و این فرمول است و نه فقط بر روی کاغذ. Narsimha نوآوری کمک کرده است تا نور بیش از 1000 روستا با استفاده دور انداخته لوله چراغ! #نوآوری

یکs جوانترین از چهار خواهر و برادر در حال رشد در Navipet شهر Nizamabad منطقه در حال حاضر روز Telangana, 39 سال Mandaji Narsimha Chary رشد با شیفتگی به علم و نوآوری و آزمایش.

ارتقاء

این محصول از مدارس دولتی ساعت را صرف نشستن در پدر مبلمان کارگاه یا عموی خود ضبط صوت فروشگاه سرهم بند با مواد مختلف در حال حاضر انجام چندین آزمایش های علمی است.

جای تعجب نیست پس از آن که او تنها در کلاس ششم زمانی که او برنده یک جایزه در یک منطقه در سطح نمایشگاه علمی برای طراحی یک مدل نمایشگاه انقلاب زمین به دور محور خود با استفاده از نور توپ های پلاستیکی.

برای کنجکاو Chary, اما, زندگی, تغییر در یک سفر به یک روستای محلی گرم panchayat نزدیکی Navipet هنگامی که او در کلاس هفتم. وجود او در سراسر یک کوه پشته شکست خورده tube چراغ های پراکنده در اطراف در محلی تخلیه حیاط.

از دیدن آن دفع لوله چراغ او خواسته برق در حال حاضر وجود دارد که آیا آن را ممکن است به استفاده مجدد از این چراغ. اما برق حاضر به تعامل با او با وجود تکرار نمایش داده شد.

For the story.
Narsimha Chary

“من به خودم فکر کردم:” چرا نمی تواند این شکست لوله چراغ تواند مورد استفاده مجدد قرار?’ این فکر الهام بخش من است. افکار من بودند به کارگردانی نسبت به نحوه استفاده مجدد از آنها. پس از من خواهد بازدید از کتابخانه های عمومی محلی در Navipet و خواندن بر روی اجزای مختلف یک جنس نور است. در آن زمان ما از گوگل یا دیگر منابع آنلاین اما من مصمم به درک چگونه کار می کنند, چه اجزای درون, چرا لوله چراغ موفق, میان چیزهای دیگر. من حتی خواندن کتاب های درسی است که فراتر از درجه من در مدرسه اما فقط برای درک اجزای که رفت به در حال اجرا یک لوله نور می گوید:” با احتیاط و دقیق در گفتگو با بهتر هند (TBI).

در واقع Chary گفت: کتابدار مسئول است که این کتاب به اندازه کافی وجود ندارد برای اطلاعات دنبال می شود. دیدن این میل برای این دانش آموز روشن برای موفقیت در اتهام نامه ای از توصیه اجازه می دهد او را به بازدید از کتابخانه مرکزی در نیزمبد برای یک زن و شوهر از سال تا سال 1993.

سالها گذشت و با احتیاط و دقیق در حال حاضر خود را به اتمام لیسانس در رشته الکترونیک از دانشگاه آزاد به دلیل او می خواست به اختصاص زمان بیشتری به کار تحقیقاتی از سفر به عقب و جلو به کلاس. در طول این زمان او کار کرده و تجربه از نزدیک با رشته های شیشه ای الکترود و دیگر اجزای لوله چراغ.

“با درک تمام این عناصر را من برای اولین بار موفق شد در روشنایی یک شکست خورده tube نور با خفه کردن و استارت. پس از آن من به جای خفه کردن و استارت با تجهیزات جدید متشکل از قطعات الکترونیکی. دیدن این لوله چراغ یک بار شکست خود را در رشته باز کردن و در نتیجه از دست دادن ظرفیت خود را برای تولید ولتاژ لازم به نور آنها را. از طریق آزمون و خطا در طی دهه آینده من در نهایت یک روش برای re-نور دور انداخته لوله چراغ با توسعه یک مدار یکپارچه مدتی در سال 2000” او می گوید.

