جولای 10, 2020

ایرانی سارد

آبزرور

این 82-YO دکتر تنهایی کاهش می یابد نماینده منطقه مرگ و مير مادران

“تمام آن طول می کشد دریغ فداکاری و تعهد نسبت به کار خود را. من بسیار مفتخر و مغرور. من وقف من Padma شری جایزه به من مادر و خواهر و تمام کسانی که زنان و کودکان شده اند بخشی از سفر من.”

ارتقاء

Dr للا Joshi هرگز تصور نمی کرد که او را کیسه هند چهارم-بالاترین غیرنظامی جایزه Padma شری در 82.

این بود تنها پس از برنده شدن این جایزه را رتلام مبتنی بر متخصص زنان متوجه آنچه در آن طول می کشد به رسمیت شناخته شده در سراسر کشور.

“تمام آن طول می کشد دریغ فداکاری و تعهد نسبت به کار خود را. من بسیار مفتخر و مغرور. من اختصاص این جایزه به من مادر و خواهر و تمام کسانی که زنان و کودکان شده اند که بخشی از سفر من” دکتر جوشی می گوید بهتر از هند است.

Dr Joshi متعلق به کسانی که گونه های نادری از مردم که زندگی شد و پس از بازنشستگی.

پس از بازنشستگی در سال 1997 به عنوان افسر ارشد پزشکی در راه آهن او اختصاص داده شده نزدیک به 23 سال از عمر خود را در تصحیح کم خونی و سوء تغذیه در قبیله ای از زنان (به خصوص زنان باردار و آنهایی که) و فرزندان رتلام.

از طریق سازمان های غیر دولتی شری Sewa Sanstha (SSS), Dr جوشی بوده است در کاهش کلی مرگ و مير مادران (MMR) در این منطقه است.

Dr جوشی تا به اصلاح کم خونی در lakhs زنان

از روی علاقه شناخته شده به عنوان “مادر ترزا از رتلام’,,,,, Dr جوشی نیز بوده است به نام در میان 100 زن تاثیر گذار از کشور توسط وزارت امور زنان و رشد کودک و غرور و افتخار از Fogsi (فدراسیون Obstetric & متخصص زنان جامعه هند).

چگونه یک دختر را رویای او زندگی ماموریت

Dr Joshi متولد شد و در Uttarakhand را Almora منطقه. در حالی که پدر او کار می کرد برای راه آهن هند, مادرش پارواتی خانه دار بود.

هر چند پارواتی خوشحال بود بالا بردن کودکان و مراقبت از خانه وجود دارد باقی مانده رویایی نشده.

“مادر من فقط 14 هنگامی که او را درک قبر مشکل کم خونی در زنان روستایی و مرگ و میر ناشی از سوء تغذیه. او همیشه می خواستم به یک دکتر یا پرستار برای ارائه امکانات بهداشتی بهتر است اما شرایط اجازه نمی دهد او را به انجام این کار. بنابراین او می خواست یکی از فرزندان او به رشته پزشکی حرفه ای او در نظر گرفته فداکار و نجیب” سهام Dr Joshi.

پارواتی هرگز تحمیل خواسته های خود را, اما به عنوان سرنوشت آن را داشته باشد, Dr جوشی شد و تمایل به سمت پزشکی است. او به اتمام MBBS از مهاتما گاندی یادبود کالج پزشکی Indore در سال 1961 و در ادامه به پیوستن به راه آهن خدمات بهداشتی و درمانی.

او خدمت در چندین پست از مدیر اجرایی سلامت به افسر ارشد پزشکی تا سال 1996 سال او بازنشسته در گواتی.

در همین سال او به ملاقات مادر ترزا, است که شناخته شده برای انسان دوستانه باعث می شود.

“من خوش شانس برای دیدار با مادر ترزا فقط یک سال قبل از او در گذشت. او برگزار شد از دست من و خواست من به کار نسبت به بهداشت و درمان در کمربند قبیله ای.”

در یک حادثه جداگانه Dr جوشی بود خواست به استفاده از تخصص های پزشکی و کمک به محروم بخش از رتلام. “من از دیدن خواهر من در رتلام زمانی که من در تعامل با چند کارشناسان بهداشت از یک بیمارستان دولتی. آنها حتی تلگراف نوشت که من در زندگی در دهرادون.”

این وقایع تحت فشار قرار دادند,,,, Dr Joshi به کشتی سوار در او و مادرش رویایی نشده از خدمت به زنان و کودکانی که نمی تواند دسترسی یا توانیم کیفیت بهداشت و درمان.

همراه با او شروع NGO او همچنین دولت هماهنگ صورتی هند ماموریت هندی انجمن پزشکی.

مشکل

قبل از شروع خدمات او Dr Joshi حاوی یک تیم از بازنشسته و کارشناسان بهداشت و درمان و مربیان بودند که به همان اندازه همدلانه پرشور و اختصاص داده شده است. داشتن محلی در تیم او نیز ساخته شده آن را آسان تر به تاخت و تاز در اقصی نقاط رتلام و تشکیل یک باند با روستاییان.

البته Dr Joshi آگاه بود از کم خونی و نابهنگام مرگ و میر در میان زنان و کودکان اما کار بر روی زمین نازل ترسناک یک واقعیت است.

“این است که یک غفلت رویکرد نسبت به دختران رژیم غذایی ناکافی و مردسالار طبیعت جامعه, فقر, فقیر و زیرساخت های بهداشت و درمان است که snowballed در شایع کم خونی و سوء تغذیه به خصوص در مناطق عقب مانده از هند است. ما در نتیجه به تصویب رسید تجمعی استراتژی برای مقابله با این مسائل می گوید:” Dr Joshi.

