گرسنه Bengal: چگونه یک انسان معمولی تحریک آمیز & تلخ هنر در معرض بریتانیا در سال 1943

از گلدان شکم دچار سوء تغذیه کودکان و نوجوانان به چهره غمگین از مادران پنهان کردن نوزادان خود را در خود اسکلتی در آغوش خود قلم اسیر واقعی تراژدی از قحطی بنگال. #تاریخچه #ForgottenHeroes

منt بود هنوز یک روز دیگر تاخت و تاز کردن با تاریکی و تنگی هنگامی که یک مرد در اواخر دهه بیست سالگی پدید آمده از سایه سر خود را پر از ورقه های سبز رنگ و موهای چرب.

به عنوان او کشیده در پاره بند از استفاده مفرط jhola (پنبه کیسه) آویزان از شانه خود را بی چشم پشت ضخیم مه آلود عینک جستجو برای کسی که چیزی یا برخی از حقیقت در میان سردرگمی و هرج و مرج در اطراف او. پس از همه, او در مهم معرض ماموریت.

مرد Chittoprasad باتاچاریا که در معرض خشونت استعماری بریتانیا راج 77 سال پیش با هیچ چیز اما خام و قدرتمند از طرح بنگال قحطی و با شتاب خود را کوچک نوت بوک.

از گلدان شکم دچار سوء تغذیه کودکان و نوجوانان به چهره غمگین از مادران پنهان کردن نوزادان خود را در خود اسکلتی در آغوش خود قلم اسیر واقعی تراژدی گرسنگی با یک تظاهرات سکوت در برابر امپراتوری راج کردند.

ظهور انقلابی

منبع

متولد در Naihati, West Bengal در 1915, Chittoprasad سیاسی سفر آغاز شد و در اواسط دهه 1930 هنگامی که او در تکمیل مطالعات خود را در چیتگنگ کالج دولتی واقع در شرق بنگال (در حال حاضر بنگلادش).

در مارس سال 1930 به دلیل Chittagong قیام به رهبری توسط freedom fighter Surya Sen این شهر در حال تبدیل شدن به کانون بنگال انقلاب است. چلیپا از جنبش حول مبارزه با ظلم و ستم از استعمار حاکمان و زمین-صاحبان و یا zamindars.

مانند بسیاری از جوانان انقلابی Chittoprasad در بر داشت هدف خود را در این بزرگتر مبارزه برای سرزمین مادری خود و انتخاب مسیر فعالیت. این همان سال زمانی که او به عضویت حزب کمونیست هند (CPI).

بعد در 1940s با الهام از یک رهبر کمونیست نویسنده و وکیل Purnendu Dastidar, Chittoprasad شد یک عضو فعال و پا نهادی محدوده برای آزادی مبارزه به توده مردم. او سپس پناه در دفتر دانش آموز فدراسیون هند در Kolabagan از جایی که بسیاری از ضد فاشیستی woodcut چاپ کاریکاتور و طرح منتشر شد در شاخص تورم مصرف کننده مجله به نام جانا-Yuddha (به معنی جنگ مردم را). این یک نقطه عطف در زندگی خود را به عنوان او شروع به استفاده از هنر به عنوان یک ابزار فعالیت سیاسی.

منبع: سوار فیل

و سپس در سال 1943 بنگال بود با ضربه یکی از بدترین فجایع انسانی—قحطی که جان بیش از سه میلیون نفر است. این نتیجه از جنگ جهانی دوم سیاست که دزدیدند بنگال و مردم آن از غلات برای خوراک نظامی بریتانیا و شهروندان است.

با وجود این ‘جرم قتل’ ناشی از گرسنگی و محض را از ظلم و ستم شاهنشاهی نیروهای رسانه های غربی آن را نادیده گرفته بود و با وسواس اخبار در مورد جنگ جهانی دوم است.

