گمنام ‘حمال’ ساخته شده است که اولین فصل کشف توسط یک هندی

اول هند برای تبدیل شدن به یک همکار از انجمن سلطنتی نجوم در سال 1872 Chinthamani Ragoonatha Chary هرگز دریافت هیچ گونه آموزش رسمی در نجوم — تخصص او بود و خود آموخته! #ForgottenHeroes #IndiansInScience

ارتقاء

Chinthamani Ragoonatha Chary, the 19th-century ستاره شناس دارای جایگاه ویژه ای در تاریخ نجوم مدرن در هند.

او اولین بار هند به دنیا آمد ستاره شناس به انتشار یک مقاله پژوهشی (در Monthly Notices از انجمن نجوم سلطنتی’ انتشار) و انتخاب همکار از انجمن سلطنتی نجوم در 12 ژانویه سال 1872. درخشش او نقش اساسی در شکستن سقف شیشه ای مجموعه ای در برابر سرخپوستان بومی توسط یک سیستم دانشگاهی غرق در سلسله مراتب از استعمار.

به عنوان اولین دستیار مدرس رصدخانه از سال 1864 و در سال 1880 او دفاع و پشتیبانی ایجاد مستقل مدرن هندی رصدخانه برای آموزش و پرورش القا مدرن حالت مشاهدات به بهبود روش های سنتی از فصل محاسبات و کشف دو متغیر ستاره ها از جمله R تور مشخص کرده.

اوایل زندگی

وجود دارد بسیار کمی شناخته شده در مورد زندگی خود را در خارج از نجوم با محققان دعوا حتی چیزی به عنوان دنیوی به عنوان سال تولد خود را. بعضی از آنها ثابت آن را در سال 1822 در حالی که در ارتباط با عزاداری از انجمن نجوم سلطنتی همراهان ادعای سال 1828.

با توجه به این 2009 مقاله منتشر شده توسط چهار نویسنده از موسسه فیزیک نجومی در بنگلور “Ragoonatha Chary (برخی نیز املای نام به عنوان Raghunatha Chari) باید به حال خوب سانسکریت آموزش و پرورش در اوایل دوران کودکی بر اساس مهارت خود را در تفسیر و تجزیه و تحلیل Sidhanthic نجوم متون. او ظاهرا مورد ستایش قرار داد از یک خانواده panchang (سالنامه) سازندگان.”

پیوستن به مدرس رصدخانه به عنوان یک جوان ‘cooli[e]” در سن 18 سالگی او به موقعیت اول (و سر) دستیار به دولت شناس از طریق محض کار سخت و فداکاری است.

خود آموخته فردی او به دست آورد لازم ریاضی دانش “پیش بینی غیبت [هنگامی که یک جسم عبور می کند در مقابل یکی دیگر از ناظر چشم انداز مانند یک خورشید گرفتگی] از ستاره خورشید مسیر در مجموع خورشید گرفتگی سال 1868 و خیلی بیشتر.”

بر اساس نوشتههای NR Pogson بود که در آن دولت شناس در مدرس رصدخانه “او دارای مهارت کافی و انرژی اضافی مشاهدات ارزش شهرت رصدخانه و به نفع علم است.”

Ragoonatha Chary
Chinthamani Ragoonatha Chary (منبع: ویکیپدیا)


کار پیشگامانه

زندگی که در آن زمان Nungumbakam ایجاد کرد (شیک محل در چنای امروز) بود که نزدیک به رصدخانه Chary منصوب شد به عنوان یک ستاره شناس در سال 1864 و تاسیس یک تولیدی کار ارتباط با Pogson.

در رصدخانه خود را مسئولیت اصلی بود به مشاهده ستاره ها و تعیین موقعیت خود را برای مدرس کاتالوگ.

سه سال بعد در سال 1867 با احتیاط و دقیق کشف این ستاره متغیر R تور مشخص کرده.

“در سال 1867 کشف ستاره متغیر R تور مشخص کرده توسط Poogson دستیار C Ragoonathachary به یاد ماندنی است به عنوان اولین فصل کشف توسط یک هندی” با توجه به این 1991 مقاله منتشر شده در مجله انجمن سلطنتی نجوم کانادا.