موضوع دیگری بود که عدم تمایل در میان سازمان های دولتی.

“ما به شدت anaemic زن در یک منطقه از راه دور. هنگامی که ما در مورد سوال یک دولت کارگر سلامت او گفت: بیمار بود و حداقل علاقه مند در برنامه است. که زمانی که من متوجه شدم که برخی از موارد نیاز به یک رویکرد تهاجمی. ما بلافاصله بستری او در بیمارستان مشغول به کار بر روی خود را کمبود. او تا به حال یک زایمان طبیعی می گوید:” Dr Joshi.

Dr Joshi همچنین همکاری با بیمارستان های دولتی بهداشت و درمان بخش زنان گروه خودیاری (SHGs) و Anganwadi و آشا کارگران برای تهیه نیروی انسانی و داروها.

راه حل

دولت مراکز درمانی ارائه SSS با فضا برای انجام رایگان اردوگاه های بهداشتی برای زنان و کودکان. به طور متوسط Dr Joshi سازماندهی اردوگاه ها دو بار در ماه به مدت حداقل 200 نفر از زنان.

“ما خود را بررسی کنید سطح هموگلوبین و بر این اساس تجویز دارو و یا درمان. زنان با داشتن آهن خون یا کمبود می تواند تسلیم به مرگ در هیچ زمان,” او می گوید.

در طول سال Dr Joshi درمان زنانی که سطح هموگلوبین شد چهار برابر مورد نیاز از دوازده. آمار مشابه نیز در میان کودکان مدرسه.

تحت 12/12/12 طرح برای 12 سال دختران و یا کسانی که مشغول به تحصیل در کلاس 12 این سازمان را تضمین می کند آنها 12 گرم هموگلوبین در خون خود.

Dr جوشی نیز به طور منظم سازماندهی آگاهی از برنامه ها در مدارس و روستاها به اطلاع جدیت این موضوع و باید در یک تعامل.

“بسیاری از زنان محدود به خانه های خود را و اجازه بازدید از بیمارستان. شخصی بحث نه تنها کمک به ما در شناسایی مشکلات سلامتی بلکه تحصیل زنان در مورد بهداشت شخصی. در مدارس بیش از حد کودکان به اندازه کافی راحت به صحبت در مورد مشکلات سلامت خود را” دکتر Sulochna Sharma, بازنشسته آموزش و پرورش منطقه افسر می گوید بهتر از هند است. دکتر شارما پیوست NGO 20 سال پیش است و پس از اختصاص زمان و تلاش.

بر خلاف معمول بهداشت و درمان طرح Dr Joshi حاوی یک نتیجه گرا برنامه ای است که نه تنها درگیر نسخه بلکه دنبال یو پی اس برای اطمینان از موفقیت است.

ارتقاء

NGO آمد تا با Poshtik اهر (غنی از مواد مغذی, مواد غذایی) است که پودر مخلوط از مکمل ها مانند سویا و بادام زمینی و شکر زرد و روغن حیوانی. زنان و کودکان مبتلا به کم خونی هستند با توجه به این مخلوط در هر ماه همراه با قرص های خوراکی و گاهی داخل وریدی آهن سوکروز به صورت رایگان.

“اگر هیچ یک از آثار فوق ما را بیمار به بیمارستان های منطقه که در آن آنها تحت تزریق خون یا درمان بدون هیچ هزینه. تمرکز اصلی ما بر روی زنان باردار که هستیم به شدت. در آخرین چرخه ما اطمینان حاصل شود آنها هموگلوبین به سطح حداقل به 10 گرم,” او اضافه می کند.

هزینه برای همه این تلاش های منتقله توسط سازمان غیر دولتی است که خیرخواه اهدا کنندگان و بیمارستان ها است که آنها را با ارائه رایگان دارو و یا در نرخ پایین.

به دنبال Dr Joshi انتصاب یک معلم در هر مدرسه که به نظر می رسد پس از anaemic کودک و تضمین می کند آنها را به دهان قرص یا پودر در زمان. سه ماه بعد NGO دوباره بررسی پیشرفت خود را.

تاثیر

Dr جوشی با افتخار می گوید من در مورد یک تغییر رفتاری او ثبت کرده است در رتلام. “زنان در حال حاضر کمتر تمایلی برای نزدیک شدن به یک دکتر. اگر یک زن از مزایای برنامه ما او گسترش این کلمه در و آموزش دیگران است. بهبود در شرایط بهداشتی از مادران انتظار نیز منعکس شده در کاهش مرگ و میر نوزادان.”

افزایش حضور و غیاب و بهبود در عملکرد تحصیلی دانش آموزان دیگر قابل مشاهده اثرات, می گوید دکتر شارما “سالم دانش آموزان همیشه تمرکز بهتر و بسیاری از پدر و مادر رسیده به ما تشکر ما برای همان است.”

Dr Joshi ادعا می کند که catered به 3.5 لاخ کودکان و lakhs از زنان در ماموریت او پوشا دو دهه است.

و اگر آن را یک کار بیهوده Dr جوشی در ادامه به نجات تعداد زیادی از کودکان و زنان از کم خونی و سایر مشکلات مرتبط با وجود سن او.

ویرایش شده توسط Shruti Singhal

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

آهنگ پیشواز همراه اول