بهترین هتل نوار کوکتل شما می توانید در خانه در حال حاضر

خود کوکتل ساعت فقط راه جالب تر است. جولیا Cherruault برای ناظر

این مهم است که هر کس در خانه بماند و عمل اجتماعی فاصله در حال حاضر, بسیاری از ما در فعالیت های معمول تبدیل شده است مجازی برای هم بودن.

جرعه جرعه با دقت مخلوط کوکتل در مورد علاقه خود را در نوار هتل در مکث برای آینده قابل پیش بینی اما زوم ساعت یک مبارک است پس چرا رفتن به یک مرحله بالاتر از این کل quarantini وضعیت و پرورش خود عهد بوق مهارت در صفحه اصلی در حال حاضر ؟

همچنین نگاه کنید به: بهترین در خانه, هتل, درمان های آبگرم را امتحان کنید در حال حاضر

ناظر به صحبت کرد mixologists, bartenders و نوشیدنی های مدیران در بهترین هتل های لوکس در سراسر جهان برای شنیدن در مورد کوکتل های مورد علاقه خود را به مخلوط کردن در خانه در حال حاضر. این که آیا شما یک تجربه آشامیدنی خبره یا یک غذا تازه کار ما رو شما پوشش داده شده است. و از آنجایی که ما در حال انجام بهترین های ما به ماندن در داخل به عنوان آنجا که ممکن است دریافت خلاق و جایگزین هر گونه مواد تشکیل دهنده شما در حال از دست رفته با هر آنچه که شما در دست است. در زیر وجود دارد دستور العمل کوکتل برای همه از یک فانتزی GoldenEye رم نوشیدنی که شما حمل و نقل شما را به یک گرم جامائیکا ساحل به بلینی یادآور گردش به ایتالیا و یک سرخالو-تزریق مارتینی با الهام از مالدیو.

بالا Southside. حسن نیت ارائه میدهد فوقانی خانه

بالا سوتهسید

کافه نوار خاکستری در بالای خانه هتل هنگ کنگ

“بالا Southside شده است در کافه خاکستری نوار منو پس باز ما و همچنان به عنوان یکی از بهترین فروشندگان می گوید:” مجلس mixologist جک لئونگ. “ما همیشه معتقدیم کمتر بیشتر است و مواد تشکیل دهنده و سادگی نوشیدن منعکس کننده این.”

دستور العمل:

1.7 اونس Hendrick را Gin
0.7 اونس آبلیمو
0.7 اونس شربت
3 تا 4 عدد خیار تازه تکه های
3 تا 4 برگ نعناع

قرار داده و آبلیمو و شربت و تکه های خیار را شاکر و درهم و برهم کردن خیار. کمی سر و صدا نعناع برگ با دست قرار داده و سپس آن را به داخل تکان دهنده بریزید و Hendrick را Gin. لرزش با یخ به مدت شش تا هشت ثانیه است. دو سویه به یک لیوان مارتینی سرد چاشنی زدن با خیار برش.

زانو زنبور عسل. حسن نیت ارائه میدهد پیچک, هتل

زانو زنبور عسل

پیچک هتل بالتیمور

“ما می خواهم به تمرکز بر روی کوکتل های کلاسیک با یک مگدلنا پیچ و تاب. زنبور عسل زانو کلاسیک ممنوعیت عصر نوشیدنی به طور سنتی ساخته شده با جین لیمو و عسل. ما امکانات کوشک SE ریه ارائه می دهد که عطر و طعم عالی و منحصر به فرد به پایان برسد. ما با استفاده از پورتلند عسل می گوید:” امانوئل غرب مدیر رستوران در پیچک ، “نارنجی bitters و سفیده تخم مرغ آن را روشن تر و متعادل تر طعم و مزه است.”

