دانش آموز به ارمغان می آورد کوینولا به لاداخ به کشاورزان کمک می کند کسب درآمد تا 1000 تومان در هر کیلوگرم

“به عنوان یک خشکسالی-مقاوم در برابر یخ زدگی مقاوم پایین مواد مغذی مورد نیاز پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین محصول آن است که به خوبی برای مردم ما است.”

ارتقاء

یکجلسه چهار سال پیش در مکالمه با خواهر چپ Tsewang Nurbu ساکن له, بافل.

او تا به حال او را پرسید که آیا او می دانست که در مورد کوینولا یک گیاه باستانی از گل تاج خروس, خانواده, بومی ارتفاعات آند و Tsewang بود که به دنبال کارشناسی در علوم کشاورزی از Sher-e-کشمیر دانشگاه علوم کشاورزی و فن آوری در جامو در آن زمان بود خجالت به اعتراف است که او تا به حال نه.

“من احساس خجالت در مورد عدم آگاهی اما به عنوان من آگاه شد از آن غیر معمول طبیعت agriculturist در من کنجکاو به دانستن بیشتر در. پس از انجام برخی از تحقیقات اولیه من شیفته بود و تصمیم به انجام یک آزمایش مزرعه ای به بررسی زنده ماندن خود را در Ladakh. به عنوان یک خشکسالی-مقاوم در برابر یخ زدگی مقاوم پایین مواد مغذی مورد نیاز پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین محصول آن است که به خوبی برای مردم ما است. ما توپوگرافی و آب و هوا ایده آل برای محصول” او اشاره.

نه تنها خواهد Tsewang به رشد کوینولا (Chenopodium quinoa) و آن را “یکی از بهترین و رضایت بخش ترین تجربیات زندگی خود را,” او این کار را انجام دهید تنها با استفاده از شیوه های آلی امیدوار, الهام بخشیدن به دیگران به دنبال کت و شلوار.

“آن مشترک بود به دیدن خانواده رشد مجموعه ای از سبزیجات و غلات و حبوبات در آشپزخانه خود باغ. تمام مواد غذایی ارگانیک رشد کرده پشت سر گذاشتن هیچ رد پای کربن. متاسفانه در طول سال است که تغییر کرده و بسیاری از کشاورزان در Ladakh شروع به استفاده از کود شیمیایی به جای آنهایی که سنتی مانند شب خاک (خشک مدفوع انسان مورد استفاده به عنوان کود) یا کود دامی (کود متشکل از ضایعات محصولات به طور معمول کود و ادرار تولید شده توسط حیوانات مزرعه). من تصمیم به رشد کوینولا با استفاده از روش های آلی نیز در بخش, الهام بخشیدن به دیگران برای ایجاد تغییر به کشاورزی ارگانیک می گوید:” Tsewang.

Quinoa
Tsewang Nurbu

چرا Ladakh?

پس کوینولا یک محصول است که بیگانه به یک جایی مثل لاداخ وجود ندارد هر گونه خطرات در رشد آن را در اینجا ؟

“در ابتدا من در مورد این. من نمی خواهم به صدمه زدن به این منطقه راه آب سنبل را به بنگال. با این حال از نزدیک مورد مطالعه این, من در حال حاضر اعتماد به نفس است که وجود دارد هیچ خطر” او اشاره می کند.

یکی دیگر از مقدماتی آزمایشی این محصول انجام شده در Stakna مزرعه از کوه بالا خشک کشاورزی موسسه تحقیقات (SKUAST-K) در سال 2015 برای تست مناسب بودن کوینولا در یک مکان در 27 کیلومتری جنوب شرقی له در طول Leh-Manali بزرگراه ارائه برخی از نتایج جالب.

“بر اساس رشد محصول و عملکرد آن می توان آن را خلاصه که محصول خوبی انجام و عملکرد دانه بود که بیش از 20 بار که کاشته. در لاداخ عملکرد آن بهتر از سایر غلات مانند گندم و جو است که عملکرد دانه در بسیاری از 7-8 بار وزن دانه کاشته می گوید:” این مطالعه منتشر شده در ماه ژوئن 2016 نسخه فعلی علم است.

در واقع این محصول رشد کرده بود در “تجربی طرح 1.5 m 2.0 m اندازه انتخاب شده برای ایجاد 10 گرم کوینولا دانه (var. Raksha Srinova) دریافت شده از DRDO, New Delhi. دانه کاشته شد در خطوط 10 و 20 سانتی متر از هم جدا. جوانه زنی آغاز شده و پس از 9 روز از کاشت. نهال بودند نازک یک ماه پس از جوانه زنی به حفظ یک گیاه به گیاه فاصله 10 سانتی متر. هیچ کارخانۀ حشره کش ها یا سموم اعمال شد” مطالعه می افزاید.