با توجه به این قحطی بود تا حد زیادی گزارش نشده و مستند نشده. و بنابراین مصرف کننده واگذار Chittoprasad و یک عکاس Sunil جناح با تنها ماموریت مستند و immortalising حقیقت است.

تور در سراسر قحطی زده ولسوالی Bikrampur و Midnapore اواز یا موسیقی دو نفری مستند عجیب و غریب تصاویری از درد و رنج انسان.

منبع: Guruchandali (L); نقاشی از بنگال/Facebook (R)

Chittoprasad این طرح دستگیر صحنه های وحشتناک از کودکان گرسنه دور با تقریبا شفاف لایه از پوست آزادانه پوشش خود را اسکلتی ساختار اجتماعی کشتار نابسامانی های جنگ و حتی جزئیات پیچیده از دراز و باریک مردان و زنان در معرض دنده-قفس مشتاقانه در انتظار تماس از مرگ است.

این تصاویر بودند و هنوز هم هستند و تند و تلخ و تحریک آمیز و تاثیر قوی بر بینندگان خود را در زمان. آن را در سال 1943 منتشر شد به عنوان یک گزارش مصور از قحطی در جزوه ای به نام گرسنه بنگال در تلاش برای از خواب بیدار شدن احساسات ملی. با توجه به این انگلیسی ها می خواستند به سرکوب این قیام و آنها را تصرف کردند و سوخته نسخه آن. اما یکی جان سالم به در برده است و در حال حاضر حفظ شده در یک بانک خرک در کلکته.

یک هنرمند که شد صدای در هند رنج می برند

منبع:Facebook/مدهوبنی Ghosh(L);عمر Nizarudeen(R)

یک هنرمند خود آموخته, Chittoprasad همیشه می خواستم به مطالعه هنر اما رد شد پذیرش معتبر کالا Bhavana از Shantiniketan و حتی دولت کالج هنر و صنایع دستی با توجه به وابستگی سیاسی. اما شور و شوق خود را برای هنر بود نه آماده بود فرو برد. بنابراین او دوری به شکل سنتی از دمای نقاشی که محبوب تمرین به جلال معنوی هند گذشته و به جای شیرجه زده یک سبک است که مستقیم رو به جلو و خام به تصویر می کشد اين غم انگیز واقعیت در آن تاریکی است.

Chittoprasad سفر به اقصی نقاط کشور از روستاها و بیمارستان و یتیم خانه را تغییر اردوگاه انعکاس خرحمالی از دهقانان فقیر و کارگران و بد چهره فقر در طرح سیاه و سفید. اسکلتی چهره صف دنده ها و جنگل های بی ثمر خود را با اعتماد به نفس سکته مغزی سیاه و سفید منعکس زندگی در اطراف او-عاری از رنگ و شادی.

منبع: Facebook: Shohan حسین(L); അജിത് നീലാഞ്ജനം (R)

و آن این بود nerve-wracking جنبه آورده است که نقاشی های او زنده و شوکه آن بینندگان بیداری آنها را و آنها را به بخشی از این تغییر.

خلاصه ای فوق العاده خود را سفر و کار در Chittoprasad در یک زندگینامه کوتاه-مستند به نام اعتراف (1972) توسط چک فیلمساز پاول Hobl) می گوید: “برای نجات مردم به معنی صرفه جویی هنر خود را. فعالیت یک هنرمند به معنی فعال انکار مرگ است.”

با وجود تکرار تحولات در طول زندگی اش او همچنان به زندگی با این ایده آل و به طور مداوم تحت فشار قرار دادند مرزهای هنر به تصویر کشیدن نادیده گرفته و فراموش شده داستان از تاریخ بشر است. به این دلیل است که شجاعت و شور و شوق خود را برای هنر است که حافظه از جمله مبارزه و شورش است که در حال حاضر برای همیشه جاودانه شده در این صفحات از زمان.


همچنین بخوانید: پاریس به کلکته در یک شیر ون: یک 19,000 کیلومتر جاده سفر که اسیر صدای موسیقی!


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>