دستور العمل:

2 اونس کوشک SE چاودار ودکا (یا ودکا از انتخاب)
2 قاشق غذا خوری عسل شربت ساده
1.5 قاشق غذاخوری آب لیمو
1 به 2 خط تیره و نارنجی bitters (اگر شما لازم نیست که نارنجی bitters چند قطره از آب پرتقال با این نسخهها کار)
1 سفیده تخم مرغ (اختیاری)

لرزش تمام مواد تشکیل دهنده بیش از یخ فشار مایع به شیشه مارتینی و چاشنی زدن با یک پیچ و تاب و لیمو, عسل, چوب و یا هر لیمو آب نبات. اگر شما با استفاده از سفیده تخم مرغ لرزش تمام مواد تشکیل دهنده بیش از یخ فشار مایع به ظرف دیگر. پور از یخ از تکان دهنده بریزید و مایع پشت در. به شدت تکان تا زمانی که سفیده تخم مرغ که پر از کف.

بلینی. حسن نیت ارائه میدهد Belmond هتل Cipriani

بلینی

Belmond هتل Cipriani ونیز

“این بلینی ناب به ونیز و هتل Cipriani. ساده شاهکار توسط Guiseppe Cipriani که تاسیس این هتل در سال 1958 است که آسان به از نو خلق کردن در خانه برای طراوت aperitivo. من نمی دیدار با آقای Cipriani تا سال 1978 هنگامی که من آغاز شده به عنوان یک متصدی بار دوم در هتل” والتر Bolzonella سر Barman در Belmond هتل Cipriani به ما گفت. “بیش از 40 سال گذشته من نه تنها خدمت کرده است اما ایجاد کوکتل جدید برای تلفن های موبایل پادشاهان و روسای جمهور اما یک چیز تغییر کرده است هرگز. آقای Cipriani من قول می دهم که هرگز تغییر روش تهیه بلینی کوکتل—همیشه و فقط تازه رسیده سفید هلو!”

دستور العمل:

2 اونس از گوشت هلو
3 اونس Prosecco (یا هر شراب گازدار)

پوست کنده و خلال 2.2 پوند سفید هلو برای خانه آب هلو. شیب آنها را در 16 اونس آب و هفت اونس آب لیمو تازه. تصویب هلو را در یک مخلوط کن با یخ خرد شده و سه قاشق شکر. این Prosecco و آب باید بسیار سرد قبل از مخلوط کردن. ترکیب نمی بلینی تا آخرین لحظه قبل از خدمت در غیر این صورت آن را از هم جدا کنید. خدمت در یک رابطه جنسی.

Waldorf Astoria مارگاریتا. حسن نیت ارائه میدهد بوکا ریتون توچال و اسپا.

WALDORF ASTORIA امضا مارگاریتا

بوکا ریتون رفت و آمد مکرر و باشگاه Waldorf Astoria Hotel

“ما با استفاده از Casa Dragones حق بیمه تکیلا و تازه فشرده آب” توضیح می دهد که کیرستن اسکات مدیر نوشیدنی در بوکا ریتون رفت و آمد مکرر و باشگاه است. “لبه متشکل از یک نور صورتی هیمالیا نمک دریا. من ترجیح می دهم آگاو بیش از شربت ساده به دلیل آن می افزاید: بیشتر از این عمق که به اعتقاد من یک مارگاریتا نیاز دارد.”

دستور العمل:

2 اونس Casa Dragones بلانکو تکیلا
1 اونس Combier آب نارگیل
0.5 اونس لیمو تازه فشرده
0.5 اونس شربت آگاو

مخلوط با هم خدمت می کنند.