Quinoa
Tsewang Nurbu را کوینولا زمینه در Nubra. (حسن نیت ارائه میدهد عکس Tsewang Nurbu)

رشد کوینولا

چالش برانگیز ترین بخش برای Tsewang بود برای به دست آوردن دانه های با کیفیت. در آن زمان چه بود و هنوز هم بسیار محبوب در هند بسیاری از مردم در خارج از شهرهای مترو ندارد از آن آگاه است. در آن زمان او بیش از چند هفته به در تماس گرفتن با وفا تامین کننده دانه ها در دهلی نو. در سال بعد او انجام اولین آزمایش مزرعه ای در Hundar روستای Nubra دره.

اگر چه پیوند است موثر ترین راه برای ایجاد کوینولا گیاه او فاقد نیروی کار و بودجه و به جای آن تصمیم گرفتند برای خط کاشت.

“من استفاده می شود در حدود 15 تا 20 کیلوگرم دانه و 15 تا 20 تن کود دامی برای ایجاد 1 هکتار از زمین. بذر شروع به جوانه زدن پس از یک هفته. گیاه جوانه رشد می کنند و نه به آرامی در ابتدا اما در نهایت ساقه و رشد بیش از سه متر در ارتفاع. این کارخانه نیاز به مناسب فاصله تا اطمینان حاصل شود که آنها را مجبور به مبارزه یا رقابت برای مواد مغذی و آب و نور خورشید است. این کمک می کند تا به علف های هرز گیاه دو بار. اولین وجین باید انجام شود پس از دو تا سه هفته پس از 45 روز. نازک شدن نیز انجام می شود در حدود دو تا سه هفته پس از کاشت در چنین راهی است که فاصله بین هر ردیف در حدود 50 سانتی متر” توصیف Tsewang.

کوینولا گیاهی است مقاوم در برابر خشکسالی و نیاز به تنها حدود 25 تا 30 سانتی متر از آبیاری در هر سال است. در همین حال آبیاری است که معمولا انجام می شود در مورد فواصل 10 روز اما فرکانس بستگی به شرایط خاک. برداشت انجام شده است پس از 120 به 150 روز یعنی چهار تا پنج ماه هنگامی که آن را نشان می دهد نشانه هایی از بلوغ است. در بلوغ, برگ های زرد و شروع به سقوط کردن می روم تنها خشک سر دانه در ساقه. تولید کوینولا در Ladakh حدود 4000 کیلوگرم در هر هکتار است.

“در سال اول آزمایشی استفاده کردم حدود 2 کیلوگرم بذر برای 1.5 kanal از زمین و عملکرد بود و حدود 200 کیلوگرم است. کاشت انجام شد و در آوریل و برداشت انجام شد در ماه سپتامبر” او اشاره می کند.

در هند از این گیاه در حال حاضر در راجستان, Haryana, Andhra Pradesh و Uttarakhand اگر چه بهره وری نسبتا بالاتر در Ladakh.

“همانطور که قبلا ذکر شد این محصول بود ارگانیک رشد کرده است. اگر من تا به حال استفاده بیش از حد کود, این امر منجر به رشد رویشی. از این رو این محصول را نداشته اند قادر به رشد دانه و گیاه خواهد افتادگی پایین. من نگه داشته دفعات آبیاری بالا در طول گياهچه و مرحله گلدهی و پایین در طول مراحل دیگر. علاوه بر نگه داشتن یک بررسی دقیق چه مقدار کود و آبیاری استفاده می شود من باید اصرار دارند که نازک شدن وجین و برداشت محصول باید انجام شود در زمان مناسب. برداشت نیز باید با دقت انجام شود که من از دست تعداد زیادی از دانه ها با توجه به ضعیف برداشت تکنیک اولین بار در اطراف” یادداشت Tsewang.

او معتقد است کوینولا می تواند یک جایگزین مناسب محصول برای کاهش اثرات خشکسالی ناشی از تغییرات آب و هوایی. این رشد را می توان به جای دیگر آب فشرده محصولات زراعی در طول دوره کمبود آب. کوینولا نه تنها فراهم می کند مواد مغذی بالا, ارزش, اما همچنین کمک می کند تا صرفه جویی در مصرف آب است.

Quinoa
بومی کشورهایی مانند پرو پتانسیل برای رشد محصولات کشاورزی مانند کوینولا در Ladakh بالا است. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Wikimedia Commons)

چه مزیتی کوینولا را برای Ladakh جمعیت?

کوینولا خشکسالی-مقاوم در برابر یخ زدگی مقاوم و نیاز به یک مقدار کمی از مواد مغذی برای تغذیه که باعث می شود Ladakh یکی از بهترین مکان در جهان برای رشد کوینولا چرا که آن را سرد صحرا با کمبود آب و مواد مغذی محتوا.