برخی نیز نسبت به کشف یکی دیگر از متغیر ستاره ‘V Cephei’ یا ‘U Cephei’ به هند شناس اما مدرس رصدخانه آیا آن را تایید نمی کنند.

در حالی که مشاهدات خود را برای مجموع خورشید گرفتگی در سال 1868 خدشه دار شد, ابری, آب و هوا خود را شرح 12 دسامبر 1871 گرفتگی ترجمه شد و به چهار زبان مادری.

با توجه به نامه Pogson نوشت به رئیس دبیر و سپس مدرس, دولت, Chary را یافته بودند “به خوبی محاسبه شده به دستور و در همان زمان برای برطرف کردن خرافی ترس از نادان مادری توده ها در حالی که از آن فراتر می رود و توسط آن به نقل از puranahs و دیگر بحث های سنگین نشان می دهد که پوچ مفاهیم که رندر گرفت بنابراین نگران کننده مجاز خود را مذهبی نوشته.”

اما سهم قابل توجهی بود که انتشار مشاهدات خود را از عمده رویدادهای آسمانی مانند کل گرفتهای خورشیدی و یا حمل و نقل از سیارات بیش خورشید در جزوات و نه صرفا زبان انگلیسی نوشته شده است اما بومی زبان نیز هست.

در این جزوه او را توضیح دهد نه فقط گفت: پدیده بلکه چگونه به بهبود بومی فصل روشها و محاسبات با اطلاعات بهتر. برای مثال در جزوه در حمل و نقل از ونوس در سال 1874 او می گوید:

“آن نوشته شده است اصولا برای اطلاعات از جمله از هموطنان من به عنوان اند و نه تا به حال استفاده از هر دوره به طور منظم علمی خواندن. … اگر چه کلاس از پدیده های که حمل و نقل از ونوس متعلق است ذکر شده در هندو رساله در نجوم به خصوص از Sidhanta Siromani هنوز Sidhantis یا هندو ستاره شناسان واقعا از آشنایی با ماهیت خاص این اتفاق و نمی توان پیش بینی آن را حتی با یک رویکرد به دقت می افتد که آیا آن را در چنین عجیب و غریب و نادر فواصل.”

Ragoonatha Chary
پوشش اردو نسخه از حمل و نقل از ونوس (1874) (منبع: ویکیپدیا)

در حالی که او نوشت: نسخه انگلیسی در قالب یک گفت و گو (samvadam) که او آموخته است که از بحث در مورد فصل حقایق با ‘هندو استادان او تفسیر کار خود را در زبان های دیگر مانند زبان سانسکریت و تامیل تلوگو, اردو, Malayalam و مراتی با استفاده از سبک های مختلف.

در ضمن او همچنین یک قهرمان از ایجاد یک بومی هند به فضا پرتاب رصدخانه.

در یک سخنرانی در Pacheappah را در سالن مدرسدر 13 مارس سال 1874 او می گوید: “چنین مکان هایی [رصدخانه] وجود دارد صدها نفر در اروپا اما جایی که نیاز به آنها را بیشتر از هند است. نه مقدار پول کمی تعصب کمی استقامت هدف بحباله نکاح در اوردن, این به توجه به علم و به زودی این شهر از جنوب هند بود graced با یک موسسه خواهد بود که یک افتخار برای کشور است.”

نزدیک به شش سال پس از ارائه سخنرانی او در گذشت در 5 فوریه سال 1880 پس از یک دوره بیماری. میراث او در پشت برگ است از یک مرد که به دنبال ساخت بر سنتی سیستم با استفاده از دانش مدرن و معاصر روش.

در یک اگهی برای Chary, مدرس, پست نوشت,

“خود… آماده مهارت به عنوان یک ناظر همراه با سرعت و دقت در محاسبات و عادلانه و میزان مفید خود به دست آورد ریاضی دانش ارائه شده و او را تا زمانی که غیر فعال شده توسط اختلال در سلامت ارزشمند در رصدخانه و رئیس سهم در کاتالوگ ستاره در دست با حمل و نقل دایره از سال 1862 متشکل در حال حاضر بیش از 38,000 جداگانه مشاهدات است که به دلیل شخصی خود را خیلی دیر.”


همچنین بخوانید: یکی از بهترین بیوشیمی با 16 CARESTREAM مقالات او هرگز اهدا توسط هند!


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>