Sau Sau. حسن نیت ارائه میدهد ماربلا باشگاه/هتل پیشرو جهان

SAU SAU

ماربلا باشگاه هتل گلف توچال و آبگرم هتل پیشرو جهان

“یک Southside یا “Sau Sau’ آن را به عنوان معروف شد در ماربلا باشگاه محبوب طراوت کوکتل گفت: به سرچشمه گرفته و در سمت جنوب منطقه شیکاگو, ایلینوی,” توضیح می دهد که ماربلا باشگاه Mixologist, Nelson Gallo. “افسانه می رود کوکتل مورد علاقه آل کاپون که باند تحت سلطه شیکاگو سمت جنوب. خود را در شمال رقبا استفاده می شود صاف و وارداتی جین برای نوشیدن. کاپون را وارد جین به حال خشن تری به پایان برسد تا قند اضافه شده به سطح ضربه. در اواخر 1960s Marquesa باربارا دی سن Damián, مکرر, هتل, مهمان وارد شده بود از نیویورک که در آن “Southside’ همه خشم در کاباره ها. ما barmen روشن کردن ماشین برای ودکا اضافه کردن یک کمی از لهجه اسپانیایی و Sau Sau متولد شد.”

دستور العمل:

2 اونس ودکا Stolichnaya (و یا مورد علاقه خود را ودکا نام تجاری)
آب از یک و نیم آهک فشرده
1/2 قاشق غذا خوری شکر شربت, شربت ساده (یا شکر)
نوشابه و آب
4 تکه های یخ یا معادل آن در یخ خرد شده
چند برگ نعناع تازه

تمام مواد به جز نعناع در شاکر کوکتل (یا هر 2 interlock عینک) و لرزش. باز شاکر و اضافه کردن برگ نعناع. نزدیک شاکر و رول نعناع در اطراف به انتشار نعناع نفت است. فشار به سرد Collins شیشه ای پر از یخ خرد شده و از بالا با آب جوش. چاشنی زدن با نعناع و لیمو ترش.

بهار در شکوفه. حسن نیت ارائه میدهد چوب بلسان بنفش برمودا

بهار در شکوفه

چوب بلسان بنفش برمودا

“این نه تنها خوشمزه, اما آسان به در خانه با پنج روش ساده مواد لازم: جین Aperol آب لیمو و توت فرنگی و شربت شکر می گوید:” جان دریاچه نوار مدیریت در چوب بلسان بنفش برمودا.

دستور العمل:

2 اونس شکوفه جین
0.5 اونس Aperol
1 اونس آب لیمو
3 توت فرنگی تازه
0.5 اونس شربت قند

درهم و برهم کردن توت فرنگی تازه را با جین و سپس اضافه کردن مواد باقی مانده به یک شاکر با یخ. نرم افزار نکته: لرزش برای 10 ثانیه و سپس دو سویه به یک لیوان مارتینی سرد.

اسپرسو مارتینی. حسن نیت ارائه میدهد Adare مانور

اسپرسو مارتینی

Adare مانور ایرلند

“اسپرسو martinis کلاسیک و کوکتل است که بسیار آسان به تکرار در صفحه اصلی” توضیح می دهد که آریل Sanecki رفت و آمد مکرر Mixologist در Adare مانور.

دستور العمل:

1.7 اونس ودکا
1 اونس Tia Maria
0.2 اونس شربت قند
1 اونس اسپرسو

اضافه کردن همه مواد تشکیل دهنده را به یک شاکر با یخ. فشار به شیشه مارتینی.

سرو کوهی و آویشن. حسن نیت ارائه میدهد مک آرتور محل

سرو کوهی و آویشن

مک آرتور محل هتل و آبگرم سونوما

“این تازه, روشن, و, گیاهی, کوکتل ساخته شده است تنها با تعداد انگشت شماری از مواد تشکیل دهنده کلیدی است که بسیاری از افراد در حیاط پشت و یا می توانید از ابتدا” نشان می دهد روبن mote aparicio مدیر در سونوما کشور شراب هتل مک آرتور محل. “این نوشیدنی را پایه جین و قرمز میوه درختچه; ایده آل با یک گیاهی, توجه داشته باشید, اما هر چیزی را با میوه های اسیدی این ترفند را انجام دهد. لیمو و تخم مرغ معمولا در دست نگه داشته. تاریخ و زمان آخرین اما نه کم چاشنی از انگستورا bitters و تازه آویشن; آن خاکی و هاردی گیاه همیشه حاضر در باغ و زمینه های پوشیده از چمن و یا در تولید راهرو در فروشگاه مواد غذایی محلی خود. با چند حرکت سریع شما را رنگارنگ و پر از وزوز نوشیدنی که مظهر بهار.”