For the story.
Chary نور یک بار دور انداخته ، (منبع: Narsimha Chary)


Re-lighting

“یک خانواده فلورسنت لوله نیاز به 230 ولت شارژ به تابع. اما در شروع به آن نیاز دارد یک افزایش حدود 1800-2000 ولت است. این پیچ از زمان باعث می شود که الکترود در لوله نور به گرما و چراغ ها به تب و تاب بودن. در لوله های فلورسنت معمولی نور این است که مراقبت از استارت که به اولیه افزایش ولتاژ مورد نیاز است که برای گرم کردن کاتد و لرزشگیر تصویر است که حفظ مداوم ولتاژ 230V برای چراغ به تابع. این عمل باعث می شود که نور به سوسو زدن قبل از روشنایی ، اما چه چیزی باعث می شود که نور نور است 500 gms جیوه گاز موجود در لوله نور است که آن را نگه می دارد درخشان برای 90,000 ساعت. اما به آن نیاز دارد دیگر اتصالات به درستی در غیر این صورت با شکست مواجه خواهد شد به تب و تاب می گوید:” این کشف کانال ویدئو کلیپ در Chary کار است.

“برای ایجاد یک رابطه, نور, درخشش, ما نیاز به یک انسداد کوچک استارت و رشته. اگر این شکست یک لوله نور نخواهد تب و تاب بودن. بنابراین من حذف این بخش از لوله نور و ایجاد این مدار با استفاده از مقاومت نشرم چشمه, دیود, ترانزیستور, خازن و مقاومت و سایر اجزای الکتریکی. این نیازی نیست که یک چوک استارتر هر دو رشته قاب و حتی یک پوشه به کار می کنند. آن را در واقع متشکل از یک مدار ساده که در یک جعبه با پین است که برای اتصال به هر یک انتهای لوله نور است. این مدار ساده است که متصل به خانه سوکت,” او می گوید TBI.

با احتیاط و دقیق فرمول لولا با استفاده از باقیمانده جیوه در لوله شیشه ای تا زمانی که آن را اجرا می کند. ترین لوله چراغ که شکست هنوز 5-6 mgs از جیوه در سمت چپ.

اجازه دهید نور وجود داشته باشد

با احتیاط و دقیق را در مدار جعبه متصل به سیاه شدن بخشی از لوله, نور, در حالی که دیگر سیم متصل است به غیر از سیاه شدن طرف. اگر چه هر دو به پایان می رسد در حال سیاه شدن?

سپس آنچه شما می توانید انجام دهید این است که اتصال مدار جعبه به تیره انتهای لوله نور است. هنگامی که لوله نور است در یک موقعیت برای استفاده مجدد شود, آن می تواند در هر نقطه تا پنج سال و تا زمانی که آن را اجرا می کند یعنی جیوه به طور کامل بیش از. این فرآیند نیاز به هیچ رشته القایی سیم پیچ استارت یا چوک.

با احتیاط و دقیق فرمول همچنین محافظت از محیط زیست به دلیل جیوه باقی مانده است که اغلب دور انداخته با این شکست ، جیوه بخار آلوده می تواند خاک و آب و هوا. اگر هر بخشی از محیط زیست ما به طور مستقیم در معرض جیوه می تواند عواقب ویرانگر بر ما محیط زیست و سلامت است. این یک راه برای استفاده از تمام باقیمانده جیوه در نور تا زمانی که آن را بی خطر به آنها را دور بیندازید. علاوه بر این, Chary ادعا می کند که نور ساطع شده کاملا سفید و آبی رنگ است که امن تر برای سلامتی ما.

ارتقاء

For the story.
ثبت شده با احتیاط و دقیق فرمول مدار جعبه. (منبع: Narsimha Chary)

آن را نیز کم تعمیر و نگهداری آسان قابل حمل و آن را تنها نیاز به متصل در انتهای لوله چراغ آویزان در هر نقطه با کمک قلاب کوچک و می تواند زنده ماندن در هر شرایطی حتی در داخل آب است. علاوه بر هزینه re-روشنایی لوله چراغ با استفاده از Narsimha را مدار مجتمع است که به عنوان کم به عنوان Rs 99 طبق آخرین نقل از آمار و ارقام در حالی که خرید های جدید شامل توپخانه از هر نقطه بین 250 تومان و 500 تومان.

در خدمت جامعه

با وجود جوایز از دولت آن بود که یک گزارش منتشر شده توسط تلوگو مجله Eenadu در فوریه سال 2000 ساخته شده است که خود را از نوآوری های بسیار محبوب در دولت خود را. پس از مقاله او دریافت lakhs نامه از سراسر دولت است. در ابتدا پذیرش مرعوب اما او به پایان رسید تا با استفاده از فرمول به نفع جوامع محلی.

