آیا می دانید روغن خردل است نسبت 1.2 برای اسیدهای چرب امگا است که نزدیک ترین گونه نفت می آید به نسبت (1.25) توصیه می شود توسط چه کسی ؟ #EatHealthy

ارتقاء


با مثبت جمعی بهتر هند COVID-19 پوشش در دسترس است به زبان های منطقه ای نشریات به صورت رایگان. نوشتن به editorial@thebetterindia.com برای جزئیات بیشتر.


Oil یا چربی نیست فقط یک ماده مغذی ضروری برای بدن خود را; آن را نیز کلیدی برای پخت و پز سالم. این کمک می کند تا طبخ مواد غذایی به سرعت و به طور مساوی و همچنین باعث می شود مواد غذایی طعم دار.

ما در هند استفاده از روغن به خلق و خوی ادویه جات ترشی جات اضافه کردن به سالاد و حتی حملهبه آن را نرم و صاف. در حالی که استفاده بیش از حد از روغن پخت و پز می تواند بسیار ناسالم انتخاب یکی از سمت راست برای غذاهای مختلف می تواند سلامت خود را افزایش.

امروز ما در حال خراب برای انتخاب زمانی که می آید به پخت و پز روغن خردل, روغن آفتابگردان, روغن زیتون, کنجد سویا—روغن نارگیل وجود دارد طیف گسترده ای از را انتخاب کنید. اما چه نوع روغن مناسب برای رژیم غذایی خود را ؟ در اینجا یک راهنمای آسان برای بررسی.

  • روغن خردل

mustard vegetable oil

معمولا استفاده از روغن نباتی در هند خانواده خردل, روغن نسبتا ارزان است و حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده (MUFA) نوعی از اسیدهای چرب اشباع نشده. بدن ما نیاز به نفت در سه قسمت اسیدهای چرب اشباع نشده و یک قسمت اسیدهای چرب اشباع است. روغن خردل را فراهم می کند مقادیر کافی از سابق است.

ضعف سیستم ایمنی همراه با عصب و عضله آسیب, از دست دادن و حرکات بدن را کنترل و مشکلات بینایی هستند علائم كمبود ويتامين E. و روغن خردل سرشار از این ویتامین است. آن نیز شناخته شده به ترویج رشد مو و گردش خون و کاهش سطح کلسترول بد در بدن است.

این روغن همچنین حاوی سطوح بسیار بالایی از Erucic اسید (42-47 درصد) است که اشباع نشده امگا-9 اسید چرب است. سطوح بالای این اسید مرتبط تشکیل رسوب چربی در عضلات قلب از حیوانات. علاوه بر این استفاده بیش از حد از روغن خردل نیز ممکن است منجر به خیز شدید وضعیت oedema که در آن بافت نرم تورم به علت تجمع بیش از حد آب.

  • روغن آفتابگردان

Cold pressed oils

یکی دیگر از مورد علاقه در, هندی, آشپزخانه, روغن آفتابگردان حاوی اثری از چربی های اشباع نشده هستند که برای قلب خوب است. از MUFA مطالب این روغن آسان و نور به هضم.

همچنین غنی از ویتامین E و ویتامین e که به عنوان آنتی اکسیدان و بازسازی سلول های پوست آسیب دیده. روغن آفتابگردان حاوی ویتامین B3 و B5 و B6 است که افزایش سلامت سیستم عصبی.

اگر شما در حال تماشای شما مصرف کالری روغن آفتابگردان است بهترین شرط بندی شما—100 گرم از این روغن حاوی بیش از 800 کالری است. این شهر همچنین دارای یک نقطه دود پایین معنی آن به سرعت رو به وخامت در درجه حرارت بالا که ممکن است اضافه کردن برخی ترکیبات مضر به وعده های غذایی خود را.

olive vegetable oil

مورد علاقه سالاد متعصب (مثل من) روغن زیتون خوشمزه و سالم انتخاب زمانی که آن را می آید به کم و یا هیچ-پخت و پز دستور العمل های. این روغن های گیاهی شناخته شده است به کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی و بیماری های قلبی و عروقی مانند فشار خون بالا و کلسترول بالا.

روغن زیتون سرشار از امگا-9 (اسید اولئیک) اسید است که مسئول unclogging شریان ها و افزایش کلسترول خوب در بدن شما است. اگر شما برای انتخاب مناسب مقدار فوق العاده روغن زیتون آن را نیز می تواند کمک به شما در کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2! همچنین حاوی ویتامین K—یک ماده مغذی است که به تنظیم سطح کلسیم خون را بهبود می بخشد و متابولیسم استخوان و کاهش لخته شدن خون.

اما این غنی روغن نباتی نیز طرف دیگر است. آن را حاوی مقدار بالایی از چربی اشباع شده است که به معنی افراط می تواند منجر به چاقی و تصلب شرایین. آن آبی تولید (چربی های غیر اشباع تبدیل به چربی های جامد) در درجه حرارت بالا و فشار. که بدان معنی است که روغن زیتون بهتر است با مصرف بسیار کمتر و یا هیچ پخت و پز. علاوه بر آن می تواند افزایش مقاومت به انسولین و کاهش سطح قند در زیر مقادیر کافی.

  • کنجد روغن پخت و پز

sesame vegetable oil

این سنتی نفت است از جمله فواید باور نکردنی است که محبوبیت خود را تعجب آور نیست در همه. از آنتی اکسیدان ها به ویتامین ها و چربی های اشباع نشده روغن کنجد, همه را دارد! Please don’t go با نگاه از اندازه دانه ها برای روغن بسته پانچ وقتی که می آید به مزایای بهداشت و درمان.

روغن کنجد شناخته شده است به کاهش فشار خون و کاهش پراکسيداسيون ليپيدی (که منجر به آسیب سلولی). آن را حاوی ویتامین E یک آنتی اکسیدان است که همچنین دارای ضد پیری خواص ایمنی بوستر و پشتیبانی از سلامت چشم.

یکی از عمده عوارض جانبی این روغن این است که می توان آن را یک حساسیت زا است. بنابراین اگر شما به آن حساسیت شما ممکن است تجربه سرفه و تهوع و یا خارش در دهان. آن را نیز می تواند منجر به افزایش وزن بدن اسهال و یا ریزش مو.

  • نارگیل روغن پخت و پز

ستاره جنوب غذاهای هندی, روغن نارگیل همه کاره است, کم هزینه و فوق العاده سالم است. آن را به حال اخیرا به جهانی موردتوجه زمانی که استاد دانشگاه هاروارد کارین Michels آن را به نام “سم خالص” اما درخواست پدربزرگ و مادربزرگ های ما و نسل قبل از آنها و آنها به شما بگویم با تجربه ای که روغن نارگیل یک معجون سحر و جادو در لباس مبدل.

روغن نارگیل یک درمان فوق العاده برای کاهش قند خون و خطر ابتلا به دیابت. این شامل زنجیره متوسط و اسیدهای چرب (MCFA) که می تواند به مبارزه با بیماری آلزایمر. این نیز افزایش سلامت کبد خود را. روغن نارگیل افزایش لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) سطوح در نتیجه کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی. آن را به نوبه خود می تواند کلسترول بد را به کلسترول خوب! روغن نارگیل همچنین منجر به تسریع هضم و خود را نگه می دارد سیستم گوارشی سالم است.

در سمت تلنگر, بیش از حد استفاده از روغن نارگیل و یا رفتن برای یک با کیفیت تجاری به جای آن از روغن باکره می تواند عوارض جانبی بیش از حد. برای مثال محتوای چربی اشباع می تواند به افزایش سطح لیپوپروتئین با چگالی پایین (LDL) و در نتیجه سطح کلسترول تام. برخی از افراد نیز تجربه اسهال و مشکلات کبدی اگر روغن نارگیل نمی کند با توجه به سیستم خود را.

  • روغن سویا

soybean vegetable oil

یکی از مهم مزایای روغن سویا است که آن نقطه دود بالا (حدود 230°C). که به معنی آن نیست بدتر حتی در درجه حرارت بالا و یا فشار. همچنین حاوی اسیدهای چرب امگا-3— پایدار و سالم منبع چربی قلب سالم از ماهی است.

این چربی های اشباع نشده در این روغن همچنین می تواند به کاهش سطح LDL کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی. علاوه بر آن ویتامین K مطالب حفظ استخوان های شما را سالم و قوی.

اما چربی های اشباع نشده در روغن سویا نیز حاوی اسید لینولئیک—به راحتی oxidised طرفدار التهابی ، افراط می تواند منجر به دیابت ایمنی بدن سمیت یا کبد و یا بیماری های قلبی. آن را بهترین خود را به نگه داشتن مصرف روغن سویا در چک. استفاده از آن برای پخت و پز وعده های غذایی اما انجام این کار در مقادیر محدود.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de