دستور العمل:

2 اونس Plymouth جین
3/4 اونس توت فرنگی و انار آویشن درختچه
1 اونس آب لیمو
0.75 اونس سفیده تخم مرغ

خوب فشار را به یک لیوان نوشیدنی و چاشنی زدن با آویشن و انگستورا bitters.

Reethi زیبایی. Coco Bodu Hithi

REETHI زیبایی

Coco Bodu Hithi مالدیو

“محلی Maldivian کلمه برای زیبایی reethiاست کاملا یک نام مناسب برای این خیره کننده کوکتل استوایی می گوید:” Maumoon Musthafa مدیر ساکن در Coco Bodu Hithi یک Coco مجموعه توچال در مالدیو. “Reethi زیبا نور و طراوت نوشیدنی که تداعی تابستان احساس بدون توجه به جایی که شما هستند.”

دستور العمل:

Smirnoff ودکا
3.4 اونس آب میوه سرخالو
آب سیب سبز
2 اونس آبلیمو
1 اونس خرد و نبات یخ

لرز شیشه مارتینی با اضافه کردن یخ خرد شده و آب و را کنار بگذارند. درهم و برهم کردن از lychees در تکان دهنده فشار آب. اضافه کردن سرخالو آب به شاکر و اضافه کردن تکه های یخ. لرزش سرخالو آب و یخ با ودکا, تازه, سیب سبز, آب و آبلیمو. پرتاب کردن یخ و آب در لیوان مارتینی. فشار بریزید و کوکتل را به سرد شیشه مارتینی. چاشنی زدن با یک, تازه, تکه از سیب سبز.

صبحانه مارتینی. حسن نیت ارائه میدهد ویکتوریا Metaxas

صبحانه مارتینی

براون هتل Rocco Forte هتل لندن

“رویا برای هر متصدی بار است که به جاوید خود را با یک نوشیدنی. بیش از هر یک از دیگر تولیدات این صبحانه مارتینی است کوکتل تبدیل شده است که در سراسر جهان شناخته شده و آن را یک کلاسیک مدرن” توضیح می دهد که Salvatore Calabrese, کوکتل استاد در قهوه ای هتل یک Rocco Forte هتل. این دستور با استفاده از روش Calabrese توسعه یافته در سال 1996 پس از خود او را تشویق به خوردن یک تکه نان تست و مارمالاد برای صبحانه—او با الهام از وجود دارد.

دستور العمل:

1.7 اونس لندن خشک و جین یا ودکا
0.5 اونس Cointreau
0.5 اونس آب لیمو تازه
1 full نوار قاشق نازک برش مارمالاد پرتقال

بریزید و تمام مواد تشکیل دهنده را به یک شاکر پر از یخ. لرزش و فشار به یک لیوان نوشیدنی سرد. تکه تکه برخی از پوست پرتقال در بالای این نوشیدنی به عنوان چاشنی زدن.

غروب انار مارتینی. Courtes حواس شش بوتان

غروب انار مارتینی

حواس شش بوتان

انار به خوبی رشد می کند در Punakha ولی در طول فصل تابستان پس از این نوشیدنی رنگارنگ نوشیدنی است über محبوب در شش حواس بوتان.

دستور العمل:

2 اونس محلی ودکا ریون یا ودکا از انتخاب شما
0.5 اونس Cointreau نام تجاری خود را انتخاب
تازه انار دانه از نصف یک انار
0.5 اونس آبلیمو

تکان سخت دو سویه در یک لیوان مارتینی و چاشنی زدن با دانه های انار.

