد می آورد.

در سال 2017, او شروع به در حال رشد وحشی سبزیجات مانند پیچک کدو, ترکیه, انواع توت ها, همراه با معمولی سبزیجات مانند فلفل غذا خوردن گسترده لوبیا و گوجه فرنگی و کدو تنبل در میان دیگران. پس از او از دست رفته خود را mpther این خوراکی علف های هرز, غذاهای او شروع به تماس گرفتن با شهری باغبان به تهیه این دانه ها و رشد آنها در خانه است.

This Bengaluru Man Will Convince You to Grow And Eat Weeds, And They Are Delicious!
Suresh آدرس افراد در یک کارگاه آموزشی که در مورد او صحبت می کند خوراکی علف های هرز

او در مورد مزایای استفاده از خوراکی علف های هرز. “نگاهی به انواع مختلف تاج خروس, آنها سرشار از فیبر و پروتئین همراه با چند تن دیگر ریز مغذی ها. همچنین زمانی که علف های هرز در حال رشد همراه با دیگر محصولات آنها به عنوان ‘مالچ زنده’ که حفظ خاک مرطوب و با استفاده از آب کمتر” او اطلاع.

نکته دیگر او اشاره است چگونه علف های هرز شکستن چرخه ‘تک کشتی و جلوگیری از محصولات کشاورزی از آفات حملات.

طول اولیه خود را در تعامل با روستاییان Suresh متوجه شده است که آنها با استفاده از مقدار زیادی از علف کش برای جلوگیری از رشد علف. این بود که برای جلوگیری از مارها و حشرات بود اما کشتن کیفیت خاک. و از این رو بسیاری از آنها قادر به رشد مواد غذایی است. Suresh مطلع آنها در مورد این و تدریس آنها را به روش های مختلف به منظور بهبود کیفیت خاک.

تخت ساخته شده با استفاده از خاک حاصلخیز از خشک دریاچه تخت و مورد استفاده مجدد قرار terracota کاشی

“اول ما شروع به جمع آوری خاک از دریاچه خشک تخت آن را به عنوان شناخته شده است بسیار حاصلخیز است. در باغ جامعه ما مطرح تخت با استفاده از این خاک و مخلوط آن با مواد معدنی و آلی از همسایه کارخانجات. با کمک از کمک مالی ما نیز قادر به نصب آبیاری قطره ای و آب sprinkles کاهش می یابد که در تلاش برای کار فشرده آبیاری” او اطلاع.

علاوه بر این, او شروع به خرید تازه گوسفند کود از یک چوپان در روستای همسایه. “این گوسفند خواهد چراندن در, سالم, سبز چمن در تمام طول روز به طور طبیعی ساخت کود بسیار بیشتر غنی از مواد مغذی از گاو از منطقه که محدوده. این مهم است که خاک سالم باقی می ماند برای جلوگیری از آفت حملات. از این رو ما نیز شروع به ساخت jeevramrutha, که به عنوان یک کود و آفت کش ها. در حالی که با استفاده از کشک و روغن چریش برای حفاظت بیشتر از آفات حملات,” او می گوید.

یکی دیگر از جنبه های جالب این باغ جامعه است که چگونه مواد شده اند upcycled به حداکثر رساندن باغبانی و فضای ساخت آن را بیشتر عملکردی است.

زنان در جامعه باغ به باغ عمودی ساخته شده با استفاده از سیمان حلقه

“در حالی که بالا بردن تخت برای باغبانی, ما با استفاده از قرمز مایل به قهوهای کاشی های سقف های موجود در خانه های قدیمی سایت. این استفاده می شود برای ساخت دیواره های تخت با دقت به برگزاری همه خاک درون آن است. همچنین پیر سیمان حلقه استفاده می شود که به چاه قرار داده شد و آنها را در بالای یک دیگر به باغ های عمودی” او لبخند می زند.

چالش ها و شکستن شهری-روستایی تقسیم

با وجود تمام پیشرفت های Suresh در مواجهه با چالش های متعددی.

“متقاعد کردن مردم به شرکت در باغبانی ارگانیک. از آنجا که آن را تولید می کند که بازده بالا آن است که گاهی اوقات دشوار است برای متقاعد کردن مردم در مورد هدف از احیای بود که تمرکز ما. دیگر چالش های کمبود آب در منطقه به خصوص در تابستان. اما موثر از طریق ‘مالچ زنده’ ما غلبه کرده که” سهام Suresh.

او همچنین با اشاره به یکی از بزرگترین دستاوردها بود که تسهیل تعامل بیشتر بین شهری و روستایی جوامع است. از طریق کارگاه های آموزشی Sarjapur ادویه کاری کرده که مردم از هر دو حوزه با هم آمده است.

زنان از روستایی و شهری گستره تعامل و به اشتراک گذاری دانش

کارآفرین Ashwini Gajendran یک مثال بزرگ است. او می دانست که از Suresh از طریق شبکه شهری باغبان. زمانی که او آموخته است که Sarjapur ادویه کاری بود سازماندهی یک کارگاه آموزشی به بحث در مورد خوراکی علف های هرز و نحوه ترکیب آنها را به غذاهای او می تواند آن را از دست ندهید.

“بسیاری از علف های هرز در دسترس هستند به عنوان به طور منظم در بازار تولید کند اما باید بسیار زیاد مزایای بهداشت و درمان. این علف های هرز که ما از مادران و مادربزرگ های پخته شده اند اما آنها از دست داده اند در طول سال. وجود دارد مقدار زیادی از آموزش در کارگاه,” او می گوید.

37 ساله می گوید او در مورد آموخته های خوراکی علف های هرز او می تواند به رشد در باغ خود را در علاوه بر این به آنهایی که در حال حاضر وجود داشته است.

“من هم یاد گرفتیم که چگونه به طبخ انواع غذاهای با استفاده از علف های هرز به جای سرخ معمولی. آنها به ما آموخت چگونه به chutneys و متفاوت gravies. حتی بچه ها من می خواهم به خوردن این, در حال حاضر,” او می گوید.

پس از اتمام یک سال از ابتکار عمل او وجود دارد که بدون توقف Suresh.

جامعه فضای باغ

او آگاه است که او گرفته و آن را بر خود به سند دستور العمل های مختلف به طور سیستماتیک به طوری که هر کس می آموزد در مورد ارزش علف های هرز در رژیم غذایی خود را. او همچنین می خواهد به مقیاس پروژه خود را که در آن باغ اندازه را افزایش می دهد و همچنین اعضای جامعه.

“من می خواهم بیشتر افراد درگیر در این پروژه به طوری که آنها را یک فرصت در این علف های هرز. رویای من این است که برای شروع یک غذاخوری در این روستا که در آن ما در خدمت تازه ادویه کاری chutneys و gravies که تازه کنده پخته شده با استفاده از علف های هرز از باغ جامعه. این تولید شغل برای مردم ایجاد کرد و نگه داشتن غذا های سنتی زنده” او می گوید: امضای کردن.

اعتبار عکس: Suresh و علوم, گالری بنگلور

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>