For the story.
سر پا, نشستن روی تقدیر نامه او را دریافت و انتشار داستان خود را در Eenadu. (منبع: Narsimha Chary)

“آینده از یک روستایی, زمینه, من درک مشکلات روستاییان است. امروز من در بازدید از مناطق روستایی و در هر کجا که آنها با استفاده از لامپ های رشته ای, من آنها را با جایگزین دوباره انرژی, لوله چراغ با استفاده از فرمول. به عنوان به زودی به عنوان من پلاگین در با احتیاط و دقیق فرمول خود را شکست خورده tube نور چراغ ، این تجهیزات صرفه جویی 60 درصد-70 درصد از برق در مقایسه با زمانی که به یک لامپ رشته ای و شاخه های عمر جدید نور لوله تا 200 درصد می گوید:” با احتیاط و دقیق با یک اشاره از غرور در صدای او.

“هر سال دولت صرف صدها هزار کرور در برق. در عین حال هند است زمانی 100 درصد برق. هدف من این است که به خدمت می شود وقتی که می آید به ارائه مقرون به صرفه قدرت به مردم است. به عنوان بخشی از این من در زمان پروژه با همکاری نیزمبد شهرداری شرکت و همچنین به عنوان منطقه Panchayat به برق دور انداخته لوله چراغ و آنها را برای روشنایی خیابان ها در سراسر 1,000 روستاها. دولت قادر به صرفه جویی در اطراف تومان 12.5 لاخ دلیل در پایان آن” او می گوید YourStory.

برای شهرداری شرکت او نیز به آنها حساس به نور به صورت خودکار روشن و خاموش کردن ابزار برای چراغ های خیابان. این کمک کرده است تا آنها را ذخیره کنید 8 لاخ وات برق است.

For the story.
با احتیاط و دقیق بودن روساي توسط Telangana صنایع وزیر KT راما رائو. (منبع: Narsimha Chary)

کار با شهرداری و شرکت ها و Panchayats, Chary تاکنون با موفقیت دوباره روشن 10 لاخ لوله چراغ در سراسر کشور است. او حتی موفق به کسب یک ثبت اختراع خود را برای نوآوری در حالی که از دریافت یک میزبان کامل از جوایز از جمله ‘ذهن طولانی کیلومتر – تلاش برای پاسخ’ جایزه صادر شده توسط زیمنس برای نوآوری تاثیر زیادی در سطح مردمی که او را بر روی کانال دیسکاوری در ماه نوامبر 2015. در دسامبر 2019 او همچنین تکيه در Jagriti پایدار شرکت جوایز خود را برای نوآوری است.

“در هند وجود دارد بسیاری از مردم زیر خط فقر زندگی می. آزمایش های من هستند متمرکز در پرداختن به نگرانی های خود را. هزینه تعویض خود را tubelight با یک نام تجاری جدید پر هزینه است. تمرکز من همواره به کاهش است که هزینه,” او می گوید بهتر از هند است.

For the story.
سابق RBI فرماندار Raghuram راجان گوش دادن به با احتیاط و دقیق توضیح فرمول خود را. (منبع: Narsimha Chary)

Chary هرگز علاقه مند به کار های معمولی 9-5 اگر چه پس از اولیه خود را پشت سر هم از شهرت او ارائه شد مدرس را در Vijay روستایی کالج مهندسی در نیزمبد. او این پیشنهاد را پذیرفته اما کار خود را با دولت های مختلف بدن و در نهایت او را مجبور به تمرکز بر روی این تلاش از برق.

امروز او در حال همکاری با موسسه ملی توسعه روستایی (NIRD) با مشارکت روستایی پارک فناوری در حیدرآباد در همان تلاش اما این نویسنده گفت که او نیز یکی دیگر از گام گذاشتن در ‘پروژه عظیم که ممکن است “تغییر جهان”. بدون افشای هر گونه اطلاعات در این مورد گفت: پروژه او است که به دنبال سرمایه گذاری است.

ما نگاه رو به جلو برای Chary ساخت است که به زودی اعلام.

اگر شما می خواهید برای دریافت در تماس با Narsimha Chary, شما می توانید با او تماس بگیرید از طریق ایمیل (mnchary1122@gmail.com) و یا تلفن همراه (+91-9550376767).


همچنین بخوانید: چرا IIT-مدرس مقرون به صرفه ‘ایستاده چرخدار’ می تواند یک Lifechanger برای هند قدیمیتر-Abled


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de