غرق خاطر کوکتل. حسن نیت ارائه میدهد چهار فصل فیلادلفیا

غرق خاطر کوکتل

هتل چهار فصل فیلادلفیا

“به خاطر این است که فوق العاده دستکمگرفتهشده آشامیدنی. آن را در واقع چهار برابر سطح succinic acid از شراب اجازه می دهد آن را به جفت زیبایی با حلزون صدف دار و پروتئین های دیگر. خاطر پایین تر از درجه حرارت بدن تا آنجا که دیگر مشروبات الکلی آن را فراهم می کند انرژی و ثابت شده است خوب برای پوست” میشل Gargiulo خبره شراب در ژان ژرژ فیلادلفیا به ما اطلاع داد.

دستور العمل:

1 اونس فرشته حسادت چاودار
1 اونس آب گریپ فروت
1 اونس خاطر (موتسو Otokoyama Ginjo)
1 اونس آب لیمو
1 اونس ارل گری چای شربت ساده

لرزش بریزید و لذت ببرید.

پل و تونیک. حسن نیت ارائه میدهد Ventana Big Sur

پل و تونیک

سور خانه در Ventana Big Sur

پل و تونیک در Ventana سور بزرگ اسپانیایی-سبک جین و تونیک; این قصیده به سور اصلی اسپانیایی مهاجران و پس از بیکسبی نهر پل.

دستور العمل:

1.25 اونس بیکسبی جین
0.75 اونس مارتینی & رسی خشک آب سیب
1 بطری تب درخت مدیترانه تونیک

با هم مخلوط چاشنی زدن با تازه آویشن و سه لیمو چرخ. خدمت در یک بالن شیشه ای.

ریحان مارتینی. حسن نیت ارائه میدهد لینک خانه

ریحان مارتینی

لینک خانه اسکاتلند

“با لینک خانه باغ در حال رشد ما در طول زمان بسته شدن من نمی توانستم خودم را به استفاده از برخی از گیاهان است که ما پرورش برای ما جدید رستوران, مارا,” کیه McGale رستوران مدیر در لینک گفت. “این را در یک جین مارتینی می افزاید: طراوت و mouthwateringly مرزه توجه داشته باشید به خوبی دوست داشت ، اگر شما به اندازه کافی خوش شانس خود را عرضه گیاهان دارویی, فروشگاه ها هنوز هم مقدار زیادی از رشد گلدان! لیمو باعث می شود این بزرگ خود را در آن اما ریحان فقط التماس شما را به یکی دیگر از با شام.”

دستور العمل:

8 تا 12 برگ ریحان
0.7 اونس آب سیب
1.5 اونس جین
آب از نیمی از یک لیمو
پیچ و تاب و فلفل سیاه

درهم و برهم کردن برگ ریحان را در یک لیوان اضافه کردن ورموت با یخ پر کنید. هم بزنید و به مدت 15 ثانیه قبل از اضافه کردن جین هم بزنید برای 30 ثانیه دیگر. اضافه کردن آب لیمو و نهایی هم بزنید به مدت 20 ثانیه. فشار به شیشه مارتینی سرد و یا هر گونه کوتاه شیشه ای از انتخاب شما. چاشنی زدن با یک پیچ و تاب و از فلفل و نهایی برگ ریحان.

فلور دره. حسن نیت ارائه میدهد Moxy چلسی فلور اتاق

فلور دره

Moxy چلسی فلور اتاق نیویورک

“به نظر من تازه فصلی توت فرنگی زوج با Prosecco است ترکیبی کلاسیک است که هرگز می تواند به اشتباه” اعلام Moxy چلسی آشامیدنی Directer نیکی McCurtcheon. “جسورانه ساخته شده هنوز هم با علاوه بر این از ودکا و متعادل با مرکبات, این معجون می توانید نگه دارید خود را در هر مناسبت است.”

دستور العمل:

1.5 اونس ودکا
1 قاشق چای خوری پوره توت فرنگی یا مربای توت فرنگی
0.75 اونس آب لیمو
بالا با Prosecco

اندازه گیری مواد تشکیل دهنده مایع منهای Prosecco به مخلوط قلع است. اضافه کردن یخ و به شدت تکان. فشار بیش, تازه, یخ, سنگ, شیشه و بالا با Prosecco. چاشنی زدن با برگ ریحان.