ارتقاء

علاوه بر این کوینولا غنی از پروتئین فیبر و ویتامین ها و مواد معدنی و کم کربوهیدرات. از آن شده است در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده در تناسب اندام و سلامت بخش برای آن خواص تغذیه ای به خصوص آن بالا و پروتئین و فیبر و خاکستر با مقایسه با کربوهیدرات کمتر. این باعث می شود آن را ایده آل برای کاهش وزن و عضله به دست آورید.

“این است ایده آل برای اضافه کردن مواد مغذی به رژیم غذایی ما همراه با سنتی محصولات کشاورزی مانند گندم و جو و گندم سیاه که دارای کربوهیدرات بالا محتوا. برگ بخش های این گیاه سرشار از آهن است که کمک می کند تا جلوگیری از کم خونی و جنبه مهم درمان اسکوربوت است. یک سوپ ساخته شده از دانه شناخته شده است برای کمک به جلوگیری از بیماری سل. ما می توانیم با استفاده از توت فرنگی به عنوان یک جایگزین برای کربوهیدرات بالا محصولات کشاورزی مانند گندم و برنج” استدلال می کند Tsewang.

بیشتر Tsewang می افزاید: “یک فنجان کوینولا را فراهم می کند دو برابر پروتئین و حدود 5 گرم فیبر بیشتری نسبت به همان مقدار از برنج سفید. کوینولا نیز ترکیب خوبی با سالم نان و دانه های آن نیز می توان مخلوط در محلی Ladakhi kulchas (کوکی ها). در تابستان آنها نیز می تواند به مخلوط اضافه شده برای ایجاد طعم های جدید و طعم.”

دیگر کاربردهای بالقوه برای کوینولا در Ladakh

“یکی دیگر از ویژگی های مهم این محصول است که بالا تولید نیروگاه زیست توده, که می تواند مورد استفاده به عنوان تغذیه کننده خوراک در علوفه کسری بودجه منطقه” یادداشت 2016 مطالعه است.

“کوینولا برای اولین بار مورد استفاده قرار گیرد به عنوان حیوان علوفه حدود 5000 تا 2000 سال عقب است. بعد از آن بود اهلی توسط انسان در پرو و بولیوی. دانه های کوینولا یک بیرونی پودری پوشش به نام ساپونین محافظت می کند که دانه ها از حشرات و آفات. ماده موثره شد به عنوان یک زباله محصول, اما معلوم شد که پتانسیل زیادی برای استفاده در بخش دارویی به محصولات از جمله صابون و مواد شوینده و آرایشی و بهداشتی و همچنین در تهیه آبجو و تولید کپسول آتش نشانی. ما حتی می توانید ایجاد کوینولا پس از فصل برداشت آن رویشی بخش تنها است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان علوفه می گوید:” Tsewang.

می توانید این محصول را در درآمد برای Ladakhi کشاورزان ؟

Tsewang معتقد است که کشاورزان می توانند اتخاذ رشد کوینولا به طور گسترده اما تصویب باید رفتار پایدار. پس از آن بازخوانی یک قیمت بالا در مقایسه با دیگر محصولات این خطر وجود دارد از جایگزینی کامل و یا انقراض سنتی محصولات کشاورزی که منجر به تک برداشت.

مونو-برداشت به عنوان ما می دانیم که نتایج در فرسايش خاک و کاهش حاصلخیزی خاک شیوع آفات کاهش تنوع غذایی و بسیاری دیگر.

“ارزش بازار کوینولا بالا است, اما آن را نیز بستگی به کیفیت. برای مثال آلی کوینولا بازخوانی به عنوان بالا به عنوان 1000 تومان/kg اما به طور متوسط آن را بازخوانی حدود 500 روپیه/کیلوگرم. اگر شرایط مطلوب متوسط عملکرد حدود 4000 کيلوگرم در هکتار (کیلوگرم/هکتار). من رسیده به کشاورزان و کشاورزی, دانشمندان, در منطقه, اما برای اکثر, آنها می دانستند بسیار کمی در مورد کوینولا و خجالتی به اتخاذ آن است. به نظر می رسد آنها با اعتماد به نفس بیشتر در حال حاضر و از سال آینده, من با اعتماد به نفس است که کشاورزان اتخاذ خواهد شد این محصول در مقیاس تجاری. در سال گذشته Stanzin Haripur ارشد کشاورزی افسر در Nubra همچنین انجام یک آزمایش که یک موفقیت بود,” او می گوید.

مزایای استفاده از رشد کوینولا ارگانیک در Ladakh بسیار آشکار است. شرایط آب و هوایی ایده آل را ارائه می دهد بسیار سالم جایگزین یا آرد سفید برنج و بلغور جو دوسر برای مصرف کنندگان و بیش از هر چیز دیگری می توانید آن را در درآمد بالاتر برای کشاورزان است. پتانسیل بسیار زیاد است اما این سوال باقی می ماند که آیا آن انجام خواهد شد.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbetHovardahttps://gelsincicek.com/BetvoletulipbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma