مطالعه می یابد اندازه گیری نوترون ستاره

واشنگتن دی سی: یک تیم تحقیقات بین المللی به رهبری توسط اعضای موسسه ماکس پلانک برای گرانشی فیزیک به دست آمده اندازه گیری های جدید چگونه نوترون ستاره هستند.

آنها به دست آورد feat با ترکیب کلی اول-اصل شرح ناشناخته رفتار neutron star موضوع با چند مسنجر مشاهدات دوتایی ستاره نوترونی ادغام GW170817.

نتایج خود را که در طبیعت نجوم در مارس 9, ها دقیق تر توسط یک عامل از دو از قبلی محدودیت ها و نشان می دهد که نوعی ستاره نوترونی دارای یک شعاع نزدیک به 11 کیلومتر است.

آنها همچنین پیدا کردن که نوترون ستاره ادغام با سیاه چاله ها در اکثر موارد به احتمال زیاد به طور کامل بلعیده شوند مگر اینکه سیاه چاله کوچک است و یا به سرعت در حال چرخش است.

این به این معنی است که در حالی که این ادغام ممکن است قابل مشاهده به عنوان گرانشی-موج منابع آنها خواهد بود نامرئی در طیف الکترومغناطیسی است.

“دوتایی ستاره نوترونی ادغام یک معدن طلا از اطلاعات! نوترون ستاره شامل متراکم ترین ماده در جهان قابل رؤیت” گفت: Collin Capano یک محقق.

“در واقع آنها بسیار متراکم و جمع و جور که شما می توانید فکر می کنم از کل ستاره به عنوان یک تک اتمی هسته ای کوچک به اندازه یک شهر است. با اندازه گیری این اشیاء’ خواص ما در مورد فیزیک بنیادی حاکم بر ماده در زیر سطح اتمی” گفت: Capano.

“پیدا کنیم که نوعی ستاره نوترونی است که حدود 1.4 بار به عنوان سنگین به عنوان خورشید ما دارای یک شعاع حدود 11 کیلومتر” گفت: Badri کریشنان.

“نتایج ما محدود کردن شعاع به احتمال زیاد جایی بین 10.4 و 11.9 کیلومتر است. این دو عامل بیشتر از نتایج قبلی گفت:” کریشنان.

نوترونی ستاره های در حال جمع و جور بسیار متراکم باقی مانده از انفجار ابرنواختر. آنها تقریبا به اندازه یک شهر تا دو برابر جرم خورشید ما است.

چگونه نوترون-غنی بسیار متراکم توجه به رفتار ناشناخته است و آن را غیر ممکن است برای ایجاد چنین شرایطی در هر آزمایشگاه بر روی زمین است. فیزیکدانان پیشنهاد مدل های مختلف (معادلات حالت) اما معلوم نیست که (در صورت وجود) از این مدل ها به درستی توصیف neutron star ماده در طبیعت است.

ادغام باینری neutron stars — مانند GW170817 بود که در مشاهده امواج گرانشی و کل طیف الکترومغناطیسی در ماه اوت سال 2017 — در حال هیجان انگیز ترین اختر فیزیک رویدادهای وقتی که می آید به یادگیری بیشتر در مورد این موضوع در شرایط و زمینه فیزیک هسته ای.

از این دانشمندان می تواند به نوبه خود تعیین خواص فیزیکی و نوترون ستاره مانند خود را با شعاع و جرم است.

این تیم تحقیقاتی با استفاده از یک مدل مبتنی بر یک اصول شرح چگونه ذرات زیر اتمی تعامل در تراکم بالا در داخل نوترون ستاره.

قابل توجه به عنوان این تیم را نشان می دهد محاسبات تئوری در طول مقیاس کمتر از یک تریلیونیم یک میلیمتر را می توان در مقایسه با مشاهدات یک اختر فیزیک شی بیش از یک صد میلیون سال نوری دور است.

“این کمی ذهن ترا درهم میشکنند. GW170817 ناشی از برخورد دو شهر به اندازه اشیاء 120 میلیون سال پیش زمانی که دایناسورها شد راه رفتن در اطراف در اینجا بر روی زمین است. این اتفاق در یک کهکشان یک میلیارد تریلیون کیلومتر فاصله دارد. از این که ما به دست آورده اند بینش sub-فیزیک اتمی گفت:” Capano.

اول-اصول توضیحات استفاده شده توسط محققان پیش بینی کل خانواده ممکن است معادلات حالت برای ستاره نوترونی که به طور مستقیم برگرفته از فیزیک هسته ای.

از این خانواده نویسندگان انتخاب شده کسانی که عضو هستند که به احتمال زیاد به توضیح های مختلف مشاهدات اختر فیزیک. آنها در انتخاب مدل که موافق با گرانشی-موج مشاهدات GW170817 از LIGO و Virgo داده است که برای تولید یک کوتاه زندگی می کردند بیش از حد عظیم ستاره نوترونی به عنوان یک نتیجه از ادغام و آن موافق با شناخته شده محدودیت در حداکثر نوترون جرم ستاره از الکترومغناطیسی همتای مشاهدات GW170817.

این نه تنها اجازه محققان به مشتق قوی اطلاعات در متراکم-فیزیک ماده بلکه برای به دست آوردن دقیق ترین محدودیت در اندازه ستاره نوترونی به تاریخ.

“این نتایج بسیار هیجان انگیز نه فقط به خاطر ما شده اند قادر به بسیار بهبود neutron star شعاع اندازه گیری, اما به دلیل آن را به ما می دهد یک پنجره را به سرنوشت نهایی ستاره نوترونی در ادغام فایل های باینری” گفت: یکی دیگر از محقق استفانی براون.

نتایج جدید حاکی از آن است که با یک رویداد مانند GW170817 این LIGO و Virgo آشکارسازهای در طراحی حساسيت خواهد بود به راحتی قادر به تشخیص از امواج گرانشی به تنهایی که آیا دو ستاره نوترونی و یا سیاه چاله ها باید با هم ادغام شدند.

برای GW170817 مشاهدات در طیف الکترومغناطیسی شد بسیار مهم برای ساخت این تمایز.

این تیم تحقیقاتی همچنین نشان می دهد که برای مخلوط باینری
(یک ستاره نوترونی ادغام با یک سیاه چاله), گرانشی-موج ادغام مشاهدات به تنهایی باید یک زمان سخت بارز چنین رویدادهایی از باینری سیاه چاله ها.

مشاهدات در طیف الکترومغناطیسی یا امواج گرانشی از پس از ادغام بسیار مهم خواهد بود به آنها بگویید از هم جدا.

معلوم است که این نتایج همچنین حاکی از آن است که چند مسنجر مشاهدات مخلوط دودویی ادغام بعید است که اتفاق می افتد.

“ما نشان داده اند که تقریبا در همه موارد نوترون ستاره را نمی توان از هم جدا شده توسط سیاه چاله و نه کامل بلعیده شوند. تنها زمانی که سیاه چاله بسیار کوچک است و یا به سرعت در حال چرخش می توانید آن را مختل neutron star قبل از بلع آن; و تنها پس از آن ما می توانید انتظار برای دیدن هر چیزی در کنار امواج گرانشی” گفت: Capano.

در دهه بعدی موجود گرانشی-موج آشکارسازهای تبدیل خواهد شد و حتی بیشتر حساس و اضافی آشکارسازهای آغاز خواهد شد مشاهده است.

تیم تحقیقاتی انتظار بیشتر با صدای بسیار بلند گرانشی-موج تشخیص و ممکن است چند مسنجر مشاهدات از ادغام دوتایی ستاره نوترونی. هر یک از این ادغام را فراهم می کند فرصت های فوق العاده برای یادگیری بیشتر در مورد ستاره نوترونی و فیزیک هسته ای است.

منبع: ANI

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>