انبه سان گری. حسن نیت ارائه میدهد چوب بلسان بنفش کمی دیکس بای

انبه سان گری

چوب بلسان بنفش کمی دیکس خلیج جزایر ویرجین بریتانیا

“انبه سان گری است یک علاقه شخصی که می تواند از راحتی از خانه خود را. این یک کوکتل طراوت که کاملا جشن نزدیک شدن به فصل بهار و آب و هوای گرم” ارائه می دهد ماکسیمیلیان Deickert مدیر غذا و نوشیدنی در چوب بلسان بنفش کمی دیکس بای. “ساده و به راحتی در دسترس مواد کوکتل ارائه می دهد گرمسیری را در سنتی سفید سان گری و به ارمغان می آورد طعم و مزه از کارائیب به خانه خود را.”

دستور العمل:

1 اونس انبه پوره مخلوط
0.7 اونس جین انتخاب
0.7 اونس Grand Marnier
4 اونس شراب سفید انتخاب
چاشنی زدن با انبه و پرتقال خشک

ترکیب تمام مواد تشکیل دهنده را به شاکر قلع; لرزش به آرامی. پور به شیشه و شعله ور.

در پدرگل ریس. حسن نیت ارائه میدهد والدورف آستوریا Los Cabos پدرگل

PEDREGAL ریس

Waldorf Astoria Los Cabos Pedregal, مکزیک

“یک تند پیچ و تاب خود را سنتی مارگاریتا در پدرگل ریس واقعا قطاری از جوهر از لس Cabos گفت:” دیوید هرناندز سرب متصدی بار در والدورف آستوریا Los Cabos Pedregal.

دستور العمل:

1 بخشی لندن خشک جین
2 یا 3 قسمت تونیک
آهک گوه

2 اونس Reposado تکیلا
1 اونس Ancho ریس مشروب از پوئبلا
1 اونس میوه ی تر و تازه پرتقال لیمو گریپ فروت و یک چلپ چلوپ از انار
1 اونس شیلی Ancho, شربت

چاشنی زدن با فلفل و گریپ فروت.

این GoldenEye. حسن نیت ارائه میدهد GoldenEye

این GOLDENEYE

GoldenEye جزیره پاسگاه هتل, جامائیکا

“من در نوار در Goldeneye و تصمیم گرفتم برای خودم یک کوکتل” به یاد می آورد جزیره پایگاه صاحب کریس بلکول. “من تا به حال من بلکول رم و برخی از آب آناناس در یخچال. من به سادگی قرار دادن مقدار مساوی از آب آناناس و رم در شاکر کوکتل و در زمان یک جرعه. آن را بیش از حد شیرین به طوری افزود: برخی از تازه فشرده آهک به طعم و مزه. و آن وجود دارد. کامل کوکتل که من به نام GoldenEye.”

دستور العمل:

3 بخش بلکول رم (و یا جایگزین با رم در دست در صفحه اصلی)
3 بخش آب آناناس
1 قسمت تازه فشرده آب آهک
تعداد زیادی از یخ

ترکیب رم با آب آناناس و فشار از لیمو ترش در یک لیوان مخلوط با یخ و لرزش. فشار به یک تازه لیوان را با یخ و چاشنی زدن با یک fresh slice آهک یا آناناس.

Mocha Rocka Choca Vula Vula. حسن نیت ارائه میدهد balozi wa kitengela.

MOCHA ROCKA CHOCA VULA VULA

balozi wa kitengela آفریقا

“هیچ صبح نوشیدنی توقف در آفریقای جنوبی لوکس صفری کامل بدون ضربه-شروع به تکان خوردن کافئین برای تقویت حواس و شما احساس زنده است. بوش قهوه (یا مخا Rocka Choca Vula, Vala به عنوان بسیاری از ما رنجرز بیشتر روی محبت به آن مراجعه کنید) این ترکیب هماهنگ از لوله کشی گرم و قهوه تازه دم با خامه دوز غنی شکلات داغ صدر با سخاوتمندانه ترین چلوپ Amarula کرم که محبوب آفریقایی, آب نارگیل ساخته شده از عجیب و غریب آووکادو میوه” گفت: balozi wa kitengela کلیر تریکت.

