این 25-YO دانش آموز می آموزد 250 زاغه کودکان زیر یک پل دال در دهلی نو هر روز!

بسیاری از والدین در این دهلی زاغه جامعه در زمینه کار می کنند و آنها هیچ وقت به رها کردن و انتخاب کنید تا فرزندان خود را از مدرسه. در اینجا این است که چگونه این رسمی مدرسه حصول اطمینان از دانش آموزان از دست ندهید در آموزش و پرورش

Twelve سال Aman باعث می شود راه خود را از طریق تودرتو shanties از Y K Jhuggi اردوگاه در Yamuna Khadar منطقه شرق دهلی نو.

ارتقاء

به او می رسد و کلاس های خود را در یک کلبه کوچک ساخته شده با یونجه و پوشش داده شده با ورق های پلاستیکی نزدیک یک زیر ساخت روگذر. به عنوان او بدقت توجه به Shivaji Maharaj با شکوه نبرد یک لبخند بزرگ پرتوهای سراسر چهره خود را.

او دیگر به کار در این زمینه و مانند او بیش از حد می توانید مطالعه.

امان بخشی از رسمی مدرسه/مربیگری مرکز آغاز شده توسط Satyendra Pal برای کودکان زاغه نشينان.

این pay-as-you-like مدرسه اجرا می شود در زیر یک پل هوایی برای دانش آموزان کلاس 1 به 10. تا کنون نزدیک به 150 کودکان شده اند بخشی از این مدرسه.

برای دانش آموزان بالاتر از استانداردهای کلاس درس در حال راه اندازی در زیر روگذر و برای درجه پایین تر فرزندان آنها در حال انجام در یک کلبه.

Satyendra که در حال حاضر مشغول به تحصيل در ریاضی, مدرسه آغاز شد و در دسامبر 2015 و پس از انتقال به دهلی نو از, Uttar Pradesh را Badaun منطقه.

25 ساله زندگی می کند که در همان bastiمتوجه چگونه به کودکان اجازه نداشتند به حضور دولت در این زمینه آن است که 2 کیلومتر به دور از حل و فصل آنها.

“بسیاری از پدر و مادر در اینجا در زمینه کار می کنند و آنها هیچ وقت به رها کردن و انتخاب کنید تا فرزندان خود را از مدرسه. رشد یو پی اس قادر به حضور در مدرسه اما آنهایی که جوان را به ماندن پشت در خانه به عنوان جاده به مدرسه شامل عبور از جاده ها. به عنوان یک نتیجه بسیاری از کودکان قادر به دریافت آموزش و پرورش. بنابراین من شروع مدرسه به طوری که زمانی که آنها به اندازه کافی به آنها نمی خواهد که به مبارزه با خود برنامه درسی” Satyendra می گوید بهتر است هند.

به دنبال این بی عدالتی در حال پرداخت به بیچاره بچه ها Satyendra آمد تا با ایده برای شروع رسمی مدرسه.

اهمیت آموزش و پرورش

Satyendra متوجه اهمیت آموزش و پرورش زمانی که او تا به حال به قطع مطالعات خود را پس از پاکسازی کلاس 12 امتحانات. در درخواست پدرش او تا به حال به رها کردن آموزش و پرورش خود را و انتخاب کنید تا خانواده شغل کشاورزی در سال 2012.

همه چیز را تغییر زمانی که یک سال بعد او با حضور در یک دوره در آیین بودا و آموزه های B R Ambedkar برای یک زن و شوهر از ماه در Nagarjuna موسسه آموزشی در ناگپور.

“من در زمانی که عموی من در زمان من وجود دارد. که البته به طور کامل تغییر دیدگاه من نسبت به آموزش و پرورش و ثبت نام کنم و خودم را برای دوره های تحصیلات تکمیلی در آگرا دانشگاه. این دوره نیز به من منجر به شروع مدرسه برای زاغه بچه ها می گوید:” Satyendra.

ارتقاء

او تا به حال هیچ جایی پول یا منابع برای ایجاد یک مدرسه, بنابراین او شروع کلاس زیر یک درخت تنها با پنج دانش آموزان از کلاس هفت.

برای تقریبا یک سال Satyendra و دانش آموزان خود را نشسته بر روی زمین تا زمانی do-gooder اهدا پلاستیکی, کیسه و کیسه و یک صندلی. به عنوان بیشتر و بیشتر زاغه کودکان شروع به چرخش خود در کلاس های او در بر داشت آن را به طور فزاینده دشوار است به جای هر کس و زمانی که او ساخته شده است یک کلبه کوچک.

سخت ترین قسمت بود برای متقاعد کردن پدر و مادر به عنوان بسیاری از آنها در اولویت قرار بود به حمایت مالی خانواده است. آموزش و پرورش به عنوان همیشه طول می کشد حد مرگ در چهره مطلق penury.

Satyendra حتی در مواجه با واکنش در صفحه اصلی به صورت “به هدر رفتن وقت خود را در آموزش کودکان و نوجوانان زمانی که او می تواند کمک به پدر خود رشد سبزیجات است.

نیز وجود دارد زمانی که دانش آموزان کاهش یافته است از کلاس های خود را با توجه به عدم علاقه.

در عین حال او هرگز اجازه این مشکلات را به او و به جای آن مشغول به کار سخت تر برای ادامه کلاس ها حتی اگر آن را به معنای آموزش فقط یک فرزند در روز بد.

بهبود نمرات و Reigniting علاقه

امان که یک بار منفور حل معادلات ریاضی در حال حاضر اختصاص وقت آزاد خود را برای تمرین ریاضی است نه بیشتر مخوف موضوع آن است که یک بازی من لذت ببرید. من امیدوارم که برای پیوستن به مدرسه در سال تحصیلی بعدی,” او می گوید TBI.

مانند امان بسیاری از کودکان را می توان خال خال با کتاب و مداد خود را تکمیل تکالیف خارج از خانه های خود.

بزرگترین تاثیر می گوید Satyendra است برای دیدن بهبود در نمرات دانش آموزان بالاتر از کلاس هفت. دانش آموزان بودند که به سختی پاکسازی افراد مانند ریاضی و علوم و در حال حاضر گرفتن نمرات بهتر.

دیدن خود را بهبود برخی از والدین حتی اهدای پول برای خرید لوازم التحریر. بسیاری از مردم از این منطقه را اهدا تخته و صندلی و کتاب.

هنگامی که او خود را کامل فارغ التحصیلی مدرک Satyendra امیدوار به گرفتن پذیرش در Azim Premji در دانشگاه بنگلور برای یک دوره کارشناسی ارشد. او امیدوار است برای پیوستن به هند خدمات اداری به بیشتر را در مورد تغییر در بخش آموزش و پرورش.

اما او ساخته شده است که ترتیبات برای اطمینان از مدرسه همچنان آن کار خوب “در حال حاضر وجود دارد پنج پرشور دیگر از داوطلبان که همچنین آموزش کودکان است. در غیاب آنها ادامه خواهد داد به آموزش به عنوان بسیاری از بچه ها به عنوان امکان پذیر است,” او به این نتیجه میرسد.


همچنین بخوانید: IAS افسر باز می شود 35 همه زنان مدارس برای ترک تحصیل دختران و درس نخوانده زنان


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>