دستور العمل:

3 قاشق پودر شکلات داغ
1 چلپ چلوپ از شیر
1 چلپ چلوپ Amarula

اضافه کردن شکلات داغ پودر برای هر لیوان. اضافه کردن یک چلپ چلوپ از شیر به طوری که شما می توانید هم بزنید پودر را به یک chocolatey رب. داغ بریزید فیلتر قهوه بیش از رب و هم بزنید. ادامه تکان دهنده و اضافه کردن یک چلپ چلوپ از Amarula.

ادویه قدیمی است. حسن نیت ارائه میدهد شش حس فیجی

قدیمی ادویه

حواس شش فیجی

حواس شش فیجی با استفاده از خود را در خانه آبجو زنجبیل و ما باید دستور غذا را برای شما در اینجا اگر شما احساس می کنید مانند ساخت خود را در حال حاضر.

دستور العمل:

2 اونس چاشنی رم
1 داش قدیمی ادویه, شربت
1 قطره قدیمی ادویه bitters
بالا با آبجو زنجبیل

یخ یک شیشه بریزید و در ادویه دار رم. اضافه کردن یک خط تیره از ادویه شربت و قطره قدیمی ادویه bitters. بالای خانه “زندگی” آبجو زنجبیل.

خود را به آبجو زنجبیل:

1 فنجان زنجبیل
6 فنجان آب
2 فنجان قند خرما شربت (متشکل از 2 فنجان آب 2 فنجان شکر خرما)
2 فنجان آب آهک
1 قاشق چای خوری مخمر

درشت خرد زنجبیل قرار داده و در تابه با مواد مایع. آن را به جوش در درجه حرارت متوسط به مدت 20 تا 30 دقیقه. شعله را خاموش کنید و بگذارید مخلوط به سرد است. هنگامی که در دمای اتاق به اضافه کردن مخمر و خوب مخلوط کنید. غربال کردن مخلوط و پور را به یک بطری برای تخمیر. نگه داشتن در دمای اتاق به مدت سه تا چهار روز. باز کردن درپوش بطری به انتشار گاز چند بار در روز.

Montparnasse. حسن نیت ارائه میدهد Sofitel شهر مکزیک رفرما

MONTPARNASSE

Sofitel شهر مکزیک رفرما

“Montparnasse کامل کوکتل برای گرم و نرم کردن به صورت یک شب در خانه می گوید:” Riesler مورالس نوار مدیریت در Sofitel, Mexico City.

دستور العمل:

1.5 اونس Beefeater صورتی جین
0.7 میلی لیتر Crémant د بوردو گل رز
0.7 اونس افزایش یافت عسل
0.5 اونس آب آهک
2 اونس Crémant د بوردو گل رز
گلبرگ رز

در یک شاکر اضافه کردن جین آبلیمو و عسل افزایش یافت. بریزید و نوشیدنی را در یک لیوان شراب. ریختن شراب گازدار در بالای نوشیدنی. تزئین با گلبرگ گل سرخ.

Dunton ربرس سکون. حسن نیت ارائه میدهد Dunton چشمه های آب گرم

DUNTON ربرس سکون

Dunton هات اسپرینگز کلرادو

این نوشیدنی است “لنگر توسط ویسکی و گیاه شناسی یادداشت می گوید:” شیث o’donovan, مدیر عملیات در Dunton چشمه های آب گرم.

دستور العمل:

1.5 اونس به Decc (در صفحه اصلی به جای 1/2 ویسکی و 1/2 شربت ساده)
1 اونس آب آلبالو
0.25 اونس آب لیمو
پر کردن با آب جوش

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>